Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 7 Saat 53 Dakika

Yazlığa Gidecekler İçin Hazırlık

​Havaların ısınmasıyla birlikte yazlık ve tatil sezonunu açmış bulunuyoruz. Şehir hayatından ve stresinden uzaklaştıran bu zaman dilimi, insanı psikolojik ve bedenen daha hızlı dinlendiriyor. Bu nedenle bu zamanı en verimli şekilde değerlendirerek, motive olmamız gerekiyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte yazlık ve tatil sezonunu açmış bulunuyoruz. Şehir hayatından ve stresinden uzaklaştıran bu zaman dilimi, insanı psikolojik ve bedenen daha hızlı dinlendiriyor. Bu nedenle bu zamanı en verimli şekilde değerlendirerek, motive olmamız gerekiyor.

Genellikle yazlık evler için eşya seçimi yapılırken, aktif olarak kullanılan evin; eski, birbiriyle uyumsuz, kimi zaman kırık ve kullanışsız eşyaları akla gelmektedir. Aslında yazlıkta geçirilecek zamanın kaliteli ve dinlendirici olması gerekir. Bütün kış, yazı bekleyip, tatilin hayalini kuruyoruz. Beklenilen zaman dilimi geldiğinde ise rahatsız yataklar ve koltuklar nedeniyle zamanımız verimsiz ve keyifsiz geçebiliyor.

Tatil öncesi ve sonrası için oluşturduğumuz uzun tatil listeleri sayesinde, ihtiyacımız olan eşyaları yanımıza almayı unutmuyoruz. Özellikle uzun bir süre için yazlık planı yapıyorsan, giderken götürülmesi gereken ve dönüşte de getirilmesi gereken bazı eşyaların olabilir. Bunları belirlemek için öncelikle, ihtiyacına göre bir liste hazırlamalısın. Yazlıkta olan eşyaları göz önünde bulundurarak eksikleri çıkarmalısın. Ana eşyaları baz aldığında yatak, koltuk, dolap, masa, sandalye ve sehpa gibi birçok temel eşyaya ihtiyaç duyabilirsin. Özellikle yatak ve koltuk en çok ihtiyaç duyacağın ve fazlasıyla konfor arayacağın mobilyalar arasında yer almakta. Seçeceğin ürünlerin kolay temizlenebilir, fonksiyonel ve konforlu olmasına özen göstermelisin. Yemek esnasında veya balkonda daha konforlu zaman geçirebilmen için masa ve sandalyeye de ihtiyaç duyacaksın. Daha rahat taşıyabilmek için katlanır masa ve sandalyeler tercih edebilirsin. Böylelikle yerden de tasarruf sağlayacaksın. Yazlık evlerde eşya tercihi yapılırken olabildiğince yalın ve az eşyanın olması, tatilde geçireceğin zamanı daha verimli hale getirecektir. Temizlik için ayırdığın sürenin de kısalmasına neden olacaktır. Koltuğunun yanında kullanacağın fonksiyonel bir sehpa işini kolaylaştırabilir. Bardağını, tabağını, kitabını veya telefonunu koyabileceğin aynı zamanda günlük temel ihtiyaçlarını karşılamana yardımcı olabilecek sehpalar, mini çalışma alanı yaratma konusunda da oldukça başarılılar. Yazlık evlerde ihtiyaç duyabileceğin bir diğer eşya ise, halılar veya kilimlerdir. Sürekli ayakkabı veya terlikle gezmek bunaltıcı olabilir. Halı ve kilimsiz bir alanda, ayakkabısız veya terliksiz gezmek rahatsız edici bir his uyandırabilir. Bu nedenle minik halılar ve kilimler tercih ederek, hem konforlu hem de şık bir görünüm yaratabilirsin. Giysilerin için birde dolaba ihtiyaç duyabilirsin. Giysi dolabı sayesinde, dağınık görünüm ortadan kalkacak, aradığını da daha kolay bulabileceksin. Üstelik giysilerinin kırışmasını da önleyecektir. Tekstil eşyalarını da almayı ihmal etmemelisin. Yastık, pike ve çarşaflar odanın daha düzenli ve toplu durmasını sağlarken, aynı zamanda konforlu zaman geçirmene de neden olacaktır. Temiz çarşaf kokusu ve odaya vuran güneş ışınlarıyla güne uyanmanın keyfi bir başkadır. Özellikle sıcak havaların etkisini geceleri daha fazla hissetmekteyiz. Rahat bir yastık ve serin tutan pikeler daha huzurlu bir uyku çekmene yardımcı olabilir. Ana eşyaların dışında, dekorasyonda aksesuarların bulunması o alanın daha tamamlayıcı ve şık görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle aksesuarlara da mutlaka yer verilmelidir. Aydınlatma seçimi de oldukça önemlidir. Yanlış tercih yapıldığında kasvetli ve boğucu bir hava yaratan aydınlatma, aynı zamanda enerjinin düşmesine ve kendini kötü hissetmene neden olabilir.

Ruhunu dinlendirecek bu zaman diliminde mutlaka hobilerine de yer açmayı unutmamalısın. Müzik çalmayı, kitap okumayı veya resim yapmayı seviyorsan kendine bir köşe oluşturabilirsin.

Aslında yazlık evler, aklında olan dekorasyonu değerlendirmen için fazlasıyla uygundur. Aktif olarak kullandığımız evlerde maalesef ki cesur tercihler yapamıyoruz. Bu nedenle yazlık ev dekorasyonlarında daha iddialı olabilirsin. Kullanmaya korktuğun renkleri deneyebilir, farklı tarzlara öncelik tanıyabilirsin. ‘’Acaba nasıl olur?’’ tereddüdü yaşamadan dilediğince seçenek arasından tercih yapabilirsin. Üstelik yazlık ev dekorasyonlarında ikinci el eşyaların sihirli etkisinden de yararlanabilirsin. Sıfır ürünleri almak ve değiştirmek maddi açıdan yorucudur. İkinci el eşyalardan tarzına ve alanına en uygun olanını seçebilirsin. Evinin, eski ve tarzınla uyumsuz eşyalarını biriktirmek yerine, web sayfamızda satarak yazlığın için farklı eşyalara ve tarzlara şans verebilirsin. Böylece bütçeni sarsmadan değişiklikler yapabilir hem de diğer tarzları tanıma fırsatı bulabilirsin. Senin için özenle seçtiğimiz parçaları görmek için https://www.dekopasaj.com/ linkine tıklayarak, anasayfamıza ulaşabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0