%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

2 Gün 3 Saat 31 Dakika

Dekoratif Obje

Listelenen ürün sayısı : 4052
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 7 x 15 x 15 cm Kullanılmış

El boyama ithal vazo

200 TL
Yeni gibi - 9 x 9 x 5 cm Kullanılmış

Tavuş kuşu dekoratif kutu

85 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 13 x 19 x 17 cm Kullanılmış

Varaklı mumluk

300 TL
Kullanılmış - 50 x 50 x 100 cm Kullanılmış

5+1 lambalı fanuslu maria theresa şamdan

2.040 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 60 x 22 x 44 cm Kullanılmış

Çift fransız bronze çalışma heykel

19.406 TL
Kullanılmış - 11 x 21 x 21 cm Kullanılmış

Fener mumluk

100 TL
Yeni gibi - 20 x 8 x 28 cm Kullanılmış

Ahşap dinozora binen ahbap

29 TL
Yeni gibi - 15 x 15 x 45 cm Kullanılmış

2 adet bronz eskitme sokak lambası fener h45cm

375 TL
Yeni gibi - 15 x 18 x 28 cm Kullanılmış

Terracotta testi

110 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 7 x 7 x 10 cm Kullanılmış

Mermer mumluk

150 TL
Yeni gibi - 11 x 11 x 38 cm Kullanılmış

Cam metal işçilikli 3 boy mumluk takımı

4.050 TL
Yeni gibi - 38 x 20 x 15 cm Kullanılmış

Vintage dev motor

700 TL
Yeni gibi - 23 x 23 x 43 cm Kullanılmış

2 li bambu örgü fener 2 x 23x23xh43cm

350 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 46 x 5 x 46 cm Kullanılmış

Çini muhteşem bir tabak üretimi olmayan çini kütahya

1.400 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 10 x 58 x 15 cm Kullanılmış

Mumluk

1.000 TL
Yeni gibi - 6 x 16 x 17 cm Kullanılmış

Die grüne heid

500 TL
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 33 x 33 x 3 cm Kullanılmış

Christofle yuvarlak art deco servis veya sunum tabağı

2.200 TL
Kullanılmış - 14 x 64 x 63 cm Kullanılmış

İran'dan gelme desen işlemeli vazo

700 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 18 x 18 x 30 cm Kullanılmış

İtalyan malı vazo

2.000 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 20 x 2 cm Kullanılmış

Mozaik çam ağacı formunda sunum tahtası, 2 ahşap noel baba, yeşil opalin mumluk

720 TL
Yeni gibi - 20 x 36 x 36 cm Kullanılmış

Antika sevres vazo

4.200 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 16 x 3 x 22 cm Kullanılmış

Murano vazo ve karaf

1.350 TL
Teklife Açık
1
Yeni gibi - 12 x 10 x 5 cm Kullanılmış

2 adet fransız antika, ördek figürlü seramik kutu

440 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 12 x 12 x 4 cm Kullanılmış

Limoges antika kutu

350 TL
Yeni gibi - 10 x 10 x 22 cm Kullanılmış

Antika japon vazo

420 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 10 x 10 x 23 cm Kullanılmış

Antika, fransız, opalin vazo

540 TL
Yeni gibi - 10 x 30 x 30 cm Kullanılmış

Seramik deniz feneri mumluk

150 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 15 x 15 x 20 cm Kullanılmış

Porselen küp

500 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 7 x 7 x 12 cm Kullanılmış

