%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 3 Saat 4 Dakika

Sonuçları Filtrele

Perde

Listelenen ürün sayısı : 44
Yeni gibi - 202 x 191 x 1 cm Kullanılmış

Tek parça beyaz güneşlik perde

140 TL
Yeni gibi - 140 x 200 x 1 cm Kullanılmış

Beyaz pilisiz güneşlik perde

55 TL
Yeni gibi - 99 x 197 x 1 cm Kullanılmış

Krem rengi kalın güneşlik perde

69 TL
Yeni gibi - 222 x 200 x 1 cm Kullanılmış

Yaprak desenli tek parça tül perde ıı

240 TL
Yeni gibi - 150 x 265 x 1 cm Kullanılmış

Beyaz renk güneşlik uzun tek kanat perde

140 TL
Yeni gibi - 444 x 193 x 1 cm Kullanılmış

Çift kanat beyaz renk kalın güneşlik perdeler

320 TL
Yeni gibi - 140 x 266 x 1 cm Kullanılmış

Tek kanat ince dore çizgili uzun tül perde

280 TL
Yeni gibi - 408 x 197 x 1 cm Kullanılmış

İki kanat ince dore çizgili beyaz tül perde ıı

480 TL
Yeni gibi - 464 x 197 x 1 cm Kullanılmış

2 kanat ince dore çizgili beyaz tül perde

500 TL
Yeni gibi - 200 x 257 x 1 cm Kullanılmış

Avrupa malı güpürlü uzun tül perde tek kanat

230 TL
Yeni gibi - 500 x 257 x 1 cm Kullanılmış

Avrupa malı güpürlü uzun tül perde 2 kanat

500 TL
Yeni gibi - 140 x 260 x 1 cm Kullanılmış

Beyaz renk uzun güneşlik perde 2

159 TL
Yeni gibi - 100 x 260 x 1 cm Kullanılmış

Beyaz renk uzun güneşlik perde 1

149 TL
Yeni gibi - 260 x 196 x 1 cm Kullanılmış

Beyaz renk güneşlik perde

159 TL
Yeni gibi - 187 x 200 x 1 cm Kullanılmış

Retro krem rengi 3 parça kalın perde

990 TL
Yeni gibi - 280 x 185 x 1 cm Kullanılmış

Retro beyaz fistolu tül perde

250 TL
Yeni gibi - 280 x 197 x 1 cm Kullanılmış

Uçuk mavi/beyaz fistolu retro tül perde

250 TL
Yeni gibi - 280 x 200 x 1 cm Kullanılmış

2 kanat kullanılmamış hazır tül perde, mini pötikareli

250 TL
Yeni gibi - 93 x 190 x 1 cm Kullanılmış

Beyaz renk temiz güneşlik perde

100 TL
Yeni gibi - 276 x 190 x 1 cm Kullanılmış

Avrupa malı güpürlü tül perde

225 TL
Kullanılmış - 160 x 1 x 270 cm Kullanılmış

Kruvaze model perde

3.375 TL
Yeni gibi - 260 x 1 x 265 cm Kullanılmış

Mekanizmalı dikey kumaş perde

2.250 TL
Yeni gibi - 160 x 1 x 265 cm Kullanılmış

Bantlı fon perde ve tül

1.625 TL
Yeni gibi - 160 x 1 x 260 cm Kullanılmış

Fon perde ve tül

1.250 TL
Kullanılmış - 270 x 1 x 220 cm Kullanılmış

Perde

150 TL
Kullanılmış - 100 x 220 x 220 cm Kullanılmış

Fon perde

150 TL
Kullanılmış - 290 x 1 x 220 cm Kullanılmış

Fon perde

100 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 134 x 225 x 225 cm Kullanılmış

4 kanat fon perde

600 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 110 x 200 x 1 cm Kullanılmış

Stor perde

50 TL
Kullanılmış - 90 x 3 x 210 cm Kullanılmış

Katlamalı stor perde tekli

100 TL

Perde

Perde Modelleri ve Seçimi 

 

Evin her odasının en temel ve ortak ihtiyaçlarından olan perdeler dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Alanların tüm görünümünü değiştirir, mobilyalarını ve tüm dekoru bütünlemesi gerekir. Bu sebeple perde seçimi son derece önemlidir. Aradığın kumaş, renk ve desendeki ürünleri 2. el perde seçenekleri arasında bulabilirsin. 

 

Özenle seçtiğin mobilyalarını ve tüm detaylarını düşündüğün dekorunu ön plana çıkaracak olan perde seçimi için vakit ve nakit harcamaktan çekinmemeli, gerekli özeni göstermelisin. 

