Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonu için yenilikçi ve yaratıcı fikirler ile şık ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yapmak senin elinde! Eşsiz bir salon yaratmak istiyorsan hemen tıklayarak başlayabilirsin!

Salon dekorasyonu için yenilikçi ve yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyuyorsan, doğru yerdesin. İster, trendlere uygun seçimler yaparak salonun tarzını modaya uydur; istersen de zamansız mobilyalarla uzun yıllar boyunca kullanabileceğin, şık ve kullanışlı bir dekorasyon oluştur. Salon dekorasyon modelleri arasında her ikisi için de farklı tarzlara hitap eden birçok alternatif bulabilirsin. İşte; ilham alabileceğin, çeşitli stillerdeki salon dekorasyon örnekleri:

Vitrin Yerine Kütüphane Kullan

Eski tip salon dekorasyonları için olmazsa olmaz mobilyalardan biri olan vitrinler; popülerliğini çoktan kaybetti. Bunun yerine farklı kütüphane modelleri salonlardaki yerini almaya başladı. Sen de kitaplarını evin farklı köşelerindeki raflara veya küçük, dar kitaplıklara sıkıştırmak yerine salonda kullanacağın gösterişli bir kütüphanede sergiye çıkararak; salon dekorasyonuna farklı bir dokunuşta bulunabilirsin. Cam kapaklı kütüphaneler, bu anlamda ideal bir seçim olacaktır. Açık raflardan oluşan kütüphanelerdeki tozlanma sorununun önüne geçebileceğin cam kapaklı ürünlerde; LED aydınlatma çözümleri uygulayarak kitapların ve mobilyanın kusursuz bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin. Elindeki salon vitrinlerini ise dilersen ikinci el olarak satışa çıkarabilir ya da farklı bir renge boyayıp; salonda retro etkisi yaratan özgün bir dekorasyon elemanı olarak değerlendirebilirsin.

Zamansız Koltuk ve Kanepe Modellerini Keşfet

Salonda klasik tarzda bir dekorasyon yapmayı hedefliyorsan; yıllardır trend listesinde zirvede oturan ve uzun bir süre daha yerini koruyacak gibi gözüken chester koltuk modellerine göz atabilirsin. Kapitone detayları, kıvrımlı hatları ve elegan görünümü ile farklı tarzlara uygun olarak yeniden yorumlansa da klasik havasından ödün vermeyen bu modeli sen de salon dekorasyonunda kullanabilirsin. Modern tarzda bir salon dekorasyonuna sahip olmak istiyorsan; tercihini minimal kanepe ve koltuk modellerinden yana yapabilirsin. Bu tarz, abartılı detaylardan arındırılmış, yalın ve zamansız koltuk modellerini güncel dekorasyon trendleri hızla değişiyor olsa da, hemen her tarzdaki salonda uzun yıllar boyu rahatlıkla kullanabilirsin.

Yaratıcı Salon Dekorasyonu Fikirleri ile Fark Yarat

Salonun monoton görünümünden sıkıldıysan; renkli aksesuarlar ve kendine özgü detaylarla bu mekâna yepyeni bir boyut kazandırabilirsin. Sevdiğin bir müzik aletini duvar aksesuarı olarak kullanabilir; çocukluk bisikletinin lastiklerinden yapacağın kendin yap projeleri ile salon dekorasyonuna nostaljik ve anlamlı dokunuşlarda bulunabilirsin. Aile fotoğraflarınızı bastırıp jüt ipler ve tahta mandallar yardımı ile salonda dikkat çeken bir anı duvarı oluşturabilir; peri ışıklar ile süsleyeceğin bu duvarın önüne rahat bir berjer, küçük bir yan sehpa ve sıcacık bir koltuk battaniyesi yerleştirerek salon dekorasyonunda kendine özel sıcak bir köşeye yer verebilirsin.

Salonda uygulayabileceğin farklı dekorasyon fikirleri elbette bunlarla sınırlı değil. Zeminde, duvarda, mobilya seçimlerinde ve aksesuarlarda, salonuna renk katacak daha birçok farklı fikir üretebilirsin. Yapay bitkiler, duvar stickerları, sıra dışı aydınlatma elemanları ve akıllı mobilya tasarımları gibi fikirler ile yenilikçi, şık ve kullanışlı bir salon dekorasyonu yapmak senin elinde!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0