Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 5 Saat 38 Dakika

Evde Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde kolay bir şekilde koltuk temizliği yapmak istiyorsan; ihtiyacın olan pratik bilgiler bu yazıda seni bekliyor. Vakit kaybetme...

“Koltuk temizliği evde nasıl yapılır?” diye düşünüp duruyorsan, aslında bunun birçok yolu var. Dilersen; işi uzmanlarına bırakıp evine profesyonel koltuk temizleme servisi çağırabilirsin. Ya da farklı yöntemlerle bu işi kendi başına da halledebilirsin. Koltukların kumaş kaplı yüzeyleri kılıf şeklinde ise ve yıkanabilir özelliğe sahipse, işin oldukça kolay! Kılıfsız koltukların için ise hiç üzülme. Çünkü, ihtiyacın olan koltuk temizliği için pratik bilgiler bu yazıda seni bekliyor. İşte, A'dan Z'ye koltuklarını temizlemeni kolaylaştıracak adımlar.

1.Süpürge ile İşe Başla

Koltukları silme işlemine başlamadan önce üstünde biriken tozları süpürge ile toplaman gerekir. Önce kabaca süpürdüğün koltuğun ince birleşim yerlerine yerleşen tozları toplamak içinse süpürgenin fırça ucundan yararlanabilirsin. Modüler kanepelerde birbirine takılan modüllerin arasını, kapitone detaylı koltuklardaki girinti ve çıkıntıları, minderlerin kenar ve köşelerini, biye detaylarının içe kıvrılan kısımlarını fırça ile kolayca tozlardan arındırabilirsin.

2.Tüy Toplayıcı ile Koltukların Üstünden Geç

Evde evcil hayvan besliyorsan bu adımı atlamayı sakın aklından bile geçirme! Minik dostunun tüyleri, gözle göremesen de mutlaka koltuklarının üstüne yerleşmiş seni bekliyor olacaktır. Rulo şeklindeki tüy toplayıcılar sayesinde basit bir şekilde bu tüylerden kurtulabilirsin. Evcil hayvanın olmasa da, detaylı bir koltuk temizliği için bu adımı atlamamanda fayda var. Koltuk minderlerinin yanı sıra, kırlentler ve koltuk şalı gibi aksesuarlar üzerinde biriken tüyleri de bu tip tüy toplayıcılar sayesinde ortadan kaldırabilirsin.

3.Kumaşa Uygun Temizleme Yöntemini Seç

Koltuk kumaşı makinede yıkanabilir özellikteyse minder kılıflarını dikkatli bir şekilde çıkarıp; çamaşır makinesinde uygun koşullarda yıkayabilirsin. Çıkarılamayan kumaş kaplamalar için koltuk temizliği nasıl yapılır, diye merak ediyorsan; evde hazırlayacağın çeşitli karışımlarla koltuklarını silerek tertemiz hale getirebilirsin. İlk olarak sert zeminlerden işe başlayabilirsin. Beyaz ve krem renkli koltuklarda çok az miktarda çamaşır suyu ile arap sabununu karıştırarak koltuklarını silmek için kullanabilirsin.

4.Doğal Yöntemleri Dene

Doğal bir çözüm arıyorsan koltuk temizliğinde karbonat ile mükemmel sonuçlar elde edebilirsin. Bunun için, bir bardak sıcak suya bir yemek kaşığı kadar karbonat ve yaklaşık 5 yemek kaşığı beyaz sirke ekleyip karıştırmalısın. Bu karışımı herhangi bir boş sprey şişesine doldurup temizlemek istediğin koltuk yüzeyine püskürtebilirsin. Püskürttüğün sıvıyı kuru bir bezle kurulamalısın ki kumaş, bölgesel olarak bu sıvıyı emip zarar görmesin. Koltukların tertemiz hale gelinceye kadar bu işlemi tekrarlayabilirsin.Koltuk temizliği yapmak istemiyor; aslında koltuklarını değiştirmek için bahane arıyorsan eski koltuklarını ikinci el olarak Dekopasaj'da satışa çıkarabilir; kendine yepyeni ve tertemiz koltuklar alabilirsin. Ekonomik bir yenilik için ise, Dekopasaj'da satılan, toz göstermeyen renklerdeki ikinci el kanepe modellerine göz atabilirsin. Kılıfları pratik bir şekilde çıkarılıp yıkanabilen, koyu renkli, kolay silinebilir, birbirinden güzel ikinci el koltuklar Dekopasaj'da seni bekliyor. Hemen beğendiklerini sepetine ekleyebilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0