%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 6 Saat 59 Dakika

Sonuçları Filtrele

Heykel

Listelenen ürün sayısı : 389
Yeni gibi - 20 x 20 x 10 cm Kullanılmış

Deniz yıldızı fosili

2.000 TL
Yeni gibi - 8 x 8 x 14 cm Kullanılmış

Renkli sokrates & hermes büstü / heykeli

160 TL
Yeni gibi - 10 x 10 x 34 cm Kullanılmış

Adalet tanrıçası (themis) büstü / heykeli

250 TL
Yeni gibi - 9 x 9 x 15 cm Kullanılmış

Duvaklı bakire büstü / heykeli

85 TL
Yeni gibi - 15 x 15 x 26 cm Kullanılmış

Dekoratif hermes büstü / heykeli

190 TL
Yeni gibi - 18 x 15 x 32 cm Kullanılmış

Artemis (diana) büstü / heykeli

190 TL
Yeni gibi - 15 x 15 x 33 cm Kullanılmış

David (davut) büstü / heykeli

250 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 60 x 22 x 44 cm Kullanılmış

Çift fransız bronze çalışma heykel

19.406 TL
Kullanılmış - 32 x 5 x 28 cm Kullanılmış

19.yy sonları çift "mene" imzalı buldog köpekler

8.000 TL
Kullanılmış - 62 x 5 x 35 cm Kullanılmış

Sculpture 19.yy sonları fransız sanatçı avcı konulu bronz heykel

7.000 TL
Yeni gibi - 28 x 45 x 28 cm Kullanılmış

Sepetli adam

350 TL
Yeni gibi - 26 x 34 x 1 cm Kullanılmış

Antik desen kabartma altın boyama duvar rölyefi savaşçı

200 TL
Yeni gibi - 10 x 15 x 37 cm Kullanılmış

Mickey mouse büst

649 TL
Yeni gibi - 14 x 13 x 39 cm Kullanılmış

Beyaz dekoratif kadın torso heykel

300 TL
Yeni gibi - 12 x 36 x 29 cm Kullanılmış

Deri at heykeli

500 TL
Yeni gibi - 40 x 60 x 180 cm Kullanılmış

İtalyan tarzı duvar heykeli

5.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 25 x 45 x 80 cm Kullanılmış

Bronz geyikler

2.390 TL
Kullanılmış - 8 x 8 x 21 cm Kullanılmış

Avrupa bronz mermer kaideli futbolcu heykel

360 TL
Kullanılmış - 20 x 20 x 60 cm Kullanılmış

Tutua lambalı heykel

5.625 TL
Kullanılmış - 40 x 15 x 25 cm Kullanılmış

At tutya heykel mermer üzerine

3.750 TL
Kullanılmış - 30 x 14 x 25 cm Kullanılmış

Tutua aslan heykel

3.125 TL
Kullanılmış - 20 x 15 x 20 cm Kullanılmış

Broz at heykel

3.125 TL
Kullanılmış - 30 x 30 x 70 cm Kullanılmış

Bronz kaplama heykel imzalı

8.125 TL
Kullanılmış - 17 x 17 x 105 cm Kullanılmış

Gaz lambalı tutya heykel

7.500 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 9 x 15 x 22 cm Kullanılmış

