İkinci El Mobilya

Dekopasaj Nedir?

Dekopasaj yaşanmışlıkları olan mobilya ve dekor ürünlerini satmak isteyenlerle, o ürünlere kendi hayatında güzel bir yer açabilecek kişilerin buluştuğu bir pasajdır. Diğer bir deyişle, ikinci bir ev arayan mobilyalar için kurulmuş bir pazar yeridir.

Alıcı Rehberi

Dekopasaj nerelerde hizmet veriyor?

Dekopasaj, nakliye ekibi ile birlikte, İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Yalova, Tekirdağ, İzmit / Kocaeli, Sakarya illerine teslimat yapıyor. Bu illerde yaşamıyor ama yine de ürün satın almak istiyorsan, kendi nakliye ekibini organize edebilirsin. Dekopasaj olarak İstanbul içerisinde belirtilen nakliye ekibine teslimatı gerçekleştirebiliriz. Eğer bu yolu tercih edersen satın alma esnasında bizimle iletişime geçmelisin.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Tabii ki. Dilersen misafirimiz olarak alışverişini tamamlayabilirsin. Senden ricamız ürününü kolay teslim edebilmemiz için iletişim ve teslimat bilgilerini tam olarak belirtmen.

Ürünün ne durumda olduğu nasıl anlaşılır?

Dekopasaj'da daha önce kullanılmış ürünler satılıyor. Bu nedenle alıcılara ürün hakkında açık ve net bilgiler vermenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Satıcılardan ürünle ilgili olabildiğince net ve açıklayıcı bilgi vermelerini rica ediyoruz. Ancak bir ürünle ilgili aklında soru kaldıysa, ilanın sayfasındaki 'Yorumlar' kısmından direk satıcıya sorabilirsin. 

Ek olarak ilan sayfasında ürünün daha net anlaşılması için bazı kriterler belirledi:

 • Satıcılardan ürünleri hakkında doğru ve net bilgiler vermelerini talep ediyoruz. Satın almak istediğin ürünle ilgili tüm bilgileri ilanda bulabilirsin.
 • Ürün fotoğrafları çok önemli. Bu nedenle satın alacağın ürünü incelemen ve hakkında doğru bir fikir edinebilmen için ürünün ilanında birçok fotoğraf görebileceksin.

İlanda ürünün durumunu belirten 3 kriterimiz var:

Yeni Gibi: Ürün kutusundan çıktığı gibi denilebilir.

Kullanılmış: Ürün kullanılmış olmasına rağmen gayet iyi görünüyor. Ama ürün 2. el olduğu için kullanıma dayalı çizikleri, yaşanmışlık izleri olabilir.

Eskice: Ürün uzun süre kullanılmış, tamir ve tadilat gerekebilir.

Ürünün satış fiyatını kim belirliyor?

 • Ürünün fiyatını satıcı belirler.
 • Dekopasaj satıcılara sadece ürünleri için en doğru fiyatı bulmalarına aracılık eder.

Teklif sistemi nasıl işliyor?

Beğendiğin ürünün satıcısı ilanı teklife açmışsa, ilan sayfasındaki 'Teklif Ver' butonunu kullanabilirsin. Ürün için satış fiyatının %25 altına kadar teklif gönderebilirsin. Satıcının teklifi değerlendirmesi için 24 saati olacak. Bu süre boyunca teklif verirken kullandığın kredi kartında teklif tutarı provizyonda tutulur. Satıcı teklifini kabul ettiği anda siparişin alınmış olur. Satıcının teklifi reddetmesi durumunda provizyon kalkması için aracı kurum İyzico'ya bilgilendirme yapılır. Ödeme artık Dekopasaj hesabında değildir. İyzico ve banka arasında takas işlemi yapılır ve provizyondaki tutar kartına iade edilir. İade süreci bankaya bağlı olarak kredi kartlarında 10 iş günü, banka kartlarında 20 iş günü sürebilir.

