%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 3 Saat 37 Dakika

Sonuçları Filtrele

Masa Lambası

Listelenen ürün sayısı : 61
Kullanılmış - 60 x 10 x 65 cm Kullanılmış

3 lambalı cam kol masa lambası şamdan

1.080 TL
Kullanılmış - 40 x 40 x 60 cm Kullanılmış

4 lambalı maria theresa masa lambası

1.440 TL
Kullanılmış - 32 x 5 x 21 cm Kullanılmış

1930 lardan fransız art deko banker lambası

2.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 10 x 5 x 10 cm Kullanılmış

Lamba

50 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 11 x 40 x 25 cm Kullanılmış

Rustik, el yapımı dekoratif lamba

300 TL
Teklife Açık
3
Kullanılmış - 30 x 30 x 70 cm Kullanılmış

Pifco marka masa lambası

580 TL
Kullanılmış - 1 x 16 x 17 cm Kullanılmış

Gaz lambası asırlık bakır işlemeli

135 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 5 x 10 x 30 cm Kullanılmış

Masa lambasi - kahve seklinde

80 TL
Kullanılmış - 20 x 20 x 50 cm Kullanılmış

Dikdörtgen masa lambası

400 TL
Yeni gibi - 40 x 40 x 36 cm Kullanılmış

Space age pleksi abajur no:01

750 TL
Yeni gibi - 30 x 118 x 60 cm Kullanılmış

Otantik masa lambası doğal ağaç

759 TL
Yeni gibi - 50 x 13 x 80 cm Kullanılmış

Ahşap standlı masa lambası

840 TL
Yeni gibi - 25 x 2 x 50 cm Kullanılmış

İkili set

600 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 20 x 20 x 50 cm Kullanılmış

Üç kol çalışma lambası

259 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 13 x 10 x 30 cm Kullanılmış

İtalyan pirinç lamba

2.500 TL
Kullanılmış - 30 x 13 x 37 cm Kullanılmış

Pirinç masa lambası

1.300 TL
Yeni gibi - 9 x 9 x 27 cm Kullanılmış

Vintage masa lambası çifti

350 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 20 x 10 x 15 cm Kullanılmış

Kütük masa lambası

129 TL
Kullanılmış - 35 x 35 x 65 cm Kullanılmış

Dekoratif 2'li mavi masa lambası

2.500 TL
Kullanılmış - 45 x 45 x 80 cm Kullanılmış

2'li beyaz masa lambası

5.000 TL
Yeni gibi - 20 x 20 x 35 cm Kullanılmış

Flyte ucan ampul

5.500 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 25 x 20 x 45 cm Kullanılmış

Organizer masa lambası

299 TL
Yeni gibi - 40 x 40 x 36 cm Kullanılmış

Space age pleksi abajur no:02

750 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 20 x 20 x 35 cm Kullanılmış

Özel tasarım masa lambası ve saati

449 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 15 x 20 cm Kullanılmış

Özel ve güzel masa lambası

255 TL
Kullanılmış - 35 x 35 x 33 cm Kullanılmış

Plastik lamba çin

192 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 35 x 35 x 41 cm Kullanılmış

Philips massive stock retro masa lambası

315 TL
Yeni gibi - 25 x 16 x 40 cm Kullanılmış

Yeşil camlı pirinç masa lambası

750 TL
Kullanılmış - 25 x 16 x 32 cm Kullanılmış

Masa lambaları

700 TL
Teklife Açık
2
Yeni gibi - 25 x 25 x 40 cm Kullanılmış

Modern tasarım masa lambası

220 TL

Masa Lambası

Masa Lambası Seçimi  

 

Masa lambaları farklı model ve renkleriyle oldukça geniş ürün yelpazesine sahip eşyalardır. Aradığınız ürünü 2. el masa lambası modelleri arasında bulabilirsin. Birbirinden farklı tasarımlar birbirinden farklı işlevlerde kullanılmak üzere üretilmişlerdir. Eğer bu ürün için fazla bir bütçe ayırmak istemiyorsan ikinci el masa lambalarına bir göz atmalısın. Masa lambaları kullanım esnasında çok fazla deformasyona uğrayan bir eşya olmadığı için ikinci el masa lambası almak daha mantıklı olacaktır. 