Afrika kadın büstü

290 TL
Kullanılmış - 40 x 50 x 185 cm Kullanılmış

Çanlı stand aplik

880 TL
Kullanılmış - 90 x 40 x 150 cm Kullanılmış

Ahşap oyma cenin görselli dekoratif ürün

3.000 TL
Kullanılmış - 90 x 40 x 150 cm Kullanılmış

Ahşap oyma cenin görselli dekoratif ürün

3.000 TL
Yeni gibi - 43 x 43 x 85 cm Kullanılmış

2 adet ilham perili sütun

1.350 TL
Kullanılmış - 50 x 15 x 10 cm Kullanılmış

Binboa boynuz

315 TL

Heykel

Heykel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Heykel, sanatsal bakış açısıyla meydana getirilmiş üç boyutlu formlara denir. Heykel temelde mekânla ilişki kurulması ile ilgilenir. Heykelin en kaba ve geniş tabiri budur. Heykellerin tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Özellikle antik Yunanda heykel ve heykelcilik oldukça önemliydi ve gelişmişti. Sen de evinin, işyerinin, mağazanın, kefenin, restoranının dekoratif yapısına hoş bir dokunuş yapmak istiyorsan heykel bu iş için uygun bir üründür. Sadece görsel amaçlı kullanılacağından düşmediği sürece kırılmayacağından ya da bozulma ihtimali olmadığı için ikinci el heykel tercih etmek en mantıklısı olacaktır. Heykeller özel olarak üretilebildiği gibi gelişen teknolojiyle beraber seri üretimle de üretilmektedir. Hem yeniler arasında hem de 2. el heykel modelleri arasında seçenekler neredeyse sınırsızdır. Arzu ettiğin her hammadde ve modelde heykel bulabilirsin. Genel olarak insan ve hayvan figürleri tercih edilir. Bir heykel seçmeden önce onu nerede kullanacağını belirlemelisin. Eğer evinin bahçesinde kullanacaksan evinin dekorasyonuna ve heykeli koyacağın alanın genişliğine göre bir heykel seçmelisin. Genel olarak ahşap veya taş gibi ham maddelerden üretilirler. Heykeller genelde bir şeyleri çağrıştırır ya da sembolize ederler. Seçimini yaparken bu durumu da göz önüne almalısın. Mesela bir aslan heykeli bir aslan gibi gücü simgeler veya gücü çağrıştırır ofisine giden yola koyabilirsin elemanlarını motive etmek için aynı zaman da hoş ve dekoratif bir görünüm için iyi bir seçim olabilir. Ayrıca bahçeni dekore etmek için de bahçe heykellerini kullanabilirsin. Neredeyse sınırsız seçenek arasında tarzını veya seni yansıtacak heykeli bulabilirsin. Heykeller büyük olduğu için oldukça fazla yer kaplayacaklardır. Bu yüzden heykeli koyacağın alanla en doğru orantılı ürünü seçmelisin.  

 

Heykeli Nerede Kullanacaksın? 

 

Heykellerin boyutu biraz büyük olduğu için genel olarak dış mekânlarda kullanılırlar. İç mekânlarda daha çok heykellerin küçüğü olan biblolar tercih edilir. Bahçene şık ve dekoratif bir dokunuş yapmak için 2. el heykel uygun bir seçenek olacaktır. Mesela çiçeklerin varsa ve onları bir saksıda muhafaza etmek istiyorsan saksı olarak kullanabileceğin dekoratif heykelleri tercih edebilirsin. Böylesi bir iş için birden fazla heykel gerekebilir daha ekonomik bir şekilde bu işi çözmek için ikinci el heykel modellerine bir göz atmanda fayda var. Bahçende doldurmak istediğin bir boşluk varsa veya kullanılamayan ölü bir alan varsa oraya kişiliğini veya aileni sembolize eden bir heykel koyarak daha estetik bir görüntü elde edebilirsin. Retro (Eski tip, alaturka) bir kafenin girişine işletmenin adını çağrıştıran veya adıyla uyumlu bir heykel koyabilirsin. Ya da işletmenin bahçe kısmını heykel veya heykellerle daha şık ve estetik bir görünüme kavuşturabilirsin. Böylesi bir iş için birden fazla heykel gerekebilir. O yüzden ikinci el heykellere mutlaka bakmalısın. Heykeller bahçeler dışında parklar içinde kullanılabilir. Oturduğun sitenin parkını dekore etmek için ve çocukların dikkatlerini çekip eğlenmelerini sağlamak için çeşitli heykeller kullanabilirsin. Mesela masal veya çizgi film karakterlerinin heykellerini bu parkın içine koyabilirsin. Böylesi bir işte eğer uzman değilsen bir peyzaj mimarına danışabilirsin. Heykeller genel olarak dekorasyon içindir yani lüks tüketime girer bu yüzden ikinci el heykelleri tercih etmeni öneririz. 

 

Dekorasyonda Heykel Kullanımı 

 

Heykeller kapladıkları alan dolayısıyla genel olarak dış mekânlarda dekorasyon amaçlı kullanılırlar. İşte senin için sıraladığımız birkaç dekorasyon fikri. 

  • Bir balık restoranın varsa önündeki alana veya bahçesine şık bir balık heykeli koyabilirsin. Bu sayede hem estetik bir görüntü elde edersin hem de müşterilerin dikkatini çekebilirsin. 

  • Bahçene renk katmak, göze hitap eden bir görüntü elde etmek için masal veya çizgi film kahramanlarının heykellerini koyabilirsin. 

  • Bir fırın işletiyorsan üstüne veya önüne Trabzon ekmeğinin bir heykelini veya bir simit heykeli koyabilirsin. 

  • Bir okulun bahçesine veya bir parka dümdüz kaydırak ve salıncak koymak yerine salıncak veya kaydırakla birleşik bir heykel koyabilirsin. 

