Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odanda etkileyici dekorasyonlara imza atmak istiyorsan; aradığın her şey Dekopasaj'da seni bekliyor... Detaylar için hemen tıkla!

Oturma odası dekorasyonu için farklı tarzlardan ilham alabilirsin. Klasik, modern, eklektik ve bohem gibi dekorasyon stillerine uygun, çok sayıda mobilya seçeneğine kolayca ulaşabilir; duvar kağıdı, döşeme ve aksesuar seçimleri ile oturma odasını kusursuz bir şekilde dekore edebilirsin. Peki, bu tarzlara göre oturma odası dekorasyonu nasıl olmalı? Dar mekanlarda oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır? İşte, bu soruların cevapları ve çok daha fazlası...

Klasik Tarzda Oturma Odası Tasarımı

Oturma odası dekorasyonu blog sayfalarında çok sayıda farklı öneriler ile karşılaşabileceğin bir konu... Zihnini sadeleştirmek adına bu yazıda vermeye çalıştığımız oturma odası dekorasyonu fikirleri ise daha basit adımlardan oluşuyor. Örneğin, klasik bir oturma odası için ikinci el, masif, el oyması konsol ve vitrinlere göz atmakla işe başlayabilirsin. TV ünitesi olarak da kullanabileceğin bu mobilyaların tarzını iki kişilik oymalı bir kanepe ile sürdürebilir; klasik tarza uygun berjerler ve aslan ayağı şeklindeki ayaklara sahip gösterişli bir orta sehpa ile tamamlayabilirsin. Kumaş seçimlerinde damask veya floral desenlere yönelebilir; kristalli avizeler ve abajurlarla aydınlatma seçimlerini de dekorasyona uyumlu bir biçimde yapabilirsin.

Modern Oturma Odası Dekorasyonu Örnekleri

Modern tarzda bir oturma odası tasarlamak için minimal mobilyaları tercih edebilirsin. Kitaplık ile entegre olmuş TV üniteleri ile konforlu köşe kanepeleri kombinleyebilir; oturma odasında yenilikçi rüzgarlar estirebilirsin. Kütüphane olarak kullanabileceğin kitaplıklı tv ünitesinin görsel yoğunluğunu yalın bir orta sehpa ile dengeleyebilir; şık ve modern bir oturma odasına sahip olabilirsin.

Eklektik Oturma Odası Fikirleri

Çeşitli tarzların harmanlandığı eklektik bir oturma odası dekorasyonu için farklı stillerdeki ikinci el mobilyaları bir araya getirebilirsin. Antika bir dolap, modern bir koltuk, klasik bir berjer ve renkli yastıklarla oturma odasında yapacağın yenilikleri ikinci el mobilya alışverişi sayesinde daha ekonomik bir hale getirebilirsin. Bu mobilyaların sayısı azaltıldığında eklektik bir oturma odası dekorasyonu küçük mekanlarda da kolayca yapılabilir. Önemli olan, farklı tarzların birbirleri ile aynı mekânda uyum yakalamasını sağlamak!

Bohem Oturma Odası Tasarımı

Bohem mekanlarda sıkça yer verilen minderler ve armut koltuklarla oturma odasında konforlu ve salaş dinlenme alanları yaratabilirsin. Makrome aksesuarlar, vintage konsollar ve zeminde kullanacağın renkli kilimlerle bohem tarzın sıra dışı atmosferini oturma odasında öne çıkarabilirsin. Duvar dekorasyonu için sıradan aksesuarlar yerine halat ipinden yapılmış farklı dekorları veya mandala desenli geniş duvar halılarını kullanabilirsin. Mekanda yer vereceğin mumlar ve tütsüler oturma odası dekorasyonu yaparken bohem stili kusursuz bir biçimde tamamlamana yardımcı olacaktır.

Evin diğer alanlarında olduğu gibi oturma odasında da yeni eşyalarla etkileyici dekorasyonlara imza atmak istiyorsan; aradığın her şey Dekopasaj'da seni bekliyor.. Zengin ebat seçenekleri bulunan, birbirinden şık, sıfır ayarındaki ikinci el mobilyalarla dekorasyonu ekonomik şekilde yenilemek için hemen Dekopasaj'da sıralanan antikalara göz atabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0