Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 12 Saat 12 Dakika

Ranza

Listelenen ürün sayısı : 2
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Ranza

Listelenen ürün sayısı : 2
Kullanılmış - 23 x 94 x 183 cm Kullanılmış

Çocuk odası

1.300 TL
Yeni gibi - 208 x 100 x 186 cm Yeni gibi

Ikea koltuklu ranza

17.000 TL%41
10.000 TL

Ranza

Çocuk ve Genç Odaları için Ranza Modelleri

Genellikle dar alanlarda kullanımı ile ön plana çıkan ranzalar, ev dekorasyonunda da sıklıkla kullanılıyor. Çocuklu aileler için aynı odada kalan birden fazla çocuk olması durumunda alan tasarrufu yapmak için de ranzalar tercih ediliyor. Dar alana sahip odada birden fazla çocuğun yaşaması gerekiyorsa, odanın tarzına uygun ranza modelleri ile hem kullanışlı hem de görsel açıdan alanı rahatlatacak tasarımlara sahip olabilirsin. Beğendiğiniz tarz için ikinci el ranza modellerine de bakabilirsin. 

Ranza Nedir, Nerelerde Tercih Edilmelidir?

Ranza genel olarak üst üste dizilen karyola tasarımı olarak ifade edilebilir. Bu sayede oda içerisinde tek bir yatak alanı kaplayarak üst üste 2 kişinin yatmasını sağlayabilirsiniz. Ranzaların ahşap ve metal olmak üzere farklı çeşitleri de bulunuyor. Ahşap ranza modelleri genel olarak yurt odalarında ve çocuk odalarında tercih edilmektedir. Genellikle çocuk odaları için tercih edildiği düşünülse de ranzalar genç odalarında, yurtlarda ve çeşitli firmaların yatakhane bölümünde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Ranza modellerinin farklı birçok kullanım alanı bulunuyor. Bununla birlikte ranza satın alabileceğin birçok firma ve platform da yer alıyor. Satın almayı düşündüğün ranza için yüksek fiyatlar vermek istemiyorsan ikinci el ranza modellerini de tercih edebilirsin. İkinci el ranzalar sıfır alacağın mobilya kalitesini çok daha uygun fiyatlara sunuyor. 

Çocuk Odaları için Ranza Modelleri

Çocuk odalarında kullanılan ranza modelleri genelde ahşap malzemeden üretilmektedir. Doğal görünüşü ile kullanım avantajları sunarken, çeşitli boya ve kaplamaların yanı sıra tasarım geliştirmeleri ile modern bir görünümde ranza modelleri de üretiliyor. Ebeveynler tarafından ise genellikle ahşap ranza modelleri tercih ediliyor. Ahşap ranzalar diğer modellere kıyasla daha kaliteli ve konforlu görünümleri ile dikkat çekiyor.

Çocuk ranza modellerinde genellikle ahşap tasarımlar tercih edilmektedir. Direkt olarak kendi ahşap renginde ranzaları tercih edebileceğin gibi beyaz, mavi ve pembe gibi farklı renklerde ranzaları da seçebilirsin. Ranzaların odada yataklara kıyasla çok daha ufak yer kaplaması oda dizaynında da çeşitli dekorasyon kolaylıkları sağlıyor. Ranzanın merdiven kısmında çeşitli değişiklikler yapılarak ya da ayak kısmına ufak bir kaydırak eklenerek çocuk odalarının daha renkli hale gelmesi de sağlanabiliyor.

Çocuk odası ranza modellerinde çeşitli çizgi film kahramanları ya da güneş, bulut ve doğa temalı tasarımları da tercih edebilirsin. Böylece çocukların odasında çok daha farklı ve estetik açıdan güçlü modeller kullanabilirsin. İnternet üzerinden farklı birçok ranza modeline ulaşabilirsin. Daha uygun fiyatlı ranza modellerine ise ikinci el mobilya firmalarından erişebilirsin. 

 

Genç Odaları için Ranza Modelleri

Ranzalar sadece çocuk odalarında değil, aynı zamanda genç odalarında da sıklıkla tercih ediliyor. Sağladığı alan tasarrufu sayesinde birden fazla çocuklu ailelerde tercih edilen ranzalar sayesinde çocuk ve genç odalarında daha ilgi çekici tasarımlar oluşturulabiliyor. Genç odasında ranza kullanan aileler bu şekilde odada birden fazla çalışma masasına yer verebiliyor. Böylece ders çalışması gereken çocuklarınızın hepsi aynı anda kendi masasında ders çalışabiliyor.

Ranza Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ranza seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken farklı birçok nokta bulunuyor. Yapacağın hatalı tercihlerde ise aldığın ranzayı kullanmak büyük bir eziyet haline gelebiliyor. Peki, ranza seçimi nasıl yapılmalıdır?

