%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 6 Saat 21 Dakika

Sonuçları Filtrele

Sehpa Takımı

Listelenen ürün sayısı : 89
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 100 x 100 x 50 cm Kullanılmış

Hasir sehpa takimi

2.800 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 80 x 110 x 50 cm Kullanılmış

Sehpa takımı

5.000 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 45 x 45 x 45 cm Kullanılmış

Oniks tablalı bronz sehpa seti

6.450 TL
Kullanılmış - 60 x 65 x 65 cm Kullanılmış

Biev sehpa

1.100 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 110 x 43 x 43 cm Kullanılmış

Cok eskilerden ceviz markuterili orta sehba

1.200 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 64 x 106 x 48 cm Kullanılmış

Ceviz el oyması mermer sehpa takımı

5.000 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 101 x 59 x 43 cm Kullanılmış

Muhteşem desenli mermer yüzey sehpa yakımı

1.000 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 51 x 51 x 44 cm Kullanılmış

Hazeranlı koçbaşlı camlı sehpa takımı

2.384 TL
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 106 x 106 x 46 cm Kullanılmış

Orta ve yan sehpa takımı

950 TL
Yeni gibi - 80 x 2 x 46 cm Kullanılmış

2li orta sehpa ve 3 ki sifon sehpa

2.000 TL
Yeni gibi - 65 x 65 x 40 cm Kullanılmış

Antika pirinç üçlü orta ve yan sehpa

2.950 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 52 x 68 x 52 cm Kullanılmış

Aslan ayak fiskos takımı

4.500 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 51 x 98 x 44 cm Kullanılmış

Mermer orta sehpa

1.791 TL
Kullanılmış - 85 x 50 x 51 cm Kullanılmış

Vintage ceviz sehpa takımı

1.160 TL
Kullanılmış - 80 x 120 x 45 cm Kullanılmış

Masif ağaç orta sehpa

750 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 39 x 48 x 48 cm Kullanılmış

Ahsap oymali ustu mermer 1 buyuk 3 kucuk sehpa

700 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 80 x 120 x 120 cm Kullanılmış

Cekmeceli uzun sehpa ve 2 kare sehpa

2.100 TL
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 47 x 47 x 43 cm Kullanılmış

Antika mısır sehpa takımı

1.431 TL
Teklife Açık
3
Kullanılmış - 74 x 104 x 35 cm Kullanılmış

Orta sehpa-zigon

450 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 40 x 58 x 50 cm Kullanılmış

3'lü Bambu sehpa

800 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 110 x 70 x 30 cm Kullanılmış

İder orta ve yan sehpa

425 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 80 x 130 x 50 cm Kullanılmış

Ceviz ağacından özel tasarım sehpa takımı (1 orta 2 yan sehpa)

18.000 TL
Kullanılmış - 100 x 50 x 45 cm Kullanılmış

Maun orta sehpa takımı

3.150 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 85 x 52 x 44 cm Kullanılmış

Mermer sehpa takımı

750 TL
Yeni gibi - 130 x 70 x 50 cm Kullanılmış

Nicole smith pirinç sehpa takımı

28.000 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 65 x 42 x 51 cm Kullanılmış

3’lü sehpa takımı

500 TL
Kullanılmış - 70 x 40 x 60 cm Kullanılmış

Deri sehpa 3'lü

350 TL
Teklife Açık
7
Yeni gibi - 70 x 40 x 48 cm Kullanılmış

3 lü otantik zigon

1.125 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 58 x 94 x 45 cm Kullanılmış

Meşe orta sehpa takımı -3parça-

1.000 TL
Yeni gibi - 130 x 70 x 45 cm Kullanılmış

Rustik meşe eski ağaç orta sehpa takımı 130x70 h 45 2 adet 70x70x70

3.465 TL

Sehpa Takımı

Sehpa Takımı Seçimi

Sehpa takımı uzun yıllardır evlerin vazgeçilmez mobilyalarından biri halindedir. Birbirinden farklı renk ve model seçeneğiyle oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptirler. Sehpa takımı seçmeden önce ikinci el sehpa takımı modellerine bakarak daha çok ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Günümüzde çok fazla tercih edilmese de eskiden mermer ve granit gibi doğal taşlardan yapılan sehpa takımları çok tercih edilirdi. Doğal taş seviyorsan, 2. el sehpa takımı modellerine bakarak bu tarz sehpa takımlarına ulaşabilirsin.  

