%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 4 Saat 19 Dakika

Sonuçları Filtrele

Duvar Rafı

Listelenen ürün sayısı : 170
Yeni gibi - 30 x 60 x 2 cm Kullanılmış

Ahşap saksılık ahşap raf

180 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 65 x 50 cm Kullanılmış

Özel yapım mini dolap

250 TL
Yeni gibi - 62 x 17 x 70 cm Kullanılmış

Bahartlık terek ahşap

550 TL
Yeni gibi - 80 x 16 x 70 cm Kullanılmış

Ahşap baharatlık dolabı

850 TL
Kullanılmış - 18 x 14 x 50 cm Kullanılmış

Osmanlı sedef işlemeli çift çıralık

2.750 TL
Kullanılmış - 85 x 30 x 175 cm Kullanılmış

Dal detaylı ahşap raf

2.000 TL
Kullanılmış - 75 x 30 x 75 cm Kullanılmış

2'li su yeşili ahşap oyma detaylı raf

880 TL
Kullanılmış - 25 x 5 x 100 cm Kullanılmış

dionysos ahşap şaraplık

560 TL
Kullanılmış - 95 x 20 x 40 cm Kullanılmış

Dünya raf

560 TL
Kullanılmış - 34 x 12 x 38 cm Kullanılmış

Umut ağlayan ve gülen yüz maske detaylı raf

400 TL
Kullanılmış - 94 x 22 x 26 cm Kullanılmış

Edith piaf görselli duvar rafı

720 TL
Kullanılmış - 100 x 22 x 40 cm Kullanılmış

Marilyn monroe figürlü ahşap duvar rafı

600 TL
Kullanılmış - 75 x 20 x 25 cm Kullanılmış

Resimli ahşap raf

880 TL
Yeni gibi - 66 x 17 x 110 cm Kullanılmış

Kareli şerbetlik

1.350 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 17 x 84 x 94 cm Kullanılmış

Özel tasarım duvar dolabı

1.800 TL
Yeni gibi - 80 x 17 x 97 cm Kullanılmış

Nostaljik retro terek

1.500 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 61 x 30 x 142 cm Kullanılmış

1970ler pirinç kaplama cok amaçlı raf

1.620 TL
Kullanılmış - 50 x 28 x 66 cm Kullanılmış

Ahsap raf paneli

250 TL
Kullanılmış - 24 x 24 x 64 cm Kullanılmış

2 adet ahsap köşe raf

210 TL
Yeni gibi - 40 x 12 x 90 cm Kullanılmış

Masif ahşap çok amaçlı sepet düzenleyici3gözlü sepet

200 TL
Yeni gibi - 25 x 10 x 60 cm Kullanılmış

Zürafa dekor duvar rafı kitaplık pra-2301121-9280

76 TL
Yeni gibi - 9 x 11 x 39 cm Kullanılmış

Duvar aplikleri mumluk,rustik ev dekor mum, duvar dekor orenccraft rustik duvar aplikleri mumluk

30 TL
Yeni gibi - 50 x 10 x 10 cm Kullanılmış

Ahşap 4lü ters düz model banyo rafı tersdüzraf

130 TL
Yeni gibi - 120 x 12 x 45 cm Kullanılmış

Büyük masif ahşap şaraplık leatolye0011

280 TL
Yeni gibi - 28 x 10 x 40 cm Kullanılmış

Ahşap masif modern havluluk

140 TL
Yeni gibi - 25 x 10 x 25 cm Kullanılmış

Ahşap üçgen dekoratif masif anahtarlık anahtarlık ucgen

75 TL
Yeni gibi - 50 x 10 x 26 cm Kullanılmış

Posta rafı ahşap askılık raf kanca anahtarlık antre masif ağaç dekoratif duvar raflar pra-1669577-5503

70 TL
Yeni gibi - 15 x 15 x 33 cm Kullanılmış

Orenccraft mavi mozaik david aksesuar pra-2168534-1144

250 TL
Yeni gibi - 30 x 30 x 10 cm Kullanılmış

Orenccraft yedi parça ahşap dekoratif rustik duvar rafı kitaplık pra-1669531-6287

140 TL
Yeni gibi - 46 x 14 x 78 cm Kullanılmış

Orenccraft roket çocuk odası dekorasyon raf kitaplık pra-2301109-6680

850 TL

Duvar Rafı

Duvarlar Boş Kalmasın Dekoratif Duvar Rafı Modelleri

Duvar rafları, ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biridir. Duvar rafı modelleri sayesinde hem dekorasyonunu yenileyebilir hem de odanın etrafında farklı dekoratif ürünleri de bir arada sergilersin. Bu özelliği ile duvar rafları satın alırken, üzerine koyacağın diğer aksesuarları da düşünüp her eşyanın uyum içerisinde olmasını sağlamanız gerekiyor. 

