Yatak Odası Dışında Komodin Kullanım Önerileri

Tarzlarına göre birçok tasarıma sahip olan komodinlere salonunun, balkonun veya oturma odasının bir köşesinde de yer vermek mümkün.

Komodinler genellikle yatak yanında veya yatak odasının bir köşesinde kullanılmak için tasarlanmış masa veya dolap olarak görülse de aslında evin pek çok yerinde kullanılabilir. Tarzlarına göre birçok tasarıma sahip olan komodinlere salonunun, balkonun veya oturma odasının bir köşesinde de yer vermek mümkün.

1) Sehpa Olarak Kullanabilirsin

Komodinleri evin en aktif alanlarında yan sehpa olarak kullanabilirsin. Mini komodinler alanına hem şık hem de çekmecesi ile oldukça kullanışlı bir görünüm sergileyecektir. Tv kumandası, şarj aleti, piller, bardak altlığı, gözlük ve kitap gibi kaybolmasını istemediğin ya da sürekli elinin altında bulunmasını istediğin daha birçok eşya için komodin çekmecesini kullanabilirsin. Özellikle tek çekmeceli eskitme görünümlü komodinler her dekorasyona kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Üst tablası yüksek olan komodin modellerini telefonluk olarak da kullanabilirsin.

2) Dresuar Olarak Kullanabilirsin

Küçük bir antreye sahipsen, dresuar yerine alanına daha uygun bir komodin tercih edebilirsin. Özellikle renkli modeller küçük alanları daha hareketli gösterme konusunda fazlasıyla başarılı. Antre de kullandığın komodini tamamlamak için ayna veya mini bir tablo da kullanmayı unutmamalısın.

3) Açık Alanlara Renk Katmak İçin Kullanabilirsin

Balkon ve teras gibi alanlarda da saksılarını koymak için komodinlerden yardım alabilirsin. Komodinler tarzını farklılaştırmana yardımcı olacak. Özellikle balkon ve teras gibi alanlarda birçok farklı eşyayı bir araya getirerek daha cesur adımlar atabiliyoruz. Bu alanlarda komodin seçimi yaparken desenli ve baskılı modeller tercih edebilirsin.

4) Keyif Köşelerinde Kullanabilirsin

Pencere kenarında oluşturduğun o sevimli köşe için görüntüsüyle ilgi çekebilecek hem kullanışlı hem de şık bir komodin tercih edebilirsin. Berjerin yanında sehpa görevini üstlenirken, altı açık tek çekmeceli modeller de, alt kısımlara kitap veya dvd gibi sevdiğin ve sergilemekten hoşlandığın eşyaları yerleştirebilirsin.

Komodin Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Komodini, yatak odasında kullanmayı düşünüyorsan yatak odası takımlarıyla birlikte satılan modelleri tercih etmen daha uyumlu görünmesine neden olacaktır. Seçtiğin yatak odası takımının komodini yok ise seçeceğin komodinin ve gardırobun renk tonlarının uyumlu veya birbirine benzer olmasına özen göstermelisin. Ancak yatak odası seçiminde eşyaları parça parça alıyorsan ve takım mobilyalardan hoşlanmıyorsan, farklı komodin modellerine göz atabilirsin.

Her mobilya seçiminde olduğu gibi komodin seçiminde de ürünün malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Ürünün dayanıklı olmasını ve uzun yıllar dekorasyonuna eşlik etmesini istiyorsan, komodin seçimi esnasında ahşap modelleri bir adım önde tutmalısın. Özellikle gürgen ve ceviz ağaçlarından yapılmış komodinler bu konuda daha başarılıdır. Ancak kısa sürede sıkılan bir yapın varsa veya eşyaları uzun yıllar kullanmayı sevmiyorsan daha cesur seçimler yapmanı öneririm.

Komodinin cilasına ve dış yüzeyinin pürüzsüz olmasına özen gösterirsen kıymık batması, gibi oluşabilecek küçük kazaların önüne geçebilirsin. Ayrıca iyi cilalanmış komodin, üzerindeki cila tabakasından dolayı kirlerin derine inmesini engelleyerek daha hijyenik ve kolay temizlenebilen bir ortam oluşmasına olanak sağlamaktadır.

Ayakları metal komodinler tercih ediyorsan, zeminini çizmemesi için ayak uçlarına koruyucu bantlardan yapıştırmaya özen göstermelisin. Dekorasyonda en zor değişen alanlardan biri yer döşemelerdir. Fazlasıyla uğraştırıcı, maliyetli ve zahmetlidir. Özellikle çok eşyalı olan odalarda değişim fazlasıyla zordur. Bu nedenle yer zeminin çizilmemesine özen göstermek gerekir.

Komodin çekmecelerinin raylı ve frenli olmasına öncelik vermelisin. Özellikle küçük çocuklar için oldukça tehlike arz eden komodin çekmeceleri ebeveynlerin en hassas olduğu konulardan biridir. Bu gibi durumlar için üretilen çocuk çekmece kilitlerinin kısa vadede koruma sağladığını unutmamalısın. Bir anlık dalgınlık veya unutkanlık büyük kazaların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle raylı ve en önemlisi frenli çekmeceler yüzde yüz koruma sağlamasa da tehlike boyutunu azaltacaktır.

Kullanım açısından komodin çekmecelerinin geniş olup olmadığını kontrol edebilirsin. Sürekli elinin altında bulunmasını istediğin eşyaları iç hacmi küçük olan komodin çekmecelerine sığdırmakta zorlanabilirsin.

Alanına uygun modelleri seçmeye özen göstermelisin. Küçük bir alanın varsa büyük komodin modelleri arasından tercih yapman dekorasyonunun genel havasını bozabilir. Bu nedenle alanının ölçülerini ve alacağın komodinin ölçülerini mutlaka göz önünde bulundurmalısın.

Eşi benzeri olmayan parçalar arıyorsan tam yerindesin! Birbirinden farklı komodin modelleri için web sayfamızı ziyaret edebilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0