Sehpa takımı seçmeden önce bilmen gereken ilk şey sehpa takımını nereye koyacağındır. Sehpa takımı genel olarak iç mekanlarda tercih edilse de dış mekanlar için de tercih edilebilir. Sehpa takımını koyacağın alanı iyi belirlemelisin. Alanın büyüklüğü ve dekoratif yapısına göre sehpa takımını seçmelisin. Sehpa takımını koyacağın yere göre sehpanın yapı malzemesini belirlemesin. Toz, kir, yağmur gibi faktörlerden ötürü çabuk yıprandığı için dış mekan kullanımı için ahşap sehpa takımı modelleri uygun olmayacaktır. 2. el sehpa takımı modellerine bakarken tüm bu ayrıntıları hesaba katarak son kararını vermelisin. Sehpa takımını seçerken, sehpaların koltuklarla ve kanepelerinle orantılı bir yüksekliğe sahip olmasına dikkat etmelisin. Böylece sehpa takımını daha rahat kullanabileceksin.Birden fazla sehpa takımına ihtiyacın varsa böylesi bir iş oldukça maliyetli olacağından ikinci el sehpa takımı modellerine mutlaka bir göz atmalısın.

Sehpa Takımı Seçmeden Önce Dikkat Etmen Gerekenler

Sehpa takımını kullanmak için çok çeşitli alanlar vardır. Örneğin bahçende kişiselleştirdiğin bir oturma alanında misafirlerini daha rahat ağırlamak için sehpa takımına ihtiyacın olabilir. Ya da emlak, araç kiralama gibi insanların pazarlık için zaman geçireceği ofislerde müşterilere genelde bir şeyler ikram edildiği zaman daha rahat ve kolay olması için tercih edebilir. Özel muayenehane bekleme odası için sehpa takımı kullanılabilir. Sehpa gerektiren bu gibi işlerde maliyeti düşürmek adına ikinci el sehpa takımı modellerine bakmayı ihmal etme. Sehpa takımlarının en genel olan kullanım alanı ise evlerimizin misafir odaları ve salonlarıdır. Sürekli ortada duran masalar yerine işimiz bitince iç içe geçip kaldırılan masacıklar görevi gören sehpa takımı tercih sebebidir. Böylece alandan tasarruf etmiş olursun. Eğer sehpa takımını evinin salonu için istiyorsan salonun dekoratif yapısına en uygun modeli tercih etmelisin. Böylesi bir iş için çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsan ikinci el sehpa takımı modellerine mutlaka bakmalısın.

Neden Sehpa Takımı Kullanmalıyım?

Sehpalar masalar kadar çok yer kaplamazlar fakat hemen hemen masalarla aynı işlevi görürler. Ayrıca masalar ağır ve büyük olurlar. Yani taşıması zordur fakat sehpalar küçük ve hafiflerdir rahatça yerlerini değiştirebilirsin. Birşeyler atıştırmak için televizyonun karşısına geçerken sehpanı önüne çekebilirsin. Ayrıca kalabalık misafirin olduğu akşamlar onlara ikram ettiğin yiyecek ve içecekleri koymak için oldukça kullanışlı ürünlerdir. İç içe geçebilme özellikleri sayesinde masalar gibi sürekli bir alan işgal etmezler. İşin bittiğinde uygun bir yere kaldırabilirsin. Ya da salonunun dekoratif yapısına uygun bir yerde durabilir dekorasyonun tamamlayıcı unsurları olabilirler.

Sehpa Takımı İçin Dekorasyon Fikirleri

  • Küçük ve dar odaların daha ferah görünmesi için yapı malzemesi cam olan cam sehpaları tercih edebilirsin.

  • Sehpaları koyacağın alan yeterince büyükse daha heybetli sehpalar tercih edebilirsin.

  • Zigon sehpalar da doğru bir tercihle sehpaları aynı zamanda orta masa olarak kullanabilirsin.

  • L biçiminde bir koltuk takımına sahipsen hem alandan tasarruf etmek için hemde daha rahat etmek için yan sehpaları tercih edebilirsin.

  • Sehpanın üzerine sehpayla uyumlu mum,biblo veya herhangi bir dekoratif obje koyabilirsin.

  • Sehpa takımını tamamen ahşap seçtiysen istediğin zaman rengini değiştirebilirsin.

Sehpa takımı seçme işi için hem sıfır hem ikinci el sehpa takımı modellerine bakmalısın.

Sehpa Takımı Modelleri

Yapı Malzemelerine Göre Sehpa Takımları

Ahşap Sehpalar

Sehpa takımlarının genel olarak üretildiği ve kullanıcılar tarafından tercih edilen modelidir. Hem renk seçeneği sınırsızdır hemde bakımı ve tamiri oldukça kolaydır. Ayrıca hemen her dekorasyona uyum sağlayabilir ve sağlamdır.

