Mum

Listelenen ürün sayısı : 35
Sonuçları Filtrele
 • Marka
 • Renk
 • Durum
 • Malzeme
 • Fiyat Aralığı
 • Ürün Ölçüleri

Mum

Listelenen ürün sayısı : 35
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 105 x 105 x 110 cm Yeni gibi

Seramik backflowtütsü koni brülör

1.999 TL
Yeni gibi - 11 x 6 x 10 cm Yeni gibi

Açılmamış paketinde bir çift biblo mumlar

55 TL
Yeni gibi - 5 x 5 x 3 cm Yeni gibi

Yurtdışı Menşeyli Retro 3 Adet Dekoratif Mumlar

50 TL
Yeni gibi - 8 x 8 x 9 cm Yeni gibi

2 kavanoz reçel kokulu mum

280 TL%21
220 TL
Yeni gibi - 16 x 10 x 8 cm Yeni gibi

Japon balığı biblo mum

69 TL%14
59 TL
Yeni gibi - 5 x 5 x 10 cm Yeni gibi

Mudo 2 çay bardağı mum

100 TL
90 TL
Sepette
%10 İndirim
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 8 x 8 x 12 cm Kullanılmış

Yilbaşi konsepti mum seti

175 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 16 x 8 x 6 cm Yeni gibi

Lıfelınes el yapımı köpek şeklinde iki adet büyük mum

400 TL%38
250 TL
Yeni gibi - 9 x 9 x 9 cm Yeni gibi

Limon kokulu kavanoz mum

125 TL%20
100 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 15 x 7 x 20 cm Yeni gibi

Shiva mum gold antik

70 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 16 x 8 x 13 cm Yeni gibi

Deniz temalı mum

225 TL%20
180 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 7 x 7 x 11 cm Yeni gibi

Yumurta mum

50 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 9 x 9 x 9 cm Yeni gibi

11 adet dekoratif mum

284 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 9 x 9 x 16 cm Yeni gibi

Çiçek desenli mumlar + mumluk 2li set

100 TL%20
80 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 4 x 4 x 5 cm Yeni gibi

Led mum 6 adet

30 TL
Teklife Açık
10
Yeni gibi - 13 x 9 x 20 cm Yeni gibi

Antik gold at mum

84.21 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 4 x 4 x 4 cm Yeni gibi

Led mum 6 adet

25 TL
Yeni gibi - 15 x 15 x 60 cm Yeni gibi

Lake boya mumluk

59 TL%2
58 TL
Yeni gibi - 32 x 9 x 4 cm Yeni gibi

Oymalı tütsülük + 1 paket tütsü hediyeli uk-00650

184,54 TL
Yeni gibi - 16 x 16 x 6 cm Yeni gibi

El yapımı bambu çanak mum

300 TL
Yeni gibi - 7 x 30 x 30 cm Yeni gibi

Dekoratif 3lü vintage ahşap şamdan seti

300 TL%17
250 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 4 x 4 x 4 cm Yeni gibi

Kalp led mum 6 adet

25 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 4 x 4 x 6 cm Yeni gibi

Led mum 12 adet

55 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 16 x 7 x 17 cm Yeni gibi