 

Perde seçimini mobilyalara, evde oluşturmaya çalıştığın genel havaya, hâkim olan renklere göre yapmalısın. Bunun için yeni perde seçenekleri ve ikinci el perde seçeneklerine göz atabilirsin. Perde fiyatları modeline, kumaşına, boyutuna göre farklılık gösterecektir. 

 

Hem pencerelerin boyutuna hem mobilyaların tarzına uyum sağlaması gerekliliğiyle perde seçimi yaparken genelde beyaz perde, kırık beyaz perde gibi perde seçimleri yapılıyor olsa dahi birçok perde seçeneği mevcuttur. Perde sistemleri ve perde kumaşları arasından zevkine ve evinize en uygun olanı bulabilirsiniz.  

 

  • Alanına en uygun perde kumaşını seç 

  • Dekorasyonuna en uygun perde rengine karar ver 

  • Perde boyu için doğru ölçüyü al 

  • Perde modeline karar ver. 

 

Dekorasyonda Perde Kullanımının Önemi

 

Tüm mobilyalarını, dekorunu ve perdelerini aynı renk seçmek hepsinin iç içe geçmesini ve kaybolmasını sağlayacaktır. Görünürlüklerini sağlamak için renkler tonlar arasına farklılıklar katmalısın. Tek rengin farklı tonlarıyla daha yumuşak geçişler yapabilir veya birbiriyle uyumlu farklı renkler kullanabilirsin. 

 

Perde ve koltuk için aynı renkleri seçebilirsin. Veya perde, kırlent ve masa örtünü aynı kumaştan ve aynı desen kullanabilirsin. Daha sade mobilyalar kullanmak yumuşak bir hava yaratmak istiyorsan tül perdenin yanına sabitlenmiş iki adet fon perde senin için ideal olacaktır. Modern tarz mobilyalarla modern tarza sahip bir alan dekore ediyorsan stor perde veya jaluzi perde seçebilirsin. 

 

Perde Rengine Nasıl Karar Verilir?

 

Mobilyaların ağacının rengi kırmızıya kaçıyorsa seçimini kırmızı tonlarında bir perdeden yana kullanabilirsin. Mobilyaların ağacı koyu kahveyse krem rengi perde veya bej rengi perde tercih edebilirsin.  Gri, siyah veya koyu renkli mobilyalarının rengini beyazın tonları perdeyle düzenleyebilirsin. 

 

Perde Kumaşına Nasıl Karar Verilir?

 

Perde kumaşını seçmeden önce perdenin kullanım amacına karar vermelisin. Perdenin ışığı geçirmesini mi istiyorsun engellemesini mi? Perdeni dekorasyon amaçlı mı kullanacaksın gizlilik amaçlı mı? Perdeni hangi alanda kullanacaksın? 

 

Salon veya oturma odası için ışığı geçiren perdeler seçerek daha aydınlık alanlar tasarlayabilirsin. Ancak mahremiyet bölgesi yatak odan veya giyinme odan gibi alanlar için içeriyi göstermeyecek daha kalın kumaş perdeler ideal olacaktır. 

 

İpek Kumaş Perde; Geçmişten günümüze hep tercih edilen ipek kumaş perdeler, kalitelidir. Bu sebeple perde fiyatı yüksek olan seçimlerdendir. Ancak hem gizliliği sağlar hem ışığı azda olsa geçirir hem son derece şık ve ağır durur. Duruşuyla daha çok salonların ve oturma odalarının tercihi olabilecek ipek kumaş perdeler, tercihe göre evin her yerinde kullanılabilir. Birbirinden şık desende ipek kumaş perde için ikinci el perde seçeneklerine mutlaka göz atmalısın.  

 

Pamuk Kumaş Perde; Renk ve stil seçeneği en fazla olan kumaşlardan biri pamuk kumaş perdelerdir. Hemen her ortama uyum sağlayabilir. Kullanışlı ve temizliği kolaydır. Perde fiyatları uygun olan kumaş seçeneklerindendir. 

 

Keten Kumaş Perde; Şık, modern ve rahat odaların vazgeçilmezi keten kumaş perde seçenekleri. Hafif ve kullanımları kolaydır. 

 

Kadife Kumaş Perde; Ağır ve gösterişli olan kadife kumaş perdeler, klasik döşenmiş alanlarda tercih edilir. Genellikle fon perde olarak kullanılır. Gösterişli ve ağır alanlar yaratmak istiyorsan doğru tercih olabilir. Aradığın kadife kumaş perdeyi ikinci el perde seçenekleri arasında bulabilirsin.  

