Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 9 Saat 36 Dakika

Rustik Ev Dekorasyonu

Modern şehir hayatından bir nebzede olsa uzaklaşmanı sağlayacak olan bu tarzı senin için araştırdık!

Rustik kelimesinin anlamı, kırsal ve köy yaşamına ait olarak karşımıza çıkmakta. Bu tarzı tamamlayan ve en sık kullanılan malzemelerin başında ahşap gelmektedir. Rustik dekorasyonda kullanılan her şey daha az işlenmiş ve daha doğal bir görünüme sahiptir. Rustik ev dekorasyonlarında tercih edilen ahşap, çok az işlem görmüş veya hiç işlem görmemiş olmasından dolayı, daha yıpranmış, salaş ve eskitilmiş bir görünüm sergilemektedir. Country tarz ile benzerlik gösterse de, rustik tarzda daha çok ahşap, kendi renk tonlarına yakın kullanılmaktadır. Ayrıca rustik stil, modern objelerde barındırmaktadır. Rustik stilde, ağacın kusurlarını ve dokusunu belirgin bir şekilde görmek mümkündür. Bu da tarzı farklı ve özel kılmasına neden olmaktadır. Rustik tarz, doğadan ilham almış dokuları ve ahşabın doğal sıcaklığıyla mistik bir atmosfer yaratmana yardımcı olacaktır. Modern şehir hayatından bir nebzede olsa uzaklaşmanı sağlayacak olan bu tarzı senin için araştırdık!

Rustik ev dekorasyonunda, evinde ahşap kiriş veya sütun yoksa rustik görünüm havasını daha iyi verebilmek için sahte kiriş ve sütunlar oluşturabilirsin. Rustik havayı yansıtan diğer öğelerde parke ve taş zeminlerdir. Köy ve kırsal yaşam belirtileri sunan tarzı, en iyi bu şekilde yansıtmak mümkündür. Ancak maliyetli ve uğraş verici bir yöntem olduğunu düşünüyorsan, sadece mobilyalar ve aksesuarlar yardımıyla da bu havayı evine taşıman mümkün. Ayrıca bu tarzda, el yapımı ürünler, hasır objeler ve aksesuarlar, dokuma halı ve kilimler, otantik desenler, ahşap askı ve raflar ön plana çıkmaktadır. Sende rustik tarzı uygularken, kendi zevklerine göre birçok obje ve aksesuar tasarlayarak evinde sergileyebilirsin. Mesela, salonun için ahşap çerçevelere sahip bir ayna tasarlayabilirsin. Ahşap tahta parçaları ve kalın hasır ipler kullanarak banyona veya mutfağına havlu askılığı da yapabilirsin. Hasır sepetler kullanarak içerisine temiz havlular yerleştirebilirsin. Hazır sepetlere mutfak dekorasyonlarında da yer verebilirsin. Ağzı geniş hazır sepetin içerisine, tuz ve baharatlık gibi sürekli elinin altında bulunmasını istediğin eşyaları yerleştirebilirsin. Ayrıca küçük sandıkları da tezgâh üzeri raf olarak, yan yatırılmış şekilde kullanabilirsin. Ahşap görüntüsüyle rustik dekorasyonunu tamamlayan bu aksesuarlar, aynı zamanda şık bir görünüm sunacaktır.

Yaratıcılığından yararlanarak evini renklendirmek senin elinde!

Mutfaktan salona, salondan yatak odasına, yatak odasından antreye kadar evinin her köşesinde bu tarzı rahatlıkla kullanabilirsin. Yaşam alanlarının her köşesinde kendine yer bulabilen bu tarzı, istediğin gibi yorumlayabilmende mümkün. Son yıllarda modern tarz ve geleneksel tarz ile harmanlanan rustik tarzın oldukça başarılı sonuçlar doğurduğu görülmektedir.

Rustik ev dekorasyonunda, mutfağında ve banyonda klasik izler taşıyan karolar kullanabilirsin. Dolap kapaklarında ve mutfak tezgâhında, az işlem görmüş ahşap kullanabilirsin. Aynı zamanda mutfak dolaplarında farklılık yaratmak için, istersen dolapları kapaksızda kullanabilirsin. Bu tarzda en çok kullanılan; toprak tonları, siyah - beyaz uyumu ve nötr renklerdir. Ayrıca bu tarzda, eskitme taşlara da yer verebilirsin. Eski görünümlü mobilyaları da bu tarzla kolayca harmanlaman mümkün.

Salon ve oturma odası gibi alanlarda rustik tarzdan yararlanırken, kitaplık, büfe, konsol ve duvar rafları ile bu tarzı ön plana çıkarabilirsin. Orta sehpa ve yan sehpalarda işlem görmemiş kütükler tercih ederek doğal bir görünüm yaratabilirsin. İkinci el mobilyalar kullanmayı da deneyebilirsin. İkinci el yan sehpa veya ikinci el bir orta sehpa kullanarak bu tarza uygun mobilyaları uyguna halletmiş olursun. Duvarlarında mutlaka ahşap aksesuarlara yer vermelisin. Mobilya seçiminde, diğer tarzlarda olduğu gibi bu tarzda da lüzumsuz eşyalar almaktan kaçınmalısın. Ahşap zor bir malzemedir. Fazla kullanıldığında boğucu ve karanlık bir etki yaratabilir. Birde gereğinden fazla eşya kullanma niyetindeysen, dekorasyonda başarısız sonuçlar ile karşılaşman mümkündür.

Yatak odası dekorasyonunda rustik tarzı kullanırken, yatak başlığında doğal ahşaba yer verebilirsin. Eskitilmiş veya ikinci el eşyalar arasından seçeceğin komodin ve şifonyer ile dekorasyonunu daha benzersiz hâle getirebilirsin. Odanın boyutuna göre dokuma halı ve kilimler tercih edebilirsin.

Antrede de rustik tarzı yaratmak mümkün. Rustik tarzda dresuar seçiminde ahşabın kendi tonları arasında seçim yapmalısın. Doğal görünmeyen renkler tercih etmemeye özen göstermelisin. Ayrıca, eskitilmiş ve ikinci el dresuar modellerine de yer verebilirsin. Tarzına ve antrenin büyüklüğüne göre aradığın orasyonunu daha benzersiz hâle getirebilirsin. Odanın boyutuna göre dokuma dresuar modellerini, web sayfamız üzerinden uygun fiyata temin edebilirsin. Ayrıca rustik tarzını tamamlayacak birçok benzersiz eşyayı da sayfamızda bulabilirsin.

Sıcacık bir ambiyans ve büyüleyici rustik doku sayesinde evini diğer evlerden daha farklı kılabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0