Porselen küp

200 TL
Teklife Açık
0
Yeni gibi - 12 x 8 x 15 cm Kullanılmış

Porselen küp

200 TL

Dekoratif Obje

Dekoratif Obje Seçimi

Dekoratif objeler model, renk yaptıkları çağrışımlar bakımından neredeyse sınırsız bir ürün yelpazesine sahiptirler. Evinde, ofisinde  ya da işletmende dekorasyonunu tamamlayacak objelere ihtiyaç duyabilirsin. Anısı olan bir nesnenin orjinal halini odana koyamayabilirsin ama küçültülmüş halini bulabilirsin. Dekoratif objeler biraz maliyetli olabilir ya da senin bu iş için ayırdığın bütçe kısıtlı olabilir böyle durumlar da ikinci el dekoratif obje modellerine bakmalısın. Dekoratif obje deyince hepimizin aklına heykeller gelir fakat heykeller kapalı mekanlarda kullanılmak için çok büyüklerdir bu yüzden heykellerin ve daha birçok nesnenin minimalize edilmiş halleri olan biblolar dekoratif objeler olarak karşımıza çıkarlar. Dekoratif obje seçmeden önce onu nerede kullanacağını belirlemelisin. Böylece seçeceğin ürünün büyüklüğünü ve modelini belirlemiş olacak ve neredeyse sınırsız seçenek arasında kaybolmayacaksın. Dekoratif obje işini hızlı ve kolayca çözüme kavuşturabilirsin. 2. el dekoratif obje seçenekleri de tercihin için yol gösterici olacaktır. Eğer dekoratif objeyi evinin salonu için istiyorsan salonunun dekoratif yapısını göz önünde bulundurmalısın. Dekoratif objeler genel olarak dekorasyonların tamamlayıcı unsurlarıdır. Örneğin, modern tarzda dekore edilmiş bir salona bir gitar biblosu koyulabilir. Fakat bir saz biblosu uygun olmayacaktır. Ofisinde bulunan çalışma masana koyacaksan kişiliğini yansıtan bir obje seçmelisin. Hayalinde ki arabanın minimalize edilmiş halini koyabilirsin böylece her gün kendini motive etmiş olursun. Bunların hepsini 2. el dekoratif obje seçenekleri arasında bulabilirsin. 

Dekoratif Objeyi Nerede Kullanacaksın?

Dekoratif obje seçimine gelmeden önce cevaplanması gereken en önemli soru budur. Çünkü sınırsız model tercihi arasında kaybolabilirsin. Ya da ihtiyacın olmayan bir ürün alabilirsin. Bütün bunların yanında dekoratif obje tercihini ikinci el dekoratif obje modellerinden yana yapabilirsin. Dekoratif objeyi evinde kullanacaksan evinin neresinde kullanacağın da önemli. Mesela banyonun dekoratif yapısıyla uyumlu dekoratif görünümlü sabunluklar kullanabilirsin. Ya da salonunun da göze ilk çarpan raflardan birine kişiliğini yansıtan bir obje koyabilirsin. Çalışma masanın üstüne dekoratif görünümlü bir kalemlik koyabilirsin. Dekoratif objeleri şahsen kullanabileceğin gibi hediye de edebilirsin. Hem bu hediye karşındaki kişiyi iyi tanıdığını ve onu düşündüğünü gösterir. Mesela resimle ilgilenen bir arkadaşına dekoratif bir kalemlik hediye edebilirsin. Ya da atlara ilgi duyan bir dostuna masasına koymak için güzel bir at biblosu hediye edebilirsin. Tiyatro seven ya da sahneleyen bir arkadaşın için meşhur tiyatro maskeleri olan gülen ve ağlayan yüzün minimalize edilmiş halini hediye edebilirsin. Senin için özel herhangi bir günde sevgiline bir kar küresi hediye edebilirsin. Müzikle ilgilenen bir dostuna sol anahtarının hoş bir biblosunu hediye edebilirsin. Dekoratif objeleri mutfağında da kullanabilirsin mesela sıradan baharatlıklar yerine aşçı şeklinde kafa kısmından baharat döken dekoratif objeleri tercih edebilirsin. Ya da dekoratif görünümlü bir şekerliğin içine şekerlerini koyabilirsin. Dekoratif objeleri arabanda da kullanabilirsin. Arabanın içinde torpido kapağının üst kısmına yaylı emojiler koyabilirsin. Ya da arabanın minimalize edilmiş bir halini yerleştirebilirsin.

Dekoratif Objelerle İlgili Dekorasyon Fikirleri

  • Seçtiğin dekoratif objenin ilk bakışta göze çarpmasını istiyorsan onu koyduğun rafın üzerine minik bir spot lamba yerleştirebilirsin.

  • Dekoratif objeleri salonunun dekorasyonu tamamlayıcı ürünler olarak kullanabilirsin. Mesela salonun biraz küçükse kristalden yapılmış herhangi bir dekoratif obje salonunu daha ferah gösterecektir. Ya da alanın geniş ve mobilyaların biraz gösterişli ise altın, gümüş rengi  gibi parlak renklerden dekoratif objeler kullanarak salonunu daha gösterişli bir görünüme kavuşturabilirsin.

  • Dekoratif objeleri salonunda boş rafların üzerine koyabilirsin. Mesela büyükten küçüğe sıralanan fil bibloları alan doldurmak için uygun bir tercih olabilir.

