Sepette 5000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

5000 TL Altı Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

13 Gün 3 Saat 45 Dakika

Gramofon

Listelenen ürün sayısı : 19
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Gramofon

Listelenen ürün sayısı : 19
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 38 x 45 x 35 cm Kullanılmış

Yarım salon gramofon

19.500 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 10 x 10 x 27 cm Yeni gibi

Dekoratif gramafon

500 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 20 x 20 x 32 cm Eskice

Bakım isteyen gramofon

1.200 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 28 x 39 x 15 cm Eskice

Çanta gramofon

5.000 TL
Teklife Açık
3
Yeni gibi - 36 x 17 x 38 cm Yeni gibi

Pikap

1.600 TL
Kullanılmış - 34 x 28 x 14 cm Kullanılmış

Alman adler harika kondisyonda gramafon

6.500 TL%23
4.989 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 41 x 34 x 20 cm Kullanılmış

Dual hs14 antika plakçalar

5.800 TL%19
4.698 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 26 x 26 x 35 cm Yeni gibi

Polyester gramafon

312 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Otantik çarşı gramofon iğnesi 50'lik antika kutulu yüksek ton

159 TL%18
131 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Otantik çarşı gramofon iğnesi 50'lik antika kutulu yüksek ton

159 TL%18
131 TL
Kullanılmış - 50 x 35 x 20 cm Kullanılmış

His masters voice (sahibinin sesi) gramafon

5.500 TL
Teklife Açık
0
Eskice - 30 x 3 x 145 cm Eskice

1950’ler antika süpürgge 1712-37

4.200 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Gramofon iğnesi 200´lük yüksek ton

399 TL%21
315 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Otantik çarşı gramofon iğnesi 100'lük kutulu yüksek ton

210 TL%19
171 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Otantik çarşı gramofon diyafram ayağı

329 TL%10
297 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Gramofon mekanizması motoru

694 TL%10
626 TL
Yeni gibi - 1 x 1 x 1 cm Yeni gibi

Otantik çarşı gramofon kurma kolu

79 TL%9
72 TL
Yeni gibi - 37 x 37 x 29 cm Yeni gibi

Otantik çarşı gramofon borusu (hunisi)

544 TL%6
509 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 46 x 52 x 168 cm Yeni gibi

Gramofon dolaplı

45.000 TL

Gramofon

Gramofon ile Nostalji Rüzgarı Essin

Gramofonlar günümüz müzik sektörünün gelişmesinde büyük önem taşıyan gelişmelerin başında yer alıyor. Ses kayıt sistemlerinin gelişmesi ile birlikte müzik sektöründe de art arda birçok gelişme yaşanarak günümüzdeki haline gelmeyi başarmıştır. Evinizde, antika ve klasik dokunuşlardan hoşlanıyorsanız, çeşitli gramofon modelleri sayesinde siz de dekorasyonu renklendirebilirsin. 2. el gramofon modellerini ister müzik çalar istersen dekoratif obje olarak kullanabilirsin.

Gramofon Nedir?

Gramofon ses izlerini titreşim yolu ile sese çeviren bir müzik cihazıdır. Ses izleri için gramofona özel üretilmiş plaklar kullanılmaktadır. Gramofon iğnesi, plak üzerindeki izlere sürtünür ve oluşan titreşim ile birlikte ses dalgaları gramofondan dışarıya verilir. İlk üretildiği yıllarda özellikle plağın çizilmemesi için çok sert malzemeler kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte çok daha hafif ve işlevsel malzemelerden üretilen plaklar kullanılıyor. 1877 yılında icat edilen gramofon günümüze ulaşan en eski müzik çalardır. İkinci el gramofon modelleri genelde ikiye ayrılır. Satın almayı düşündüğünüz 2. el gramofon üzerinde taş plak çalmak istiyorsan gramofonun çalışır durumda olmasına dikkat etmelisin. Sadece dekoratif olsun istiyorsanız 2. el gramofon modeli daha uyguna gelecektir. 

Gramofon ile Pikap Arasındaki Fark Nedir?