Buda mum gold

55 TL
Teklife Açık
4
Yeni gibi - 4 x 4 x 6 cm Yeni gibi

Led mum 6 adet

30 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 4 x 4 x 4 cm Yeni gibi

Kalp led mum 6 adet

25 TL
Yeni gibi - 10 x 18 x 3 cm Yeni gibi

Fatma ana eli tütsülük ve hari flora tütsü uk-00743

91,50 TL
Yeni gibi - 17 x 2 x 12 cm Yeni gibi

Çoklu yüz heykel mum çym012

175 TL
Yeni gibi - 17 x 17 x 12 cm Yeni gibi

Çoklu yüz heykel mum çym012

125 TL
Yeni gibi - 10 x 13 x 3 cm Yeni gibi

Fatma ana eli tütsülük+ mystic garden tütsü uk-00745

91,50 TL
Yeni gibi - 10 x 18 x 3 cm Yeni gibi

Fatma ana eli tütsülük ve tütsü uk-00676

91,50 TL
Yeni gibi - 10 x 13 x 3 cm Yeni gibi

Fatma ana eli tütsülük ve sandalwood tütsü uk-00746

84,97 TL
Yeni gibi - 10 x 13 x 3 cm Yeni gibi

Fatma ana eli tütsülük+ bergamut tütsü uk-00744

84,97 TL
Yeni gibi - 10 x 7 x 7 cm Yeni gibi

Murano

420 TL
Yeni gibi - 24 x 4 x 5 cm Yeni gibi

Ahşap tütsülük + tütsü hediyeli uk-00612

84,58 TL

Mum

Mum ve Dekorasyonda Mum Kullanımı

Günün tüm yorgunluğunu atıp dinlenebileceğin en rahat mekan tabii ki evimizdir. Bu nedenle ev dekorasyonunun göz zevkine hitap etmesi ve tüm detayları ile seni yansıtması büyük önem taşıyor. Genel olarak beyaz eşya ve çeşitli mobilyalar ile ev dekorasyonunu tamamlamış olsan da farklı dekoratif ürünler ile bu tasarımı destekleyen bazı parçalar gerekiyor. Mum modelleri de bu konuda kendini gösteriyor. Birbirinden farklı mum ve şamdan modelleri sayesinde evin dekorasyonunu tamamlayabilirsin. Hatta ikinci el mum seçenekleri ile kendine mumlardan bir köşe hazırlayarak rahatlamak için meditasyon yapabilirsin.

Mumlar Nasıl Kullanılmalıdır?

Mumların daha şık görünmesi için bunları dekorasyona uygun mumluklar ile tamamlaman gerekiyor. Evin dekorasyonunda kullanılan renk yoğunluğu ve genel tasarımın tarzı bu konuda büyük önem taşıyor. Genellikle krem rengi ağırlıklı bir tasarımlardan hoşlanıyorsan, her renk mum ve şamdanı kolaylıkla ev dekorasyonuyla kombinleyebilirsin. Ancak daha koyu renklerin ağırlıklı olduğu bir oturma odasında, bu renklere uygun seçenekleri değerlendirmen gerekiyor. Zıt renklerden hoşlanıyorsan mum renklerini de ona göre seçerek tamamlayabilirsin. Üstelik dev silindir mumlar için ikinci el mum modellerini araştırarak evin havasını değiştirebilirsin. 

Oturma odasında açık renkleri tercih ediyorsan, seçeceğin mum modelleri de bu renklere yakın olmalıdır. Genellikle kırmızı ve tonları, çoğu oturma odası dekorasyonuna uyumlu olduğu için açık renk oturma odası tasarımında bu renkleri tercih edebilirsin. Ancak oturma odası tasarımı daha çok koyu renkler üzerine kuruluysa, renk tercihini de bu renklerle uyumlu renkler üzerine yapman gerekiyor. Koyu renklerin hakim olduğu modern tarzda tasarlanmış oturma odalarında genellikle koyu kırmızı, koyu sarı ve mavi renklerde mum modelleri tercih ediliyor. Evi mumlarla süslemeden önce ikinci el mum seçeneklerini gözden geçirmeyi unutma. 

Mum Modelleri Nelerdir?

Evde tercih ettiğin mum kadar, mumluk modelleri de büyük önem taşıyor. Alacağın mum ve şamdanın, odanın tasarımını birleştirmesi ve tamamlaması gerekiyor. Bu nedenle şamdan ve mum modelleri birbirinin tamamlayıcı ürünleridir. Odanın genel tasarımına göre tercih edebileceğin yüzlerce farklı şamdan türü bulunuyor. Peki, bu şamdan türleri nelerdir?

 • Şamdan Aplikler: Şamdan aplik modelleri duvara asılabilen şamdanlardan biridir. Genellikle geniş alana sahip, klasik tarzda oturma odalarında ve yemek odalarında tercih edilen bu modeller sayesinde oda dekorasyonunu baştan ele alabilirsin. Sadece evin içinde değil varsa balkon ve bahçe gibi dış mekanlarda da şamdan aplikleri kullanabilirsin. 

 • Fener Mumluk: Fener mumluklar da aplik modeller gibi duvara ya da tavana asılabilen şamdan modellerinden biridir. İçerisine orta boylarda mum modelleri tercih ederek oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsin. Fener mumlukları dilersen odanın bir kenarında, sehpa üzerinde dekoratif bir ürün olarak da kullanabilirsin. Rüzgar engelleyici bir tasarımda olması, fener mumlukların balkon ve bahçelerde de tercih edilebilmesini sağlıyor. Bu modellerin tekli satılanları olduğu gibi farklı boylarda 2 veya 3’lü satılanları da bulunuyor. Bu modeller için 2. el mum tercih edebilirsin. 

