%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 4 Saat 4 Dakika

Sonuçları Filtrele

Zigon Sehpa

Listelenen ürün sayısı : 188
Yeni gibi - 34 x 23 x 77 cm Kullanılmış

Ceviz çanta zigon kare

850 TL
Kullanılmış - 185 x 60 x 44 cm Kullanılmış

Olivia sehpa 1206108

1.890 TL
Kullanılmış - 56 x 30 x 50 cm Kullanılmış

Zigon sehpa

250 TL
Yeni gibi - 58 x 34 x 43 cm Kullanılmış

Pluto zigon sehpa 1176926-10

1.390 TL
Yeni gibi - 45 x 50 x 57 cm Kullanılmış

Gold zigon sehpa

1.950 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 43 x 43 x 60 cm Kullanılmış

Zigon

900 TL
Yeni gibi - 60 x 40 x 50 cm Kullanılmış

Lazzoni 3'lü sehpa takımı

700 TL
Kullanılmış - 40 x 45 x 60 cm Kullanılmış

2 adet zigon sehpa

400 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 60 x 45 x 45 cm Kullanılmış

Zigon sehpa takımı

300 TL
Yeni gibi - 44 x 34 x 55 cm Kullanılmış

Anka aksesuar | ahşap servis sehpası 2185

190 TL
Yeni gibi - 50 x 50 x 60 cm Kullanılmış

Tik ağacı ve metal tasarım sehpa

4.050 TL
Yeni gibi - 49 x 40 x 60 cm Kullanılmış

Tik ağacı ve metal tasarım sehpa

5.850 TL
Yeni gibi - 66 x 50 x 60 cm Kullanılmış

Tik ağacı ve metalin çarpıcı buluşması

4.950 TL
Yeni gibi - 42 x 42 x 52 cm Kullanılmış

Taş görünümlü ve metal tasarım tabure

4.950 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 54 x 55 x 55 cm Kullanılmış

Eskilerden 4 lü markuterili zigon sehba takımı

500 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 54 x 55 x 55 cm Kullanılmış