 

Masa lambası almadan önce masa lambasını ne amaçla kullanılacağını belirlemelisin. Çünkü her kullanım için farklı bir model bulunmaktadır. Ayrıca masanın ve odanın dekorasyonuna uygun bir renk ve model seçmen gerekir. Zevkine uygun 2. el masa lambası modelini koyacağın alana uygun bir şekilde boyayabilirsin. Masa lambaları daha çok akşam saatlerinde çalışan insanlar için gereklidir ya da gece kitap okuyan insanlar için. Masa lambanı aktif olarak kullanacağın için ışığı doğru yansıtan bir model seçmende fayda var. Işığı çok kuvvetli olan bir masa lambası gözlerini alır, ışığı az yansıtan bir masa lambası gözlerini dinlendirir ve uykun gelir ışık miktarı bu gibi durumlarda çok önemlidir. 

 

Masa Lambasını Ne Amaçla Kullanacaksın? 

 

Bu sorunun cevabı aslında masa lambasını nerede kullanacaksın? sorusunu da karşılıyor masa lambasını yatak odana koyacaksan muhtemelen yatmadan önce kitap okuyacaksın ve hafif bir aydınlatma senin için yeterli olacaktır. Aynı zamanda zarif bir tasarım seçimiyle masa lambanı gece lambası olarak da kullanabilirsin. Masa lambasını çalışma masanda kullanacaksan çalıştığın alana göre bir masa lambası seçebilirsin. Örneğin çok fazla yazı yazacak veya çizim yapacaksan biraz daha kaliteli ve metal gövdeli bir masa lambası seçmek isteyebilirsin. Çünkü böyle bir iş için ışığın yönünü sık değiştirmen gerekecektir. Daha çok okumaya yönelik bir çalışma yapacaksan standart masa lambaları işini görecektir. Böylesi daha ekonomiktir. Masa lambasını sadece masanın ve odanın dekoratif görünümü tamamlansın diye almak isteyebilirsin. Çok fazla kullanmayacağın için ikinci el masa lambalarına bakarak çalışma masa ve odan için en uygun tasarımı seçebilirsin. Masa lambasını vitrininde ya da salonun da duran bir bibloyu ya da objeyi öne çıkarmak için spot lambası göreviyle de kullanmak isteyebilirsin. Böylesi bir kullanım için öne çıkarmak istediğin objenin rengiyle masa lambasının renginin ve yaydığı ışığın renginin uyum içinde olmasına özen göstermelisin. 

 

Masa Lambası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Masa lambası seçerken öncelikle gövdesinin veya başlığının oynar özellikte olmasına dikkat et. 2. el masa lambası tercih edeceksen başlığının düzgün şekilde çalıştığından emin ol. Çünkü çalışmanın seyrine göre ışığın yönünü değiştirmek isteyebilirsin. Sonrasında başlık kısmının ışığı doğru noktaya yoğunlaştırdığından emin ol. Başlık kısmı koni şeklinde olmayan bir masa lambası ışığı dağınık yayacaktır ve bu da gözlerinin yorulmasına ve dikkatinin dağılmasına sebebiyet verecektir. Masa lambanın açıp kapama düğmesinin sağlamlığı ve kolay erişebilir bir noktada olması da önemlidir. Masa lambasını koyacağın masanın prize yakın olduğundan emin ol. Yoksa kullanmakta güçlük çekebilirsin. Böyle bir sorun yaşamak istemiyorsan şarjlı bir masa lambası alabilirsin. 

 

Masa Lambası Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Odanın dekoratif yapısına ve kendine uygun bir masa lambası aldın. Sıra görevini yapması için masa lambasına bir ampul takmaya geldi. Ampul seçiminde çok dikkatli olmalısın. Öncelikle ampulün yaydığı ışığın rengi beyaz olmalı. Ayrıca mutlaka led ampul kullanmalısın. Çünkü halojen lambalar uzun süre yandığı zaman gereğinden fazla ısınır ve yanlışlıkla temas edecek olursan yanabilirsin. Led ampuller halojen ampullere kıyasla 1/5 oranında daha az ısınır temas ettiğinizde bir sıcaklık olsa bile halojen lambada ki kadar yakıcı olmayacaktır. Ayrıca masa lambasını doğru açıya ayarlamalısın. Başının üstünde ve gözlerinin dışında olmalıdır. Masa Lambasının ışık kaynağı asla doğrudan görüş hattında olmamalı. Eğer cam bir masada çalışıyorsan ışık camdan yansıyabilir böylesi bir durumda lambanın kafasını otuz derecelik açıyla yerleştir.  

