%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 18 Saat 15 Dakika

2019 Salon Dekorasyon Fikirleri

Yazın gelişiyle daha enerjik olduğumuz zamanlar başladı. Salon dekorasyonunda değişiklik yapmayı planlıyorsan ve cesaret edemiyorsan bu yazımız tam sana göre!

Salonların, tüm ev dekorasyonu için genel havayı belirleme özelliği vardır. Evin en büyük alanı olması ve misafirlerimizin en çok bu alanı göreceği düşüncesi boya seçiminden mobilya seçimine kadar her detayı etkileyebilmektedir. Bu düşünce ile salonlarımız ev dekorasyonlarında en cesur olamadığımız yerlerin başında gelmektedir. Tereddütlü seçimler ve standartlaşmış dekorasyonlar salonları donuk ve duygusuz bir hale dönüştürebilir. Oysa yaşam alanlarımız kendimizi en iyi ve en güvenli hissettiğimiz yerler olmalıdır.

Yazın gelişiyle daha enerjik olduğumuz zamanlar başladı. Salon dekorasyonunda değişiklik yapmayı planlıyorsan ve cesaret edemiyorsan bu yazımız tam sana göre!

Öncelikle başkalarının dekorasyonun hakkında ne düşüneceği düşüncesinden sıyrılmalısın. Herkesten önce bu alanda en çok zamanı sen geçireceksin ve kesinlikle zevklerine hitap ediyor olmalı!

Dekorasyonun için sonraki adımda hangi tarz dekorasyonlardan hoşlandığını belirlemelisin. Sadelik mi zevklerine hitap ediyor yoksa gösterişli bir dekorasyon mu? Ya da farklı kültürel desenleri barındıran renkli bir dekorasyon mu?

Tarzını belirlediğine göre 2019 yılının trendlerini tarzına yansıtma vakti geldi. Bu yıl dekorasyonlarda koyu renkler ön plana çıkıyor. Özellikle duvar dekorasyonlarında ve mobilya seçimlerinde koyu ve canlı renklerin yer aldığını görüyoruz. Yer döşemeleri ise kendini daha açık renklere bırakıyor. Önceki yıllarda tam aksine yer döşemeleri koyuyken, duvar dekorasyonları ve mobilya seçimleri açık renklerden oluşuyordu. 2019 salon dekorasyonlarında ise değişen moda algısıyla birlikte daha canlı renkler salonlarımıza konuk oluyor.

Bu yıl duvar dekorasyonlarında desenli ve çiçekli duvar kağıtlarına öncelik veriyoruz. Odanın genelinde kullanılınca bir karmaşa oluşturabilir ama ön plana çıkarmak istediğin ve alanın odak noktası olarak belirlediğin bir alanda duvar kağıdına yer verirsen daha şık bir görüntü oluşturabilirsin. Diğer duvarlarda ise duvar kağıdında yer alan benzer bir rengin açık tonlarını tercih edebilirsin. Duvar kağıdı kullanmak istemiyorsan, safir mavisi, zümrüt yeşili veya leylak rengi gibi tonları duvar dekorasyonunu renklendirmek için kullanabilirsin.

2019 salon dekorasyonlarında mobilya seçimi yaparken daha konforlu koltuklar tercih edebilirsin. Bu yıl konforda ön plana çıkıyor. Yumuşak içine gömülebileceğin yuvarlak hatlı mobilyalara bir şans vermelisin. Döşemelik kumaşlarda leke tutmayan kadifemsi dokuya sahip alternatifleri tercih edebilirsin.

Tekli koltuklarda ve berjerlerde daha cesur tercihler yaparak zıt renklere yer verebilirsin. Mesela Zümrüt yeşili bir koltuğu, mor tonlarındaki berjer ile birleştirebilirsin. Yenilenmeyi bekleyen ikinci el berjerlere bir şans vermeye ne dersin? İstediğin renkte ve desende kumaşlar ile zevkine uygun bir hale getirebilirsin. Avangard tarzın özelliklerini bu renklere dahil etmek için altın rengi detaylar kullanabilirsin. Böylece lüks algısı yaratan ve estetik duran bir dekorasyon oluşturacaksın.

Aynı zamanda 2019 yılı dekorasyonları için koltuk seçiminde deri koltukları zamansız tasarımlar olarak adlandırabilirsin. Her tarza hitap edebilme yetkisi olduğu gibi her zaman dilimine de fazlasıyla yakışıyor. Masif ve ahşap mobilyalarda 2019 yılı ev dekorasyonu trendlerinde kendine yer edinmiş durumda! Deri koltukları masif orta sehpalar ile kullanabilirsin. Ya da orta sehpa seçiminde daha doğal görünümlü mobilyaları tercih edebilirsin.

2019 yılı koyu renkleri aktif kullanma olanağı sunuyor. Ancak küçük ev dekorasyonlarında doğru seçimler yapılmazsa alanı daha karanlık gösterme ihtimali çok yüksek görünüyor. Küçük ev dekorasyonlarında 2019 trendlerinin bir kısmını uygularsan göze hoş gelen daha verimli sonuçlar elde edebilirsin. Mesela duvar dekorasyonlarında tek bir alanı koyu renge boyayabilirsin. Koltuk seçiminde koyu renk mobilyaları tercih edebilirsin. Kırlentler yardımıyla koltuklara biraz renk verebilirsin.

Halı seçiminde daha sade renkler kullanmalısın. Duvar kağıdını odanın genelinde kullanırsan perde seçimlerinde de sadelikten yana tercihler yapmalısın. Aksi halde çok rengin ve desenin buluştuğu bir karmaşa yaratabilirsin. Aksesuar seçimlerinde altın, metal veya bronz objelere yer verebilirsin. Salon dekorasyonlarında derinlik algısı yaratabilmek için ayna gibi tamamlayıcı ürünleri tercih edebilirsin.

2019 yılının trendlerini farklı tarzlar ile bütünleştirirken fonksiyonelliğe de öncelik vermelisin. Alanını tanımalısın ve odanın şekline uygun seçimler yapmalısın. Alanına uygun olmayan büyük koltuklar, masa veya orta sehpa gibi mobilyalar sıkışık ve sıkıcı bir görünüm yaratabilir. Çok fazla mobilya ile doldurmadan nefes alınabilecek aynı zamanda aktif kullanım olanağı sunan bir alan yaratmalısın.

2019 yılı trendleri için Dekopasaj'ı sık sık ziyaret ederek tarzına en uygun mobilyayı uygun fiyata bulma imkanı yakalayabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0