Duvar rafları sadece dekoratif değil aynı zamanda işlevsel ürünlerdir. Bu nedenle sadece oturma odalarında dekoratif anlamda değil aynı zamanda mutfakta ve banyoda işlevsel bir aksesuar olarak da tercih edilmektedir. Duvar rafları yatak odalarında mumluk gibi dekorasyon ürünleri ile birlikte kullanılarak ortamın modunu da yükseltmekte kullanılabiliyor. 

Duvar Rafı Modelleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Klasik kitaplık modellerinden sıkıldıysan evinde kullanacağın çeşitli duvar rafı modelleri ile kendi kitaplığını oluşturabilirsin. Tek yapman gereken oturma odan ya da yatak odan için birbirinden farklı boyutlarda birkaç adet duvar rafı alıp, bunları uygun konumlara montajlamak olacaktır. Ardından yeni kitaplığını, en sevdiğin kitaplar ile doldurabilirsin. Kitaplık tarzında kullanılan duvar rafları sadece evde değil aynı zamanda ofiste de tercih edebileceğin ürünlerdir. Ofisin daha toplu bir ortam olmasını istiyorsan, birkaç farklı duvar rafı kullanarak ofisin hem düzenli hem de daha modern bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsin. 

Duvar raflarını oturma odasında kullanarak birbirinden farklı birçok dekoratif aksesuar için ek yer açabilirsiniz. Duvar rafları genellikle TV ünitelerinin yakınlarına ya da vitrinin üst kısımlarına yerleştirilmektedir. Bu sayede TV ünitesinin direkt olarak üzerinde değil, televizyonun hemen yanında da çeşitli dekorasyon ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Ev dekorasyonunu 2. el duvar rafı alarak da yapabilirsin. 

Mutfakta tercih edilen duvar rafı modelleri, dekorasyonun yanı sıra işlevselliği ile de sıklıkla tercih ediliyor. Mutfakta kullanılan duvar raflarını, mutfak tezgahına yakın bölgelere yerleştirerek mutfakta kullandığın eşyaları elinin hemen altında saklayabilirsin. Böylece mutfakta kullandığın eşyaların hem daha dikkat çekici görünecek ve mutfak dekorasyonun ön plana çıkaracak, hem de pratikliği ile yaptığın yemeklerden zevk almanı sağlayacaktır. Mutfaklarda genellikle beyaz ve benzeri açık renklerde duvar rafı modelleri tercih edilmektedir. Ancak tercihine bağlı olarak farklı renkleri de tercih ederek mutfağına renk katabilirsin. Mutfakta kullanılacak duvar raflarını seçerken, mümkün olduğu kadar metal ürünleri tercih etmen gerekiyor. Ahşap duvar rafı modelleri her ne kadar modern dekorasyon ürünlerinin tamamlayıcısı olsa da mutfakta kullanılmaları kullanım ömürlerini azaltabiliyor. Mutfak tezgahında kullanılan ürünlerin ahşap olması ve su ile gün içerisinde birçok kez temas etmeleri çeşitli deformeler oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle kullanılan duvar rafı modelleri suya karşı dayanıklı değilse kullanmaya başladıktan sadece birkaç hafta sonra bile köşe kısımlardan şişme ve küflenme gibi sorunlar görülebilir. İkinci el duvar rafı tercih etmeden önce sağlamlığını kontrol etmeyi unutma. Ahşabın su çekme özelliği, nemli ve rutubetli ortamlarda kullanımını oldukça kısıtlamaktadır. Bu nedenle mutfakta kullanılan ahşap duvar raflarının cila ve boya yenilemesi birkaç ay içerisinde yapılmalıdır. Aynı bakımı ikinci el duvar rafı için de yapmalısın. Ancak alınan ürünün bakımı ile bu kadar ilgilenmek istemezsen, metal duvar rafı modelleri tercih ederek uzun süreli kullanım için fazladan zahmete girmene gerek kalmayacaktır. 2. el duvar rafı modellerine bakarken metal olanları tercih ederek daha uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsin. 

Duvar Rafı Modelleri Hangi Malzemelerden Üretilir? 

Duvar rafları genel olarak ahşap ve metal malzemelerden üretilmektedir. Ahşap duvar rafı modelleri genel olarak MDF, laminat, sedir, ardıç ve meşeden üretilmektedir. Ahşap ürünlerde en uygun fiyatları laminat ve MDF ürünler sunmaktadır. Bu ürünlerin üretim kolaylıkları ve malzemelerinin ucuzluğu, tercih etmelerindeki en büyük etkendir. 

