Alıcı

 

Dekopasaj’da Türkiye’nin her yerine nakliye veya kargo ile teslimat yapılmaktadır. Ancak bazı ürünler daha kırılgan olmaları sebebiyle her yere teslim edilemeyebiliyor. Bulunduğun ile teslimat olup olmadığını satın almak istediğin ürünün sayfasından detaylı olarak öğrenebilirsin.

Nakliye gerektiren hacimli ürünler yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova illerinden satın alınabilir. 

 

İlanın sayfasındaki yorumlar kısmından satıcıya tüm sorularını sorabilir, ürün ile ilgili detaylı tüm bilgileri öğrenebilirsin. Ancak satıcılarla birebir iletişime geçerek ürünü görmen mümkün değildir. Dekopasaj’daki tüm ürünler dükkanların veya bireysel satıcıların evlerinden sattıkları ürünlerdir.

 

 

Alıcılarımız ve satıcılarımızın güvenliğini sağlama önceliğimiz olduğundan direkt olarak iletişim kurman veya ürünleri gidip görmen mümkün değildir. Almak istediğin ürünün sayfasından satıcıya yorum yazarak tüm sorularını sorabilir, ürünle ilgili detayları öğrenebilirsin. İletişim bilgisi paylaşılan yorumlar yayınlanmaz ve otomatik olarak reddedilir.

 

 

Beğendiğin ürünü sepetine attıktan sonra satın alma işlemini tamamlayabilirsin. Ödeme işlemini banka/kredi kartı ile veya havale/EFT işlemi ile gerçekleştirebilirsin. Tüm kredi kartlarına 9 taksit imkanı bulunmaktadır. Ödeme adımında kredi kartı numaranı girdikten sonra taksit seçeneklerini görüntüleyebilirsin.

 

Dekopasaj’da teslimatlar, kendi nakliye ekibimiz dışında PTT Kargo, GelAl, MNG Kargo gibi çözüm ortaklarımız aracılığıyla yapılmaktadır. Siparişini verdikten sonra ‘Siparişlerim’ sayfandan teslimat şeklini ve tarihini öğrenip, teslimatını takip edebilirsin.

 

Sipariş öncesi ilanın detay sayfasında tahmini teslimat tarihini görebilirsin. Nakliye ile teslimatlarda siparişini verdikten sonraki 2 gün içinde teslimat tarihi sana mail ve SMS yoluyla iletilecektir. Kargo ile teslimatlarda sipariş sonrası kargoya verilme, dağıtıma çıkma ve teslimat gibi bilgileri SMS ve e-mailinden takip edebilirsin.

 

Eğer teslimatın nakliye ile yapılacaksa, siparişinden sonra sistem tarafından bir nakliye tarihi atanır ve mail yoluyla iletilir. Sana gelen maile cevap vererek, nakliye tarihinde değişiklik talep edebilirsin. Eğer operasyon yoğunluğu ve satıcının müsaitliği izin verirse nakliye tarihin talebine bağlı olarak değiştirilebilir.

 

Siparişten sonra aldığın ürün satıcıdan teslim alınana veya satıcı tarafından kargoya verilene kadar iptal hakkın mevcuttur. Ancak kargoya verildikten sonra iptal etmen mümkün değildir.

Eğer ürünün nakliyesini Dekopasaj hallediyorsa ve satıcıdan teslim alınmışsa, nakliye ücreti kesilerek iptal işlemi yapılabilir.

 

Dekopasaj’da ürünler 2. el olduğundan keyfi iade hakkın maalesef bulunmuyor. Ancak sahte ve hasarlı ürün satışını engellemek için ürün teslim edildikten sonra 48 saat boyunca iade hakkın mevcut. Eğer ürün ilandakinden farklıysa veya belirtilmeyen bir hasar/kusur mevcutsa, ekibimizin incelemelerinden geçerek ürün iade alınabilir.

 

Beğendiğin bir ürünün fiyatı yüksek geldiyse ve ürün teklife açıksa, ürüne satış fiyatının %25’i oranında teklif verebilirsin. Satın almak istediğin fiyatı belirledikten sonra kredi kartı bilgilerini girerek teklif işlemini tamamlayabilirsin.

Girdiğin kart bilgileri üzerinden 24 saatliğine teklif tutarı kadar provizyon alınır. Eğer satıcı teklifini kabul ederse, başka bir işlem yapmana gerek olmadan siparişin oluşur. Reddederse provizyonun kartına iade edilir. İade işleminin kartına yansıması bankana bağlı olarak kredi kartlarında 10 iş günü, banka kartları içinse 20 iş gününü bulabilir.

 

Dekopasaj’da ikinci el alışveriş yapıldığından ürün tutarı için değil yalnızca aldığımız komisyon için fatura kesebiliyoruz.

Satıcı

 

Satmak istediğin mobilya veya ev aksesuarı için 2 dakikada Dekopasaj’da ilan oluşturabilir, Türkiye’nin her yerinden alıcılarla ilanını buluşturabilirsin. İlanın hızlı bir şekilde satışa dönmesi için yayında olan ilanına gelen yorumları ve teklifleri takip etmelisin. Eğer aktif ilanın artık satışta değilse yayından kaldırmayı unutma!

