Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 2 Saat 26 Dakika

Dolap Takımı

Listelenen ürün sayısı : 5
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Dolap Takımı

Listelenen ürün sayısı : 5
Teklife Açık
1
Kullanılmış - 294 x 50 x 212 cm Kullanılmış

Özel yapım geniş yüksek beyaz renk ve ağaç desenli tv üniteli çok amaçlı mdf dolap

4.900 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 210 x 40 x 189 cm Yeni gibi

Özel tasarım beyaz renk, ağaç desenli ve cam kapaklı modüler kitaplık / çok amaçlı mdf dolap

7.900 TL
Kargo Bedava
1
Kullanılmış - 175 x 52 x 180 cm Kullanılmış

Sauder amerikan masif vintage ikili vitrin kitaplık tv ünitesi takımı

30.000 TL%20
24.000 TL
Teklife Açık
Kargo Bedava
0
Kullanılmış - 170 x 47 x 80 cm Kullanılmış

Şifonyer

45.000 TL%28
32.500 TL
Kargo Bedava
0
Yeni gibi - 95 x 47 x 90 cm Yeni gibi

12-bestobe mobilya-konik şifonyer takım

26.500 TL

Dolap Takımı

Dolap Takımları için Uygun Kullanım Önerileri

Yatak odası, mutfak ve banyoların hem düzenlenmesinde hem de evinizin tarzını yansıtmasında kullanabileceğiniz birbirinden farklı birçok dolap takımları bulunuyor. Evinizin neredeyse her odasında kullandığınız dolapların ise özenle seçilmesi gerekiyor. Dilersen 2. el dolap takımları bakarak zevkine en uygun şekilde evini dekore edebilirsin. 

Dolaplar yıllarca kullanılabilen, evin en dayanıklı ürünlerinden bir tanesidir. Bu nedenle dolapların bakımı ve temizliğinde de birçok noktaya dikkat etmek gerekiyor. Bununla birlikte çalışma ortamının çok daha düzgün olması için kullanabileceğin normal dolaplardan daha ufak, plastik dolap modelleri de bulunuyor. Peki dolap takımları hangi odada nasıl kullanılmalıdır? 2. el dolap takımlarına bakmadan önce nelere dikkat edilmeli?

Yatak Odalarında Dolap Kullanımı

Yatak odalarında kullanılan dolapların ailenin hangi bireyi tarafından kullanıldığına göre farklı boyutlarda modelleri bulunuyor. Çocuk ve genç odası için kullanılan dolap modelleri genellikle çift ya da üç kapılıdır. Bunları aynı şekilde 2. el dolap takımları arasından da bulabilirsin. Bu dolaplarda ortalama bir kişinin tüm eşyaları rahatlıkla depolanacağı gibi dolabın farklı bölmelerinde depolama verimliliğini arttırmak için ekstra raflar da kullanılmaktadır. Bu dolap takımları genellikle kapılı ve çekmeceli olarak üretilmektedir. Genç odalarında kullanılacak dolap takımlarında genellikle modern tarzlar kullanılmaktadır. Yüzlerce farklı renk seçeneğine sahip dolap modellerinden siz de dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Retro çizgileri seviyorsan 2. el dolap takımları arasından kolaylıkla bulabilirsin. Yatak odasında kullanılacak dolaplarda, daha geniş depolama alanına ihtiyacınız varsa 4 kapılı ya da sürgülü dolap modellerini tercih edebilirsin. Bu dolap modellerinin sürgülü kapısında genellikle ayna da bulunmaktadır. Böylece dolabı aynı zamanda boy aynası olarak da kullanabilirsin. Dolapların içerisinde kıyafetlerini yerleştirmek için raflar, gömlekler için geniş askı bölümü ve dolabın üst kısmında kışlık yorgan ve çeşitli eşyaları yerleştirmek için daha geniş raflar bulunmaktadır. 

Dolap takımları her evin tarzına uyacak formda tasarlanmaktadır. 2. el dolap takımları arasından da ihtiyacın olan dolap modellerine internette yapacağın birkaç saatlik arama sonucunda ulaşabilirsin.  Yatak odasına dolap alırken dikkat etmen gereken en temel nokta, dolabın boyutlarının odaya uyumlu olmasıdır. İhtiyacın olandan çok daha büyük bir dolap takımı alırsan, dolap takımı odaya sığmayacak ve tüm odanın şeklini dolaba göre yeniden düzenleme gerekecektir. İhtiyacından çok daha küçük bir dolap alırsan ise dolap eşyaların için yetersiz kalacaktır.

Yatak odası için dolap seçiminde renkler genellikle kahve tonlarında tercih ediliyor. Kahve ve ceviz tonlarında dolaplar genellikle beyaz ve krem rengi mobilyalar ile kombinleniyor. Bununla birlikte farklı tarzlardan hoşlanıyorsan, kitaplık rafı bulunan ya da led aydınlatmalı dolap modellerini de tercih edebilirsin. 

