%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 6 Saat 15 Dakika

Sonuçları Filtrele

Dresuar

Listelenen ürün sayısı : 363
Yeni gibi - 120 x 57 x 80 cm Kullanılmış

Tasarım dresuar 120x57xh80cm

1.850 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 75 x 50 x 68 cm Kullanılmış

Victorian tırnak

1.600 TL
Yeni gibi - 120 x 42 x 83 cm Kullanılmış

120 lik lükens dresuar

1.750 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 120 x 80 x 80 cm Kullanılmış

Stella marka dresuar

2.500 TL
Yeni gibi - 50 x 98 x 138 cm Kullanılmış

Makyaj masası - dresuar özel cila bakımlı

7.500 TL
Yeni gibi - 60 x 50 x 45 cm Kullanılmış

Dresuar seti

1.200 TL
Kullanılmış - 135 x 45 x 80 cm Kullanılmış

Galway dresuar 1203540-17

3.290 TL
Yeni gibi - 160 x 30 x 67 cm Kullanılmış

Julia tiny 72 koyu ceviz tamamen masif dresuar konsol

638 TL
Kullanılmış - 90 x 50 x 85 cm Kullanılmış

Oynamalı dresuar

3.500 TL
Kullanılmış - 126 x 45 x 76 cm Kullanılmış

Amerikan dresuar

4.000 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 100 x 42 x 88 cm Kullanılmış

Antika varaklı dresuar

3.250 TL
Yeni gibi - 40 x 100 x 78 cm Kullanılmış

İster çalışma masası ister dresuar

550 TL
Yeni gibi - 41 x 41 x 83 cm Kullanılmış

Beyaz konsol / dresuar

3.000 TL
Kullanılmış - 65 x 31 x 65 cm Kullanılmış

1950ler masif ceviz dresuar

1.250 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 45 x 86 x 82 cm Kullanılmış

Ferforje dresuar

3.000 TL
Kullanılmış - 68 x 36 x 71 cm Kullanılmış

Gold metal dresuar

500 TL
Eskice - 102 x 87 x 42 cm Kullanılmış

Dresuarr

1.000 TL
Kullanılmış - 44 x 80 x 92 cm Kullanılmış

Antika marküterili bahü

2.500 TL
Yeni gibi - 40 x 80 x 74 cm Kullanılmış

Retro dresuar

1.000 TL
Kullanılmış - 117 x 42 x 70 cm Kullanılmış

İtalyan cam tablalı pirinç dresuar-ayna takımı

3.500 TL
Teklife Açık
2
Kullanılmış - 40 x 76 x 99 cm Kullanılmış

Ahşap marküterili sekreterya

3.550 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 199 x 50 x 75 cm Kullanılmış

Çekmeceli yemek konsolu

3.000 TL
Yeni gibi - 101 x 39 x 82 cm Kullanılmış

Sıfır kırmızı eskitme dresuar

1.599 TL
Yeni gibi - 30 x 80 x 90 cm Kullanılmış

Saf masif ahşap dresuar (79)

680 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 40 x 180 x 65 cm Kullanılmış

Dresuar konsol

1.000 TL
Yeni gibi - 120 x 44 x 83 cm Kullanılmış

299-hilkars mobilya-2527 ahşap oymalı dresuar

1.950 TL
Yeni gibi - 100 x 45 x 76 cm Kullanılmış

Naturel hazeran detaylı makyaj masası

3.500 TL
Yeni gibi - 115 x 45 x 81 cm Kullanılmış

297-hilkars mobilya-ahşap dresuar&ayna takım

2.750 TL
Yeni gibi - 40 x 86 x 80 cm Kullanılmış

Retro 2 katlı ve tekerlekli sehpa 1960

1.500 TL
Yeni gibi - 80 x 36 x 80 cm Kullanılmış

Masif el oyma hint işi dresuar-ayna

1.475 TL

Dresuar

Dresuar Nedir ve Dresuar Nerelerde Kullanılır?

 

Dresuar ismini geçmişten günümüze çokça duyduğumuz, antika modelleri dahi olan ürünlerdendir. Evlerin giriş bölümünde sıklıkla kullanılan bu ürünlere, artık evin farklı noktalarında da yer veriliyor. İster ikinci el dresuar modelleri arasından ister yeni dresuar modelleri arasından bir seçim yapabilirsin. Evin süslemek istediğin köşesini bir dresuar ve eşlikçileri ile dekore edebilir, giriş kısmına yerleştirerek evin içi hakkında ipuçlarını girişten itibaren verebilirsin. Uzun yıllardır evlerde kendine yer bulan bu parçayı 2. el dresuar modellerine bakarak satın alabilirsin. 

