Tarzları İle Farklılaşan Tv Konsolları

Tv severlerin en sevdiği köşeyi oluşturan konsollar...

Televizyonlar, haberleşme araçlarının en önemlileri arasında yer almakla birlikte, hayatımızdaki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Günümüzde hemen hemen herkesin evinde bulunan televizyonlar, hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Günün birçok saatini televizyon izleyerek geçirmekteyiz ve bu nedenle ev dekorasyonlarında koltuk ve mobilya yerleştirmeleri genellikle, televizyonun bulunduğu oda içerisinde odak noktası oluşturacak şekilde planlanmaktadır. Televizyonun kullanılacağı alan doğru seçilmelidir ve aynı zamanda mobilyalar da oda boyutuna göre hesap edilerek, doğru konumda yerleştirilmelidir. Aksi takdirde bel ve boyun ağrıları oluşabileceği gibi, yakın konumlandırılmış televizyonlardan dolayı gözlerin bozulması ve kulaklarda duyma faaliyetlerinin azalması gibi birçok sağlık sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

İç mekanlarda doğal taş dekorasyonundan yararlanarak, iddialı bir görüntü oluşturabilirsin. Evin birçok bölümünde kullanılabilen taş kaplamalar, özellikle televizyon arkası duvarlarda, şık ve estetik duruşu nedeniyle oldukça fazla tercih edilmektedir. Taş kaplamalı paneller tercih ederek istediğiniz görüntüye kolayca ulaşabileceğiniz gibi taş kaplamalı desenlere sahip duvar kağıtları da tercih edebilirsin. Bunun dışında televizyon arkası duvarda taş kaplama kullanılmayacaksa, duvar rengi ve duvar kâğıdı gözü yormayacak şekilde seçilmelidir. Aynı zamanda seçilen renk ile odada kullanılan eşyaların uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Duvarlarda niş kullanımı son yıllarda fazlasıyla artmıştır. Niş kullanılan duvarlar sayesinde, depolama alanı oluşturabilir, hem de görüntü konusunda zengin ve estetik bir dekorasyona sahip olabilirsin. Nişlerin içerisinde ayna kullanımı da oldukça yaygındır. Nişlere, aynı boyda aynalar yerleştirerek daha derin bir görüntü oluşturabilirsin. Aynı zamanda aydınlatma ve aksesuarlar kullanarak farklı bir atmosfer oluşturabilirsin.

Televizyonların yoğun kullanımı ile birlikte televizyon konsolları ve televizyon sehpaları da hayatımıza girmiştir. Tv ünitesi modelleri arasında seçim yaparken, odanızın genel tarzı göz önünde bulundurulmalıdır. Tv üniteleri de farklı tarzlara uygun olarak üretilmektedir ve diğer mobilyalar gibi birçok model ve renk seçeneğine sahiptir. Tv ünite modelleri de çeşitli depolama alanları içermektedir. Çekmeceler, bölmeler ve rafları içeren tv üniteleri, kullanım açısından pratiklik sağlamaktadır.

Küçük salonlara veya oturma odalarına sahip evlerde, özellikle mini televizyon sehpası modellerini veya duvar ünitesi modellerini tercih ederek, yerden tasarruf sağlayabildiğin gibi odanın trafiğini de engellememiş olacaksın. 2018 tv konsolu modellerinde bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi ahşap renkler ve beyaz renklerden oluşan modeller, gönülleri fethetmeye devam edecek. Tv üniteleri 2018 trendlerinde bu yıl; çizilmelere karşı dayanıklı, parlak yüzeye sahip ve toz tutmayan modeller de bulunmakta. Aynı zamanda frenli çekmeceleri bulunan tv üniteleri her zamanki gibi fazlasıyla tercih edileceğe benziyor ve şıklığının yanında kullanım rahatlığı da sunuyor.

Yemek odası takımlarının parçası olan konsollar da son yıllarda tv ünitesi görevi görmektedir. Küçük alanlarda hem tv ünitesini hem de konsolu sığdırmak zor olabilmektedir. Bu gibi durumlarda sen de yemek odası takımında bulunan konsolu tv ünitesi olacak şekilde konumlandırabilirsin. Aynı zamanda benzer renklerde rafları televizyonun arkasındaki duvara monte ederek konsola, tv ünitesi görünümü sağlayabilirsin. Raf kullanımı şık ve estetik görüntü yaratırken, depolama alanı da kazandıracaktır. Böylelikle televizyonun bulunduğu duvar, olduğundan zengin görünecektir ve alanın odak noktası olacaktır.

Mini tv sehpası kullanırken yan alanlarında boşluklar mevcut ise, üniteyi daha zengin ve şık göstermek için odanın genişliğine uygun kitaplıklar tercih edebilirsin. Kitaplıkları normal raf olarak da kullanabilmen mümkün.

Özel tasarım televizyon üniteleri de günümüzde fazlasıyla tercih edilmektedir. Hareketli paneller üzerine yerleştirilen televizyon ile istediğiniz alana çevirebildiğiniz televizyonu, özellikle dar uzun salonlarda yemek masasının olduğu bölümleri de görecek şekilde kullanma imkânı sunuyor. Alanına ve hayal gücüne güvenerek özel tasarım üniteler yaptırabilirsin. Aynı zamanda ikinci el tv ünitelerini veya eskimiş tv ünitelerini, yapışkanlı folyolar yardımıyla ya da mobilya boyama teknikleri kullanarak tarzına uygun hale getirebilirsin. Aynı tekniği beğenmediğin bel boy dolaplarda da uygulayarak, tv ünitesi olarak kullanabilirsin. Eski tuvalet aynaları günümüzde Retro tv üniteleri olarak da kullanılmaktadır. Bu konuda yaratıcılığından yararlanarak kendi tarzına özgü tv üniteni yaratabilirsin. Aynı zamanda çeşitli tv ünitelerine https://www.dekopasaj.com/tamamlayici/tv-unitesi sayfamızdan ulaşabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0