Mutfak Dolaplarında Tarzını Yansıtmanın Püf Noktaları

Mutfak dekorasyonunun en önemli parçalarından bir tanesi mutfak dolaplarıdır. Mutfakta kullanacağınız dolap takımları hem boyut hem de işlevsellik olarak aradığın tüm konforu sunmalıdır. Dolap kapaklarının konumlandırmasında, dolapların mutfak içerisindeki konumuna kadar tüm detaylar önceden planlanmalı ve dolaplar ona göre alınmalıdır. Mutfak dolabı modelleri genel olarak modern tarzda tercih edilmektedir. Son yıllarda siyah renkler ağırlıklı olarak tercih edilse de mutfağının daha ferah görünmesi için beyaz ve krem renkler de tercih edilebiliyor.

Mutfak dolap takımları fiyatı genel olarak ürünün yapıldığı malzemeye, dolap boyutuna ve dolapta gereken işçilik miktarına göre değişiklik göstermektedir. Mutfak tasarımını baştan aşağı yenilerken kaliteden ödün vermeden fiyatları düşürmek istiyorsan ikinci el dolap takımları arasından tarzını yansıtan modelleri tercih edebilirsin. 

Mutfak dolaplarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise mutfakta kullanılan tüm ürünlerin depolanması için yeterli alanı sunmasıdır. Mutfakta her ne kadar tezgah ve yeterli sayıda dolap bulunsa da mikrodalga fırın ve bulaşık makinesi gibi ürünler için uygun alanlar yoksa dolaplardan istediğin verimi almanın imkanı yoktur. Bu nedenle mutfak için yeni dolap takımları almadan önce tüm ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığından emin olman gerekiyor. 

Mutfak tezgahlarında genellikle koyu tonlar tercih edilmektedir. Günümüzün en çok tercih edilen tezgah mermerleri, siyah ve gri gibi koyu tonlardır. Tezgaha renk katmak için koyu tonlarda granit mermer de tercih edilmektedir. Mutfak dolaplarında tezgah ile renk uyumunu yakalamak için benzer renkleri sen de mutfağın için kullanabilirsin. Böylece mutfakta hakim olan renk uyumu, mutfağın modern tarzını ortaya çıkaracaktır. Daha klasik tarzları seviyorsan, altın sarısı işlemeleri olan geleneksel motiflere sahip mutfak dolabı modellerini de tercih edebilirsin. 

Banyo Dekorasyonunda Dolap Tercihi

Banyoda kullanılacak dolap takımları için genellikle beyaz renkler tercih edilmektedir. Evin tasarımı her ne kadar modern detayları ile öne çıksa da, banyoda klasik tarza daha yakın dolaplar kullanarak evin havasını baştan aşağı değiştirebilir. Banyo dolaplarında dikkat edilmesi gereken farklı birkaç nokta bulunuyor.

Öncelikle banyo dolapları, evin en ıslak odasında bulunduğu için gün içerisinde sürekli ıslanmaya meyillidir. Bu nedenle banyo dolaplarının ıslanmaya, neme ve rutubete karşı korumalı olması ya da gerekli önlemlerin tarafınızdan alınmış olması gerekiyor. Banyo dolaplarının direkt olarak su ile temas etmemesi pek mümkün değildir. Ancak ıslanmalara karşı bir önlem olarak banyo dolaplarını koruyucu film ile kaplayabilirsin. Böylece banyonun tarzını değiştirmek zorunda kalmadan sadece ufak detaylar ile banyo dolap takımları suya karşı korunaklı hale getirilebiliyor.

Banyo dolaplarında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise dolapların depolama ihtiyacını karşılayıp karşılamamasıdır. Banyo dolaplarında evin genellikle tüm havlu ve benzeri eşyaları depolanmaktadır. Bununla birlikte evde kullanılan neredeyse tüm temizlik aletleri ve tuvalet kağıdı gibi eşyalar da burada depolanıyor. Bu nedenle mutfak dolaplarının tüm depolama ihtiyacını karşılaması, ek depolama alanına ihtiyaç duymasına engel olacaktır. Banyo dolabı seçimi yaparken, zevkine en uygun boyutlarda ürünü tercih etmen gerekiyor. Depolama alanını arttırmak için çok daha büyük dolaplar alman halinde dolabın banyoya sığmama ihtimali de bulunuyor. Bu nedenle tüm ihtiyaçları karşılayacak ölçülerde banyo dolabı almak büyük önem taşıyor. Banyo dolaplarının çamaşır makinesi ve benzeri eşyaları koyabileceğin bölümleri olmasına da özen göstermen gereklidir.

Dolap Takımlarında Uygun Fiyatlar

Evde eskiyen dolapları yenilemek istiyorsan, zevkine uygun tüm modellere internet üzerinden erişme imkanın bulunuyor. Dolap takımları fiyatları genel olarak ürünlerin malzeme ve işçilik fiyatlarına göre belirlenmektedir. Yeni veya ikinci el dolap takımı olsun, dolap takımı fiyatı boyutuna, kullanılan malzemeye ve dolabın içinde yer alan çekmece ve raf sayısına göre değişiklik göstermektedir. Çok daha uygun fiyatlara dolap takımı satın almak istiyorsan ikinci el dolap takımlarına bakabilirsin. 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0