Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 4 Saat 30 Dakika

Sonuçları Filtrele

Masa ve Sandalye

Listelenen ürün sayısı : 4210
Kullanılmış - 45 x 40 x 100 cm Kullanılmış

2 adet şirin sandalye

3.000 TL 750 TL
Yeni gibi - 55 x 45 x 85 cm Kullanılmış

Deri ofis sandalyesi

1.600 TL 700 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 43 x 43 x 85 cm Kullanılmış

Kapitone yeşil sandalye

600 TL 200 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 115 x 63 x 184 cm Kullanılmış

Çalışma masası kitaplık

1.700 TL 850 TL
Yeni gibi - 47 x 48 x 99 cm Kullanılmış

68-mebelsa aksesuar- mudo renk hasırlı oymalı hazeran sandalye 4532

1.500 TL 930 TL
Yeni gibi - 45 x 45 x 99 cm Kullanılmış

61-mebelsa aksesuar- mudo renk hasırlı hazeran sandalye 4546

1.500 TL 870 TL
Yeni gibi - 43 x 43 x 85 cm Kullanılmış

60-mebelsa aksesuar- sandalye 4584

1.300 TL 770 TL
Yeni gibi - 170 x 90 x 75 cm Kullanılmış

Klasik masa

2.000 TL 1.000 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 45 x 40 x 79 cm Kullanılmış

Vintage çelik deri sandalyeler

2.500 TL 1.500 TL
Kullanılmış - 130 x 130 x 90 cm Kullanılmış

İtalyan yuvarlak masa 8 adet sandalye

5.000 TL 2.000 TL
Kullanılmış - 80 x 140 x 2 cm Kullanılmış

Ceviz ağacından ahşap masa

5.500 TL 3.600 TL
Kullanılmış - 94 x 160 x 2 cm Kullanılmış

Ceviz ağacından doğal kütük masa

6.500 TL 4.000 TL
Kullanılmış - 70 x 180 x 75 cm Kullanılmış

Masa

17.000 TL 3.625 TL
Kullanılmış - 1 x 1 x 1 cm Kullanılmış

Çalışma masası

12.500 TL 8.000 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 42 x 45 x 60 cm Kullanılmış

Tonet sandelye tonet dönerli tabure

5.000 TL 4.000 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 120 x 80 x 76 cm Kullanılmış

Metal formiko redro masa

3.500 TL 1.491 TL
Yeni gibi - 50 x 50 x 75 cm Kullanılmış

Bidon koltuk masa

8.500 TL 7.500 TL
Yeni gibi - 120 x 90 x 75 cm Kullanılmış

Kestane masa takımı

10.000 TL 7.500 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 59 x 100 x 202 cm Kullanılmış

Çalışma masası

2.000 TL 750 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 49 x 130 x 76 cm Kullanılmış

Özel yapım çalışma masası

2.500 TL 1.250 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 90 x 160 x 75 cm Kullanılmış

Buzlu camlı yemek masası ve 4 hakiki deri sandalye

10.000 TL 4.500 TL
Yeni gibi - 88 x 200 x 60 cm Kullanılmış

Yemek masası

2.400 TL 2.200 TL
Kullanılmış - 50 x 68 x 75 cm Kullanılmış

Pembe poly sandalye

3.500 TL 2.000 TL
Yeni gibi - 95 x 35 x 48 cm Kullanılmış

Mühimmat sandığı bank

700 TL 475 TL

Masa ve Sandalye

Masa ve Sandalye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon, yemek odası veya mutfak için masa ve sandalye seçimi yaparken dekorasyonu olduğu kadar, konforu da düşünmelisin. Hem senin hem aile bireylerinin hem misafirlerinin toplanıp uzun saatler oturacağı yemek masası ve sandalyesi rahat olmalıdır. Genel ev dekorasyonuna göre ürünler seçebilirsin veya her alanı farklı materyaller ve renkler kullanarak dekore ettiysen, salonun genel dekoruna göre seçimini yapabilirsin. Dilersen öncelikle ikinci el masa ve sandalye modellerine bakarak başlayabilirsin. Bu şekilde 2. el masa ve sandalye seçimleri hakkında bilgi edinerek bu alışverişi avantajlı olarak tamamlayabilirsin. 

