Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 13 Saat 13 Dakika

Radyo

Listelenen ürün sayısı : 8
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Radyo

Listelenen ürün sayısı : 8
Teklife Açık
0
Eskice - 20 x 68 x 23 cm Eskice

1927 rca radiola modeli # 17

5.000 TL
Teklife Açık
1
Eskice - 15 x 8 x 10 cm Eskice

Körfezbank antika nostaljik radyo ahşap nostalji pilli

1.450 TL
Kullanılmış - 55 x 17 x 23 cm Kullanılmış

Antika radyo mediator marka lambalı radyo

3.300 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 25 x 15 x 5 cm Kullanılmış

Vintage siemens alpha radyo

990 TL%40
595 TL
Teklife Açık
1
Eskice - 8 x 8 x 10 cm Eskice

Nostalji koserve kutusu radyo

493 TL
Kullanılmış - 30 x 25 x 30 cm Kullanılmış

Radyo

100 TL
Kullanılmış - 24 x 18 x 1 cm Kullanılmış

Antika 1800 yıllar veste stolpen gravur tablo.

1.050 TL
Kullanılmış - 18 x 14 x 1 cm Kullanılmış

Antika 1839 tarihli şili gravur tablo.

900 TL

Radyo

Dünya ve Türkiye’de radyoculuk

Savaşın, haberleşmenin mihenk taşlarından birisi olan bu icat Dünya’ya tartışmasız yararı dokunmuştur. Tabii bu icadın arkasında bulunan isim ise İngiliz fizikçi Hertz’dir. Hertz, 1887’de elektromanyetik dalgaları deneysel olarak elde etmeyi başarmıştı fakat İtalyan fizikçi Marconi, bu dalgaları 9 m, 275 m ve 3 km’lik mesafelere 1901 senesinde ise Atlas Okyanusu’nu aşan ilk telsiz mesajını iletti. Tabii bu mesajlar mors kodlu mesajlardı sadece. 1915 senesinde ABD’li mucit Edwin H. Sayesinde okyanus ötesine ilk defa konuşma içerikli bir sinyal yollanabildi. Ardından gelen gelişmeler ile birlikte ilk müzik içerikli sinyal 1906 senesinde ABD’li mucit R.A Fessendon tarafından gönderildi. 

Dünyada durumlar böyle iken ülkemizde durumlar nasıldı?

Ülkemizde ilk radyo yayını, bu girişimlerin yaklaşık 19 sene sonrasında İstanbul Radyosu adıyla 6 Mayıs 1927’de Sirkeci’de bulunan Büyük Postane binasının bodrum katında başladı. Bu radyo yayınını alan bir alıcı halkta henüz olmadığı için postane binasının kapısının önüne hoparlörler konularak halka yayın yapıldı.

Nostalji Havası

Günümüzün teknolojisiyle artık radyoyu işine uygun şekilde kullanmak tarih olmuş diyebiliriz. Radyoyu sadece arabalarda kullanıyor bile olabiliriz. Fakat bu demek değildir ki radyolar hayatımızdan çıktı. Radyoların nostalji havası azımsanamayacak derecededir. Nostalji dendiğinde ya da nostalji temasıyla bir yeri dekore etme düşüncesinde akla ilk gelen alet radyolardır. Özellikle ahşap kaplı antika 2. el radyo ve vintage 2. el radyo modelleri ev ve işyerlerinde dekorasyon parçası olarak sıklıkla karşımıza çıkmakta. 

Peki Dekorasyonda Ne Çeşit Radyolar Kullanılmalı

Sadece dekoratif olarak kullanılacak olan radyolarda en önemli ve tek gerekli olan şey renk uyumudur. Radyo modelleri her ağaç ve renk türünde olabilir. Zevkinize ve bulunacağı yere göre seçebileceğiniz binlerce çeşit radyo bulunabilir. Sadece ahşap değil 90’lı yıllarda her gencin sahip olmak istediği taşınabilir 2. el radyo modellerini de dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz. Hatta çalışabilir durumdaki 2. el radyoyu yanına ekleyeceğiniz kasetlerle süsleyebilir, arada kasetleri dinleyerek nostaljik anlar yaşayabilirsiniz. 