 • Ranzalar birden fazla çocuklu ailelere alan tasarrufu sağlaması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Ancak ranzaların tüm odalara uyum sağlayabileceği ve her odada kullanılabileceği gibi bir yanılgı ortaya çıkıyor. Ranzanın oda tasarımına ve ölçülerine uymaması gibi sorunlarda ise ürün değişimi ve yeni ürün alma süreci ebeveynleri oldukça zora sokuyor. Bu yüzden yeni bir ranza almadan önce oda ölçülerini almalı ve bu ölçülere uygun ranza modellerini tercih etmeye dikkat edin. 

 • Yeni yapılan binalarda oda yükseklikleri standart olsa da özellikle daha eski yıllarda yapılan binalarda odaların tavan yüksekliği değişebiliyor. Ranzanın genişliği ve kaplayacağı alanı ölçerken aynı zamanda tavan yüksekliğini de dikkate almak gerekiyor. Ranzanın odaya sığmaması gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsan tavan- taban ölçümünü mutlaka yapın. 

 • Yeni bir ranza alacağın sırada, ranzanın kullanılacağı oda tasarımına uygun ranza modellerini tercih etmen büyük önem taşıyor. Farkında olmadan renk ya da tarz olarak oda ile uyumsuz bir ranza modeli alırsan, bir süre sonra gözüne hoş gelmeyecek bir tasarım ile günlerini geçirmek zorunda kalabilirsin. 

 • Odada sadece yatağı koyacağın alanda değil, aynı zamanda eşya depolama sıkıntısı da varsa, ranza tercih etmek yerine baza modellerini de gözden geçirebilirsin. Ranzalar tek yatağın kaplayacağı alanda iki yatak kullanabilme avantajı sunarken, bazalar ise içindeki sandık bölümü ile hem yatak hem de depolama bölümü olarak tercih edilebiliyor. Depolama için evde fazladan bir dolap bulundurmaktansa uygun baza modelleri ile alanı daha verimli kullanabilirsin. 

 • Ranzalar, her ne kadar gelişen teknoloji ile birlikte dayanıklı ve yüksek taşıma kapasitesine sahip olsa da çocuğun için satın alacağın ranzalarda taşıma kapasitesine dikkat etmek gerekiyor. 

 • Özellikle internet üzerinden satın aldığın ranza modellerinde, ranza fiyatına yatağın da dahil olup olmadığına dikkat etmelisin. Eğer alacağın ranza fiyatına yatak dahil değilse ayriyeten ranza boyutlarında yatak siparişi de vermeniz gerekiyor.

 • Piyasa fiyatından çok daha uygun fiyatlara ranza sahibi olmak istersen, ikinci el ranza modellerini kontrol edebilirsin. Böylece sıfır alacağın ranzaların kalitesinde ranza modellerine çok daha uygun fiyatlara ulaşabilirsin. 

Ranzanın Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sıfır ürünlerde satın aldığın ranza için montaj hizmeti alabileceğin gibi evde ranza kurulumunu kendin de yapabilirsin. Montaj yapmadan önce yapılan en büyük hatalardan bir tanesi kullanma kılavuzunu incelemeden kuruluma başlamaktır. Her ne kadar mobilya kurulumu hakkında bilgi sahibi olsan da ranzalar farklı tasarımlara sahip olan ürünlerdir. Bu yüzden kurulumdan önce mutlaka kullanma kılavuzunu incelemeniz ve kurulum adımlarına uygun şekilde montaja başlamanız gerekiyor. Ranzalar kolaylıkla sökülüp takılabilen mobilyalar olduğu için özellikle internetten satın alacağın ranzalara ek olarak montaj hizmeti verilmeyecektir.

Ranzayı Sökerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evdeki ranzayı yeni eve taşınma ya da oda değiştirme gibi nedenlerle sökmek gerekebilir. Bu nedenle kurulumunu yaptığın ranzanın kurulum şemasını saklamalısın. Kurulum yaparken kullandığın kılavuzu saklamazsan birkaç yıl sonra sökmen gerektiğinde ranzaya zarar verme ihtimalin oldukça yüksektir. Farklı bir eve taşınacağın için ranzayı sökeceksen, ranzayı sökmesi için nakliye firması ile de anlaşabilirsin. Ranzanın kurulumu ve sökme işlemi için gerekli talimatların yazdığı kılavuzu kaybedersen internetten bulabilirsin. 

Ranza Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ranza kullanırken genelde küçük olan çocuk daha hafif olduğu için üst ranzada, büyük olan çocuk ise daha ağır olduğu için alt ranzada uyutulur. Ancak küçük çocukların kas gelişimi henüz tamamlanmadığı için üst ranzaya çıkma ve ranzadan inme konusunda sorunlar yaşayabilir. Bu yüzden ranzanın üst yatağında her zaman büyük çocuğun yatması daha uygundur. Ranzalar sanıldığından daha sağlam üretildiği için üst ranzada büyük çocuğun uyuması sakıncalı olmayacaktır.

Ranzayı kullanacak çocukların yaşı çok küçükse, ranzanın tırabzanlarına çarpıp kendine zarar verme ihtimaline karşı bu bölgelere koruyucu sünger ya da yastık takviyesi yapabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0