Eskişerden markuterili zigon sehba takımı

550 TL
Yeni gibi - 47 x 44 x 60 cm Kullanılmış

Kare ahşap zigon sehpa

565 TL
Yeni gibi - 45 x 45 x 55 cm Kullanılmış

Yuvarlak ahşap zigon sehpa

625 TL
Yeni gibi - 40 x 40 x 60 cm Kullanılmış

Kumsaati zigon sehpa

700 TL
Kullanılmış - 55 x 40 x 70 cm Kullanılmış

Tonet zigon sehpa

6.875 TL
Yeni gibi - 45 x 45 x 55 cm Kullanılmış

Zen zigon sehpa

1.000 TL
Yeni gibi - 47 x 47 x 56 cm Kullanılmış

Gold yuvarlak zigon sehpa

625 TL
Yeni gibi - 45 x 45 x 55 cm Kullanılmış

Füme aynalı zigon

565 TL
Yeni gibi - 45 x 45 x 55 cm Kullanılmış

Yuvarlak zigon

625 TL
Yeni gibi - 42 x 46 x 60 cm Kullanılmış

Zigon ahşap desen

315 TL
Yeni gibi - 65 x 40 x 55 cm Kullanılmış

Zigon

875 TL
Kullanılmış - 50 x 50 x 56 cm Kullanılmış

Mermer görünümlü cam yüzey 3lü zigon/yan sehpa

625 TL
Teklife Açık
6
Kullanılmış - 50 x 50 x 47 cm Kullanılmış

3'lü zigon

250 TL
Kullanılmış - 62 x 51 x 51 cm Kullanılmış

Zigon sehpa

200 TL
Teklife Açık
3
Kullanılmış - 46 x 46 x 36 cm Kullanılmış

Mermer yan sehpa pirinç ayak

1.550 TL

Zigon Sehpa

Zigon Sehpa Seçimi

Salonların vazgeçilmez ürünleri olan zigon sehpa modellerinde renk ve model yelpazesi oldukça geniştir. Evin dekorasyonuna en uygun zigon sehpayı tercih edebilirsin. Zigon sehpalar sana biraz maliyetli gelebilir ya da böylesi bir iş için fazla bir harcama yapmak istemeyebilirsin böylesi durumlarda ikinci el zigon sehpalara mutlaka bakmalısın. Zigon sehpa seçerken dikkat etmen gereken önemli noktalardan birisi zigon sehpaları kullanacağın alanın ölçüleridir. Kullanacağın alan darsa sehpaların boyut ortalamaları da küçük olmalıdır. Kullanım esnasında bu gibi sorunlar yaşamamak adına bu konuya dikkat etmende fayda var. Bir diğer önemli konuysa zigon sehpaları kullanacağın alanın dekoratif yapısına uyum sağlamasıdır. Sehpalar iç içe kullanılmayı beklerken dahi dekoratif bir görünüme sahip olmalı ve kullandığın odanın dekorasyonuna bir katkı sağlamalılar. Bütün bunların dışında zigon sehpaları samimi ve sıcak, kafelerde de kullanabilirsin. Bazı küçük işletmelerde zigon sehpa tercih edilir. Böylesi bir iş için birden fazla sehpa takımı gerekebilir bu da maliyeti artıracaktır böylesi bir iş için zigon sehpa arıyorsan ikinci el zigon sehpa fiyatlarına ve modellerine mutlaka bakmalısın. Zigon sehpalar ayrı ayrı olarak satılmaz satılsa bile ayrı ayrı pek bir işe yaramaz. Genel de takım olarak satılırlar ve büyükten küçüğe doğru iç içe giren sehpalardan oluşurlar.

Zigon Sehpayı Nerede Kullanacaksın?

Zigon sehpa kullanmak için çok çeşitli alanlar vardır. Örneğin bahçende kişiselleştirdiğin bir oturma alanında misafirlerini daha rahat ağırlamak için zigon sehpaya ihtiyacın olabilir. Ya da emlak, araç kiralama gibi insanların pazarlık için zaman geçireceği ofisler de müşterilerine bir şeyler ikram ettiğin zaman  ikram ettiğin içeceğin daha rahat ve kolay tüketilmesi için tercih edebilirsin.. Özel muayenehanede bekleme odası için zigon sehpa kullanabilirsin. Böylesi işler için büyük bir orta  sehpa da iş görebilir. Fakat orta sehpalar gereğinden fazla alanı işgal ederler. Oysa zigon sehpa işin bitince iç içe geçirip bir kenara koyabilirsin. Bir çok sehpa gerektiren bu gibi işler de maliyeti düşürmek adına ikinci el zigon sehpa bakmayı ihmal etme. Zigon sehpa takımlarının en genel olan kullanım alanı ise evlerimizin misafir odaları ve salonlarıdır. Sürekli ortada duran masalar yerine işimiz bitince iç içe geçip kaldırılan masacıklar  görevi gören sehpaları tercih ederiz. Böylece alandan tasarruf etmiş olursun. Eğer sehpa takımını evinin salonu için istiyorsan salonun dekoratif yapısına en uygun modeli tercih etmelisin. Böylesi bir iş için çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsan ikinci el zigon sehpalara  mutlaka bakmalısın.

Neden Sehpa Takımı Kullanmalıyım?

Zigon sehpa masalar kadar çok yer kaplamazlar fakat hemen hemen masalarla aynı işlevi görürler. Ayrıca masalar ağır ve büyük olurlar yani taşıması zordur fakat zigon sehpalar küçük ve hafiflerdir, rahatça yerlerini değiştirebilirsin. Birşeyler atıştırmak için televizyonun karşısına geçerken sehpanı önüne çekebilirsin. Ayrıca kalabalık misafirin olduğu akşamlar onlara ikram ettiğin yiyecek ve içecekleri koymak için oldukça kullanışlı ürünlerdir. İç içe geçebilme özellikleri sayesinde masalar gibi sürekli bir alan işgal etmezler. İşin bittiğinde uygun bir yere kaldırabilirsin. Ya da salonunun dekoratif yapısına uygun bir yerde durabilir dekorasyonun tamamlayıcı unsurları olabilirler. Dilersen iki berjer arasına koyacağın şık bir zigon sehpa ile salonun bir yerini kahve köşesine çevirebilirsin. Beğendiğin modeli ikinci el zigon sehpa seçenekleri arasından da seçebilirsin. 