Öncelikle masa ve sandalyeleri hangi odanda kullanacağını belirlemelisin. Daha sonra masa ve sandalye için odanın hangi alanını kullanacağını belirleyerek, ölçü almalısın. Ölçüye uygun masa ve sandalye seçimi yapmalısın. Ölçü alırken sandalyelerin yerleşim yerlerini iyi hesap etmeli, doğru alan belirlemelisin. Aldığın ölçülerde 2.el masa ve sandalye bulmakta zorlanmazsın. Ölçünü belirledikten sonra materyal seçimi yapmalısın. Ve doğru materyali belirledikten sonra ölçüne ve zevkine uygun ikinci el masa ve sandalye seçimi veya yeni masa ve sandalye seçimi yapabilirsin.

Yemek Masası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masa seçimi yaparken alanına göre yapmalısın. Eğer alanın darsa bir boy veya iki boy büyüyebilen bir masa seçimi yaparak alanını daraltmadan kullanabilirsin. Yuvarlak masa seçimi için daha geniş alana ihtiyacın olduğunu bilmelisin. Uzun yıllar kullanılacak masa ve sandalye için dayanıklı mobilya materyalleri seçilmelidir. Dilersen kaliteli ağaçlardan yapılan ikinci el masa ve sandalyelerden oluşan bir takım yapabilirsin. İstediğin masa ve sandalye modelini ararken ürünlerin dayanıklılığını da göz önünde bulundurmalısın. Lake masalar daha dayanıklı olacaktır. Gerçek mermer bir masa çok iyi görünüm sağlayabilir ancak ağırlığını ve kullanım detaylarını göz önünde bulundurarak tercih etmelisin. Masanın sıcağa, suya ve benzeri etkenlere karşı dayanıklılığını bilmeli, malzemeyi doğru tanımalı seçimini ona göre yapmalısın. İkinci el masa seçenekleri veya yeni masa seçenekleri arasından seçimini yapabilirsin.

Sandalye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yemek masası sandalyesi seçimi yaparken ilk dikkat etmen gereken ergonomik yapısıdır. 

  • Oturma alanı ve sırt yaslama alanı yumuşak olmalıdır.

  • Şekil olarak sırt sağlığı için sırt yaslamaya uygun olmalıdır. 

  • Sandalye yüksekliği masada yemek yemeye uygun olmalıdır.

Yemek odanı organize ediyorsan masan, vitrinin, konsolun bir uyum içinde olmalıdır. Masa seçimine  uygun sandalye seçimi yapmalısın. Eğer salonun için masa ve sandalye seçimi yapacaksan, koltuklarınla sandalyelerin uyumlu olması genel görüntüyü daha iyi hale getirecektir. Mutfağın için masa ve sandalye seçimi yapacaksan, mutfakla uyumlu olmasına özen göstermelisin. İkinci el sandalye modelleri veya yeni sandalye modelleri arasından bütçene uygun sandalye fiyatları için seçim yapabilirsin.

Modeline Göre Sandalye Nasıl Seçilir?

Sandalye modeli seçerken rahatlığına dikkat etmek önemlidir. Bel bölgesinde kavisli modeller daha rahat ve sağlıklı bir oturum sağlayarak bel ve sırt bölgesinde ağrıları engeller. Rahat bir oturum daha keyifli ve konforlu yemek saatleri sağlar. Sandalye boyutu masa içerisine yerleştirmeye uygun olmalıdır. Masa seçimi yapmadan sandalye seçimi yapılmamalıdır. İkinci el masa ve sandalye alırken ergonomisini kontrol etmek önemlidir. 

Sandalyede Kumaşın Önemi

Sandalye kumaşı seçerken evde yaşayan bireylerin özellikleri önem kazanır. Sürekli yemek döken bir çocuğun varsa leke tutmayan, evcil hayvanın varsa kıl, tüy tutmayan bir kumaş seçimi yapmalısın. 

