Alıcı

 

Tabii ki. Dilersen misafirimiz olarak alışverişini tamamlayabilirsin. Senden tek ricamız ürününü kolay teslim edebilmemiz için iletişim ve teslimat bilgilerini tam olarak belirtmen.

 

 

İlgilendiğin ürünlerin ilan sayfalarındaki 'Yorumlar' kısmında, ürünün satıcısına ürünle ilgili sorularını yazabilirsin. Ancak kişisel iletişim bilgileri, ürünü yerinde görmek gibi talepler sistem tarafından engellenir. Ürünle ilgili işlemler Dekopasaj üzerinden ilerlemektedir.

 

 

İlanda ürünün durumunu belirten 3 kriterimiz var:

  1. Yeni Gibi: Ürün kutusundan çıktığı gibi denilebilir.
  2. Kullanılmış: Ürün kullanılmış olmasına rağmen gayet iyi görünüyor. Ama ürün 2. el olduğu için kullanıma dayalı çizikleri, yaşanmışlık izleri olabilir.
  3. Eskice: Ürün uzun süre kullanılmış, tamir ve tadilat gerekebilir.

 

 

Beğendiğin ürünün satıcısı ilanı teklife açmışsa, ilan sayfasındaki 'Teklif Ver' butonunu kullanabilirsin. Ürün için satış fiyatının %25 altına kadar teklif gönderebilirsin. Satıcının teklifi değerlendirmesi için 24 saati olacak. 24 saat boyunca değerlendirilmeyen teklifler otomatik red olur. Satıcı teklifi kabul ettiği zaman ürünün satışı anında gerçekleşir. Bu süre boyunca teklif verirken kullandığın kredi kartında teklif tutarı provizyonda tutulur. Satıcı teklifini kabul ettiği anda siparişin alınmış olur. Satıcının teklifi reddetmesi durumunda provizyon kalkması için aracı kurum İyzico'ya bilgilendirme yapılır. Ödeme artık Dekopasaj hesabında değildir. İyzico ve banka arasında takas işlemi yapılır ve provizyondaki tutar kartına iade edilir. İade süreci bankaya bağlı olarak kredi kartlarında 10 iş günü, banka kartlarında 20 iş günü sürebilir.

 

Genellikle siparişin İstanbul adresine ulaşması satıcının uygunluğu, bulunduğun teslimat ilçesine bağlı olarak 20 iş günü zaman alabilir. Diğer belirtilen illere ayda 1 teslimat sağlamaktayız. Siparişin sonrası Dekopasaj ekibi senin için hızla harekete geçer. Satıcı ve alıcıdan randevu alınarak ürün teslim edilir. Ancak bu süre satıcının uygunluğuna göre değişebiliyor.

 

Siparişinizi verdikten sonra ürün satıcıdan alınmadan iptal talebinde bulunabilirsiniz. Ürün satıcı adresinden teslim alındıktan sonra sipariş iptal talebinde bulunulduğu durumda alıcıdan nakliye bedeli kesilerek ücret iadesi yapılmaktadır.

Satıcı

 

İlanını dilersen direk pazar yerine çıkmak için 'Evden Sat' seçeneğiyle, dilersen 'Depodan Sat' seçeneğiyle konsinye hizmetlerinden faydalanmak için oluşturabilirsin.

Evden Sat:

Yönlendirici ve bilgilendirici adımlarla ilanını kolayca, ücretsiz oluştur.

Ekibimiz ilanı incelesin. Gerekiyorsa bazı düzenlemeleri yapalım ya da gerekli yönlendirmeler e posta ile tarafına iletilsin.

İlanın uygunsa onaya gönderildikten sonra 24 saat içinde (iş günü olması kaydıyla) yayınlanır.

Ürünün satıldığında onu ister Dekopasaj'ın anlaşmalı nakliye şirketi aracılığıyla, ister kendi olanaklarınla gönderebilirsin.

Alıcı ürününü teslim aldıktan sonra, 48 saat içinde iade etmediği takdirde, teslimattan 2 iş günü sonra ödeme sistemde kayıtlı olan hesabına aktarılır.

Dekopasaj, 'Evden Sat' seçeneği kullanılarak satılan ürünün satış fiyatı üzerinden %25 oranında hizmet bedeli alır.

Depodan Sat:

Çok detaylı olmayan, yine de ürün hakkında yeteri kadar bilgi veren bir ilan oluştur.

Editörlerimiz ilanını incelesin ve ilanın onaylanması durumunda ürünü teslim almak için uygun olduğun bir zamana randevu alsınlar.

Ürün güvenli bir şekilde teslim alınarak Dekopasaj'ın deposuna getirilsin.

Burada en doğru şekilde fotoğraflanan ürünün için etkili ve eksiksiz bir ilan oluşturulsun.

Ürünün satıldığında, alıcısına depodan ulaştıralım.