 

Dresuar nerede kullanılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Dresuarı; evin girişine, yatak odasının bir duvarına veya yemek masasının hemen yanına dekoratif bir aynayla birlikte kombinleyebilirsin. Dresuarlar son yıllarda uzun koridorlu evlerin koridorlarında da kullanılmakta. Ferah bir evin varsa bir tane koridora bir tane de yatak odasına dresuar koyabilirsin. İşlevi kısıtlı olsa da görüntü açısından çok şık olan bu parçayı 2. el dresuar ürünlerinden seçebilirsin. Bulunduğu yerin havasını hemen değiştirecektir. Farklı objelerle havasına hava katabilirsin. 

 

Hangi Dresuar Modelini Seçmelisin?

 

Farklı materyaller arasında bir dresuar seçmeden önce evini düşün. Evinin en nadide parçası olmaya aday antika dresuarı bulmak için ikinci el dresuar modellerine göz at. Farklı malzemelerden üretilen dresaurların fiyatları oldukça değişkendir. Her bütçeye ve göz zevkine uygun mükemmel dresuarı kolaylıkla bulabilirsin. Özellikle hol dekorasyonu için kullanılan dresuar modelleri arasında en çok tercih edilenler ise aynalı dresuar modelleridir. 

 

Dresuar Modelleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

 

1- Geometrik Ayaklı Dresuar Modeli 

 

Geometrik şekillerden oluşan, büyük yapılı ayaklar üzerine yerleştirilen, farklı materyallerden oluşan tablalarla tamamlanan dresuar çeşitleri evinize oldukça modern bir hava katacaktır. Modern havayı bu ürünle sürdürebilir veya klasik mobilyaların arasına farklı bir hava katmayı seçebilirsin. Üzerine anahtarlarını koyabileceğin dekoratif bir tabak, sevdiğin bir geometrik detaylı fotoğraf çerçevesi gibi detaylarla kombin oluşturabilirsin. Geometrik ayrıntılardan oluşan dresuarın ölçüsü ile uyumlu bir ayna da bütünleyici olacaktır. Hemen girişte olan bir ayna, her zaman işe yarayacaktır. Evden çıkmadan önce son kontrol noktan olabilir. Aynı kombini salonuna yerleştirip üzerini daha dekoratif objelerle, belki şimdinin trendi siyah büyük biblolarla süslemek de iyi bir seçim olabilir. 

Ayna yoğunluğunda dresuar kallanman; küçük alanları daha ferah göstermek için iyi bir seçim olabilir. Duvarı boydan boya düz veya dekoratif bir aynayla kapladıktan sonra, önüne sade ve minimal bir dresuar yerleştirerek alanını zevkli ve daha geniş gösterebilirsin. 

 

2-Antika Dresuar Modeli

 

Geçmişi uzun yıllara dayanan bu dar ve uzun sehpaların isminin kökeni Fransa. Bol yaldızlı, el oyması işçiliğinde ve mermerden oluşan klasik modeller hala vazgeçilmezler arasında. İkinci el dresuar modelleri arasından nostalji dolu bir seçim yapabilirsin. Yine yaldız ve el oyması çerçeve detaylı bir tablo veya ayna ile dekorasyonunu tamamlayabilirsin. 

 

3-Ahşap Dresuar Modeli

 

Dresuarların ayakları ve üst tablalarıyla tamamen ahşaptan oluşan modelleri de mevcut. Evin girişi ahşap mobilyalardan oluşuyorsa bu havayı bozmak istemeyebilirsin. Veya daha sade, daha minimal halleriyle beğenini kazanabilir. Ahşap çerçeveli bir ayna ve üzerine yerleştireceğin sepetlerle tamamlayabilirsin. Hemen yanına duvar boşluğuna asacağın ahşap detaylı anahtarlıklarla daha dekoratif bir hava yakalayabilirsin. Ahşap hem çok sevilen hem de çok tercih edilen bir ürün olduğu için istediğin ahşap modeli ikinci el dresuarlar arasından alabilirsin. 

 

4-Metal Dresuar Modeli

 

Tamamen metalden oluşan dresuar modelleri içinden dilediğini seçip, evinde spor ve havalı bir görüntü yaratabilirsin. Dresuarın devamı olan duvarları metal objelerle süsleyerek iddianı duvar boyunca sürdürebilirsin. Temizlikleri de son derece kolaydır.  

 

5-Metal ve Ahşap Dresuar Modeli

 

Ahşap ve metalin bir araya gelmesiyle oluşan bu dresuar modelini diğer tüm eşyalarınla kombinlemen daha kolay olacaktır. Sonradan ekleyeceğin tüm eşyalar ve detaylarla da her zaman uyumlu olacaktır. Uyum sağlama oranı daha yüksek bu modele karar verdiysen ikinci el dresuar modelleri arasından seçimini yapabilirsin. 

 

6-Eskitme Dresuar Modeli

 

Antika model ahşap dresuarlar veya bu görünümü kazandırmak için eskitme ahşap dresuarlar mevcut. Mermer ve oymalar sana göre değilse ama daha ağır bir görüntüden yanaysan eskitme dresuar modellerinden birini seçebilirsin. Gerçek antikalar için ikinci el dresuar modellerine göz atabilirsin. 

