%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 3 Saat 46 Dakika

Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Malzeme
  • Renk
  • Durum
  • Fiyat Aralığı Temizle

Şezlong

Listelenen ürün sayısı : 5
Yeni gibi - 71 x 38 x 160 cm Kullanılmış

Ahşap kollu şezlong

600 TL
Yeni gibi - 71 x 38 x 160 cm Kullanılmış

Ahşap şezlong

530 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 45 x 100 x 95 cm Kullanılmış

Masif ahşap şezlong

669 TL
23133169-1D25-462C-891A-6C2F24841D0E
Hızlı Teslimat
7
Eskice - 114 x 150 x 78 cm Kullanılmış

Eskice çift şezlong 070720 -117

700 TL
6AB5854E-08BF-468E-8C78-BA68435E5F50
Hızlı Teslimat
3
Eskice - 114 x 150 x 78 cm Kullanılmış

Çift eskice şezlong 070720 -116

700 TL

Şezlong

Şezlong Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 

Bahçe, havuz ve sahillerin vazgeçilmezi olan şezlonglarda renk ve model yelpazesi oldukça geniştir. Senin için bu yazımızda şezlong seçerken ne gibi hususlara dikkat etmen gerektiğini sıralayacağız. Şezlong almadan önce 2. el şezlong modellerine de bakmayı unutmamalısın. Belki de istediğin, zevkine uygun ürünü 2. el şezlong modelleri arasında bulacaksın. 

 

Öncelikle şezlong seçiminde şezlongu kullanacağın alanı belirlemelisin. Eğer kumsalda açacağın bir işletme için şezlong almak istiyorsan ikinci el şezlonglara bakmanda fayda var. Böylesi daha ekonomik ve daha az maliyetli olacaktır. Şezlongunu bir yerden bir yere çok sık götüreceksen katlanabilir ve küçülebilen bir modeli tercih etmelisin. Ayrıca bir ortak alan için şezlong alıyorsan en basit görünümlü ve kullanması en kolay şezlongu tercih etmende fayda var. Çünkü birden fazla insan kullanacağı için bozulma veya kırılma ihtimali yüksek olacaktır. Şezlong koyacağın alanı belirledikten sonra o alana uygun renk ve boyda bir şezlong tercih etmelisin. Özellikle kış renkleri olan siyah ve lacivert gibi koyu renklerden uzak durmalısın. Koyu renkler güneş ışığını kolay emdiği için çok sıcak olacaktır ve oturmak keyif vermeyecektir. Şezlonglarda yapı malzemesi rengi olarak ve kumaş rengi olarak genelde açık renkler tercih edilir. Şezlongun sırtını yasladığın kısmına dikkat etmelisin. Keyifli zaman geçirmek için tercih edilen şezlongların en önemli olayı rahat olmasıdır. Sırt kısmı veya oturma kısmı yeterince ergonomik olmayan şezlonglar bir süre sonra rahatsızlık vermeye başlayacaktır. Eğer bir işletme için aldıysan insanların rahatsızlığı sana da yansır. Kumaşlı şezlonglar çıplak şezlonglara göre daha maliyetlidir fakat daha rahattır. Özellikle umumi havuz kenarları için tercih edilirler. Fakat şezlongu ayrı bir yerden minderini ayrı bir yerden alabilirsin. Böylesi daha az maliyetli olabilir. Umumi bir havuz kenarı için şezlong almayı düşünüyorsan havuzunun ve havuz çevresinin dekorasyonuna en uygun rengi ve modeli belirlemelisin. Bu konu hakkında bir mimardan fikir alabilirsin. Sauna ve hamamlar için şezlong almak istiyorsan yine ikinci el şezlonglara bir göz atman faydalı olabilir. Fakat bu tarz suyun ve su buharının yoğun olduğu yerler de yapı malzemesi olarak plastiği tercih etmemelisin. Yapı malzemesi olarak ahşap bu gibi yerler için daha uygun olacaktır. Biraz maliyetli olabilir fakat insan sağlığı ve müşteri memnuniyeti için ahşaptan yapılmış bir şezlong işini rahatlıkla görecektir. Bahçende daha rahat oturmak amacıyla şezlong almak istiyorsan bahçenin dekorasyonuna en uygun rengi ve modeli belirlemelisin. Şezlongun şahsi olacağı için vücuduna ve eklem yapısına en uygun modeli seçebilirsin. Böylece hem sen rahat edeceksin hem de bahçenin dekoratif yapısı bozulmayacak.  

 

Kısaca sıfır veya 2. el şezlong alırken şu noktalara dikkat edin: 

 

  • Vücudunuzu tam destekleyecek şekilde konforlu mu? 

  • Alacağınız şezlong kollu mu olsun kolsuz mu? 

  • Kullanacağınız alana göre en sağlam malzeme hangisi? 

  • Alacağın şezlong dış hava koşullarına uygun mu? 

  • Şezlongun boyutu koyacağınız alana uygun mu? 

 

Kullanım Alanına Göre Şezlong Seçimi Nasıl Olmalı? 

