Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 12 Saat 45 Dakika

Tek Kişilik Karyola

Listelenen ürün sayısı : 9
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Tek Kişilik Karyola

Listelenen ürün sayısı : 9
Kullanılmış - 210 x 125 x 130 cm Kullanılmış

Kervan marka prenses odası karyolası

15.000 TL
Teklife Açık
3
Kullanılmış - 198 x 94 x 80 cm Kullanılmış

Karyola

2.000 TL%50
1.000 TL
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 198 x 94 x 80 cm Kullanılmış

Karyola

2.000 TL%50
1.000 TL
Teklife Açık
3
Yeni gibi - 90 x 200 x 25 cm Yeni gibi

Az kullanılmış çok temiz ıkea tek kişilik yatak

2.200 TL%9
2.000 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 90 x 200 x 40 cm Kullanılmış

Masif kayın montessori karyola

5.000 TL
Teklife Açık
55
Yeni gibi - 200 x 100 x 55 cm Yeni gibi

Bambu karyola /sedir

17.500 TL
Kullanılmış - 200 x 117 x 83 cm Kullanılmış

Vintage masif karyola

2.950 TL
Kullanılmış - 198 x 97 x 82 cm Kullanılmış

80 lerden tek kişilik karyola

3.000 TL
Yeni gibi - 200 x 100 x 25 cm Yeni gibi

Ahşap palet yatak

2.500 TL

Tek Kişilik Karyola

Tek Kişilik Karyola Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kaliteli bir uykunun sağlığımız için ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçek. Seni ve sevdiklerini kaliteli uykuya ulaştıracak yolların en başında, konforlu ve bir o kadar huzurlu bir uyku alanı oluşturmaktan geçiyor. Bu nedenle tek kişilik karyola modelleri ile ilgili her bir detayı seçerken özen göstermelisin. Tüm bunlar kendin için olduğu kadar çocuğun ya da misafirlerin için de geçerli. Tek kişilik karyola seçimi yaparken onların iyiliğini de göz önünde tutmalısın. Peki tek kişilik karyolaların genel özellikleri nelerdir?

 • Farklı yaş grubuna hitap eden ürün gamına sahiptir

 • Ahşap ya da metal malzemelerden üretilirler

 • Uzun süre kullanıma uygun ürünlerdir

 • Bazalı ya da bazasız satılabilirler

 • Dekoratif ürünlerdir

Çocuklar İçin Karyola Vakti

En kıymetlilerimiz için olmazsa olmazlardan biri geceleri geçirecekleri güvenli bir uyku. Birçok anne ve babanın gecelerini huzur içinde kendi yataklarında tamamlayabilmeleri buna bağlı. Hal böyle olunca tek kişilik herhangi bir karyola miniklerin güvenliği için yeterli olmuyor. Üstelik çocuklar için yatakları sadece uykuya daldıkları bir yer de değil. Aynı zamanda bir oyun bahçesi… Neyse ki bugünlerde güvenlik ve vakit geçirme odaklı üretilen tek kişilik karyolalara oldukça sık rastlar olduk. Peki bu ürünlerin temel özellikleri nelerdir?

Bir kere çocuklar için üretilen tek kişilik karyolaların en temel özelliği yüksekliği. Bu karyolalar ya yere sıfır ya da yerden çok fazla yüksek olmayacak şekilde üretilirler. Bununla birlikte karyolanın yüksekliği ne olursa olsun enlemesine yerleştirilmiş korumalara sahiptirler. Evet, küçük haylazların uykularında yataklarında düşmelerini hiçbirimiz istemeyiz ama güvende tutacağız derken kafes gibi tasarlanmış bir yatağa da yatmalarına gönlümüz razı gelmez. Bu yüzden bu kenarlıklar ferahlık hissini kaybettirmeyecek şekilde tasarlanırlar.

Tabii iş burada bitmiyor; yere yakın ve etrafı çevrilmiş bir karyolanın üretildiği malzeme de bir o kadar önemli. Çocuklar gelişim süreçlerinde oldukça hareketli oldukları için temas ettikleri yüzeylerden zarar görmemelerini sağlamamız gerekir. Bu nedenle çocuklar için tasarlanan tek kişilik karyola çoğunlukla ahşap malzemeden üretilmektedir. Ahşap yumuşak olmasının yanında sağlıklı bir malzemedir. Diğer taraftan ahşap malzemeden üretilen çocuk karyolaları boyasız olabilir ya da insan sağlığına zarar vermeyecek boyalarla renklendirilmiş olabilir. Seçim yaparken belirleyici şeylerden biri de bu olacaktır. Bu özelliklere sahip bir ürünü ikinci el tek kişilik karyola modelleri arasından da bulabilirsin. 2. el tek kişilik karyola modeli ile çocuğunun odasına farklı bir hava katabilirsin. 

Oyun bahçesi demiştik, peki bu nasıl mı oluyor? Çocuklar için yatakları sadece uyudukları alan olmanın çok ötesindedir. Evdeki bu köşe onlara ait en özel alan olmanın yanında, aynı zamanda hayal güçlerini arttırdıkları, fiziksel becerilerini geliştirdikleri bir yerdir. Birçok çocuğun uyku zamanı dışında da yattığında oyunlar kurduğuna şahit olmuşuzdur. İşte bu nokta çocuğa bu esnekliği sağlayacak tasarımlar ön plana alınarak üretime geçilmektedir. En basit haliyle dikdörtgen görünümlü bir çocuk karyolası bile açıklık hissi, tutunacak yerler ve hayal gücünü destekleyen aralıklar bırakılarak üretilir. Bunlara ek olarak bazı karyolalar çatı düzeneğine sahiptir. Bunun en temel nedeni çocuğun gelişimine destek olabilmeyi sağlamaktır. Bu küçük ayrıntı, çocuklarda güven hissini tazeler ve hayal gücüne katkıda bulunur.