 • Jel Mumluklar: Jel mum modelleri genellikle kendi dekoratif kabı içerisinde satılmaktadır. Bu tarz mumları tercihen yakarak da kullanabilirsin. Ancak jel kısmının formunu bozabileceği için sadece dekoratif olarak kullanmakta fayda var. Bu tarz mum modelleri jel kısmının içerisinde genellikle kendine özel tasarımları içermektedir. Böylece mumluğun içerisinde hoşuna giden tasarımları kullanabilir ve kullandığın odanın dekorasyonunu yeniden düzenleyebilirsin. Jel mumluklar, tüm dekorasyon tarzlarına ve her odaya uyumlu olması nedeniyle en çok tercih edilen mum modelleri arasında yer alıyor. 

 • Kütük Mumluk: Kütük mumluk modelleri genellikle yaşam alanında daha doğal bir görünüm isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor. Bu mum modelleri, oyulmuş bir kütük parçasının içerisine mum yerleştirilmesi ile oluşturulmaktadır. Bu nedenle kullanıldığı ortamda daha doğal ve huzurlu bir hava oluşmasını sağlıyor. Kütük mumluklar için 2. el mum seçeneklerini tercih edebilirsin. 

 • Led Işıklı Mumluklar: Ledli mum modelleri ortamı daha canlı bir mekana çevirmek için kullanılan mumlar arasında yer alıyor. Bu modeller, ışık vermek için ateşe ihtiyaç duymaz. Bunun yerine led ışığını açarak odayı daha canlı bir hale getirmek mümkündür. Mumun yakılmasına gerek olmadığı için bu ürünler genellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. 

Mum Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mum modelleri için öncelikle odana uygun tasarımları gözden geçirmen gerekiyor. Ürünün modeli, üretiminde kullanılan malzemeler, mum ve şamdanın rengi ve kullanıcıya sunduğu diğer tüm ek özellikler şamdan ve mum satın alırken önemli detaylardır.

Şamdanlar genellikle metal malzemelerden üretilmiştir. Bu nedenle dayanıklı ve uzun ömürlü aksesuarlardır. Metal malzemelerden üretilmiş olması şamdanların farklı birçok tasarımda üretilebilmesine olanak sağlıyor. Daha zarif ve masa üzerine konulan modelleri oturma odasında ya da mutfakta rahatlıkla kullanabilirsin. Bununla birlikte duvara asılan aplik tarzında şamdan modellerini de oturma odasında isterseniz de balkonda ya da bahçede kullanabilirsin. Şamdan satın alırken, üretiminde kullanılan malzemenin dayanıklı olmasına ve şamdanın renk ve tasarım olarak kullanacağın oda ile uyumlu olmasına dikkat etmen gerekiyor. Şamdan ve mum fiyatları genel olarak diğer aydınlatma ürünlerinden yüksek fiyatlıdır. Bu nedenle satın almadan önce iyi düşünmek ve şamdanı kullanacağın ortamı iyi planlaman gereklidir.

Mum modelleri çocukların ulaşabileceği yerlerden yüksekte kullanılmalıdır. Çocuklar birkaç dakikalık dalgınlık ile evde yangın çıkarabilir ya da kendine zarar verebilir. Duvara asılan aplik mum modelleri sayesinde çocukların evdeki mumlara ulaşmasını da engelleyebilirsin.

Mum Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Mum modelleri için kullanım süresi en önemli detaylar arasında yer alıyor. Şamdanların içinde bulunan mum, kullanıldığı süre boyunca eriyerek şamdanın tabanında birikir. Mum birikintisi ne kadar fazla birikirse temizlemek de o kadar zordur. Bu nedenle şamdanın tabanındaki mum tabakası birikmeden temizlenmelidir. Bununla birlikte şamdanın içine mum yerleştirmeden önce bir miktar su koyarak eriyen mumun şamdana yapışmasını da engelleyebilirsin. 

Mum Fiyatları

Şamdan ve mum fiyatları genel olarak ürünlerin üretiminde kullanılan malzemelere, tasarıma ve markaya göre değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlı dekoratif ürünler satın almak istiyorsan daha minimalist tarzda üretilen mum modellerine ve 2. el mum modellerine bakabilirsin. Bu ürünler, evin dekorasyonunu çok daha uygun fiyatlara tamamlamana yardımcı olacaktır.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0