%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 3 Saat 29 Dakika

Sonuçları Filtrele

Plastik Dolap

Listelenen ürün sayısı : 1
Kullanılmış - 87 x 40 x 120 cm Kullanılmış

Hazeranlı cam kapılı dolap

1.125 TL

Plastik Dolap

Plastik Dolap Seçimi 

 

Çoğu zaman evimize şöyle bir bakıp bu kadar eşyayı hangi ara almışım, sık kullanmadıklarıma nasıl yer bulabilirim diye düşündüğümüz olur. İşte bu sorulara kafa karışıklığına yer vermeden, kolay ve portatif çözümler üretmek için verilecek cevap: Plastik dolap

 

Plastik dolap modelleri kullanıldığı alana kolaylıkla uyum sağlayıp saklama alanları oluşturmadaki baş yardımcımız. Üstelik hem açık hem kapalı mekanlarda kullanılabilir. İç mekanlarda, gizli saklı köşelerinden banyoya, mutfaktan misafir odasına boydan boya plastik dolap uygulanıp daha önce hayal etmediğin kadar saklama alanı yaratmak mümkün. Banyoda hiç işe yaramadığını düşündüğün minik köşe boşluğunu bir plastik dolap kullanarak faydalı bir hale getirebilir, havlularına yer açabilirsin. Dış mekanlarda ise özellikle bahçelerde göze hitap eden işlevsel alanlar elde edilebilir.   

Farklı ebatlardaki bu ürünler aynı zamanda farklı amaçlara da hizmet etmek için tasarlanmışlardır. İhtiyaç duyulan alanda kullanmak üzere plastik dolap almaya karar verdiysen. Tasarım ve fiyatlar hakkında daha çok bilgi edinmek için ikinci el plastik dolap piyasasına göz gezdirmek yararlı olacaktır. 

 

Plastik Dolaplar Nasıl Kullanılır?

 

Evin her noktasında kullanabileceğiniz plastik dolapları;

 

  • Banyoda havlu, şampuan ve kişisel bakım ürünleri yerleştirmek

  • Evin holünde günlük ayakkabılar veya ev terliklerini koymak

  • Mutfakta açık raf sistemi olarak patates, soğan gibi sebzeleri düzende tutmak

  • Kilerde uzun tüketilecek bakliyat ürünlerini muhafaza etmek

  • Salon veya oturma odasında kitap veya filmlerinizi düzenlemek

  • Çocuk odasında oyuncakları toparlamak 

  • Atmaya kıyamadığınız eşyaları saklamak için balkonda kullanabilirsiniz. 

 

Mutfakta Düzeni Ele Alma Zamanı

 

Sabit dolaplarla donatılmış olmalarına rağmen mutfaklarda mutlaka bazı eşyalar ya dışarıda kalır ya da istediğimiz kullanım düzeni içerisinde bulunmazlar. Mutfak gibi yaşayan alanlarda sık kullanılan ve seyrek kullanılanlar düzenlemesine gitmek mutfakta büyük kolaylık sağlar. Bu noktada plastik dolaplar kurtarıcı ürünlerdir. Mutfaklar için birden çok işlev düşünülerek çekmeceli, kapaklı, raflı plastik dolap üretilmektedir. Çekmeceli plastik dolap ve kapaklı plastik dolap daha çok stok edilen ürünleri ya da eşyalar için kullanılır. Kapağı olmayan, açık raf sistemine göre üretilmiş plastik dolaplar ise hemen erişmek istediğin veya görünür olmasından hoşlandığın gereçler için uygun olacaktır. Tüm bu ürünlerde renk seçeneği bol olduğu için mutfağın dekoratif, tamamlayıcı parçası olmaya da adaydırlar. Bu işlevsel, dekoratif tarzı yakalamak sanıldığından daha maliyetsizdir. İkinci el plastik dolap tercih ederek, mutfağına istediğin düzeni getirebilirsin. 

 

Ferahlatan Banyolar

 

Şampuanlar, tuvalet kağıtları, kâğıt havlular, el havluları, sabunlar, taraklar, temizlik malzemeleri ve benzerleri için ne kadar saklama alanı varsa o kadar şanslıyız. Çok ıslanan, en çok temizlenen alanlardan olan banyolar için en temiz dolap seçeneği kuşkusuz plastik dolap. Neredeyse her banyonun çizgisine uygun bir plastik dolap bulmak mümkün. Ahşap renkli plastik dolaplar dahi üretiliyor. Yaratıcılığına güvenerek ikinci el plastik dolap seçenekleri arasından yaptığın seçimlerle banyo dekorasyonu dilediğin gibi tamamlayabilirsin. 

 

Depolama Alanı Deyip Geçme

 

Depo veya garaj gibi alanlar tüm fazlalıklarını saklamak için uygun alanlardır. Sakladığın birçok eşyanı farklı plastik dolaplar içerisinde farklı kategorilere ayırarak hem aradığını daha kolay bulabilir hem neme ve rutubete karşın tüm eşyalarını koruyabilirsin. Plastik dolaplar sayesinde ortalıkta açılan alan sana ferahlık hissi verecektir. Bu ferahlamanın etkisiyle garajına veya depona birde hobi malzemelerin için bir plastik dolap ekleyebilirsin. 

