Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 6 Saat 18 Dakika

Aydınlatma Nasıl Seçilir?

Evinin her köşesi için doğru aydınlatma bulmanın ipuçlarını senin için yazdık!

Aydınlatma bir ev için en önemli unsur. Doğal aydınlatmanın dışında her zaman aydınlık bir ev için güvenilir bir ışık kaynağı kullanmak gerekiyor. Evinin her köşesi için doğru aydınlatma bulmanın ipuçlarını senin için yazdık!

Teknik bir bilgi ile başlayacak olursak, her bir metre kare için o kadar watt’lık bir aydınlatma kullanman gerek. Yani 400 metre kare için 400 watt aydınlatma!

Yatak Odası İçin

Tüm odayı aydınlatmak için tek bir kaynak olması gerekmiyor. Watt olarak bölümleyebilirsin.

Yatak odası için tepeden bir aydınlatmanın yanı sıra yatak başında kullanmak üzere abajurlar kullanmak hem şık hem de fonksiyonel olur.

Oturma Odası İçin

Salonda tepegöz gibi bir aydınlatma kullanmak rahatsız edici olabilir. Ayarlanabilir aydınlatmaları deneyebilirsin. Böylece daha hafif bir ışık istersen, kendine göre ayarlama imkanı sunacak. Ayrıca sehpalarda şık abajurlarla estetik dokunuşlar katabilirsin.

Banyolar İçin

Küçük bir banyo için aynanın üzerinde duracak bir tepe aynası olabilir, ancak büyük bir banyo için her iki yanında da aplikler olması kilit nokta.

Yemek Odası İçin

Yemek odasına aydınlatma seçerken dikkat edilecek husus masanın türü ve boyutudur. Daha uzun bir masa için eşit mesafeyle yerleştirilmiş iki sarkıt veya ortadan uzanan doğrusal bir aydınlatma kullanmalısın.

Mutfak İçin

Mutfak her zaman en fazla kullanılan bölümler olduğu için burada tek bir aydınlatma ile yetinmek doğru olmaz. Dolapların üzerinde ek spotlar kullanılabilir. Ada mutfağı olanlar için adanın üzerine yerleştirilecek bir aydınlatma da işlevsellik açısından önemlidir.

Giriş İçin

Evinin girişini her zaman kapak fotoğrafı gibi düşünebilirsin. İlk izlenim için harika bir giriş dekore etmenin yolu doğru aydınlatmadan geçiyor. Girişte bir dresuar kullanıyorsan, abajurlar kullanabilirsin. Geniş bir alana sahipsen gösterişli bir avize de şıklığını arttıracaktır.

Evine en doğru aydınlatmayı Dekopasaj'da bulabilirsin, hemen keşfe başla!

Yazar, Tuğçe Tağ

Kaynak, domino.com

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0