%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 4 Saat 37 Dakika

Sonuçları Filtrele

Vazo

Listelenen ürün sayısı : 765
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 7 x 15 x 15 cm Kullanılmış

El boyama ithal vazo

200 TL
Yeni gibi - 15 x 18 x 28 cm Kullanılmış

Terracotta testi

110 TL
Kullanılmış - 14 x 64 x 63 cm Kullanılmış

İran'dan gelme desen işlemeli vazo

700 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 18 x 18 x 30 cm Kullanılmış

İtalyan malı vazo

2.000 TL
Yeni gibi - 20 x 36 x 36 cm Kullanılmış

Antika sevres vazo

4.200 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 16 x 3 x 22 cm Kullanılmış

Murano vazo ve karaf

1.350 TL
Yeni gibi - 10 x 10 x 22 cm Kullanılmış

Antika japon vazo

420 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 10 x 10 x 23 cm Kullanılmış

Antika, fransız, opalin vazo

540 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 15 x 20 cm Kullanılmış

Porselen küp

500 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 7 x 7 x 12 cm Kullanılmış

Porselen küp

200 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 12 x 8 x 15 cm Kullanılmış

Porselen küp

200 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 7 x 7 x 22 cm Kullanılmış

2li kesme karanfillik

250 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 13 x 13 x 31 cm Kullanılmış

Karaf_likör seti

350 TL
Kullanılmış - 5 x 20 x 40 cm Kullanılmış

Beyaz seramik vazo

200 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 13 x 13 x 45 cm Kullanılmış

Turuncu cam vazo

170 TL
Yeni gibi - 8 x 8 x 24 cm Kullanılmış

Koparma cam vintage vazo

170 TL
Kullanılmış - 6 x 6 x 13 cm Kullanılmış

Bakır vazo

125 TL
Kullanılmış - 9 x 9 x 25 cm Kullanılmış

Vazo

250 TL
Kullanılmış - 10 x 10 x 16 cm Kullanılmış

Vazo şekerlik

345 TL
Kullanılmış - 14 x 14 x 14 cm Kullanılmış

Bakır vazo

125 TL
Kullanılmış - 11 x 11 x 25 cm Kullanılmış

El yapımı vazo

220 TL
Kullanılmış - 15 x 15 x 23 cm Kullanılmış

Kapaklı vazo

250 TL
Kullanılmış - 13 x 13 x 27 cm Kullanılmış

Porselen kapaklı vazo

250 TL
Kullanılmış - 16 x 16 x 30 cm Kullanılmış

Seramik vazo

315 TL
Yeni gibi - 12 x 18 x 24 cm Kullanılmış

Taş opalin takım

300 TL
Kullanılmış - 22 x 22 x 60 cm Kullanılmış

Vintage büyük boy çin porselen vazo

1.250 TL
Yeni gibi - 18 x 1 x 18 cm Kullanılmış

Vintage çin malı süper dekoratif set

1.100 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 14 x 32 x 6 cm Kullanılmış

Delft blue vazo

1.200 TL
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 20 x 25 x 25 cm Kullanılmış

Bronz cam vazo

150 TL
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 18 x 22 x 22 cm Kullanılmış

Bronz cam vazo

150 TL

Vazo

Vazo Modelleri ve Fiyatları 

 

Vazolar gerek yapıldıkları malzeme bakımından gerekse üzerlerine çizilen motif ve semboller bakımından oldukça geniş ürün yelpazesine sahip eşyalardır. Neredeyse her evde bulunurlar. Sen de salonuna veya evinin herhangi bir odasına dekoratif anlamda şık bir dokunuş yapmak istersen evinin dekorasyonuna ve kendi zevkine uygun şık bir vazo seçebilirsin. Dekoratif olarak en çok tercih edilen eşyalardan olan vazo için ikinci el vazo seçeneklerine bakabilirsin. Modern tasarımlı bir vazoyu uygun fiyata satın alabilir veya hiçbir yerde bulamayacağın modelde bir vazoyu ikinci el vazo modelleri arasında bulabilirsin. Vazoların içine genel olarak yapay veya doğal çiçekler konulur. Eğer yapay bir çiçek koyacaksan ki solma veya yıpranma ihtimali olmadığı için böylesi daha mantıklı olacaktır, seçtiğin vazonun rengiyle seçtiğin yapay çiçeklerin renk uyumu çok önemlidir. Dilersen zıt renkler kullanarak alanı hareketlendirebilirsin. 