Birçok kişi gramofon ve pikabı birbirine karıştırıyor. Ancak bu iki ürün arasında gerek tarz gerekse kullanım açısından birçok fark bulunuyor. Gramofonlar, sadece 78 devirlik plak çalmaya uygundur. Bu nedenle genellikle 1980’lerden sonra üretilen birçok plağın, gramofonlarda çalınması mümkün değildir. Gramofon ve plaklarda devir dediğimiz şey ise, plağın dakikadaki dönme hızıdır. Yani 78’lik plaklar, dakikada 78 tur döner. Gramofonlarda daha farklı devir sayılarında plaklar çalmaya çalışmak şarkının normalden daha hızlı ya da yavaş çalmasına neden olacaktır. Bu nedenle gramofonlarda sadece taş plak dediğimiz, 78’lik plaklar çalınabiliyor.

Ancak pikaplar, gramofonlara kıyasla daha gelişmiş cihazlardır. Bu nedenle pikaplarda 33’lük ve 45’lik plaklar da çalınabiliyor. 78’lik plağınız varsa, bunu da pikaplarla çalma şansınız bulunuyor. Ancak 78’lik plaklar pikabın iğnesini normalden çok daha kısa sürede deforme etmektedir. Bu nedenle pikaplarda taş plak çalmanız halinde birkaç haftada bir iğneyi değiştirmeniz gerekiyor.

Gramofon Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gramofonlar, geçmişte kullanılan ilk müzik çalarlardır. Ancak bu ürünlerin antika ve klasik görünümleri, günümüzde de kullanılmalarının en temel nedenlerinden biridir. Evinizde gramofon kullanmak istiyorsanız, farklı birkaç seçenek arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. 

Günümüz teknolojisi ile yeniden üretilen gramofon türleri en sık tercih edilenler arasındadır. Evinize hem daha uygun fiyatlı, hem de uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir gramofon almak istiyorsanız yakın tarihlerde üretilmiş gramofonları tercih edebilirsiniz. Yakın tarihlerde üretilen daha modern tarzdaki gramofonlar, diğer gramofon modelleri ile kıyaslandığında sizlere çok daha uygun fiyat avantajları sunacaktır. 

Gramofonların en uygun fiyatlı çeşitleri Hint malı olanlardır. Hint malı gramofonlar günümüzde genellikle dekoratif amaçlarla kullanılmaktadır. Şarkı çalma performansı ve kalitesi diğer ürünlere göre daha düşük olan bu ürünleri, evinizin bir köşesinde dekorasyonunuza antika bir görünüm katmak için kullanabilirsiniz. Ancak sadece dekorasyon için değil, aynı zamanda kullanmak için de bir gramofon istiyorsanız Hint malı tercih etmemelisiniz. 

Evde kullanacağınız gramofonların antika değerinin de olmasını istiyorsanız ikinci el gramofon modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. İkinci el gramofon alırken dikkat etmeniz gereken en temel nokta, gramofonun hala kullanılabilir durumda olup olmadığıdır. Evinizde sadece dekoratif bir ürün olmasını istemiyorsanız, alacağınız gramofonun çalışıyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ancak yine de satın almak istiyorsanız, vereceğiniz ücretlere ek olarak gramofonun restorasyon maliyetini de hesaplamanız gerekiyor. Zira çalışmayan durumdaki bir gramofonun tüm onarımlarını yaptırıp, gerekli parçaları değiştirerek çalışır hale getirmek de maliyetli bir girişimdir. 

İkinci el gramofon fiyatları genel olarak günümüzde üretilen modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Bunun en temel nedeni ürünlerin antika değeri taşımasıdır. Antika gramofon modellerinin üretilmesi imkansız olduğu için bu ürünlerden dünya üzerinde sınırlı sayıdadır. 

Gramofonların Dekoratif Kullanımı

Dekoratif amaçlarla gramofon kullanmak istiyorsanız, günümüzde Hint ve Çin malı birçok gramofon modelini tercih edebilirsiniz. Bu gramofon modelleri genel olarak çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bu nedenle evinde gramofon kullanmak istiyor, ancak yüksek fiyatlar ödemek istemiyorsanız dekoratif gramofonları tercih edebilirsiniz. 