  • Eğer bir kasap dükkânın varsa önüne bir inek veya kuzu heykeli koyabilirsin. Bu dikkat çekici heykel sayesinde daha fazla insan dükkânını ziyaret edebilir. 

  • Bahçende bulunan havuzun kenarına havuzun ve bahçenin dekorasyonu ile uyumlu ağzından su fışkırtan heykeller koyabilirsin. 

  • Evinde uzun bir koridor varsa dresuar üzerine yerleştireceğin güzel bir heykelle alanı hareketlendirebilirsin. 

 

Daha fazla dekorasyon fikri için bir peyzaj mimarına danışabilirsin. Heykeller düşündüğünden daha maliyetli olabilir. İkinci el heykel fiyatlarına göz atmayı ihmal etme. 

 

Heykel Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Seçeceğin heykel çok sağlam ve dayanıklı olmalı. Olası bir deprem anında devrilmeyeceğinden ya da kırılmayacağından emin olmalısın.  Olası bir kazaya sebebiyet vermemek için, seçtiğin heykelin yapı malzemesinin yanıcı olmamasına dikkat etmelisin. Dışarıda duracak olan heykel, olumsuz hava koşullarına karşı dayanıklı olmalı. Özellikle sert rüzgârda devrilmeyeceğinden ya da kırılmayacağından emin olmalısın. Heykelinin görüntüsünün zamanla deformasyona uğramaması için genel olarak mermerden üretilen heykelleri tercih etmelisin. Metal veya dökme heykeller zamanla deformasyona uğrayarak ilk günkü estetik görüntüyü kaybediyorlar. 

 

Heykel Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Heykeli yerleştirdiğin alanın herhangi bir acil durumda insanların geçişini engellemediğinden emin olmalısın. Eğer seçtiğin heykel dayanıksız bir malzemeden üretilmişse darbe almamasına özen göstermelisin. Seçtiğin heykeli koyacağın alanı belirlerken kırılma veya devrilme ihtimalini her zaman göz önüne alarak kırılsa veya devrilse bile kimseye zarar vermeyecek bir yere düşeceğinden emin olmaya çalış.  

 

Heykel Modelleri 

 

Heykeller sınırsız seçeneğe sahip olan ürünlerdir. Fakat her figürün belirli bir sınıfı vardır. Aradığın heykelin hangi kategoriye ait olduğunu bilirsen ulaşmak istediğin ürüne daha hızlı ulaşabilirsin. 

 

Yapı Malzemesine Göre Heykeller 

 

Heykeller genel olarak mermer, beton, kil, ahşap gibi yontulabilir ya da oyulabilir maddelerden yapılır. Genel olarak kilden yapılan heykeller öğrenme aşamasında olanların yaptığı heykellerdir ve deformasyona uğramaya müsaitlerdir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen yapı malzemesi mermerdir. Ahşaptan yapılan heykeller dış mekânlarda kullanmak için hem küçük kalır hem de ahşap olumsuz hava koşullarına dayanıklı olmadığı için erkenden yıpranabilir. 

 

Biçimlerine Göre Heykeller 

 

Büstler 

 

Beline kadar yarım olan bir insanın işlendiği heykellere büst adı verilir. Genel olarak bütün resmî kurumlar da gördüğümüz Atatürk büstleri bu biçimi anlamanın en güzel örneğidir. Daha çok kurumsal firmaların tercih ettiği bir türdür. 

 

Heykel Grubu 

 

Birden fazla şekil bir araya getirilerek elde edilen heykel türüdür. Genel olarak büyük bahçelerde ve havuz kenarlarında kullanılır. 

 

Son olarak heykeller yapıldıktan sonra ortaya çıkan şekillerle de ifade edebilirler. Örneğin bir heykel ayakta duran bir insan heykeli ise ayaklı heykel denir.  Bir kişinin benzeri olarak yapılmış heykellere portre heykel denir. Kendine ve dekorasyonuna uygun bir heykel ararken ikinci el heykellere bakmayı ihmal etme böylesi cebin için çok daha uygun olacaktır. 

 

Heykellerin Bakımı ve Tamiri 

 

Heykeller herhangi bir mekanik parça içermediğinden dolayı bozulma gibi bir durumları yoktur. Fakat istenmeyen kazalar sonucunda kırılabilir veya çizilebilir. Eğer kırılan parça çok büyük değilse güçlü bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırabilirsin. Bunun haricinde sürekli dışarıda olacağı için çok tozlanacaktır belirli aralıklarla yıkayabilirsin. 

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0