%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 7 Saat 47 Dakika

Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Malzeme
 • Renk
 • Durum
 • Fiyat Aralığı Temizle

Şaraplık

Listelenen ürün sayısı : 49
Yeni gibi - 22 x 16 x 52 cm Kullanılmış

Mudo concept şaraplık

580 TL
Yeni gibi - 18 x 46 x 26 cm Kullanılmış

Ahşap şişe rafı pra-2244628-0649

130 TL
Yeni gibi - 12 x 18 x 21 cm Kullanılmış

Altıgen saklama petek yerleştirme lamine kontrplak tutucu pra-2244618-1803

56 TL
Yeni gibi - 40 x 30 x 30 cm Kullanılmış

Şaraplık

300 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 30 x 70 x 60 cm Kullanılmış

Ahşap şaraplık

539 TL
Kullanılmış - 20 x 4 x 37 cm Kullanılmış

Kristal cam karaf takımı

375 TL
Yeni gibi - 65 x 10 x 52 cm Kullanılmış

Mudo concept ferforje şaraplık

500 TL
Yeni gibi - 35 x 12 x 18 cm Kullanılmış

Bakır bisiklet şaraplık

68 TL
Teklife Açık
2
Yeni gibi - 20 x 20 x 40 cm Kullanılmış

Şaraplık

100 TL
Yeni gibi - 170 x 46 x 118 cm Kullanılmış

Büyük bar ceviz

11.500 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 42 x 28 x 84 cm Kullanılmış

Şaraplık

1.400 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 55 x 37 x 117 cm Kullanılmış

Restore edilmiş 1960 lar çok amaçlı dolap

2.500 TL
Teklife Açık
6
Yeni gibi - 34 x 34 x 49 cm Kullanılmış

Şaraplık

120 TL
Teklife Açık
11
Kullanılmış - 90 x 48 x 123 cm Kullanılmış

Masif ahşap katlamalı bar dolabı

12.000 TL
Yeni gibi - 30 x 15 x 30 cm Kullanılmış

Bambu şaraplık

439 TL
Kullanılmış - 74 x 40 x 75 cm Kullanılmış

şaraplık

1.650 TL
Kullanılmış - 80 x 18 x 15 cm Kullanılmış

Ahşap Şaraplık

400 TL
Yeni gibi - 30 x 60 x 1 cm Kullanılmış

Kütük Şaraplık

1.150 TL
Yeni gibi - 48 x 50 x 90 cm Kullanılmış

Masifart Şarap Fıçısı Raflı Yarımay Şaraplık 164036

2.450 TL
Yeni gibi - 55 x 55 x 90 cm Kullanılmış

Masifart Şarap Fıçısı Ara Bölmeli Çoklu Şaraplık 164038

5.690 TL
Yeni gibi - 48 x 50 x 90 cm Kullanılmış

Masifart Şarap Fıçısı Raflı Yarımay Şaraplık 164045

2.690 TL
Yeni gibi - 50 x 50 x 100 cm Kullanılmış

Masifart Şarap Fıçısı Kapaklı Dikey Şaraplık İç Aydınlatmalı 164025

4.280 TL
Yeni gibi - 50 x 50 x 90 cm Kullanılmış

Masifart Şarap Fıçısı Kapaklı Dikey Şaraplık 164022

4.690 TL
Yeni gibi - 50 x 50 x 80 cm Kullanılmış

Masifart Loire Ahşap Şaraplık kapaklı 164009

3.690 TL
Kullanılmış - 31 x 21 x 38 cm Kullanılmış

Dekoratif Şaraplık

350 TL
Yeni gibi - 50 x 50 x 2 cm Kullanılmış

Ahşap 4'lü Şaraplık - Wts78

390 TL
Kullanılmış - 75 x 42 x 120 cm Kullanılmış

Özel Yapım Masif Şarap Dolabı

3.500 TL
Yeni gibi - 28 x 14 x 35 cm Kullanılmış

Şarapevim Masif Ahşap Şaraplık

159 TL
Yeni gibi - 37 x 25 x 108 cm Kullanılmış

Wines Ayaklı 8 li Şaraplık

440 TL
Yeni gibi - 38 x 12 x 38 cm Kullanılmış

Wine Life Şaraplık

169 TL

Şaraplık

Ev Dekorasyonunda Şaraplıklar

Ev dekorasyonunda, az kullanılan ama çok şık dekoratif ürünlerden bir tanesi de şaraplıklardır. Şaraplık, oturma odasında ya da çalışma odasında yer alabilir. Ortama daha klasik bir hava katan dekoratif ürünler arasında yer alıyor. Şarap şişeleri ya da benzeri cam şişeleri sıklıkla kullanıyorsan, bu ürünlerin daha şık görünmesi için evinde çeşitli formlarda şaraplık kullanabilirsin. Evin biraz büyükse bir köşeyi şaraplık olarak hazırlayabilir hatta gelen misafirlerinle orada vakit geçirebilirsin. Şaraplık ürünleri çok şık bir görünüm veren sağlam malzemelerden yapılır. Bu nedenle ikinci el şaraplık satın alabilirsin. 2. el şaraplık modelleri ile ilgili dikkat etmek gereken bazı önemli noktalar var. 

