%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 18 Saat 44 Dakika

Yeni Ev Sahipleri İçin Dekorasyon Önerileri

​Bir eve sahip olmak, hemen hemen herkesin hayalidir. Kendi istek, zevk ve ihtiyaçlarına göre döşenmiş bir evi kim istemez ki?

Bir eve sahip olmak, hemen hemen herkesin hayalidir. Kendi istek, zevk ve ihtiyaçlarına göre döşenmiş bir evi kim istemez ki?

Ev dekorasyonu, evin daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlayabileceği gibi, dekore edilmemiş bakımsız bir evde, zevk ve ihtiyaçlarına uyum sağlayamadığından dolayı seni mutsuz edebilir. Hatta evden uzaklaşmana neden olabilir.

Yeni ev sahipleri, evlerini dekore ederken yapacakları yeniliğin mutlaka işlevsel olup olmadığını göz önünde bulundurmalıdır. Kullanışsız ancak dekore edilmiş bir evde, isteklerini doğru oranda karşılamayabilir. Bu nedenle kullanılan alanın trafik akışını engellemeyecek ve alanın rahat kullanımını etkilemeyecek olmasına özen gösterilmelidir.

Yeni evlenecekler için de ev dekorasyonu önem arz etmektedir. Duvar renklerinden, mobilya seçimine ve hatta aksesuar seçimine kadar geçen süre, kararsızlığa ve kafa karışıklığına neden olabilir. Kararsızlık ve kafa karışıklığı bu dönemi tatsız ve gergin bir hale dönüştürebilir. Burada önemli olan, ortak paydada buluşmak ve gereğinden fazla eşya almamaktır. Mimari özelliklerine göre farklılık gösteren evleri, kimi zaman dekore etmek güç olabilir. Yetersiz duvar alanı olan bir odayı akıcı kullanmak, bol pencereli ve kapılı bir alanı istediğin şekilde dekore etmek çoğu zaman zorlandığın konulardan biri olabilir. Ancak bu gibi durumlarda yaratıcılığından yardım almalısın. Ölü nokta kalmayacak şekilde alanı aktif kullanmaya özen göstermelisin.

Yeni ev sahipleri, evlerini dekore ederken ilk olarak hangi eşyalara ihtiyacının olacağını belirlemelidir. İhtiyaç duyulan demirbaş mobilyalar belirlendikten sonra; duvar kâğıdı, boya ve zemin seçimi gibi tadilat işlerini gözden geçirin. Zemin seçiminde, trafik ve nem gibi etmenleri göz önünde bulundurmalısın. Trafiği yoğun alanlarda seramik zeminleri tercih edebilirsin. Seramik zeminler diğer zeminlere göre daha uzun ömürlü olduğundan dolayı pratik kullanım sağlamaktadır. Bunun dışında; parke, duvardan duvara halı ve doğal taş gibi diğer seçenekleri de tercih edebilirsin. Duvar rengi, dekorasyonun tamamlayıcı parçaları arasında yer alır. Bu nedenle duvar rengi konusunda seçim yaparken; eşyaların renklerini, kişisel zevk ve tercihlerini göz önünde bulundurmalısın. Aynı zamanda evin konumu da boya seçimini etkilemektedir. Az güneş alan karanlık alanlarda daha açık renk boyalar tercih edilmelidir. Boya yerine duvar kâğıdı da kullanabilirsin. Özellikle yüzeyi problemli duvarları, duvar kâğıdı ile kaplayarak güzel sonuçlar elde edebilirsin. Islak zeminlerde kullanılan duvar kâğıtlarını da mutfak ve banyo gibi daha nemli alanlarda tercih edebilirsin. Ayrıca asma tavan ve niş gibi alanlar yaratarak, alanını daha çekici hale getirebilirsin.

Yeni ev için mobilya seçiminde ise, belirli bir tarzın üzerine yönelirsen daha doğru sonuçlar elde edebilirsin. Farklı tarzları birbiriyle karışmak risk oluşturur. Ancak farklılık arıyorsan ve değişik tarzları birbiriyle kombinlemeyi seviyorsan deneyebilirsin. Aynı zamanda ihtiyacımız olan mobilyanın rahat ve konforlu olması önceliklidir. Saatlerini geçireceğin koltuk takımının rahatsız olması, huzursuz olmana sebep olacaktır. Mobilya seçiminde, uzun ömürlü ve fonksiyonellikte ön planda tutulmalıdır. Ayrıca evin ışık yoğunluğu, mobilya seçiminde de önemli rol oynamaktadır. Küçük evlerde ve az ışık alan odalarda koyu renk mobilya seçimi boğucu bir ortam oluşmasına neden olabilir. Yeni evin, küçük ise daha etkili ve kullanışlı mobilya seçimleri yapmalısın. Mesela küçük alanlarda en çok tercih edilen koltuk takımları, l tipi modellerdir. Minimal formda dekore edilen alanlar, küçük evler için etkili çözümler sunar. Alanın kısıtlıysa sende böyle tercihler yapabilirsin. Ayrıca küçük evler için mobilya seçiminde, depolama alanı olanları tercih edersen daha kullanışlı çözümler sunacaktır. Küçük alanları aktif kullanabilmen için katlanan mobilyalardan da yardım alabilirsin. Yemek masası, sehpa ve sandalye gibi katlanan mobilyalar, küçük evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Büyük alanlarda ise, daha heybetli oturma grupları, yemek odası takımları veya yatak odası takımları tercih edebilirsin.

Aksesuarlarda olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Küçük ayrıntı gibi görünse de dekorasyonu daha belirgin kılacaktır. Aynalar, biblolar, duvar rafları, çerçeveler, aydınlatmalar ve perdeler dekorasyona eklendiğinde daha güzel sonuçlar almanı sağlayacaktır. Aynı zamanda huzurlu bir ortam oluşturmak için hobilerine yer verebilirsin. Yeni evinde, keyif köşeleri oluşturarak kendini mutlu edebilirsin. Günün yorgunluğunu atacağın yaşam alanları yaratabilirsin. 

Dekopasaj yeni evini kurarken, zevkle döşemene de yardım ediyor. Modern ve markalı mobilyaları %70'e varan indirimlerle bulabilir ve bütçeni yormadan harika bir dekorasyona sahip olabilirsin. Yeni evin için özenle seçtiğimiz mobilyalara ve aksesuarları hemen  buradan keşfedebilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0