Sepette 20000 TL Üzeri Tüm Ürünlerde Nakliye Bizden

15000 TL-20000 TL Arası Tüm Ürünlerde Nakliye Yarısı Bizden

Yoğun İstek Üzerine 'Nakliye Bizden' Kampanyamız Devam Ediyor

Kalan Süre

39 Gün 3 Saat 30 Dakika

Daktilo

Listelenen ürün sayısı : 1
Sonuçları Filtrele
  • Marka
  • Renk
  • Durum
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • Ürün Ölçüleri

Daktilo

Listelenen ürün sayısı : 1
Teklife Açık
0
Kullanılmış - 30 x 30 x 15 cm Kullanılmış

Olivetti lettera 22 vintage daktilo

2.900 TL

Daktilo

Daktilo Modelleri ile Evinde Nostaljiye Yer Aç

Evinde kullanabileceğin farklı birçok dekoratif ürün ve aksesuarlar bulunuyor. Ancak ev dekorasyonunuzun daha dikkat çekici ve özgün olmasını istiyorsan, dekorasyon için sık tercih edilmeyen eşyaları tercih etmelisin. Daktilo, geçmiş ile geleceği birleştiren, antika görüntüsü ile özellikle klasik tasarımları zenginleştiren ürünlerden bir tanesidir. Sen de ev dekorasyonunun çok daha dikkat çekici olmasını istiyorsan, farklı renk ve boyutlarda tasarlanan dekoratif daktilo modelleri arasından zevkine uygun olanları tercih edebilirsin. Yeni veya 2. el daktilo çeşitleri şu şekildedir: 

  • Mekanik daktilo

  • Elektrikli daktilo

  • Elektronik daktilo

Daktilo ile Ev Dekorasyonu

Daktilolar ev dekorasyonunda sık olmasa da tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. İnternet ortamında, farklı platformlarda satılan yüzlerce farklı daktilo modeli bulunuyor. Bu sayede sen de ev dekorasyonuna uygun daktilo modelleri ile çok daha dikkat çekici bir tasarıma sahip olabilirsin. 

Dekoratif daktilo çeşitleri genel olarak orijinal boyutlarına uygun şekilde üretilmektedir. Bu sayede evinin çeşitli bölümlerinde ve çalışma masanızın köşesinde nostaljik görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken daktilolara sahip olabilirsin. Daktilolar günümüzde kullanımdan çok dekorasyon amaçlı üretilmektedir. Bu sayede modern tasarımları destekleyen hatlara sahip nostaljik bir ürün, evinin havasını baştan aşağıya değiştirecektir. İkinci el daktilo veya sahibinden az kullanılmış 2. el daktilo modelleri ile ev dekorasyonuna orijinal bir hava katabilirsin. 

Daktilo modelleri genel olarak oturma odalarında, yatak odalarında ve çalışma odalarında kullanılmaktadır. Oturma odasında kullanacağın dekoratif daktilolarda dikkat etmen gereken farklı birkaç nokta bulunuyor. Bu detaylara dikkat edilmemesi halinde çok severek aldığın daktilonuz, odada istediğin havayı yansıtamayacak ve çekmesi gereken ilgi yetersiz kalacaktır.

Oturma Odaları için Daktilolar

Öncelikle alacağınız daktilonun odanızın genel tasarımına uygun olmasına dikkat etmen gerekiyor. Daktilolar nostaljik görünümleri sayesinde sadece tek bir tarza hitap etmiyor. Bu nedenle odanızın modern, klasik ya da country olması, daktilo kullanmanızı etkilemiyor. Bunun yerine oda tasarımınıza uygun hatlarda daktilo tercih ederek tasarımı daha güçlü hale getirebilirsin.

Oturma odanda daha modern detaylar varsa, alacağınız daktilonun da antikadan çok, yeni üretilmiş ya da yeni bakımı yapılmış ve kullanmaya hazır bir daktilo gibi görünmesi gerekiyor. Daktilolarda genellikle ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Bu nedenle oda tasarımının bu görünümü destekliyor olması gerekiyor. Daktilonun daha dikkat çekici olması için odanızda farklı ahşap dekorasyon malzemeleri ile doğal bir görünüm oluşturabilirsin. Odanın renk yoğunluğuna göre daktilo modellerini koyu ya da açık tercih edebilirsin.

Evin klasik tarza daha yakın ise renk olarak odayla uyumlu, yine kullanıma hazır görünen dekoratif daktiloları tercih edebilirsin. Aldığınız daktiloyu daha sonrasında çeşitli ahşap boyaları ve koruyucular kullanarak kendi istediğin renklere de boyayabilirsin. Böylece, beyaz ve sarının bir arada kullanıldığı klasik dekorasyon ürünleri de elde edebilirsin. Evde kendin boyayarak tarzını değiştirdiğin daktilolar, piyasada satılan ürünlere kıyasla çok daha dikkat çekici olacaktır.