 

Tül Perde; Tül perdeler ışığın geçmesine izin verir, farklı renkleri ve modelleri mevcuttur. İçerinin görünmesini engellemeyeceği için dekoratif olarak kullanılabilir. Güneşlik perde eşliğinde kullanılarak kullanım alanı genişletilebilir. İkinci el perde seçenekleri arasından göz alıcı desenlerde tül perde bulabilirsin.  

 

Polyester Kumaş Perde; Perde Fiyatları arasından en uygun fiyatlı perdelerden olan polyester kumaş perdeler, kir tutmaz ve kırışmaz özellikleriyle ön plana çıkıyorlar. 

 

İkinci el perde veya yeni perde alırken dikkat etmen gereken perde fiyatları ve perde kumaşları kadar, ortamının ne kadar güneşe maruz kaldığıdır. Bazı kumaş perdeler güneşe karşı dayanıksız olup daha kolay erirken, bazı kumaş perdeler güneşe karşı daha iyi dayanır ve kolay kolay erimez. 

 

Desenli perde seçeneğini yatak odası ve diğer odalar için düşünebilirsin. Ancak oda farklı dekorlarla fazla hareketli ise veya mobilyalar düz renk değilse desenli perde karmaşık bir görüntüye sebep olacaktır. Bunun yerine düz perde seçerek hareketli atmosferinize arka fon oluşturabilirsiniz. 

Çocuk odası için perde yine hem ikinci el perde seçenekleri hem yeni perde seçenekleri arasında birçok seçenek bulunmaktadır. Perde kumaşı çeşitleri arasında hem fon perdeleri hem tül perdeler için farklı desenler mevcut. Karakterli desen perdelerle çocuklarını mest edebilir veya daha büyük çocukların için geometrik şekilli perde, kalp desenli perde gibi farklı alternatifleri değerlendirebilirsin. 

 

Perde Boyuna Nasıl Karar Verilir?

 

Perdenin boyunu kullanacağın alana uygun seçmen en doğrusu olacaktır. Koltukların arkasına kısa perde seçip, koltuğa değmesinin engellenmesi daha doğru olacaktır. Mutfağın için kısa mutfak perdesi seçerek dekoratif bir görüntüyle daha ferah bir mutfak yakalayabilirsin. Yerden tavana camlarında yere kadar uzanan uzun perde seçip dilersen tam çizgide bitirebilirsin. Yere değen ölçüsüyle daha dökümlü ve zengin bir görüntüde başka alternatif olacaktır. Kısa bir cam ama önüne bir eşya gelmeyecekse yine aynı uzunlukta perde seçilebilir. Belki camının altında duran kalorifer peteğini kapamak için yine uzun perdeden faydalanabilirsin. 

 

Perde boyu ölçüsü dikkatle ve özenle alınmalıdır. Birkaç cm boşluk veya fazlalığın canını sıkmaması için bir kişiden yardım alarak, yukarıdan aşağı ve sağdan sola özenle ve gergin bir ölçü al. Ölçü alma aracını doğru bir çizgide tuttuğuna emin ol. 

 

Perde kumaşını ve perde boyunu seçtikten sonra karar vermen gereken perde modeli olacaktır. Katlamalı perde, fon perde, kanat perde, pileli perde, pilesiz perde, dilim perde, balon perde gibi birçok seçenek bulunmaktadır.  

 

Perdeni konvansiyonel raya mı yoksa rustik mi takacağını belirlemelisin. Eğer kartonpiyer veya benzeri bir perdelik sistemi mevcutsa rüstik kullanmanın bir anlamı olmayacaktır. Rustik kullanmak konusunda kararlı isen perdelik kısmını söktürmek gerektiğini unutma. Rustik perde sistemi için ahşap boru veya metal boru seçenekleri mevcut. Bu seçimini mobilyalarına ve genel dekorasyonuna uygun yapmalısın.  

 

Perde seçimini hem işlevselliğinden hem estetiğinden emin olarak yapmalısın. Estetik bir perde seçip sonrasında kullanım zorluğu yaşamamalı ama işlevselliği için seçeceğin bir perdenin gözüne hoş göründüğünden emin olmalısın. 

 

Mobilyalarını ve halılarını almalı veya kafanda netleştirmeli ve sonrasında perde alışverişini yapmalısın. Dekorasyonuna uygun perde alabilir veya dekor ürünleri alışverişini perde seçiminden sonraya bırakabilirsin.  

 

Tüm ikinci el perde seçenekleri ve yeni perde seçeneklerine göz atıp, bütçene uygun perde fiyatları hakkında bilgi almaya hemen şimdi başla. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0