Ürünün nakliye ücretini kim öder ve ücret nasıl belirlenir?

 • Nakliye + Kurulum ücretini alıcı öder.
 • Nakliye ücreti ürünün kategorisine, adedine ve gideceği mesafeye göre değişir. ( İstanbul dışı Teslimatlarda nakliye bedeline ek mesafe farkı eklenmektedir.)
 • Kurulum Bedeli isteğe bağlıdır.
 • Eğer ürün montaj gerektiriyorsa, Sipariş oluşturma esnasında kurulum bedeli ödemen durumunda Dekopasaj'ın profesyonel ekibi montajı sağlar ve ürünü kullanıma hazır bırakır.

Ödemeler nasıl güvence altına alınıyor?

Bu süreci hem alıcıyı hem de satıcıyı memnun etmek adına şöyle belirledik: Dekopasaj, alıcıdan tahsil ettiği ödemeyi bir havuz hesapta muhafaza eder. Ürünün teslimatından sonra, 48 saat içerisinde alıcı iade talebi yapmadığı takdirde ödeme satıcının hesabına yansıtılır. Kısacası her şey kontrolümüz altında!

Siparişimin ulaşması ne kadar zaman alır?

Genellikle siparişin İstanbul adresine ulaşması satıcının uygunluğu, bulunduğun teslimat ilçesine bağlı olarak 20 iş günü zaman alabilir. Diğer belirtilen illere ayda 1 teslimat sağlamaktayız. Siparişin sonrası Dekopasaj ekibi senin için hızla harekete geçer. Satıcı ve alıcıdan randevu alınarak ürün teslim edilir. Ancak bu süre satıcının uygunluğuna göre değişebiliyor. 

Ekibimiz ürünlerinin bir seferde teslimi için elinden gelen organizasyonu yapar. Ancak satıcı kaynaklı gecikmelerde nakliye süresi uzarsa siparişin bölünerek birden fazla seferde teslim edilebilir.

Siparişimi ne zaman iptal edebilirim?

Siparişinizi verdikten sonra ürün satıcıdan alınmadan iptal talebinde bulunabilirsiniz. Ürün satıcı adresinden teslim alındıktan sonra sipariş iptal talebinde bulunulduğu durumda alıcıdan nakliye bedeli kesilerek ücret iadesi yapılmaktadır.


Ürün iade süreci nasıl işliyor?

Aldığın ürünün teslimatından sonra 48 saat içinde iade talebinde bulunabilirsin. Ancak, iade talebini yalnızca ürün ilanındaki gibi çıkmadığında, belirtilmeyen bir hasar olduğunda kabul ediyoruz. Ürün ilanında gösterildiği ve tanımlandığı şekilde teslim edildikten sonra yapılan iade taleplerini kabul edemiyoruz. İade talebini, detaylı fotoğraflarla beraber [email protected] adresine e-posta göndererek bildirmen gerekiyor. Dekopasaj ürünün satıcısına iadesi için nakliyeyi ayarlayacak ve ürün satıcısına geri gönderildikten sonra yaptığın ödeme tarafına iade edilecektir. İadeler alıcıya tamamen ücretsizdir.

Satıcılarla nasıl iletişim kurabilirim?

İlgilendiğin ürünlerin ilan sayfalarındaki 'Yorumlar' kısmında, ürünün satıcısına ürünle ilgili sorularını yazabilirsin. Ancak kişisel iletişim bilgileri, ürünü yerinde görmek gibi talepler sistem tarafından engellenir. Ürünle ilgili işlemler Dekopasaj üzerinden ilerlemektedir.

Satıcı Rehberi

Dekopasaj'a üye olmak ücretli midir?

Üye olmak, dilediğin sayıda ürün listelemek tamamen ücretsizdir.

Dekopasaj hangi ürünleri kabul eder?