Dekopasaj, konsinye hizmetini kullanarak sattığın üründen %50 oranında hizmet bedeli alır.

Ürünün depoda kalma süresi 90 gündür. Bu süre sonunda ürünün satılmaması durumunda, satıcının isteğine göre ürün adresine geri gönderilir, ıskartaya çıkarılır veya ihtiyaç sahiplerine bağışlanır.

 

Ürünün zarar görmemesi ve parça eksikliği ile karşılaşmamak için demontajının yapılmaması gerekmektedir. Montaj ( Demontaj ) uzmanlık gerektiren bir konudur bu işlem uzman olmayan eller tarafından yapıldığında ürünün ciddi zarar görebilir ya da parçası kaybolabilir. Ekibimizin dışında demonte yapılmış olan ürünün nakliye ekibimiz tarafından teslim alınmayacak ve iptali yapılacaktır.

Nakliye için iki seçenek sunuyoruz:

  • Ürünü Dekopasaj'ın anlaşmalı olduğu nakliye şirketi güvencesiyle gönderebilirsin. Ya da kendi olanaklarınla, dilediğin bir nakliye şirketiyle gönderimi gerçekleştirebilirsin.
  • Bu durumda ürünün teslimat durumunu takip etmeli ve teslimat adresine ulaştığından emin olmalısın.
  • Ürünün nakliyesi esnasında başına bir şey gelmesi durumunda Dekopasaj maddi hasar ve kayıplardan sorumlu değildir. Bizden uyarması.
  • Bu seçenekle ulaştırdığın ürünün nakliye ücreti için alıcıdan ücret talep edilmez. Ürününü buna göre fiyatlandırman gerekiyor.

 

Nakliye ve Kurulum ücretini alıcı öder.

Nakliye ücreti ürünün kategorisine, adedine ve gideceği mesafeye göre değişir. ( İstanbul dışı teslimatlarda nakliye bedeline ek mesafe farkı eklenmektedir.)

Kurulum Bedeli isteğe bağlıdır.

Eğer ürün montaj gerektiriyorsa, Sipariş oluşturma esnasında kurulum bedeli ödemen durumunda Dekopasaj'ın profesyonel ekibi montajı sağlar ve ürünü kullanıma hazır bırakır.

 

Satıcı ürününü satmaktan vazgeçtiyse, Dekopasaj'da satılmadan, ilanı yayından kaldırmak satıcının sorumluluğundadır. Dekopasaj'da satış gerçekleştikten sonra satışından vazgeçilen ürünlerin satıcılarının profili silinerek, diğer ilanları yayından kaldırılır. Eğer satıştan sonra üründe bir hasar meydana geldiyse fotoğraflarıyla beraber [email protected]'a e posta yoluyla bilgilendirme yapılmalıdır.

 

Satışa sunulacak her ürün, tadilat bile gerektirse "kullanılabilir durumda" olmalıdır. Ayrıca Dekopasaj'da ilan vermek için belirleyebileceği satış fiyatı en az 50 TL olmalıdır. Dekopasaj’da satamayacağın ürünler beyaz eşyalar, küçük ev aletleri, televizyonlar, perdeler, ev tekstili ürünleri, cam ve porselen gibi mutfak/ günlük kullanıma uygun züccaciye ya da şilte gibi ürünler.

 

Dekopasaj, nakliye ekibi ile birlikte, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Yalova, Tekirdağ, İzmit / Kocaeli, Sakarya illerine teslimat yapıyor. Bu illerde yaşamıyor ama yine de ürün satın almak istiyorsan, kendi nakliye ekibini organize edebilirsin. Dekopasaj olarak İstanbul içerisinde belirtilen nakliye ekibine teslimatı gerçekleştirebiliriz. Eğer bu yolu tercih edersen satın alma esnasında bizimle iletişime geçmelisin.

 

Bu süreci hem alıcıyı hem de satıcıyı memnun etmek adına şöyle belirledik: Dekopasaj, alıcıdan tahsil ettiği ödemeyi bir havuz hesapta muhafaza eder. Ürünün teslimatından sonra, 48 saat içerisinde alıcı iade talebi yapmadığı takdirde ödeme satıcının hesabına yansıtılır. Kısacası her şey kontrolümüz altında!

 

Dekopasaj ödemeyi alıcıdan tahsil edip, ürünün teslimatından sonra iade talebi için ayrılan 48 saatlik süreyi bekler. Ödeme, ürün iade talep süresi (teslimattan sonra 48 saat) dolduktan sonra, Dekopasaj'ın hizmet bedeli kesilerek satıcının hesabına iletilir. Ödemenin yapılabilmesi için profilinde isim, soyisim ve IBAN numarasının kayıtlı olması gerekmektedir. Banka bilgisinin kaydını profil menüsündeki 'Bilgilerim' sekmesinden yapabilirsin.

 

Dekopasaj alıcıya %25 komisyon faturası kesmekle yükümlüdür.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0