 

Vazoyu koyacağın mekânın dekorasyonuna göre siyah bir vazo ve beyaz renklerin ağırlıkta olduğu yapay çiçekler seçebilirsin. Bu şık görünüm için 2. el vazo tercih edebilirsin. Eğer doğal çiçekleri koymak için bir vazoya ihtiyacın varsa küçük motiflerle süslenmiş şeffaf bir vazo seçebilirsin. Böylece çiçeklerinin canlılığı sürekli göz önünde olacaktır. Doğal çiçekler için klasik kristal vazo kullanabilirsin. Ayrıca vazonu seçerken onu koyacağın alanı önceden belirlemelisin. Belirlediğin alana göre vazonun boyutunu belirlemelisin. Alan büyük seçtiğin vazo küçük kalmamalıdır. Vazoların içine ille de çiçek koymak gerekmez zarif ve şık görünümlü bir vazoyu sadece dekor olması için kullanabilirsin. Dışı öyle süslü ve desenli harika vazo modelleri var ki tek başına görünümü yeterli olacaktır.  

 

Vazoyu Nerede Kullanacaksın? 

 

Vazolar ev dışında da kullanılabilen ürünlerdir. Kafe, restoran, ofis gibi yerlerde de dekorasyon amaçlı vazolar kullanılabilir. Vazoyu bir işletmede kullanacaksan işletmenin konseptine ve dekoratif yapısına göre vazo seçimi yapabilirsin. Mesela bir restoranda içinde yapay bir çiçek olan vazoları her masaya koyabilirsin. Böylece şık bir masa müşterilerini karşılamış olursun. Fakat böylesi bir iş için çok fazla vazo gerekeceği için ikinci el vazolara mutlaka göz atmalısın. Her masada farklı küçük vazo kullanarak dikkat çekici bir ambiyans yaratabilirsin. Retro konseptli kafenin bir kenarına veya her masaya antika görünümlü vazolar koyabilirsin. Vazolar genel olarak iç mekânlarda tercih edilse de dış mekânlar için de tercih edebilirler. Mesela bahçenin dekorasyonuna göre oldukça büyük bir vazo veya testi vazolarda yerleştirebilirsin. Varsa kış bahçesi için zevkine uygun bir vazo satın alabilirsin. Vazoyu ofisinde de kullanabilirsin. Ofis masanın üzerine şık ve zarif bir vazo koyabilirsin. Ofiste uygun bir alana koyacağın 2. el vazo ile alanın dekorasyonunu zenginleştirebilirsin. Biblo gibi vazo da ev hediyesi olarak sıkça tercih edilen ürünlerin başında gelir. Sevdiklerini mutlu etmek için içi taze çiçeklerle dolu bir vazo güzel bir tercih olabilir. 

 

Dekorasyonda Vazo Kullanımı 

 

Vazo seçmeye başlamadan önce neresi için alacağını ve nereye koyacağını belirlemelisin. Bu şekilde renk ve boyut için karar verirken zorlanmazsın. 

 

  • Evinin salonu eğer beyaz ağırlıklı renklerle doluysa ve gösterişli aynı zamanda sade duruyorsa, uzun ve zarif koyu renkte bir vazo salonunda çok şık duracak. Koyu renkler, açık renkli alanlarda çok çabuk fark edilecektir. 

  • Balkon masasının üzerine şeffaf renkte bir vazo ve içine de kırmızı bir gül koyabilirsin. Zarif ve iç açıcı bir görünüm elde edersin.  

  • Restoranının dekorasyonuna göre uygun renkte her masaya küçük vazolar koyabilirsin. Örneğin; masaların üzerinde beyaz örtü seriliyse beyaz renkte bir vazonun içine kırmızı renkte bir gül koyabilirsin.  

  • Nostalji konseptli kafe için antika görünümlü vazolar kullanabilirsin. 

  • Kitap kafe konseptli işletmen için her okuma masasına zarif vazolar koyabilirsin. 

  • Büyük bir vazoyu ofisinde uygun bir alana koyabilirsin. Böylece insanlara seyir zevki veren bir görüntü oluşturabilirsin. 

  • Bahçende bulunan bir çardak veya oturma köşesinin masasına canlı renklerden oluşan bir vazo koyabilirsin. Dekorasyonun tamamlayıcı parçası olabilir. 