Satışa sunulacak her ürün, tadilat bile gerektirse "kullanılabilir durumda" olmalıdır. Ayrıca Dekopasaj'da ilan vermek için belirleyebileceğin satış fiyatı en az 50 TL olmalıdır. Dekopasaj mobilya ve dekor ürünlerini satabileceğin bir pazar yeridir. Bu yüzden beyaz eşyaları, küçük ev aletlerini, televizyonları, perdeleri, ev tekstili ürünlerini, cam ve porselen gibi mutfak/ günlük kullanıma uygun züccaciyeyi ya da şilte gibi ürünleri kabul edemiyoruz.

Aydınlatma ürünlerinin satılması durumunda nakliye ekibimize teslim edilecek hale getirilmesi gerekir. Tesisatınıza zarar vermemek adına, ekibimiz aydınlatma demontesi yapmamaktadır.

Dekopasaj'da 2.50 metreden yüksek veya geniş ürünlerin satışını kabul edemiyoruz.

Dekopasaj'da ürün nasıl satılır?

İlanını dilersen direk pazar yerine çıkmak için 'Evden Sat' seçeneğiyle, dilersen 'Depodan Sat' seçeneğiyle konsinye hizmetlerinden faydalanmak için oluşturabilirsin.

Evden Sat:

 • Yönlendirici ve bilgilendirici adımlarla ilanını kolayca, ücretsiz oluştur.
 • Ekibimiz ilanı incelesin. Gerekiyorsa bazı düzenlemeleri yapalım ya da gerekli yönlendirmeler e-posta ile tarafına iletilsin.
 • İlanın uygunsa onaya gönderildikten sonra 24 saat içinde (iş günü olması kaydıyla) yayınlanır.
 • Ürünün satıldığında onu ister Dekopasaj'ın anlaşmalı nakliye şirketi aracılığıyla, ister kendi olanaklarınla gönderebilirsin.
 • Alıcı ürününü teslim aldıktan sonra, 48 saat içinde iade etmediği takdirde, teslimattan 2 iş günü sonra ödemen sistemde kayıtlı olan hesabına aktarılır.
 • Dekopasaj, 'Evden Sat' seçeneği kullanılarak satılan ürünün satış fiyatı üzerinden %25 oranında komisyon alır.

Depodan Sat:

Dekopasaj, Türkiye'de eşi benzeri olmayan konsinye uygulaması ile büyük bir kolaylık sağlıyor. Evinde hemen yer açmak istiyorsan, zamanın kısıtlıysa, basitçe bir ilan oluştur, ekibimize onaya gönder, ekibimiz seninle iletişime geçsin.

 • Çok detaylı olmayan, yine de ürün hakkında yeteri kadar bilgi veren bir ilan oluştur.
 • Editörlerimiz ilanını incelesin ve ilanın onaylanması durumunda ürünü teslim almak için uygun olduğun bir zamana randevu alsınlar.
 • Ürün güvenli bir şekilde teslim alınarak Dekopasaj'ın deposuna getirilsin.
 • Burada en doğru şekilde fotoğraflanan ürünün için etkili ve eksiksiz bir ilan oluşturulsun.
 • Ürünün satıldığında, alıcısına depodan ulaştıralım.
 • Dekopasaj, konsinye hizmetini kullanarak sattığın üründen %50 oranında komisyon alır.
 • Ürünün depoda kalma süresi 90 gündür. Bu süre sonunda ürünün satılmaması durumunda, satıcının isteğine göre ürün adresine geri gönderilir, ıskartaya çıkarılır veya ihtiyaç sahiplerine bağışlanır.

Ürünüm satıldıktan sonra satıştan vazgeçebilir miyim?