 • Beğendiğin ikinci el şaraplık modelinin üzerinde herhangi bir leke var mı? 

 • Kullanılan malzeme ne? 

 • 2. el şaraplık modelinin boyutları kullanacağı yere uygun mu?

2. el şaraplık satın almadan önce bu ve bunun gibi tüm soruların cevabını öğrenmelisin.

Şaraplık Nedir?

Şaraplık, şarap şişelerinin gerektiği gibi depolanmasını sağlayan dekoratif ürünlerdir. Şarapların, normal şartlarda yatay olarak muhafaza edilmesi, tadını etkileyen detaylar arasında yer alıyor. Şarapları normal cam şişeler gibi dik muhafaza etmemelisin. Yatay muhafaza edilmesi gerekir. Şarap şişesini dik olarak bırakırsan içindeki tortuların hepsi dibine çöker ve tadı bozulur. 

Şaraplık modelleri ise bu noktada devreye giriyor. Şarap standı olarak da bilinen bu ürünler, şarabın olması gerektiği gibi yatay ya da ağız kısmı aşağıya eğik duracak şekilde depolanmasını sağlıyor. Bu sayede muhafaza etmek istediğin şarapları, yıllar boyunca lezzeti bozulmadan saklayabilirsin. 

Şaraplık modellerinin bir diğer avantajı ise depolamak istediğin şaraplar için uygun depolama şartlarını oluşturmasıdır. Şarapların, lezzetinin bozulmaması için depolama sırasında dibinde tortu birikmemesi gerekiyor. Bu nedenle şaraplık modelleri de şarapları dik olarak değil, yatay ya da eğil olarak depolayacak tarzda üretilmektedir. Şarabın içindeki tüm ürünler, lezzetini yıllar boyunca koruyabiliyor. Şaraplıkların bir diğer avantajı ise, şarabın depolanması için uygun sıcaklık ve ortam şartlarını hazırlamasıdır. Şarapların depolandığı yerin güneş görmüyor olması ve oda sıcaklığının daha düşük sıcaklıklarında olması gerekiyor. Şaraplıklar sayesinde, şarap şişelerinin depolandığı ortamın daha serin ve gölge olmasını da sağlayabilirsin. 

Şaraplıklar genel olarak ahşap malzemeden üretilmektedir. Ahşap ürünler, şarap şişeleri ile birlikte kullanıldığında ortamda dekoratif yönü yüksek bir tasarım meydana getirmektedir. Bu sayede sadece klasik tarzda dekore edilmiş ortamlara değil aynı zamanlarda modern tasarımlara da ayak uydurabiliyor. Şaraplıkların ahşap olan modelleri şarap mahzenlerinde olduğu gibi klasik tarzda üretilebileceği gibi daha modern ve yenilikçi tarzlarda da üretilebiliyor. Ev dekorasyonuna en uygun şaraplık modelleri sayesinde hem şarap şişeleri için uygun depolama şartlarını oluşturabilir, hem de oturma odasının dekorasyonuna yeni bir hava katabilirsin. Tüm bunları ikinci el şaraplık modelleri ile de yapabilirsin. 

Klasik şaraplık modellerinden istiyorsan, içine koyacağın şarapların özelliklerini de göz önünde bulundurman gerekiyor. 20 yıl ve daha eski şaraplar üretim sırasında uzun yıllar boyunca depolanması ve lezzetinin artması için üretilmiş şaraplardır. Ancak günümüzde üretilen şaraplar, birkaç yıl içerisinde tüketilmemesi halinde tadını kaybedebiliyor. Bu nedenle şaraplıkta saklanacak şarabın türüne göre ürünün şaraplıkta ne kadar kaldığına dikkat etmen gerekiyor. Dekoratif şaraplık modelleri genellikle 6 ay ile 1 yıla kadar depolama ömrü sunuyor. Bu sebeple daha kısa sürede tüketilmesi gereken şarap türlerini depolamak için uygundur.

Şaraplıkların Avantajları Nelerdir?

 • Şaraplıklar, dekoratif yönü kuvvetli ürünlerdir. Bu nedenle kullanıldığı ortamda tüm dikkatleri üzerine çekecektir. Çok daha dikkat çekici tasarımlar yaratmak istiyorsan, şaraplıkları tercih edebilirsin.

 • Şaraplar için saklama koşulları oldukça önemlidir. Şaraplık modelleri evdeki şarapların saklanması için uygun sıcaklık ve nem koşullarını oluşturur. Bu sayede depolama sırasında şarabın tadı bozulmaz.

