Sehpa Nasıl Dekore Edilir?

Salonumuzun odak noktası olan orta sehpalar, daha şık nasıl dekore edilir?

Sehpalar evdeki en büyük yardımcılarımızdan, orta sehpaların yaptıkları saymakla bitmez. Misafirlerimizi ağırlamamıza yardım ediyor, kahvemizi paylaşıyor, salonumuzun şık görünmesini sağlıyor. Kimi zaman koşturmadan yorulan ayaklarımızı dinlendirmemize bile yardımcı :)

Peki salonumuzun odak noktası olan orta sehpalar, daha şık nasıl dekore edilir?

Kitaplardan zemin yap

Koleksiyonunu yaptığın kitapların, sehpa dekoru için en önemli parçalar. Tek başına kullanabileceğin gibi, zemin olarak kullanarak üzerini aksesuarlar mumlar ve kişisel parçalarla tamamlamak her zaman daha şık görünmesini sağlıyor.

İkiz sehpa

Aynı sehpanın farklı boyları veya aynı boyutu ile ikiz sehpa görünümü hem daha fazla kullanım alanı hem de daha elegan bir görünüş yakalamak için kullanacağın yöntemlerden.

Bitkiler her yerde

Bitkiler her zaman her yerde kullanabildiğimiz sadık dostlarımız. Şık bir vazoyu tamamlayacak taze çiçekler, ağaç dalları bile olabilir. Biz bu kez terraium ve suculentleri öneriyoruz.

Kişisel Parçalar

Seramik biblolar, farklı aksesuarlar ve objeler her sehpanı hareketlendirecektir. Ama herkesten farklı bir dekor için kişisel eşyalarla dekore etmek en güzeli! Seni yansıtacak parçalar kullan, sehpana karakter kat.

Puf sehpalar

Hem işlevsel olarak hem de görünüş açısından puf sehpaları kullanıyorsan. Bu üzerini dekor malzemelerin ile süslemene engel değil. Şık bir tepsiden yardım alabilirsin.

Açık sehpalar

Cam sehpa kullanıyorsan, metal aksesuarlar ile ışığı yansıtabilir ve ışıltılı bir görünüm katabilirsin. 

Modern tarzda şeffaf sehpalar için ise altını dekoratif sepetler ve saklama kutuları ile koyarak değerlendirebilirsin. İkinci el sehpalar seçerek hem zevkine hem de bütçene uygun seçimler de yapabilirsin.

Mumlar

Mumlar olmazsa olmaz parçalardan. Büyüklü küçüklü kullanmak ise etkisini daha da attırıyor.

Mevsime göre değiştir

Mevsime göre dekor değiştirerek hem trenleri yakalamış hem de kalıcı görünümden sıkılmamış olursun. Mevsim yaprakları, kuru dallar, kozalar, balkabakları sonbahara, çamlar ise kış dekorasyonuna çok yakışacaktır.

Hala zevkine göre bir sehpa bulamadıysan, hemen keşfe başla!

Yazar, Tuğçe Tağ

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0