Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 7 Saat 15 Dakika

Seramik Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Seramik hakkında daha çok bilgi için hemen yazımızı keşfet!

Seramikler genellikle kil, toprak elementleri, tozlar ve su karıştırılarak elde edilmektedir. Şekillendirilen seramik, yüksek sıcaklıktaki bir fırında pişirilerek son halini alır. Ev dekorasyonlarında mimari özelliklerinin yanı sıra aksesuar ve obje seçimlerinde de seramik ürünler bol bol karşımıza çıkmaktadır. Vazo, tabak, duvar objeleri, çanak, çömlek, testi, kase, aydınlatma ürünleri, ayna çerçeveleri gibi seramik ürünler iç dekorasyonlarda geniş kullanım yelpazesine sahiptir. Fayans, karolar ve çiniler gibi ev dekorasyonlarında yer alan mimari özellikleri kapsayan ürünlerde yine seramik ile şekillendirilmektedir.

İç mekanlarda modern ve zarif bir görünüm sunan seramik objeler aynı zamanda kombinlemesi kolay aksesuarlar olarak da bilinmektedir. Her tarza uyarlanabilir yapısı sayesinde dekorasyonlarda çok fazla ön plana çıkmaz ancak varlığını hep hissettirir.

Seramik kullanımı son yıllarda aydınlatmalarda da ön plana çıkıyor. Özellikle farklı aydınlatma seçenekleri arayanların tercih ettiği seramik aydınlatmalar alanda şık ve zarif bir görüntüye yol açıyor. Seramik aksesuarlar denilince akla ilk gelen objeler ise, vazolar ve ayna çerçeveleri oluyor. Ev dekorasyonlarında kullanmak için birbirinden farklı birçok vazo bulabilmeniz mümkün! Daha çok alanı canlandırmak için tercih edilen beyaz seramik vazolar kır çiçekleri ile bir araya gelince güçlü bir etki yaratıyor.

Yatak odasında seramik aydınlatma ürünleri kullanmak da dekorasyonuna farklı bir hava katacaktır. Özellikle salon ve antre dekorasyonlarında tercih edilen seramik aynalar da duvarlara sade bir incelik katıyor. Çini desenleri ile tasarlanan aynalar ise renkli bir görsel şölen oluşturuyor. Dekorasyonları süsleyen çeşitli seramik objelere buraya tıklayarak web sayfamız üzerinden de ulaşabilirsin.

Seramik objeler mutfak dekorasyonlarında da fazlasıyla yer almakta. Dekoratif tabaklar, kupalar, vazolar, kaseler ile mutfak dekorasyonları doğal bir görünüme ulaşıyor. Abartılı aksesuarların yanı sıra seramik objeler alana sade ve doğal bir güzellik katıyor.

Minimalist tasarımlarda yer alan beyaz doğal görünümlü seramik objeler, kır evi dekorasyonlarında başrol oynuyor. Sade dekorasyonlara dingin bir hava katan beyaz renkli seramik objeler ile dekorasyonlar daha özgün görünüyor. Özellikle eskitme mobilyaların üzerinde etkili bir dokunuş bırakan beyaz seramik ürünler vintage esintisini de beraberinde getiriyor.

Boyanabilir Ham Seramik Ürünler İle Kendi Aksesuarını Kendin Yap

Belirli şekillerden yapılan aksesuarlar arasından istediğini alıp, dekorasyonuna uygun renklere boyayabilirsin. Zevkli bir hobinin yanı sıra dekorasyonuna özgün ve kendinden bir parça katman seni daha mutlu hissettirecektir. Boyanabilir ham seramik objelere online sitelerden ulaşabileceğin gibi, ham seramik obje satan dükkanları da ziyaret edebilirsin.

Ham seramik ürünler arasında en yaygın tercih edilen objeler ise, kuş ve nar figürleri oluyor. Nar objeleri ev dekorasyonlarında bereketi, bolluğu ve şansı simgeliyor. Nar objelerinin yanı sıra seramik ürünler kategorisinde 7 filden oluşan objeler de yer alıyor. Özellikle her dekorasyon eşyası satan alanda karşımıza çıkan bu objeler en kolay alınabilecek ev hediyesi kategorisinde de ön sıralarda yer alıyor. 7 seramik fil’in büyükten küçüğe sıralanmış olduğu bu aksesuar ise ev sahibi olunacağı anlamı taşıyor. Kendi aksesuarını kendin seçerken anlam yüklenmiş bu objeleri de göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsin.

Seramik boyama yaparken sır altı boyaları ve sıvı halde satılan seramik boyaları tercih edebilirsin. Seramik boyaları toz halde de bulabilirsin. Toz halde bulunan boyaları bir miktar su ile karıştırarak sıvı hale getirebilirsin. Sır altı boyalar kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılır. Boyamak istediğin seramiğin mat veya parlak görünmesini istiyorsan sır altı boyaları alırken bu şekilde tercih yapabilirsin. Seramik boyamayı hobi haline getirip devamlı yapmak istersen turnet masası almalısın.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0