  • Eğer vazoyu koyacağın yer oldukça gösterişli ise altın rengi kaplamaların kullanıldığı bir vazo tercih edebilirsin. 

  • Sadelikten yana isen ve vazoyu koyacağın mekân da sadeyse tek renk işlemesiz vazolardan birini seçebilirsin. 

 

Vazo fiyatları, vazonun modeli, malzemesi ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Çok uygun fiyatlara da vazo bulabileceğiniz gibi çok yüksek fiyatlarda da vazo modelleri bulunmakta. Eşsiz bir parça istiyorsan ikinci el vazo modellerine bakabilirsin. En hoş sürprizler genelde ikinci el vazo modelleri arasından çıkar.  

 

Vazo Modelleri 

 

Vazolar hem yapı malzemesi olarak hem de çeşit olarak inanılmaz bir ürün yelpazesine sahiptir. Seramikten cama, el yapımında altın varaklısına her zevke uygun vazo bulabilmek mümkün.  

 

Yapı Malzemelerine Göre Vazolar 

 

Camdan Üretilmiş Vazolar 

 

Vazo imalatında en çok kullanılan madde camdır. Kullanıcıların genel tercihi de camdan yapılan vazolardır. Fakat düşmelere ve kırılmalara karşı dayanıksız olduklarını unutmamak gerek. 

 

Seramikten Üretilmiş Vazolar 

 

Camdan üretilmiş vazolara nazaran daha dayanıklıdırlar. Ayrıca düşerlerse veya herhangi bir şekilde kırılırlarsa cam gibi çok fazla etrafa saçılmayacaklardır. Daha az parçaya bölüneceklerdir. 

 

Plastikten Üretilmiş Vazolar 

 

Plastik cam ve seramiğe göre daha dayanıklıdır. Herhangi bir düşme ya da çarpma durumunda muhtemelen çok fazla bir zarar görmeyecektir. Ayrıca bazı modelleri üzerine işlenen motifler sayesinde dokunmadan cam veya seramik vazolardan ayırt edilmesi çok zordur. 

 

Metalden Üretilmiş Vazolar 

 

Genel olarak dış mekânlarda tercih edilirler. Metalden üretildikleri için oldukça sağlamdırlar. 

 

Renk ve Şekillerine Göre Vazo Modelleri 

 

Vazolar hemen hemen her renkte üretiliyor dekorasyonunuza uygun rengi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

Uzun Boru Biçiminde Vazolar 

 

Bu model daha çok içine uzun saplı yapay çiçekleri koymak için tercih edilir. Genelde salonların boş kalan kısımları dolu göstermek için kullanılır. 

 

Antika Görünümlü Vazolar 

 

Gerçek antika vazolardan daha ekonomik onların imitasyonları şeklindedirler. Eski tarzda ki mekânlarda çok şık dururlar. 

 

Ayaklı Vazolar 

 

Ana obje genel de üç ya da dört ayak üzerine konulur. Çok yer kapladıkları için ve biraz uzun oldukları için masa üstlerinde kullanmaya pek elverişli değillerdir. Genelde dış mekanlara veya iç mekanların kullanılamayacak kadar küçük yerlerinde kullanılırlar. 

 

Meyvelerin Taklit Edildiği Vazolar 

 

Genel itibariyle estetik görünümü olan meyvelerin taklit edildiği model türüdür. İçine çiçek veya başka bir şey koymak için pek uygun değildir. Sadece dekoratif amaçlıdır. 

 

Vazo Bakımı ve Tamiri 

 

Vazoların bozulma gibi bir durumu söz konusu değildir. Zamanla renkleri solabilir, düşme ya da çarpma sonucu kırılabilir. 2. el vazo satın almadan önce renginde solma olmadığından emin olmalısın. Eğer tamamen parçalanmamış ise güçlü bir yapıştırıcı vasıtasıyla kolayca yapıştırabilirsin. Ayrıca sürekli yeni görünümü koruması için düzenli olarak nemli bir bezle tozunu almayı unutma. Çizilmemesi için taşırken oldukça dikkatli olmalısın. Metal bir vazo seçtiysen paslanmaması adına su ve nemden uzak tutmalısın. Ayrıca vazoyu ahşap bir masa veya zeminin üzerine koyduysan hem vazoyu koyduğun yerin hem de vazonun çizilmemesi için vazonun yerini değiştireceğin zaman sürüklemek yerine kaldırmalısın. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0