Sandalye kumaşının rengini koltuk rengine göre seçebilir veya kırlentlerle takım yapabilirsin. Renkler arası kontrastlı geçişlerle veya ayrı parçalara uygulayacağın desenlerle uyumu yakalayabilirsin. Sandalyelerin birbiriyle uyumlu farklı renklerde olabilir. Veya kırlentlerin ve sandalyelerinin bir kısmı desenli olabilir. Veya masa örtün, perde fonun ve kırlentlerin aynı desen gerisi düz olabilir. Oldukça fazla modeli olan ikinci el yemek masası ve sandalyesi takımları veya yeni yemek masası ve sandalyesi takımları arasından sana uygun olanı seçebilirsin. 

Mutfak İçin Masa ve Sandalye Nasıl Seçilir?

Pratik bir şekilde masa hazırlamanın ve toplamanın en kestirme yolu mutfak masasıdır. Eğer mutfağın yeterince geniş ve ferahsa hayatını kolaylaştırmak için mutlaka bir masa ve gerekli sayıda sandalyeyi eklemelisin. Sabahları organize olmanın telaşında hızlıca bir şeyler atıştırıp çıkmanın en kolay ve konforlu yolu mutfak masası ve sandalyeleri olabilir. 

Mutfak masası ve sandalyesi seçimi yapmadan önce dikkat etmen gereken mutfağının modelidir. Dar ve uzun bir mutfağın varsa kare bir masa seçebilirsin. Alanın ölçüsüne göre masanın büyüklüğünü ve sandalye sayısını seçebilirsin. Mutfağın geniş bir mutfaksa dikdörtgen bir masa ve ona uygun sandalyeler seçebilirsin. Veya alanına göre köşe mutfak masası takımı seçimi daha iyi olacaktır. 

Masa ve sandalyelerini seçerken mutfak dolaplarının renklerini ve tarzını göz önünde bulundurmalısın. Modern mutfağın için metal ayaklı masa ve sandalyeler veya daha klasik mutfağın için ahşap ayaklı masa ve sandalyeler seçebilirsin. 

Sandalyelerin için perdelerinle uyumlu minder seçimleri yaparak mutfağına hoş bir görüntü katabilirsin. Konforu ve dekoru bir arada yakalamak için her detayı göz önünde bulundurmalısın. 

Dar mutfaklar için pratik çözümlerden biri ise açılır kapanır masalar ve sandalyelerdir. Açılır kapanır masa ve açılır kapanır sandalye seçiminde bulunacaksan mekanizmanın sağlamlığına ve uzun ömürlülüğüne dikkat etmelisin. Bunların hepsini İkinci el masa ve sandalye modelleri arasından beğendiklerini alarak yapabilirsin. 

Kapı girişine yerleştireceğin dekoratif bir sandalye tek başına hem göze hitap edebilir, hem kullanım kolaylığı sağlayabilir. Hoşuna giden ve yatak odanın dekorasyonu uygun bir sandalyeyi yatak odanın boş köşesine yerleştirebilirsin. Veya eski bir dekoratif sandalyeyi çiçeklik olarak kullanabilirsin. Sandalye seçenekleri ve sandalye kullanım alanları oldukça fazladır. Çocuk odası için sandalye, çalışma masası için sandalye, makyaj masası için sandalye seçebilirsin.

Seçeceğin her mobilyanın işlevselliği, kullanım kolaylığı, alanın geneline uyumu önemlidir. Seçimlerini yaparken bir bütün olarak düşünmeli, her özelliği bir arada barındıran parçalar seçmelisin. Hem göze, hem kullanıma hitap eden ve uzun süreli kullanıma uygun materyallerden üretilmiş ürünleri uzun yıllar kullanmak mümkündür. Masa ve sandalye fiyatları bütçene uygun mu bakarken tüm bu özellikleri bir arada barındırıyor mu dikkat etmeli, alışverişini ona göre yapmalısın.

Alanına, yaşam tarzına, evdeki bireylerin sayısına ve özelliklerine, genel dekorasyonuna uygun masa ve sandalye seçimi yapmak için ikinci el masa ve sandalye ve yeni masa ve sandalye seçeneklerine bak. Bütçene uygun olan sandalye fiyatları ve masa fiyatları arasından seçimini yap. Konforlu ve işlevsel yemek alanını oluştur. 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0