Metal duvar raflarında ise genellikle alüminyum ya da çelik malzeme kullanılmaktadır. Alüminyum malzemeler düzgün kullanıldığı takdirde paslanmaya karşı oldukça dirençlidir. Ancak çelik ürünler, paslanmaz çelikten üretilmedikleri takdirde kullanırken dikkat edilmesi gereken ürünlerdir. Çeliğin içindeki demir, paslanmaya oldukça eğilimli bir metaldir. Bu nedenle duvar rafında kullanılan çelik, paslanmaz çelik değilse boyasının soyulmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde her ne kadar temizlesen de metal er ya da geç bir gün paslanacaktır.

Hangi Duvar Rafları Nerelerde Kullanılmalıdır?

Ahşap duvar rafları genellikle oturma odası, yatak odası ve çocuk odasında tercih edilmektedir. Bu ortamlardaki nem oranı evin diğer bölümlerine kıyasla daha düşüktür. Böylece ahşabın deforme olma ihtimali de bu odalarda daha düşüktür. Aynı zamanda oturma odası ve yatak odası dekorasyonlarında ahşap ürünler, ortama doğal bir huzur katmaktadır. Böylece bu odalarda günün tüm yorgunluğunu atabilir, huzurlu vakit geçirebilirsin. 

Mutfakta ve banyoda kullanılan duvar raflarının ise metal malzemelerden üretilmiş olması gerekiyor. Ahşap ürünler banyo gibi rutubetin ve nemin yüksek olduğu ortamlarda çok daha kolay küflenir ve birkaç ay içerisinde yenilenmesi gerekir. 

Duvar Rafları ile Dekorasyon Önerileri

Duvar raflarının farklı birçok kullanım alanı bulunuyor. Oturma odasında duvar rafı kullanacaksan, öncelikle oturma odasının genel tasarımına uygun ürünler tercih etmen gerekiyor. Oturma odalarında mobilyalar ile daha uyumlu bir görünüm sunduğu için genellikle ahşap duvar rafı modelleri tercih edilmektedir. Ahşap duvar rafları ortama daha sıcak bir görünüm katarken, dekorasyonun da daha hoş görünmesini sağlayacaktır. Duvar rafının üzerine çeşitli mum, biblo ve farklı aksesuarları da ekleyerek hoş bir ambiyans yakalayabilirsin. Dilersen de sevdiğin kitapları bu raflarda sergileyerek daha klasik bir dekorasyon oluşturabilirsin. Yatak odalarında kullanılan duvar rafları da aynı amaçlarla tercih edilmektedir. 2. el duvar rafı modelleri arasından beğeneceğin rengarenk rafları dilediğin gibi süsleyerek gelenlerin gözünü alamadığı bir alan yaratabilirsin.

Mutfak ve banyoda kullanacağın duvar raflarını seçerken, ortamın havasından etkilenmeyecek malzemelerden üretilmeleri gerektiğinden bahsetmiştik. Bu odaların diğerlerine göre daha ferah bir havaya sahip olması gerekiyor. Bu nedenle özellikle banyolarda açık renkler tercih edilmektedir. Banyoda kullanacağın duvar rafı modelleri de buna uygun olarak beyaz ve benzeri açık renklerden üretilmiş olmalıdır. Bu odalarda kullandığın duvar raflarını, çeşitli ürünleri üzerine dizerek hem dekoratif hem de işlevsel amaçlarla da kullanabilirsin. Duvar rafları banyolarda, duşakabin sistemlerinde banyo ürünlerinin saklanması için de kullanılmaktadır. Bu ürünlerin daha verimli olması için raf kısmının önünde, rafın üzerindeki ürünlerin duş sırasında yere düşmemesi için ufak korkuluklarda bulunması gerekiyor. 

Duvar Rafı Fiyatları

Duvar rafları genel olarak dekorasyon ürünleri ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlı ürünlerdir. Ancak bu rafların fiyatları da üretildikleri malzemelere göre farklılık göstermektedir. Genel olarak duvar rafı fiyatlarına bakacak olursak, metal ürünler kullanıcılarına çok daha uygun fiyat avantajları sunuyor. Ahşap malzemelerden üretilen duvar raflarının daha dayanıklı olması için üretimlerinde de kaliteli ahşaplar kullanılmaktadır. Bu nedenle fiyatları da diğer modellere göre daha yüksektir.

Evinizin dekorasyonunu tamamlarken bütçenizi zorlamak istemiyorsanız, daha uygun fiyat avantajları sunan ikinci el firmalarını tercih edebilirsiniz. İkinci el duvar rafı modelleri diğer dekorasyon ürünlerinden çok daha uygun fiyatları ile dikkat çekiyor. İkinci el duvar rafı fiyatları ile ilgili detaylı bilgiler almak için internet üzerinden birçok ikinci el firmasını ziyaret edebilirsiniz. Böylece evinizden hiç çıkmadan kendinize uygun ürünlerin hepsini bir arada görebilirsiniz.  

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0