 

Eğer şezlongu bir işletme için kullanacaksan fiyat/performans açısından en kaliteli ürünü tercih etmelisin. Bunun yanı sıra şezlongları farklı insanlar kullanacağı için kolay temizlenebilir bir malzemeden üretilmesi gerekmekte. Yeni bir işletme için en uygun şezlong seçimi plâstik şezlonglardır. Plastik şezlonglar olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır. Ayrıca temizlemesi kolaydır. Plastik ürünleri 2. el şezlong olarak da satın alabilirsin. Nemli bir bez veya sirkeli suyla kolayca temizlenebilir. Ayrıca kolay yıpranmaz ve uzun süre yeni görünümünü korur. Eğer bir bahçe veya teras için şezlong alıyorsan yapı malzemesi sert ağaçtan olan bir şezlong tercih etmek isteyebilirsin. Çünkü sert ağaçtan üretilen şezlonglar diğer şezlonglara göre daha rahattır ve kitap okumak, uyumak, uzanmak için daha uygun olurlar. Fakat sert ağaçtan üretilmiş bir şezlong alırsan yıl en az bir kere bakımını yapmalı, verniklemeli ve yağıştan uzak tutmalısın. Yoksa çabuk yıpranır ve yeni görünümünü uzun süre koruyamaz. Eğer bir kapalı mekân için şezlong almak istiyorsan alüminyum fileli şezlongları tercih edebilirsin. Hem taşıması hafif olacaktır hem de temizlenmesi kolay olacaktır.  

 

Şezlong Modelleri  

 

Şezlonglar çok çeşitli ham maddelerden üretilebilir. Önemli olan şezlongu iç mekânda mı yoksa dış mekân da mı kullanacağınızı belirlemek. Şezlongun yeni görünümünü uzun süre koruması ve rahat olması önemli. Her kullanım amacına göre şezlong bulmanız mümkün. Plastikten ahşaba, alüminyumdan daha sert metallerden yapılan şezlongları bulabilirsiniz. Kaliteli ağaçlardan yapılan ve diğerlerine göre daha pahalı olan şezlong modelleri için ikinci el şezlong modellerine mutlaka bakmalısınız.  

 

Çam ve Diğer Yumuşak Ağaçlardan Üretilen Şezlonglar 

 

Yumuşak ağaçlar doğada çok fazla bulunduğu için bu ağaçlardan yapılan şezlong modellerini daha sık görebilirsin. Üretimi kolay ve maliyeti uygun olduğu için fiyatı da düşüktür. Fakat hava olaylarına karşı dayanıksız olduğu için iç mekanlarda kullanmak daha faydalı olacaktır. Bir dış mekânda kullanılacaksa sürekli bakıma ihtiyacı vardır. 

 

Meşe ve Sert Ağaçlardan Üretilen Şezlonglar 

 

Meşe ve sert ağaçlardan üretilen şezlonglar daha çok tercih edilir. Yumuşak ağaçlardan üretilen şezlonglara göre daha dayanıklıdır. Fakat dış mekânda kullanıldığında yine bakım isteyen bir modeldir. Fiyat olarak çok pahalı olmasa da çok ucuz olduğu da söylenemez.  

 

Teak ve İreko Ağacından Üretilen Şezlonglar 

 

Dış mekânlarda kullanmak için en iyi ahşap hammaddeli modeldir. Olumsuz hava koşullarına dayanıklıdır. Ve uzun süre yeni görünümünü koruyabilir. Ahşap şezlong söz konusu olduğunda en iyi seçimdir. Fakat fiyat olarak biraz pahalıya kaçabilir.  

 

Doğal Rattan Üretilen Şezlonglar 

  

Doğal rattan şezlonglar iç mekân da kullanılmaya daha uygundur. Yapı malzemesinden dolayı dış mekanlarda yıpranması olasıdır.  

 

Tekerlekli Şezlonglar  

 

Tekerlekli şezlonglar daha çok kapalı havuz gibi zemini mermer mekanlar için tercih edilir. Kumsal da tekerleklerin dönmesi zor olduğu için taşıma işi zor olacağından dolayı tavsiye edilmez.  

 

Alüminyum Şezlonglar 

 

Alüminyum şezlonglar son zamanlarda çok popüler ve tercih edilen bir üründür. Gerek iç gerek dış mekân için tercih edilebilir. Alüminyum hafif olduğu için bir yerden bir yere taşıması da kolay olacaktır. Ayrıca alüminyum suya ve neme dayanıklıdır paslanmaz. Fiyat açısından ekonomik sayılacak bir kategoriye girer.  

 

Plastik Şezlonglar  

 

Sert bir plastik maddeden üretilen plastik şezlonglar hem dış mekân için hem iç mekân için tercih edebilirsin. Özellikle temizlemesi kolay olduğu için işletmeler için çok uygundur. Plajların genelinde plastik şezlong tercih edilir. Hammaddesi plastik olduğu için fiyatı da gayet ekonomiktir.  

Şezlongu tek başına kullanabileceğin gibi şezlong sehpası ve şezlong minderi gibi ürünlerle özelleştirebilirsin. 

 

Şezlong Bakımı ve Tamiri Nasıl Yapılır? 

 

Şezlong bakımı ve tamiri şezlongun yeni görünümünü koruması açısından önem taşımaktadır. Özellikle yapı malzemesi ahşap olan şezlonglar düzenli olarak bakım ister. Tekerlekli şezlongların tekerlekleri kısa vadede olmasa da uzun vadede problem çıkarabilir. Fakat şezlongların genel olarak çok karmaşık bir sistemi olmadığı için bakımını ve tamirini gerekli ekipmanların yardımıyla kendin gerçekleştirebilirsin. Bütün bunlarla beraber her yapı malzemesinin farklı bir temizlenme yöntemi vardır. Plastik şezlonglar sadece suyla temizlenebilirken, ahşap şezlongların verniklenmesi gereklidir. Şezlong alırken bakım ve onarımda çıkarabileceği maliyetleri de göz önüne almalısın. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0