 

Dekopasaj'da ilan oluşturmak tamamen ücretsizdir. Yalnızca satılan ürün üzerinden komisyon alınır. Komisyon oranımız evden satışlarda %25, depodan satışlarda %50'dir.

Aldığımız komisyon sayesinde ürüne reklam verme, nakliye ve montaj süreci, online ödeme sistemi ve müşteri hizmetleri gibi işini kolaylaştıracak her türlü hizmeti sağlayabiliyoruz.

 

Türkiye'nin her yerinden ürün satabilirsin. Ancak bazı ürünler kargo ile gönderilemeyeceğinden veya kargoda zarar görebileceğinden dolayı her kategoriden ürünler henüz satılamıyor. İlanını oluştururken ilk aşamada bulunduğun ili seçerek satabileceğin kategorileri görebilirsin.

 

İlan oluştururken girmiş olduğun kategoriye ve bulunduğun ile göre gönderim seçenekleri çıkar. Gönderimler Dekopasaj Nakliye Ekibi veya PTT kargo aracılığıyla yapılır.

PTT Kargo gönderimlerinde, ürünün satışı sonrası sana verilecek olan kargo gönderi numarasıyla en yakın PTT kargo şubesinden ürünü kargoya verebilirsin. Gönderim satıcıya tamamen ücretsizdir. Kargo ile gönderimlerde ürünü en iyi şekilde paketlemeli ve kırılmayacağından emin olmalısın. Unutma, kargo sırasında üründe olabilecek hasarlardan gönderen kişi sorumludur.

Dekopasaj Nakliye gönderimlerinde nakliye ücretini alıcı öder. Nakliye ekibimiz tüm teslimat sürecini üstlenir ve senin herhangi bir şey yapman gerekmez. Nakliye ekibimiz ürünü evinden teslim alırken önce inceler ve ilanda gözüken ürün olduğundan emin olur. Bu sebeple teslim alma öncesi ürünü kesinlikle demonte etmemelisin. Daha sonra ürünü demonte ederek teslim alır ve alıcısına teslim eder.

 

Satışa sunulacak her ürün, tadilat bile gerektirse "kullanılabilir durumda" olmalıdır. Çok eski, kırık ve eksik ürünlerin satışı mümkün değildir. Bu özelliklere uygun, kategorilerimizde mevcut her türlü mobilya ve ev dekorasyon ürünü için ilan oluşturabilirsin.

Dekopasaj’da satamayacağın ürünler: Beyaz eşyalar, Küçük ev aletleri, Elektronik cihazlar, Cam ve porselen gibi mutfak/ günlük kullanıma uygun züccaciye, Yatak şiltesi, Nevresim takımı

 

Ürünün en hızlı şekilde satılması için satın aldığın fiyatın %40-%60’ı arasında fiyatlandırmanı öneririz. Eğer satın aldığın fiyatı hatırlamıyorsan, Dekopasaj’dan veya diğer sitelerden muadillerine bakabilirsin.

 

Satış sonrası ürün alıcısına teslim edildikten 48 saat sonra ürün ödemen Dekocüzdan’ına aktarılır. Dekocüzdan’daki biriken paranı istediğin zaman kendi banka hesabına aktarmak için talep oluşturabilisin. Iban numaranı ve hesap ismini doğru bir şekilde girmiş olman gerekmektedir. Hesabına aktarma talebini ilettikten sonra ödemen, bireysel satıcılar için talebi takip eden 15. iş günü, kurumsal satıcılar içinse takip eden 4. haftanın Perşembe günü sistemdeki kayıtlı banka hesabına komisyon bedeli düşülerek gönderilecektir.

 

Depodan satış Dekopasaj’ın konsinye satış hizmetidir. Bu hizmet dahilinde ürünün satılana kadar depolama, ilan oluşturma, satışını takip etme, teslimat gibi tüm konuları Dekopasaj üstlenir. Depodan satışta ürün 90 gün süreyle Dekodükkan’da satılmak üzere depomuzda kalır. Bu sürede ürün satılmaz ise, tercihine göre ürünün iade edilebilir, ıskartaya çıkarılabilir veya bağışlanabilir.

Depodan satış hizmetimizden yararlanmak için, ilan oluştururken depodan sat seçeneğini seçmen gerekir. Ekibimizin değerlendirebilmesi için çok kısa birkaç bilgi girip, fotoğraflarını ekledikten sonra onaya gönderebilirsin.

Depodan satış hizmeti yalnızca İstanbul içerisinde verilmektedir.

 

İlanını oluştururken teklife açık seçmen durumunda alıcılar ürününe teklif gönderebilirler. Teklifler sadece 24 saatliğine geçerlidir. 24 saat içinde cevap vermemen durumunda otomatik olarak reddedilecektir. Teklifler satıcılar için çok önemli! Alıcılar teklif verirken kredi kartından provizyon çekilir, bu sebeple kabul edersen başka işleme gerek kalmadan otomatik olarak ödeme yapılır ve ürünün satılmış olur.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0