 • Şarapların saklama sırasında dik değil, eğik ya da yatay pozisyonda saklanması daha uygundur. Dik depolanan şarap şişelerinin dibinde zamanla biriken tortu şarabın tadını bozmaktadır. Ancak şaraplıklarda şaraplar yatay saklandığı için tadı bozulmaz.

Şarap Modellerinin Dekorasyonda Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Ev dekorasyonunda şaraplık modelleri kullanmak istiyor, ancak nasıl konumlandırma yapman gerektiğine karar veremiyorsan buraya önem vermen gerekiyor. Şaraplık modelleri genel olarak adından anlaşılacağı gibi şarapların saklanmasında kullanılıyor. Şaraplıkları, şarap saklamak için kullanacaksan, oturma odasında durmasında fayda var. Eğer geniş bir oturma odasına sahipsen ve vitrin, konsol gibi parçalar kullanıyorsan onlara yakın bölgelerde ya da TV ünitesinin kenarlarında şaraplıkları tercih edebilirsin. Bu sayede sadece şaraplık değil aynı zamanda şaraplıkta sakladığın şarapları da ev dekorasyonuna katabilir ve daha hoş bir görüntü ortaya çıkarabilirsin.

Kullanmak istediğin alana göre, farklı şaraplık modelleri tercih edebilirsin. Gelişen tasarım teknolojileri ile birlikte, şaraplıklar için de farklı tasarımlar ortaya çıkıyor. Bu sayede şaraplıkları sadece odanın bir kenarında değil aynı zamanda duvara asabileceğin bir aksesuar olarak da kullanabilirsin. Duvara asarak kullanılan şaraplık modelleri, oturma odasının dekorasyonunu baştan aşağıya değiştirecektir. Evin bir duvarında tablolardan daha çok dikkat çekecek şaraplık modelleri sayesinde, oturma odasının modern dekorasyonunu destekleyecek ürünlere sahip olabilirsin. Ahşap ürünlerden üretilen şaraplıklar, genellikle ahşabın kendi renginde tercih edilmektedir. Ancak direkt olarak şarap fıçısı görünümünde üretilen dekoratif yönü ağır basan şaraplıkları da tercih ederek daha farklı görünüm elde edebilirsin.

Şaraplıklar, her ne kadar genel olarak şarapların depolanmasında kullanılıyor olsa da farklı ürünlerin depolanmasında da kullanılabiliyor. Özellikle mutfaklardaki yağ ve çeşitli salata sosu şişelerinin saklanması sırasında ortaya karışık bir görünüm çıkabiliyor. Geniş bir mutfağın varsa çeşitli şaraplık modellerini uygun dekoratif ürünlere çevirebilirsin. Mutfak tezgahının bir köşesinde ya da tezgahın önündeki duvara monte ederek kullanabileceğin birbirinden farklı birçok tarzda şaraplık modeli bulunuyor. Bunları aynı yapabilmek için 2. el şaraplık modellerine de bakabilirsin. Aynı işlevi görecek birbirinden şık ikinci el şaraplık modellerini gözden geçirmeyi unutma.  

Şaraplık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şaraplıkların ahşap ve metal olmak üzere farklı modelleri bulunuyor. Şaraplık fiyatları ise genel olarak birbirine yakındır. Her konuda olduğu gibi şaraplık alırken de bütçeyi düşünerek hareket etmeniz gerekiyor. Metal ya da ahşap şaraplık arasından dilediğini seçebilir hatta bunlar için ikinci el şaraplık modellerine bakabilirsin. Şaraplık fiyatları genel olarak tasarımın sunduğu avantajlara ve şaraplığın şişe kapasitesine göre değişmektedir. Bu nedenle duvara asılan ve yüksek kapasiteye sahip şaraplıklar diğerlerine kıyasla daha yüksek fiyatlardan satılmaktadır. Şaraplık alırken, şarap açacağı, tıpası ve folyo kesicisi gibi ek ürünlere de ihtiyacın olacaktır. Bu ürünleri de farklı bir yerde depolamak istemiyorsan, ek eşya depolama haznesi olan şaraplıkları tercih edebilirsin.

Şarap soğutucular, şaraplarınızı saklamak için tercih edebileceğiniz farklı ürünler arasında yer alıyor. Ancak şarap soğutucular dekoratif bir ürün olarak değil, genellikle beyaz eşya olarak satılmaktadır. Bu nedenle alacağınız şarap soğutucular genellikle mutfakta, derin dondurucuların olduğu köşelerde kullanılmalıdır.

Şaraplık Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Şaraplık fiyatları genel olarak şaraplığın sunduğu imkanlara göre belirlenmektedir. Tarzınıza uygun modern çizgilerden oluşan tasarımları tercih etmek istersen ortalama fiyatlardan daha yüksek fiyatlara gelebilir. Şaraplık alırken bütçeyi zorlamak istemiyorsan, ikinci el şaraplık alabilirsin. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0