 

Al ve Çık

 

Evin hol kısmına yerleştirilen plastik dolap ile al ve çık eşyalarla yaşanan kafa karışıklığından uzaklaşmak mümkün. Dışarıya çıkarken mutlaka yanında bulundurmak istediğin şeyleri bu alanda bir düzene koyup hayatını kolaylaştırabilirsin. Üstelik plastik dolap fiyatları diğer ürünlere göre bütçenize uygun seçenekler sunar. 

 

Ayakkabılar Yerinde Kalsın

 

Plastik dolapların en güzel yanlarından biri de çeşitli boyutlarda üretilmeleridir. Farklı ebat ve şekillerdeki bu ürünler amaca uygun olarak ayakkabılığa dönüşebilir. Mevsim dışında kalan eşyanı olması gerektiği yerde toplayabilir, oradan oraya taşıma zahmetinden kurtulabilirsin.   

 

Odaya Sığmayan Çocuk

 

Anne ve babalar iyi bilir; evde en çok eşyası olanlar çocuklardır. Hatta bazen eşyalar çocukların odasına sığmaz ve mecburen evin başka yerlerinde muhafaza edilir. Ancak iyi düşünülmüş saklama alanları sayesinde bu sorunun üstesinden gelebilirsin. Çocuk odasına yerleştireceğin plastik dolaplar ile oyuncaklar, boyama kitapları, okul malzemeleri, sezon dışı ayakkabılar, kutu oyunları ve daha birçoğunu yerli yerinde muhafaza edebilirsin. Büyük ve yer kaplayan oyuncaklar için dolap üzerlerini değerlendirebilir kocaman peluş oyuncaklarla güzel bir görüntü de yakalayabilirsin. 

İkinci el plastik dolap edinerek dilediğin gibi renklere boyayabilir, süslemelerle eğlenceli hale getirebilirsin. İkinci el plastik dolap fiyatı ile bütçenin dostu olurken pahalı çocuk mobilyalarından tasarruf sağlayabilirsin. 

 

Balkonunu Geri Al

 

Temizlik kovaları, giyilmeyen ayakkabılar, boş saksılar, alet edevatlar, konserveler ve böylece uzayıp giden bir liste… Evet, balkonun işgal altında! Ama onu geri almanın zamanı geldi. İlk durak 2. el plastik dolap modelleri olmalı. Gözümün önünde durmasın deyip balkona ya da terasa fırlattığın ne varsa tozlanmadan, ıslanmadan, çürümeden tertipli bir şekilde plastik dolaba girmeli. Bu mucizevi dokunuşla evinin içinde yer kazanmanın yanı sıra balkon keyfi günlerin geri gelecek. 

 

Bahçende Sana da Yer Kalsın

 

Bahçende saklama alanları yaratmak hayatını son derece kolaylaştıracaktır. Bir plastik dolap içerisine bardaklarını, tabaklarını, mangal malzemelerini yerleştirerek bahçede yemek keyfini çoğaltabilirsin. Bahçe örtülerin ve minderlerini sandık tipi plastik dolap içerisinde muhafaza ederken, sandığının üzerine yerleştireceğin dekoratif bahçe objelerinle bahçende bambaşka bir havayı yakalayabilirsin. Bahçene yerleştireceğin plastik dolap içerisine bitkilerin için ilaçları, tırmığını, küreğini yerleştirerek, bahçeni daha derli toplu bir hale getirebilirsin. Uzun ömürleri ve sudan, nemden etkilenmeyen yapılarıyla plastik dolaplar ister ikinci el plastik dolap ister yeni plastik dolap olsun, bahçen için en iyi seçim olacaktır. 

 

Plastik Dolap Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Özellikle açık alanda kalan plastik dolaplar tozun etkisiyle kirlenecek, güneşin etkisiyle renk değiştirebilecektir. Ama bu dolapları temizlemenin birçok kolay yolu var. 

Sirke ile plastik dolap temizliği kolay bir yöntem olacaktır. Bir kaba doldurduğun ılık suyun içine biraz sirke karıştır. Bu karışıma batıracağın bezle plastik dolaplarını temizledikten sonra ıslak bezle durulayın. 

 

Karbonatla yumuşak bir biçimde ovarak plastik dolabının üzerindeki inatçı lekeleri kolaylıkla çıkarabilirsin. Bol suyla durulamayı ve ardından temiz bir bezle kurulamayı ihmal etmeyin.  

Lekeler daha zorlu ve renk değişimi daha belirgin ise ılık suyun içine sirke ve karbonatı beraber karıştırabilir, doğal temizleyicini güçlendirebilirsin. Bu suyla ıslattığın bezle sildikten sonra, bol suyla durulamayı unutma. Plastik dolabının temiz ve parlak görüntüsüne ulaştın. 

 

Pratikliğe Terfi Edin

 

Yazı boyunca ele aldığımız özellikleri ile dayanıklı, hafif, temizlemesi kolay ve pek çok kullanım amacına uyarlanabilen plastik dolaplar sana pratik çözümler sunar. Üstelik ikinci el plastik dolap tercihlerinle pratikliği evine kazandırırken büyük bütçeler harcamadan işin içinden çıkabilirsin. 

 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0