Antika Radyolar ve Değerleri

Antika, eskilerden kalma az bulunan ve çok değerli eşyalara denilen bir kelimedir. Az bulunan ve değerli. Nostaljik dekorasyonun vazgeçilmezi olan radyoların ucuz bir bütçeyle alınabilir olanları da var yüksek bütçeyle alınabilir olanları da. Tabii bu bütçeler yükseldikçe göze hitabı ve işçiliği daha da güzel kılıyor. Yüksek bütçeyle alınan bir ceviz ağacı hammaddesiyle yapılan radyo ile ceviz ağacı rengi boyasıyla boyanan radyo aynı görünmeyebilir. Burada sizi yönlendirecek şey ise bütçeniz ve ufak bir piyasa araştırması. Tabii bunun için kapı kapı antikacı gezmeye gerek yok. Günümüzün en büyük nimetlerinden birisi olan internet bunun için kullanılabiliyor. Radyo ya da birkaç antika eşya için binlerce siteye sadece 2 dokunuş ile ulaşabiliyoruz. Bu rahatlık bize zaman, ücretten tasarruf ve tabii ki yorulmamamızı sağlıyor.

Radyo fiyatları belirlenirken ürünlerin antika değerleri göz önünde bulundurularak değerlendirilmektedir. Evinizde kullanacağınız ürünlerin klasik tarzı ile dikkat çekmesini istiyorsanız, antika ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Ancak Retro tarzda üretilen radyolar sayesinde, Retro şıklığını da elde edebilirsiniz. Retro radyo modelleri hem oturma odalarında hem de yatak odasında kullanılabilen tarzları ile her dekorasyonun vazgeçilmez ürünleri arasında yer alıyor. 

Evinizde kullanmak istediğiniz radyoların, antika tarzı ile dikkat çekmesini istiyorsanız ikinci el ürünleri tercih edebilirsiniz. İkinci el radyo modelleri genellikle antika değeri taşıyan, şıklığı ile dikkat çeken ürünlerdir. 

Radyoların Ruhları ve Zamana Dokunuşları

Radyolar basit makineler olarak görülebilir. Fakat bazılarını, bir zaman makinesi gibi geçmişe götürür. Geçmişinizden bir parçayı, ev dekorasyonunda tercih ederek benzersiz tasarımlara sahip olabilirsiniz. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte çok daha modern tasarımlar ortaya çıkarken, bilgisayar ve cep telefonundan istenilen tüm şarkılara erişilebilmesi, radyoların şarkı dinlemek için tercih edilmemesinin en büyük nedenleri. Ancak evinizde dekoratif anlamda kullanacağınız radyolar hem geçmişten gelen anılarınızı tazeleyebilir hem de dikkat çekici bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. 

Radyo fiyatları arasında en yüksek fiyatlar, antika radyo modellerine aittir. Antika ürünlerin genel olarak günümüzde üretiminin olmaması, bu ürünleri benzersiz hale getiriyor. Antikanın nadirlik seviyesine ve üretici firmasına bağlı olarak fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Bununla birlikte antika görünümünde üretilen, Retro tarza uygun radyo modelleri tercih ederek daha uygun fiyatlar ile aynı tasarımları yakalayabilirsiniz. Evinizde istediğiniz radyo modellerine, çok daha uygun fiyatlarla sahip olmak için ikinci el ürün satışı yapan firma ya da platformları tercih edebilirsiniz. İkinci el radyo modelleri genel olarak sıfır ürünler ile aynı tasarım kalitesini ve dikkat çekici hatları, daha uygun fiyatlara sunuyor. Böylece siz de hayalinizdeki dekorasyonlara çok daha uygun fiyatlar ile sahip olabilir, evinizi çok daha dikkat çekici bir yer haline getirebilirsiniz.