Zigon Sehpa Modelleri

Görünüm olarak şık, kullanım olarak bir hayli işlevsel olan zigon sehpa modellerini satın almadan önce yapı malzemelerini de inceleyerek son kararı verebilirsin. Evin havasına uygun zigon sehpayı bulmak için ikinci el zigon sehpa modellerine de göz atabilirsin. Zigon sehpa modellerine bakarken şu malzemelerle karşılaşmanız mümkün:

  • Ahşaptan zigon sehpa

  • Camdan zigon sehpa

  • Metalden zigon sehpa

Ahşaptan İmal Edilen Zigon Sehpalar

Zigon sehpa takımlarının genel olarak üretildiği ve kullanıcılar tarafından tercih edilen modelidir. Hem renk seçeneği sınırsızdır hemde bakımı ve tamiri oldukça kolaydır. Ayrıca hemen her dekorasyona uyum sağlayabilir ve sağlamdır. 2. el zigon sehpa seçerken evin dekorasyonuna uygun ahşap modelleri tercih edebilirsin.

Camdan İmal Edilen Zigon Sehpalar

Genel olarak minimalist dekore edilmiş evlerde tercih edilirler. Sehpaların ayakları metal üst kısmı cam olur. Eşyaların konulduğu kısım cam olduğundan dolayı bir şeyler indirip kaldırırken kırılma olasılığı yüksektir. Ayrıca iç içe geçirip çıkarırken dikkat etmen gerekir. Pek tercih edilmese de ferah bir tasarım yaratmak isteyenler bir göz atabilir. 

Metalden İmal Edilen Zigon Sehpalar

Hem ayak kısımları hem üst kısımları metalden olan bu sehpalar genel olarak modern şekilde dekore edilmiş mekanlarda kullanılır. Yapı malzemesinin metal olmasından dolayı oldukça sağlamdırlar ve gayet şık dururlar. 

Modellerine Göre Zigon Sehpalar

Kare Şeklinde Zigon Sehpalar

Hemen herkesin gözünün aşina olduğu zigon sehpa takımıdır. Birden fazla kare şeklinde sehpanın iç içe geçer. Her yapı malzemesinden üretilmiş seçeneği mevcuttur. 2. el zigon sehpa seçenekler arasında sıkça karşına çıkacaktır. 

Daire Şeklinde Zigon Sehpalar

Alışılmışın dışında tasarımlardır. Genel de daha minimalist dekore edilmiş mekanlar da tercih edilirler. İç içe geçebilen daire şeklindeki sehpalardan oluşur. 

Dikdörtgen Şeklinde Zigon Sehpalar

Kare ve daire şeklinde ki sehpalardan daha büyük oldukları için genel itibariyle alan sıkıntısı olmayan mekanlarda tercih edilir. Kullanım açısından oldukça kullanışlı olsa da dar alanlarda kullanılmaya pek elverişli olmadığı için kullanıcılar tarafından çok tercih edilmez. 

Zigon Sehpa Fiyatları

Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip oldukları için zigon sehpaların fiyat yelpazeleri de oldukça geniştir. Sıfır zigon sehpa takımları  100 TL ile 350 TL arasında değişiklik göstermektedir. İkinci el zigon sehpa fiyatları ise ürünün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. 

Zigon Sehpa Tamiri Ve Bakımı

Sehpaların mekanik bir parçası olmadığı için bozulmaları mümkün değildir. Fakat özellikle ahşaptan imal edilmiş zigon sehpaların iç içe geçirmek için kullanılan kızak bölmesi zaman içinde aşınmaya uğrayabilir. Böyle bir problemle karşılaştığında bir zımparayla kızak bölmesini zımparalayarak  bu sorunu çözebilirsin. Ayrıca ahşap zigon sehpaların üzerine içinde sıcak bir içecek bulunan bardakları koymamalısın. Yoksa şişme yapabilir bu sorunu bir bardak altlığı kolayca çözecektir. Ahşaptan imal edilen zigon sehpalar kolayca çizilebilir bu konuda dikkatli olmalısın. Eğer zigon sehpaları dış mekanda kullanacaksan mutlaka ya metalden ya da camdan yapılan bir zigon sehpa tercih etmelisin. Ahşap zigon sehpalar yağış aldıkları zaman yeni görünümünü kolayca kaybeder. Metal ve cam zigon sehpaları her kullanımdan sonra temizlemelisin çünkü parmak izi lekesi dahi üzerinde belli olacaktır. Özellikle cam zigon sehpalarda bu sorunu sık yaşayabilirsin. Cam temizleyici sorunu hızlıca çözecektir. Zigon sehpaları bir yerden bir yere taşırken dikkat etmelisin. Olur da düşerlerse ayak kısımları biraz hassas olduğu için kırılabilir. Ahşap bir zigon sehpanın ayağı kırıldığı zaman tutkal gibi güçlü yapıştırıcılarla yerine yapıştırabilirsin. Aynı durum metal zigon sehpalar için geçerli değildir.

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0