 

Dresuar modelleri tamamen açık, çekmeceli veya kapaklı olabilir. Evin giriş kısmına yerleştireceğin bu tarz farklı küçük çekmecelerden oluşan saklama alanları olması işlevsel olabilir. Veya tamamen açık dresuarının altına yerleştireceğin büyük sepetlerle farklı saklama alanları oluşturabilirsin. 

 

Alanlara Göre Dresuar Kullanımı Nasıl Olmalı?

 

  • Yatak Odasında Dresuar Kullanımı

 

Yatak odasının veya giyinme odasının bir duvarına yaslayacağın dresuar üzerine duvara monte bir ayna kullanabilirsin. Aynanı dresuarına uygun materyal ve renklerde seçmen daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Ayna ve dresuar seçimine uygun bir puf koltuk seçtiğinde makyaj köşeni hazırlamış olacaksın. Dilersen üzerine ekleyeceğin takı konsolları ve mini çekmeceli ufak konsollarla daha renkli ve kullanım alanı bol bir yer yaratabilirsin. Nostaljik çizgilerden hoşlanıyorsan ve yerin müsaitse klasik modelli ikinci el dresuar ile yatak odanı benzersin bir hale getirebilirsin. 

 

  • Dresuar Çalışma Masası

 

Evin ufak bir köşesini çalışma alanı olarak düzenlemek ama bu alana ayrıca bir çalışma masası eklemek istemiyorsan, dresuar senin için doğru seçim olacaktır. Üzerine yerleştireceğin notebook, çalışma kağıtları, kalemlik ve çekmecelerine yerleştireceğin diğer çalışma malzemelerinle hem dekoratif hem kullanışlı bir çalışma alanı yaratabilirsin.  

  • Banyoda Dresuar Kullanımı

 

Banyonun boş bir alanına dresuar yerleştirerek şık bir görünüm elde edebilirsin. Üstelik dresuarın üzerine de sık kullandığın krem, şampuan veya havlular koyarak değerlendirebilirsin. Veya yerleştirdiğin dresuar üzerine tezgâh üstü bir lavabo yerleştirerek farklı ve hoş bir görüntü sağlayabilirsin. Dresuar altına yerleştireceğin sepetlerle kirli sepetine yer bulabilirsin. 

 

  • Salonda Dresuar Kullanımı

 

Misafirler için sakladığın yemek takımını satın almayı planladığın dresuarda saklamayı planlıyorsan, kullanım alanının tabakların ölçüsü için yeterli olduğundan emin olmalısın. Salonda kullanabileceğin çok şık ve antika modeller için ikinci el dresuar modellerine göz at. 

 

  • Mutfakta Dresuar Kullanımı

 

Mutfağında boş bir alanın varsa dresuar yerleştirerek dekoratif kavanozların, şık kupaların veya sağ kolun gibi olan kahve makinen için yer açabilirsin. Hem dekoratif görünecek hem alan kazandıracaktır. 

 

  • Pencere Önlerinde Dresuar Kullanımı

 

Cam önlerine yerleştireceğin dresuarla çiçeklerine yeni ve şık bir alan oluşturabilirsin. Çiçeklerin cam önünde ışık alıp büyürken, evini güzelleştirecektir. Kalorifer peteklerinin önüne gelecek dresuarlar, petek yerine daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Canlı çiçek tercihin değilse yapay çiçek veya kitapların için alan oluşturabilirsin. Dresuarın hemen yanına ayaklı bir abajur yerleştirerek göz alıcı bir görünüm oluşturabilirsin. Aile fotoğraflarını sergilemek içinse mükemmel seçenek olacaktır. 

Dresuarlar genelde uzun ayaklı oldukları için her nereye yerleştirilirlerse yerleştirilsinler her şartta yanlarında uzun objelerle bir bütünlük oluştururlar. Uzun dekor ürünlerinden zevkine uygun olanları seçip dresuarın yanına yerleştirerek farklı dekorasyon fikirleri oluşturabilirsin. Uzun bir vazo içine sade bir çiçek veya uzun mumluklar oldukça estetik duracaktır.  

 

Dresuar modelleri farklı materyalleri ve farklı çeşitleriyle her ortama kolaylıkla şık bir şekilde uyum sağlar. İster klasik ister modern döşenmiş her tarz alanda etrafıyla bütünlük kurabilir. Her boşluğu doldurabilecek farklı ölçülere sahiptir. Uzun ayaklarıyla yerden yüksek olması temizliği kolaylaştırır. Evde evcil hayvan veya çocuklar varsa ulaşmaması gereken objeler için koruma sağlar. Ayrıca ekstra saklama alanı ve sunum alanı yaratır. Açık büfe sunumlar için dahi kullanabilirsin. İçeceklerin yanında bardaklarıyla beraber dresuarın üzerinde sunarak partine farklı bir hava katabilirsin. Tüm bu sebeplerle bir dresuar sahibi olmak için ikinci el dresuar modellerine ve yeni dresuar modellerine göz atarak farklı dresuar modelleri arasında dilediğini seçmeye başla.   

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0