Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 5 Saat 51 Dakika

Kendin Yap Fikirleri

Büyük bir trend haline gelen “Kendin Yap” fikirleri sayesinde mükemmel bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsin.

Türkiye’de çok yaygın olmasa bile dünyada büyük bir trend haline gelen “Kendin Yap” fikirleri sayesinde mükemmel bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsin. Ev dekorasyonunu kendin yaparak, bir hobi edinmenin yanı sıra farklı ve özgün bir dekorasyona da sahip olabilirsin. Ayrıca elde edeceğin güzel görüntü için harcayacağın parayı yarı yarıya azaltmış olacaksın.

Bu yazımızda kolayca uygulayabileceğin kendin yap dekorasyon tavsiyeleri vereceğiz. Bu tarz el işlerine yatkınlığın yoksa bile bu tavsiyelerdeki adımları doğru bir şekilde takip ederek çok güzel bir dekorasyona sahip olabilmen mümkün…

Ev dekorasyonunu kendiniz yaparken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar bulunuyor. Eğer bu detayları gözden kaçırırsan, istediğin güzel tasarımı elde edemeyebilirsin.

İlk olarak evinin rengi ile uyumlu olacak dekorasyonlar seçmeye özen göstermelisin. Bunu yaparken sadece duvarların değil, aynı zamanda eşyaların da renklerini hesaba katmalısın. Mesela duvara iliştireceğin öğeler duvarların ile aynı renkte ve tonda olursa sarf ettiğin eforun pek bir önemi kalmaz. Beyaz üzerine beyaz tasarım gibi şık şeyler denemek istiyorsan, en azından farklı renk tonları tercih etmelisin. Eşya renkleri için ise birbiri ile uyumlu farklı renkler seçmeni öneriyoruz.

İkinci olarak ise eşyaların yapıldığı malzemelere dikkat etmen gerekiyor. Ahşap bir salon takımın varsa, duvarlarına ahşap detaylar eklemek alanına farklı bir hava katacaktır. Eğer açık renkli ahşap eşyaların varsa halatlarla yapılan dekoratif öğeler ile evine eşsiz bir tasarım kazandırabilirsin.

Kendin Yap Ev Dekorasyonu Tavsiyeleri

Ev dekorasyonunu kendin yap fikirleri ile önemli ipuçlarını kavradıysan, şimdi vereceğimiz tavsiyeleri rahatlıkla uygulayabilirsin. Bu tavsiyeleri seçerken, minimum maliyet ile yapılabilecek en iyi dekorasyon öğelerine yer vermek istedik.

Beyaz tasarıma sahip bir ev için en uygun dekor camlar ve aynalardan oluşur. Geniş ve ferah gözüken evini, büyük ve kaba aksesuarlar ile boğmak yanlış bir tercih olacaktır. Bu yüzden eline güzel tasarımlı bir cam bardak alıp tasarımına başlayabilirsin. İlk olarak tercih ettiğin bardağın üzerinde bulunan desenlere uygun renkte bir mumu, bardağını tam anlamıyla dolduracak şekilde yerleştirmelisin. (Bardak düz hatlara sahip olursa daha hoş görüntü elde edebilirsin.) Eğer uygun boyutta bir mum bulamıyorsan, elinde bulunan mumları önce eritip ardından tekrar donmasını bekleyerek bu adımı tamamlayabilirsin. Ardından bardağın alt kısmına köşeleri yuvarlanmış kare bir cam yapıştırmalısın. Böylece televizyon ünitesi, yemek masası gibi eşyaların üzerine yerleştirebileceğin sade ve hoş bir dekor elde edeceksin. Cam bardak yerine çeşitli boyutlarda cam şişeleri de aynı tekniği uygulayarak dekoratif amaçlı kullanabilirsin.

Şimdi anlatacağımız kendin yap ev dekorasyonu tavsiyesi, duvarlarını dekore etmek isteyenler için mükemmel bir opsiyon! Bunun için elinde metal yuvarlak bir tabaka, ince bir halat ve güçlü ve yavaş kuruyan bir yapıştırıcı bulunması gerekiyor. Metal tabakanın en dış kısmına yapıştırıcını çizgi halinde sürerek işe koyulabilirsin. Yapıştırıcıyı ince bir katman halinde ve halatın kalınlığında sürdüğüne emin olmalısın. Ardından yapıştırıcının üzerine halatını uç noktasından başlayarak yerleştirmelisin. Halatı yerleştirirken tam bir daire çizemezsen, şekilde oluşacak kaymalar kötü bir görüntüye sebep olabilir. Ayrıca yapıştırıcının kurumamasına da dikkat etmelisin. Bu yüzden yapıştırıcıyı parça parça sürerek de ilerleyebilirsin. İlk halkanızı tamamladıktan sonra halatına hafif bir kıvrım vererek en orta noktaya kadar aynı işlemi tekrarlamalısınız. Son parçayı yapıştırdığında ise dekorunun ortasında halat çıkıntısı kalmayacak şekilde halatını kesmelisin. İşte bu kadar. Oluşturmuş olduğun kasnak şeklindeki objelerin içerisine istersen küçük boyutlarda aynalar veya aksesuarlar da asabilirsin. Ya da metal tabakanın genişliğine göre içerisine çiçekler de yerleştirebilirsin. Artık tamamen kendin yap trendi ile evinin duvarına yerleştirebileceğin bir dekora sahip oldun.

Bunlar gibi basit ve güzel kendin yap fikirleri için blogumuzu takip edebilirsin... Bu fikirleri uygularken ufak detaylara dikkat edersen hayallerindeki dekorasyona kısa sürede ulaşman mümkün! Ayrıca bu tür fikirlere simler ve boyalar ile eklemeler de yapabilirsin. O kısımları ise tamamen senin hayal gücüne ve zevkine bırakıyoruz.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0