Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük İndirim Günleri Başladı! - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 8 Saat 30 Dakika

Yılın Pantone Rengi: Ultra Violet

Pantone renk uzmanları tarafından ultra violet renginin tanımı, ‘karmaşık ve düşünen, kozmosun gizemlerini, öne uzanan şeyin entrikasını ve şu an bulunduğumuz yerin ötesinde keşifleri önermektedir. ‘ şeklinde tanımlanmıştır. Aynı zamanda ultra violet, dramatik olarak kışkırtıcı ve düşünceli mor bir gölge, geleceğe işaret eden özgünlük, yaratıcılık ve vizyon düşüncesini anlatmaktadır.

Pantone Renk Kataloğu Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Pantone renk kataloğu; özellikle web tasarımcıların fazlasıyla tercih ettiği, standart renk anahtarı kataloğuna verilen isim olarak bilinmektedir. Renk uyumunu yakalamak matbaacılar ve grafikerler için oldukça önemlidir. Tasarlanan renk ile baskıdan sonra karşılaşılan rengin aynı olması adına, pantone kataloğu kullanılmaktadır. Her rengin bir anahtar kodu bulunan pantone kataloğunda, tasarımcının, üreticinin ve tüketicinin bu şekilde işini kolaylaştırdığı düşünülmektedir.

Her yıl Pantone’nin renk uzmanları birçok ülke ve şehir gezerek araştırmalar yapmaktadır. Moda, teknoloji, doğa ve daha birçok alanda araştırma yapan uzmanlar, araştırma sonuçlarında yılın moda rengini açıklarlar. Bu yılın pantone rengi ise, ultra violet olarak belirlenmiştir. Pantone renk uzmanları tarafından ultra violet renginin tanımı, ‘karmaşık ve düşünen, kozmosun gizemlerini, öne uzanan şeyin entrikasını ve şu an bulunduğumuz yerin ötesinde keşifleri önermektedir. ‘ şeklinde tanımlanmıştır. Aynı zamanda ultra violet, dramatik olarak kışkırtıcı ve düşünceli mor bir gölge, geleceğe işaret eden özgünlük, yaratıcılık ve vizyon düşüncesini anlatmaktadır.

Ev Dekorasyonlarında Ultra Violet

Bu yıl ultra violet rengi, giyimden, web tasarıma, ev dekorasyonu ve ofis dekorasyonuna, kozmetik ve aksesuarlara kadar hayatımızın her alanında karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Aynı zamanda mor renk, iddialı ve sıcak bir görünüm de oluşturmaktadır. Bu nedenle ev dekorasyonlarında doğru ölçülerde kullanılmalıdır. Salon ve oturma odası dekorasyonlarında ultra violet rengini mobilyaların döşemelerinde kullanabilirsin. Özellikle kadife kumaşlarda kullanılan bu renk sayesinde, salonuna mistik bir hava katabilirsin. Berjer ve puflarını da ultra violet rengi ile daha ilgi çekici ve gösterişli kılabilirsin. Ayrıca yılın pantone rengini, halı tercihlerinde de göz önünde bulundurmalısın. Mor renk ve tonları fazla kullanıldığında boğucu bir hava yaratabilir. Bu nedenle küçük salon ve oturma odalarında, bu rengi daha temkinli kullanmalısın. Bu gibi durumlarda kırlent renklerinde ve aksesuarlarda ultra violet rengine yer verebilirsin. Mor renk aynı zamanda, lüks bir görüntü oluşturmakta da oldukça başarılıdır. Bu rengi pastel renkler ile tamamlayabileceğin gibi aynı zamanda bronz ve altın renklerini de kullanarak zarif ve şık bir görünüm elde edebilirsin.

Bu yılın pantone rengi ultra violeti evinin her alanında kullanabilirsin. Balkon dekorasyonlarında mor renkli mumlar kullanarak daha romantik bir tasarım oluşturabilirsin. Son yılların en çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri arasında yine mor ve beyaz renkler yer almaktadır. Mutfak dekorasyonlarında özellikle beyaz mutfak dolaplarına sahipsen, bu rengi perde seçiminde ve mutfak sandalyelerinin döşemeliklerinde kullanabilirsin. Aynı zamanda masa örtüsü veya servislerde de ultra violeti tercih edebilirsin. Aksesuar olarak vazo ve çerçeve modelleri ile duvarlarını renklendirirken aynı zamanda benzer renk tonlarını barındıran duvar rafları da kullanabilirsin. Bu rengi zıt renk tonları ile de kombinleyebilirsin. Sarı, beyaz veya lacivert renk tonları ise, doğru kullanıldığında ultra violet rengi en iyi tamamlayıcı renkler olarak görülebilmektedir.

Yatak odası dekorasyonlarında ultra violeti; nevresim takımları, yatak örtüleri, aksesuarlar gibi farklı şekillerde kullanabilirsin. Ayrıca aydınlatmalarda da tercih edebilirsin. Başucu abajur veya avizelerini, mor renk veya tonlarını içeren şapkalar ile güzelleştirebilirsin. Aynı zamanda yatak odası halı veya perdelerinde bu rengi tercih edebileceğin gibi, duvar kâğıdı ve duvar renklerinde de mor rengin mistik atmosferinden yararlanabilirsin.

Banyo dekorasyonunda ultra violet rengi, aksesuarlarla ön plana çıkarabilirsin. Sabunluk takımında veya banyo aksesuarlarında mor tonlarını kullanmak, banyona modern ve şık hava katmana yardımcı olacaktır. Ayrıca bu renk tonlarında banyo paspası ve klozet takımı da tercih edebilirsin. Havlu ve bornoz seçiminde de bu renk tonlarından yararlanabileceğini unutmamalısın.

Antre dekorasyonlarında da ultra violet rengi kullanarak, kapı girişlerini daha ilgi çekici bir hale getirebilirsin. Mor renk veya tonlarını içeren tablolar ya da aksesuarlara antre dekorasyonlarında da yer verebilirsin. Antre dekorasyonlarında ultra violet rengini kullanırken daha cesur tercihler yapabilirsin. Duvar kâğıdı seçiminde veya duvar renklerinde ultra violet rengine öncelik tanıyabilirsin.

Meditasyon alanlarında genellikle mor renk ve tonlarında aydınlatmalar tercih edilmektedir. Nedeni ise, mor rengin ilham ve enerji topluluğu oluşturduğu düşünülmektedir. Bireyleri, dünyadaki benzersiz izleri hayal etmeye teşvik eden ultra violet, aynı zamanda sınırları yaratıcı noktalar ile genişletmektedir.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0