 

Masa Lambasına Ampul Seçimi 

 

  • Eğer ledli değil de ampullü masa lambası kullanıyorsan dikkat etmen gereken ilk nokta sarı ışık saçan ampulleri kullanmamaktır. Sarı ışık gözleri çabuk yorar ve yaptığınız çalışmadan aldığınız verim düşer. Gün Işığı ampulleri tercih etmen de fayda var. Ayrıca yaşlara göre ampul seçimi yapmalısınız. 

  • Aydınlatma durumu yetersiz ya da çok olmamalı 

  • Uygun ampul seçimi yapılmalı, göze zarar vermeyecek, yormayan ve kamaşma yapmayan ampuller tercih edilmelidir. 

  • Ampullerin üzerindeki güç birimlerine dikkat edilmelidir. 

  • 5/12 yaş arasında çocuklar için; Akkor, kırk watt ,Halojen, yirmi watt, Floresan dokuz watt, Led üç watt olmalıdır. 

  • 13/24 arasında gençler için; Akkor altmış watt , Halojen elli watt, Floresan, dokuz watt, Led beş watt olmalıdır. 

  • 25/55 yaş aralığında yetişkinler için; Akkor altmış watt, Halojen elli watt, Floresan dokuz watt, Led  on watt olmalıdır. 

 

Masa Lambasının Faydaları 

 

Masa lambaları özellikle çalışma amaçlı kullanımlarda kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlar. Masa lambası ihtiyacını 2. el masa lambası modellerine bakarak giderebilirsin. Örneğin ders çalışacak bir öğrenci tavandan aydınlatılan bir odada ders çalışıyorsa öncelikle tavan aydınlatmasından başına vuran ışık çalıştığı materyale (kitap, defter vs.) gölge düşürecektir. Gölge düşen kitabın bir tarafı aydınlık bir tarafı karanlık olacağı için çalışan kişinin gözleri erken yorulacak ve vaktinden evvel çalışmayı sonlandıracaktır. Bunun yanı sıra tavan aydınlatması odanın her noktasını aydınlattığından dolayı dikkatimizi dağıtacak unsurlar (tablet, cep telefonu, duvarda asılı bir tablo vs.) hep gözüne takılacak ve yine iş verimi düşecektir. Oysa masa lambası tavan aydınlatması gibi etrafı aydınlatmak yerine sadece odaklanmamız gereken materyali aydınlattığı için ve bu aydınlatma işini her yere eşit düzeyde ışık yayarak yapacağı için konsantre olma süresi artacak ve bununla doğru orantılı olarak iş verimi de artacaktır. Ayrıca sen çalışmaya devam etmek isterken odan da bir ikinci bulunabilir. Tavan aydınlatması açıkken bir kişinin uyuyabilmesi zordur. Saat de geç olduğu için işini bırakıp uyumak isteyebilirsin. Fakat bir masa lambası sayesinde yanındaki kişi rahatça uyur sen de rahatça çalışmaya devam edebilirsin. 

 

Bulunduğu ortamı oldukça şık bir şekilde aydınlatan masa lambaları, kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Genellikle öğrencilerin ve masa başı çalışanların hayatlarını kolaylaştırmak için tercih ettiği bu modelleri ikinci el masa lambası modelleri arasından da seçebilirsin. Sadece dekoratif amaçlı kullanımlar için oldukça renkli ve dikkat çekici tasarımlı masa lambası da bulabilirsin. Makyaj yaparken daha net görebilmek için bir tane masa lambası alabilirsin. Ayarlanabilir kol ve başlığa sahip modelleri ile masa lambasını evin dilediğin köşesinde kullanabilirsin. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0