Retro tasarımlardaki radyo modellerinde, renk ve tasarım seçeneği tamamen sizin hayalinize kalmış bir detaydır. Retro dekoratif ürünlerde genellikle turuncu, pembe, sarı ve mor gibi canlı renkler kullanılmaktadır. Bu sayede ürünlerin farklı birçok dekoratif ürün ile aynı anda uyum içerisinde kullanılabilmesi sağlanıyor. Ancak daha klasik tarzlara yakın tasarımlara sahip radyo modellerinde ise kahve, krem ve gri gibi oturaklı renkler de tercih edilmektedir. Oturma odanızın dekorasyonuna göre farklı renklerde radyo modellerini tercih ederek siz de uyumlu ve dikkat çekici bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Radyo Fiyatları 

Radyo fiyatları belirlenirken ürünlerin teknolojik özellikleri ve tasarımları dikkate alınmaktadır. Günümüzde aktif olarak kullanıma uygun üretilen radyolarda genellikle sahip oldukları son teknoloji özellikler sayesinde yüksek fiyatlara sahiptir. Radyoların bluetooth kulaklıklar ile birlikte kullanıma uygun versiyonları da bulunuyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen radyolarda da fiyatlar bir miktar artış gösterebiliyor. Radyoların iç sistemlerinde kullanılan cihazların kalitesi de radyo fiyatlarının farklı hale gelmesine neden olabilir.

Radyo boyutları ve radyonun tasarım detayları da fiyatların belirlenmesindeki en büyük etkenlerden biridir. Daha büyük ve gösterişli radyo modelleri, diğer türlere kıyasla daha yüksek fiyatlara sahiptir. Evinizde kullanmak için daha uygun fiyatlı radyo modellerini tercih ediyorsanız, daha küçük ve portatif modellere yönelebilirsiniz. Küçük modeller, evinizdeki nostaljik havayı desteklemenize yardımcı olacak, aynı zamanda istediğiniz havanın yaratılmasını sağlayacaktır. Daha uygun fiyat seçenekleri sayesinde bütçenizi zorlamadan alışveriş yapmanıza da imkan sunuyor. 

İkinci El Radyo Modelleri

İkinci el ürünler genellikle Retro ürünleri tercih eden kişiler ya da kendine uygun fiyatlı mobilya ve dekorasyon ürünü almak isteyenler tarafından tercih ediliyor. İkinci el dekorasyon ürünlerinin dikkat çekici tarzı, evinizdeki nostaljik havayı yansıtmanızda daha etkili olacaktır. Alacağınız radyo ve benzeri dekoratif ürünlerin, düzenli bakımlarını ihmal etmemeniz halinde ise uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz dekoratif ürünlere sahip olabilirsiniz. Bakımların, radyoda kullanılan teknolojiye ve malzemelere özel olarak yapılması gerekiyor. Ahşap malzemeden üretilen radyolarda, vernik ve boya tazelemesi yapılması uzun süreli kullanım için oldukça önemlidir.

İkinci el radyo modellerinin bu kadar fazla tercih edilmelerinin bir diğer nedeni ise ev dekorasyonunu tamamlarken aynı zamanda bütçesini de korumak isteyen ailelere uygun fiyat avantajları sunmasıdır. İkinci el ürünlerin fiyatları genel olarak aynı segmentteki ürünlerden daha düşük seviyelerdedir. Antika ürünlerin piyasa değerleri, diğer modellerden yüksek olsa da günümüze yakın tarihlerde üretilen ikinci el radyo fiyatları oldukça uygun seviyelerdedir. Siz de hayalinizdeki ev dekorasyonuna ve dekoratif ürünleri, çok daha düşük fiyatlar ile satın almak için ikinci el ürünleri tercih edebilirsiniz.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0