%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 18 Saat 43 Dakika

Antre Dekorasyonu Nasıl Olmalı? Antre Dekorasyonu Fikirleri

Evimizin en sık kullandığımız noktalarından olan antreler, doğru tasarımlar ile bambaşka yerler haline gelebilir. Bu yazımızda antre dekorasyonu ipuçlarını bulabileceksin.

Yaşam alanına adım attığında seni ve misafirlerini karşılayan ilk yer, genellikle antredir. Her ne kadar evini dekore ederken önceliği misafirlerini ağırladığın salon ya da yemek odası gibi alanlara veriyor olsan da unutma ki antre, misafirlerinin gözünde evine dair ilk izlenimlerin oluşacağı yerdir. Öyleyse, evin genel dekorasyonuna ilişkin ilk ipuçlarını veren, düzenli, kullanışlı ve şık bir antre dekorasyonu nasıl olmalı? Antre dekorasyonu yaparken dikkat etmen gerekenler neler? İşte, bu soruların cevapları ve birbirinden güzel antre dekorasyonu fikirleri...

Antre Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Antre dekorasyonu yaparken öncelikle mekanda belli bir düzen ve bütünlük sağlamaya önem vermelisin. Dağınık gözüken giysi ve ayakkabılar için kullanışlı depolama çözümleri üretmeli; günlük eşyalarını ise pratik kullanıma uygun olacak şekilde saklamalısın. Bunun için sıfır veya ikinci el portmanto modellerine göz atabilirsin. Düzenli ve sade bir görünüm elde etmek istiyorsan antrede kapaklı dolap modellerini tercih etmende fayda var. Açık raflarda duran ayakkabılar dağınık bir görüntüye neden olabilir.İkinci adım olarak, antrede boy aynalara yer vermek hem kullanışlı hem estetik bir çözümdür. Dolap kapaklarında veya duvarlarda bulunan boy aynaları, dışarı çıkarken nasıl göründüğüne bakmak için kullanabilirsin. Bulunduğu yüzeye derinlik katan bu aynalar, aynı zamanda dar ve karanlık bir antreyi geniş ve aydınlık göstermenin de anahtarıdır.Antrenin boş kalan kısımlarında dekoratif bir etki yaratmak için şık bir dresuara veya şifonyere yer verebilirsin. Seçtiğin konsolda çekmece veya raf gibi ek depolama alanlarının bulunması, antrenin düzenli gözükmesine yardımcı olacaktır. Dilersen bu konsolun üstünde şık bir aynaya yer vererek antre dekorasyonunu daha gösterişli hale getirebilirsin. Rustik bir dresuar ile antika bir ikinci el aynayı kombinleyebilir; modern konsolların sade şıklığını çerçevesiz minimal aynalarla tamamlayabilirsin.

Antre Dekorasyonu için Ekonomik Öneriler

Antre dekorasyonu için yapacağın mobilya değişiklikleri bütçeni zorluyorsa; ilk seçeneğin ikinci el ürünleri tercih etmek olabilir. Bunun yanında, antreni güzelleştirmek için uygulayabileceğin bütçe dostu başka öneriler de var. Örneğin; aksesuarlarda ve aydınlatma elemanlarında değişiklikler yapabilirsin. Ya da birbirinden yaratıcı kendin yap projeleri ile antreni özenle dekore edilmiş kusursuz bir yaşam alanına dönüştürebilirsin. İşte antre dekorasyonu için uygulayabileceğin, en ekonomik çözüm önerilerimiz:

  • İlk olarak mevcut ahşap mobilyalarını değiştirmek yerine onları boyamakla işe başlayabilirsin. İstediğin renkte bir akrilik boya, zımpara, fırça ve vernik. İhtiyacın olan malzemeler sadece bunlar. Gerisi için yaratıcılığını kullanarak antren için eşi benzeri olmayan mobilyalar tasarlayabilirsin.
  • Meyve kasalarını kullanarak antrede kendine ayakkabılık veya alternatif bir depolama alanı olarak kullanabileceğin bir açık raf ünitesi oluşturabilirsin. Birkaç meyve kasasını yan yana ve üst üste koyarak oluşturacağın bu üniteyi istersen dekorasyonla uyumlu bir renge boyayabilir veya kendi renginde bırakarak mekâna doğallık katabilirsin.

  • Antrede oturacak bir alana ihtiyaç duyuyorsan paletten bank yapmaya ne dersin? Üstelik bu paletleri antre için uygulayabileceğin başka kendin yap projelerinde de kullanabilirsin. Örneğin; farklı renklere boyadığın paletlerle şık bir dresuar oluşturabilir; bu dresuarı antre ile evin diğer alanları arasında kullanabileceğin bir seperatör olarak değerlendirebilirsin.
  • Aksesuar değişikliğine geldiğimizde; dresuar üzerine yerleştireceğin ikinci el, vintage bir abajur antre dekorasyonunda son derece şık bir etki yaratır.
  • Telefon, radyo ve ütü gibi ikinci el antika aksesuarlar, dekoratif anahtarlıklar, şemsiyelik ve gazetelik gibi eşyalarla bu mekânı çok daha estetik bir görünüme kavuşturabilirsin.

Antre dekorasyonu için yapabileceklerinin sayısı, hayal gücünle sınırlı... Kendine güven ve tarzını yansıtan bir antre dekorasyonu için hemen kolları sıva!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0