Okul çağındaki çocukların ihtiyaçları biraz daha farklılık gösterir. İşlerini kendileri görebilme yetisine sahip olan bu yaştaki çocuklar için güvenlik endişeleri azalmış yerine popüler kültürün estetik kaygıları geçmiştir. Bu yaştaki çocukların hayal güçleri hala çok kuvvetlidir. Popüler kültür içinden benimsedikleri kahraman ya da cisimlerle kurdukları bağ onları mutlu eder. Bu sebeple bu yaştaki çocuklara uygun tek kişilik karyola modelleri arasında araba şeklinde olanından tutun bir prensesin yatağına benzeyen ürünleri görmeniz mümkündür. Aynı modelleri ikinci el tek kişilik karyola seçenekleri arasında bulabilirsin.

Buraya kadar çocuk karyolalarının genel özelliklerinden söz etmeye çalıştık fakat bir diğer önemli konu da tek kişilik karyola fiyatları. Markalar ve modeller arasında çok büyük kalite farkları olmadığı sürece fiyatlar birbirine benzer. Diğer taraftan ikinci el tek kişilik karyola da çocuğunuz için düşünebileceğin bir alternatif olabilir. Ürünler dayanıklı malzemelerden üretildikleri ve çocuk büyüdükçe ürüne olan ihtiyaç ortadan kalktığı için yenisini aratmayan ikinci el tek kişilik karyola bulmak sanıldığından çok daha kolaydır.

Gençler İçin Karyola Seçimi

Gençler söz konusu olduğunda isteklerine kulak vermeden yapılacak bir işin sonu hüsran olabilir. Genç bir bireyin en özel alanı odasıdır. Peki bir genci mutlu edecek tek kişilik karyola seçimi nasıl olmalıdır?

Belirttiğimiz gibi kişisel bir alana girmiş bulunuyorsun baştan uyaralım. O yüzden bu seçimi birlikte yaparak hareket etmekte fayda var. Evin gencini yakından tanıyor olsan bile bu seçimi birlikte yapmak gerekir. Bu seçimi tek başına yapacak gençler ise ne istediklerini bilseler de bize kulak versinler.

Gençlik insan ömründe kısa olmayan bir dönemdir. Bu sebeple ilkin alınacak ürünün çok uzun süre kullanılacağını akılda tutmak lazım gelir. Bunun yanında genç bir bireyin fiziksel gelişimi halen devam etmekte olduğu için gelişim sağlığı es geçilmemeli ve buna uygun olarak fiziksel gelişimi olumsuz etkilemeyen ürünlere yönelmek gerekir.

Dayanıklılık ve sağlık açısından yakalanan üretim standartları düşünüldüğünde başta saydığımız seçimleri yapmak çok ta zor olamayacaktır. Asıl konu estetik olarak bir gencin kendini ifade edebildiği bir yatağa sahip olmasıdır. İşin zor kısmı bu gibi görünse bile gençlerin zevklerine ve trendlerine uygun o kadar çok ürün yapılmaktadır ki; bu da seçim yapmayı daha kolay bir hale getirebilir. Gençler için tek kişilik karyola modelleri ahşap ve metal malzemelerden hafif olacak şekilde üretilmektedir. Aynı şekilde bu ürünleri ikinci el tek kişilik karyola seçenekleri arasından da temin edebilirsin. Bu da ürünün oda içindeki yerini değiştirmeye olanak verir. Yapıldığı malzemeden bağımsız gençlerin trendlerine, modern çizgilere uygun ürün bulma konusunda sorun yaşamanız pek mümkün değildir. Ürün yelpazesi geniştir.

Günümüzde ikinci el eşya alımı gençler arasında da yaygın. Bu yüzden ikinci el tek kişilik karyola seçeneği de hesaba katarak nihai karar verilebilir.

Misafir Gelmiş Hoş Gelmiş

Misafirler baş tacımız. Rahat etmeleri çoğu zaman kendi rahatımızdan da önde gelir. Bununla birlikte evimizi beğenmeleri de hoşumuza gider. İtiraf edelim; evimizi beğenmelerini isteriz. Bu sebeple misafirlerimizin kalacağı misafir odasının her daim şık ve konfor sunuyor olmasını isteriz. Misafir odasının ana parçası kuşkusuz karyoladır.

Klasik çizgilerden modern yorumlara birçok karyola üretiliyor. Bunların arasından seçim yapmak tamamen kişiye kalıyor. Fakat misafir odasındaki bir karyoladan daha fazla işlev beklemek hakkımız ve bu tip karyolalar üretilmekte. Çeşitli işlevler barındıran tek kişilik karyola modellerinde şu özellikleri görmek mümkün:

 • Normalde tek kişilikken açılarak genişleyen ve daha büyük bir yatağa dönüşen modeller

 • Gizli çekmeceleri ile daha fazla saklama alanı sunan modeller

 • Katlanarak ortalıktan kaldırılabilen modeller

 • Koltuğa dönüşebilen modeller 

İhtiyaç duyulan özelliklerin bazılarını bir arada sunan tek kişilik karyolalar üretildiğini hatırlatalım. Bu ürünleri tercihe göre bazalı ya da bazasız da bulmak mümkün.

Alım aşamasında fiyat karşılaştırması yaparak ikinci el tek kişilik karyola seçenekleri içerisinden aranılan ürüne rahatlıkla ulaşılabilir. 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0