  • Dekoratif objeleri işlettiğin kafe ya da restoranda kullanabilirsin. Mekanın konseptine en uygun objeyi seçerek şık dekorasyonuna bitirici bir dokunuş yapabilirsin.

  • Dekoratif objeler olarak dış kapı süslerini de kullanabilirsin ofisinin ya da evinin kapısını yapay bir çelenkle süsleyebilirsin.

Dekoratif Obje Modelleri

Dekoratif objeler de model yelpazesi neredeyse sınırsızdır.Fakat nerede ne için kullanacağını bildiğin zaman  sınırsız seçenek arasında kaybolmadan ihtiyacın olan ürünü kolaylıkla alabilirsin. Dekoratif objeler için çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsan ikinci el dekoratif objelere mutlaka bakmalısın. İşte senin için sıraladığımız bazı modeller.

Yapı Malzemelerine Göre Dekoratif Objeler

Camdan Üretilen Dekoratif Objeler

Yapı malzemesi cam olan bu objeler genel olarak dar mekanları daha ferah göstermek amacıyla kullanılır. Genel de melek motifleri camdan yapılır. Kırılıp düşmemesine özen gösterilmeli cam dayanıksız bir malzeme olduğu için kolayca kırılabilir.

Ahşaptan Üretilen Dekoratif Objeler

Ahşabı oymak suretiyle elde edilen bu objeler eskitme tarzı ile dekore edilmiş mekanlarda daha çok tercih edilir. Oldukça sağlam oldukları için düşmelerde kırılmazlar fakat çizilebilirler.

Metalden Üretilen Dekoratif Objeler

Metalden  genel de kalemlik ya da bisiklet gibi dekoratif eşyalar üretilir. Oldukça sağlam bir madde olduğu için düşmeler de kolay kolay kırılmaz. Yıpranması uzun zaman alır.

Plastikten Üretilen Dekoratif Objeler

Plastikten genelde yapay çiçekler,kapı süsleri,minik heykeller üretilir. Plastik ortalama sağlamlıkta bir maddedir. Plastikten üretilen obje sert düşmediği takdirde kırılmaz.

Kullanıcılar Tarafından Sık Tercih Edilen Dekoratif Objeler

Kapı Süsleri

Kapı süsleri genel itibariyle plastik çiçeklerden oluşur. Ya da çeşitli figürler kapıya yapıştırılarak kapı süslenir.

Hayvan Figürleri

Hayvanların orijinalinden minimize ederek elde edilen hayvan figürleri de en çok tercih edilen dekoratif objeler arasındadır. Hayvan figürleri içinden en çok tercih edilen hayvanların başlıcaları,aslan,at,baykuş,kartal başı,geyik başı gibi göze hitap eden figürlerdir.

Duvar Saatleri

Sıradan dümdüz bir duvar saati kullanmak yerine dekoratif ve şık tasarımlı duvar saatlerini tercih edebilirsin. 2. el dekorasyon objeler olarak oldukça gösterişli saatleri tercih edebilirsin. 

Gezegen Objeleri

Gezegenlerin minimalize edilmiş hali olan bu dekoratif objeler genel olarak gençlerin çalışma masalarında kullanılır. Oldukça göz dolduran modelleri vardır. En çok tercih edilen gezegen dünyadır.

İnsan Figürleri

Genel de tek bir insanın bir duruş sergilediği figürler vardır. Bunların yanında sadece insan kafalarından oluşan  büstlerin minimalize edilmiş halleri de vardır. Genel de raflara koyulurlar. En çok tercih edilen modeli meşhur düşünen adam heykelinin minimalize edilmiş biblosudur.

Kum Saatleri

Dekoratif obje olarak kullanılan ürünlerin başında gelir genelde içlerinde ki kum bir dakikalık bir süreyi gösterir. Odanın dekoratif yapısına göre içindeki kumun rengini seçebilirsin.

Fotoğraf Çerçeveleri

Dekoratif objeler içinde kullanıcılar tarafından en çok rağbet gören ürünlerden biridir. Sevdiklerinle çekildiğin en çok beğendiğin fotoğrafı şık bir çerçeveye koyup çalışma masana koyabilirsin böylece sevdiklerin hep gözünün önünde olmuş olur.

Dekoratif objeler temel ihtiyaçlar değildir ve sende böylesi bir işe fazla bir maliyet ayırmak istemeyebilirsin. Ya da bu tarz işler için bütçen kısıtlı olabilir bütün bunlar doğrultusunda ikinci el dekoratif objelere mutlaka bakmalısın.

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0