Hayatını Kolaylaştıracak Akıllı Sehpalar

En yenilikçi iç mekân tasarımlarının vazgeçilmezi olan akıllı sehpa modelleri hangileri? Akıllı sehpa masa olarak nerelerde kullanılır? İşte, bu muhteşem sehpalara ilişkin bilmek isteyeceğin tüm detaylar.

Akıllı Sehpa

Bir sehpa düşün; aynı zamanda hem sehpa hem yemek masası hem de depolama alanı olarak kullanılabiliyor. İşte, akıllı sehpa dedikleri tüm bu ihtiyaçlara ve çok daha fazlasına aynı anda kolayca cevap verebiliyor. Peki, en yenilikçi iç mekân tasarımlarının vazgeçilmezi olan akıllı sehpa modelleri hangileri? Akıllı sehpa masa olarak nerelerde kullanılır? İşte, bu muhteşem sehpalara ilişkin bilmek isteyeceğin tüm detaylar:

Hayatını Kolaylaştıracak Akıllı Sehpa Modelleri

Salonda minimal bir tarz yaratmak için birbirinden şık akıllı sehpa çözümlerini deneyebilirsin. Özellikle tek kişilik veya iki kişilik yaşam alanlarında devasa yemek masaları yerine masaya dönüşebilen sehpaları kullanarak dekorasyonda ciddi anlamda yer kazanabilirsin. Akıllı sehpa yemek masası olarak kullanılmak istendiğinde ürünün iç kısmında bulunan mekanizma devreye girerek üstünde yemek yenilecek olan tablanın yükselmesini sağlar. İdeal yemek masası yüksekliğine ulaşan bu tabla katlanır özelliğe sahip ise sehpanın boyutlarından farklı boyutlardaki bir yemek alanına sahip olabilirsin. Böylece ekstra bir masa kullanmadan sandalyede oturup yemeğini yemenin tadını çıkarabilirsin.

Zigon olarak uzanabilen sehpalarda ise yine iç kısımda yer alan mekanizma sayesinde oturduğun yerde çayını kahveni koyabilecek ekstra yüzeylere tek tuşa basarak sahip olabilirsin. Kumanda ile kontrol edilebilen modeller istediğin anda sehpanı önüne getirir. Manuel olarak hareket ettirilen sehpalarda da kolayca dilediğin düzenlemeyi yapabilirsin. İstersen dizüstü bilgisayarını bu sehpaya koyup; kendine küçük bir çalışma alanı bile yaratabilirsin.

Akıllı sehpaların bir diğer özelliği ise alt kısımlarında saklanan depolama çözümleridir. Kullanışlı çekmece ve raflar ile aynı zamanda kitaplık veya konsol görevi üstlenen modeller tek ünitede maksimum fonksiyonu gerçekleştirmeyi hedefler. Özellikle dar yaşam alanlarında bu tip işlevsel ürünlerle pratik ve minimal bir yaşam sürebilirsin.

Akıllı Sehpaların Bakımı Nasıl Yapılır?

Normal sehpaların temizliği için toz almak ve silmek genellikle yeterlidir. Akıllı sehpalarda ise mekanizmanın, iç bölmelerin ve dış yüzeyin daha detaylı bir şekilde temizliğinin yapılması gerekir. Bunun için toz alma sırasında köşelere ve küçük noktalara ulaşabilecek aparatları kullanabilirsin. Su ile temizlik yaparken ise sehpanın uzun süre neme maruz kalmasına engel olmalısın. Yemek yerken ya da bir şeyler içerken bardağının tablaya direkt olarak temas etmesi de sehpana zarar verebilecek başlıca durumlardan birisidir. Detaylı temizlik yapmanın yanı sıra akıllı sehpanın kullanım ömrünü uzatmak için bu tip davranışlardan kaçınmalı, yeme içme anında masa örtüsü, runner, amerikan servis ve bardak altlığı gibi eşyalardan yararlanmalısın.

Akıllı sehpa fiyatları, ürünün sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Genellikle normal sehpalardan daha yüksek fiyatlarla satılan akıllı ürünlere sahip olmak için yeterli bütçen olmadığını düşünüp vazgeçmene hiç gerek yok! Dekopasaj’da birbirinden kullanışlı ikinci el akıllı sehpa modelleri mevcut. Üstelik, fiyatları da oldukça uygun! Sen de bütçene uygun bir akıllı sehpa arıyorsan; hemen Dekopasaj’daki ürün seçeneklerine göz atıp; beğendiklerini sepetine ekle!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0