Satıcı ürününü satmaktan vazgeçtiyse, Dekopasaj'da satılmadan, ilanını yayından kaldırmak satıcının sorumluluğundadır. Dekopasaj'da satış gerçekleştikten sonra satışından vazgeçilen ürünlerin satıcılarının profili silinerek, diğer ilanları yayından kaldırılır.  Eğer satıştan sonra üründe bir hasar meydana geldiyse fotoğraflarıyla beraber [email protected]'a e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmalıdır.

Satılan ürünümü Demonte hale getirebilir miyim?

Ürünün zarar görmemesi ve parça eksikliği ile karşılaşmamak için demontajının yapılmaması gerekmektedir. Montaj ( Demontaj ) uzmanlık gerektiren bir konudur bu işlem uzman olmayan eller tarafından yapıldığında ürünün ciddi zarar görebilir yada parça  Ekibimizin dışında Demonte yapılmış olan ürünün Nakliye ekibimiz tarafından teslim alınmayacak ve iptali yapılacaktır.

Nakliye için iki seçenek sunuyoruz:

 • Ürünü Dekopasaj'ın anlaşmalı olduğu nakliye şirketi güvencesiyle gönderebilirsin.
 • Ya da kendi olanaklarınla, dilediğin bir nakliye şirketiyle gönderimi gerçekleştirebilirsin.
  • Bu durumda ürünün teslimat durumunu takip etmeli ve teslimat adresine ulaştığından emin olmalısın.
  • Ürünün nakliyesi esnasında başına bir şey gelmesi durumunda Dekopasaj maddi hasar ve kayıplardan sorumlu değildir. Bizden uyarması.
  • Bu seçenekle ulaştırdığın ürünün nakliye ücreti için alıcıdan ücret talep edilmez. Ürününü buna göre fiyatlandırman gerekiyor.

Ürünler nasıl fiyatlandırılır?

 • Ürünün satış fiyatını ilanını oluştururken sen belirliyorsun.
 • Ama biz yine de ürünün kolay ve hızlı satılabilmesi için bazı fiyat önerilerinde bulunuyoruz. Örneğin; ürünü piyasadaki satış fiyatının %40'ı ile %60'ı arasında satışa çıkarmak daha hızlı satılmasını sağlayacaktır.
 • Uzun süredir vitrinde olan bir ürünün satılmaması durumunda fiyat indirimi tavsiyesinde bulunabiliriz.

Ödeme sistemi nasıl işliyor?

Dekopasaj ödemeyi alıcıdan tahsil edip, ürünün teslimatından sonra iade talebi için ayrılan 48 saatlik süreyi bekler. Ödeme, ürün iade talep süresi (teslimattan sonra 48 saat) dolduktan sonra, Dekopasaj'ın komisyonu kesilerek satıcının hesabına iletilir. Ödemenin yapılabilmesi için profilinde isim, soyisim ve IBAN numarasının kayıtlı olması gerekmektedir. Banka bilginin kaydını profil menüsündeki 'Bilgilerim' sekmesinden yapabilirsin.

Alıcılarla nasıl iletişim kurabilirim?

İlanının 'Yorumlar' kısmında, alıcılardan gelen yorumları ve soruları okuyabilir, dilediğine cevabını aynı bölümden yazarak, yollayabilirsin. Ancak kişisel iletişim bilgileri paylaşmak sistem tarafından engellenmektedir. Ürünle ilgili işlemler Dekopasaj üzerinden ilerlemektedir.

Ürünüme teklif gelirse ne yapmalıyım?

Ürününe gelen her teklif için e-posta yoluyla bilgilendiriliyor olacaksın. Üye girişi yaptıktan sonra, profil menüsündeki Tekliflerim sekmesinden gelen her teklifi inceleyebilirsin. Her teklifi değerlendirmen için 24 saatin olacak. 24 saat boyunca değerlendirmediğin teklifler otomatik red olur. Teklifi kabul ettiğin zaman ürünün satışı anında gerçekleşir.

Fatura Sistemi Hakkında

 Dekopasaj alıcıya %25 komisyon faturası kesmekle yükümlüdür.