Cam Sehpalar

Genel olarak minimalist dekore edilmiş evlerde tercih edilirler. Sehpaların ayakları metal üst kısmı cam olur. Eşyaların konulduğu kısım cam olduğundan dolayı bir şeyler indirip kaldırırken kırılma olasılığı yüksektir. Ayrıca iç içe geçirip çıkarırken dikkat etmen gerekir. Pek tercih edilmese de ferah bir tasarım yaratmak isteyenler bir göz atabilir.

Metal Sehpalar

Hem ayak kısımları hem üst kısımları metalden olan bu sehpalar genel olarak modern şekilde dekore edilmiş mekanlar da kullanılır. Yapı malzemesinin metal olmasından dolayı oldukça sağlamdırlar ve gayet şık görünürler. 

Modellerine Göre Sehpalar Ve Sehpa Takımları

Orta Sehpa Takımı

Genel olarak evlerin salonlarında kullanılırlar. Salonun ortasında dururlar ve bir masa kadar alan işgal ederler. Yeteri kadar alanın yoksa tercih edeceğin bir ürün değildir. Salonlarda masa yerine tercih edilebilecek alternatif bir türdür. Her renk ve yapı malzemesinde modelleri mevcuttur.

Yan Sehpalar

Genel de takım şeklinde satılmazlar tek bir sehpa olur. Odanın dekoratif yapısına uygun bir model bulabilirsin. L koltukların yanına konulabilir. Oldukça kullanışlıdırlar. Her yapı malzemesinde imal edilir.

Zigon Sehpa Takımı

Evlerin salonlarında görmeye alışık olduğumuz sehpa takımı modelidir. Büyükten küçüğe iç içe geçebilen sehpalardan oluşurlar. Sehpaları birbirinden ayırarak birden fazla alanda aynı anda sehpanın sunacağı konfordan faydalanabilirsin. Kare, dikdörtgen, daire şeklinde modelleri mevcuttur. Kullanıcılar tarafından genel de kare veya dikdörtgen model tercih edilir. Her yapı malzemesinde üretilmektedir. Fakat genel itibariyle ahşaptan üretilenleri  daha kullanışlı olur. Her renkten evinin dekorasyonuna uygun bir zigon sehpa takımı bulabilirsin.

Alt Haznesi  Bulunan Sehpalar

Genel olarak bu özellik orta ve yan sehpa takımlarında bulunur. Sürekli ihtiyaç duyduğunuz eşyaları koymak için kullanabileceğiniz bir alt kısımları bulunur. Dergi,kitap  gibi eşyalarını koyabilir elinin altında bulunmasını istediğin diğer eşyaları da bu bölmede tutabilirsin.

Sehpa takımları sana biraz maliyetli gelebilir yada böylesi bir mobilyaya çok fazla bir bütçe ayırmak istemeyebilirsin bu yüzden ikinci el sehpa takımı modellerine mutlaka göz atmalısın.

Sehpa Tamiri Ve Bakımı

Sehpaların mekanik bir parçası olmadığı için bozulmaları mümkün değildir. Fakat özellikle ahşaptan yapılmış zigon sehpalar da sehpaları  iç içe geçirmek için kullanılan  kızak bölmesi zaman içinde aşınmaya uğrayabilir. Böyle bir problemle karşılaştığında bir zımparayla kızak bölmesini zımparalayarak  bu sorunu çözebilirsin. Ayrıca ahşap sehpaların üzerine içinde sıcak bir içecek bulunan bardakları koymamalısın. Yoksa şişme yapabilir bu sorunu bir bardak altlığı kolayca çözecektir. Ahşap sehpalar kolayca çizilebilir bu konuda dikkatli olmalısın. Eğer sehpaları dış mekanda kullanacaksan mutlaka ya metalden ya da camdan yapılan bir sehpa tercih etmelisin. Ahşap sehpalar yağış aldıkları zaman yeni görünümünü kolayca kaybeder. Metal ve cam sehpaları her kullanımdan sonra temizlemelisin çünkü parmak izi lekesi dahi üzerinde belli olacaktır. Özellikle cam sehpalarda bu sorunu sık yaşayabilirsin bir camsil bu sorunu hızlıca çözecektir. Sehpaları bir yerden bir yere taşırken dikkat etmelisin. Olur da düşüp kırılırsa ayak kısımları biraz hassas olduğu için kırılabilir. Ahşap bir sehpanın ayağı kırıldığı zaman tutkal gibi güçlü yapıştırıcılarla yerine yapıştırabilirsin. Aynı durum metal sehpalar için geçerli değildir.

Sehpa takımları temel bir ihtiyaç değildir bunu göz önünde bulundurarak bu işi minimum maliyetle çözüme kavuşturmak istersen ikinci el sehpa takımı modellerine mutlaka göz atmalısın.

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0