Gramofon modellerinin farklı birçok boyut seçeneği bulunuyor. Dekoratif olarak kullanacağınız gramofon modellerinin, istediğinizde kullanabileceğiniz bir ürün olmasını istiyorsanız orijinal boyutlarına uygun olarak üretilmiş gramofonları tercih etmelisiniz. Alacağınız gramofonların dekorasyonunu desteklemek için gramofonla birlikte sevdiğiniz şarkıcıların birkaç farklı plağını da satın alıp bu ürünleri birlikte sergileyebilirsiniz. 

Ancak evinizde yeteri kadar alan bulunmuyorsa, orijinal boyutlarından daha küçük tasarlanmış gramofon modellerine yönelmelisiniz. Bu gramofonlar, evinizde kullanmaktan çok dekoratif amaçlı üretilmektedir. Alacağınız daha ufak gramofon modelleri ile evinizin klasik tarzını destekleyebilirsiniz. 

Gramofonlar genel olarak vitrinde ya da odanızın yüksek köşelerinde kullanıma uygundur. Orijinal boyutunda alacağınız gramofon modellerini, oturma odanızın bir köşesinde ya da vitrinde kullanarak dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Gramofonlar genellikle klasik tarza uygun dekorasyonlarda tercih edilse de modern dekorasyonlarla uyum sağlayacak gramofon modellerini de tasarımınıza uygun olarak tercih edebilirsiniz. Bu modeller genellikle klasik ahşap renklerinden çok, daha koyu renklerde tasarlanmıştır. Böylece oturma odanızda daha modern mobilyalar kullanıyor olsanız da kullanacağınız gramofon odanızda sırıtmayacak ve dekorasyonunuzun tamamlayıcı unsurlarından biri haline gelecektir.

Daha küçük boyutlu, dekoratif gramofon modelleri ise çalışma masalarının üzerinde de kullanılabiliyor. Çalışma odanızda ya da iş yerinizde sizi çalışmaya motive edecek dekoratif ürünler kullanmak istiyorsanız, farklı boyut ve detaylarla tasarlanmış gramofon modellerini tercih edebilirsiniz. Orijinal boyutlarından çok daha küçük tasarlanmış dekoratif gramofonlar çalışma masasında geniş bir yer kaplamayacağı için çalışma ortamınızda olumsuz etkilere neden olmayacaktır. İş ortamında ise çok daha dikkat çekici bir görünüm oluşturacak bu tasarımlar, çalışma ortamında daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır. 

Yatak Odası Dekorasyonunda Gramofon Modellerini Kullanmak

Gramofonlar evin neredeyse her odasına uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle yatak odanızın tasarımını değiştirmek ve odanıza yeni bir hava katmak için de gramofonları kullanabilirsiniz. Yatak odanızın tasarımına uygun renklerde seçeceğiniz gramofon modelleri sayesinde yatak odanızın çok daha dikkat çekici bir ortam haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Alacağınız gramofonu sadece dekoratif amaçlarla kullanmak değil, aynı zamanda sevdiğiniz plakları çalmak için de kullanacaksanız, satın aldığınız gramofonun özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Gramofonların hem antika hem de günümüzde üretilen farklı birçok çeşidi bulunuyor. Evinizde verimli bir şekilde, uzun yıllar boyunca gramofonunuzu kullanmak istiyorsanız, antika modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Günümüzde üretilen gramofon modelleri genellikle dekoratif amaçlarla üretilmektedir. Üretiminde kullanılan malzemeler de uzun süre boyunca kullanıma uygun tasarlanmayacağı için bu ürünleri aktif olarak kullanacaksanız, birkaç ay içerisinde çeşitli bozulmalar görülebilir. Ancak ikinci el gramofon modelleri direkt olarak kullanıma uygun üretilmiş antika tasarımlardır. Gerekli restorasyonları yaptıktan sonra yatak odanızda da kullanabileceğiniz şık bir gramofon tasarımına sahip olabilirsiniz.

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0