Evinin tarzı daha çok doğa ile iç içe ya da country tarzına yakınsa, ikinci el daktilo modelleri aradığın dekorasyon ürünlerinden bir tanesidir. İkinci el daktilo modelleri, asıl amaç olarak dekoratif değil kullanılmak için tasarlanmıştır. Orijinal boyutlarda ve doğru bakımları yapılırsa halen kullanılabilir durumda olan daktilolar, evinin havasını baştan aşağıya değiştirecek dekorasyon ürünlerinden biridir. 2. el daktilo ile de aynı havayı yakalayabilirsin.

Antika daktilolar, genel olarak country ya da klasik tarza daha yakın ürünlerdir. Antika daktiloların doğru bakımları yapılırsa, ürünlerin hem kullanım ömrü artacak hem de görüntüsü daha dikkat çekici olacaktır. 

İkinci el daktilo fiyatları ürünün çeşidine göre değişiyor. İkinci el olarak alacağın daktilo, antika bir ürünse fiyatı da buna bağlı olarak artabilir. Antika ürün alırken dikkat edilmesi gereken en temel nokta, ürünün bakımlarının ne sıklıkla yapıldığı ve ne kadar masraf çıkaracağıdır. Evinde kullanamayacağınız kadar yıpranmış antika daktilo modelleri için öncelikle doğru restorasyonları yaptırman gerekiyor. Bunun da maliyetini düşünerek ürünleri satın almanız daha doğru olacaktır.

Ancak alacağınız model, yakın tarihlerde üretilmiş ve sadece dekorasyon amacı taşıyan daktilo modellerindense fiyatı da buna bağlı olarak daha düşük olacaktır. İkinci el daktilo fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, replika olarak üretilen ve sadece gerçeğinin kopyası olan dekoratif ürünler, diğerlerinden çok daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Evin için dekoratif daktilo satın almak için ikinci el firmalarını tercih ederek bu sayede çok daha uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsin. 

Çalışma Odasında Klasik Dokunuşlar

Çalışma ortamının modern detaylar yerine daha klasik bir tarzda dekore edilmesinden hoşlanıyorsan, dekoratif daktilo modellerini tercih edebilirsin. Dekoratif daktilo modelleri çalışma ortamında, seni yazmaya teşvik edecek ürünlerden bir tanesidir. Bu nedenle hem ortamın daha klasik bir havaya sahip olmasını sağlayabilir, hem de kendini yaptığın işe motive edebilirsin.

Çalışma masaları için alabileceğin farklı birkaç daktilo modeli bulunuyor. Odanızda yer sıkıntın yoksa, gerçek boyutlarına göre tasarlanmış daktilo modellerini tercih edebilirsin. Bu sayede çalışma ortamınızın dekorasyonunda daha klasik dokunuşlara sahip olabilir, evine gelen misafirlerin hayran kalacağı bir ürüne sahip olabilirsin.

Daktiloların görünüşünü seviyor, ancak çalışma masanızda yeterli yer olmadığı için bu ürünleri tercih edemiyorsanız gerçek boyutlarından ziyade çok daha küçük formda ve tamamen dekoratif amaçlarla üretilmiş daktilo modellerini tercih edebilirsin. Bu tarz daktilo modelleri genellikle 10 cm ile 15 cm’lik kenar uzunluklarına sahip bir küp kadar alan kaplamaktadır. Böylece çalışma masanda fazladan yer kaplamadan da istediğin dekoratif görünüme kavuşabilirsin. 

İş yerinde seni motive edecek bir dekoratif ürüne ihtiyacın varsa orijinal boyutlarından çok daha küçük formda tasarlanmış daktilo modellerini tercih edebilirsin. Bu tarz daktilolar genellikle hediyelik eşya satılan firmalardan, yapı marketlerin dekorasyon bölümüne kadar birçok alanda satılıyor. Ancak daktilo fiyatları için detaylı analiz yapmak istiyorsanız, internet üzerinden dekorasyon ürünleri satan firmaların internet sitelerini de ziyaret edebilirsin. Bu sayede hem yüzlerce farklı daktilo modeline birkaç dakika içerisinde göz atabilir, hem de tüm daktilo fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 

Ev dekorasyonunda daha uygun fiyatlar ile alışveriş yapmak istiyorsanız ikinci el daktilo modelini gözden geçirebilirsin. Satın alacağın ikinci el daktilo modelleri sıfır ürünlerin sunduğu kalite ve dekoratif avantajları, çok daha uygun fiyatlara sunuyor.

 

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0