Ofisini Evine Taşı

Home ofis çalışma ortamı, son yıllarda birçok kişi ve şirket tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda home ofis çalışma yöntemi teknolojiyle birlikte giderek artmaktadır.

Home ofis çalışma ortamı, son yıllarda birçok kişi ve şirket tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda home ofis çalışma yöntemi teknolojiyle birlikte giderek artmaktadır. Bu yöntemin birçok avantajı bulunduğu gibi dezavantajı da mevcuttur. Günün daha verimli geçebilmesi için, iş disiplinini psikolojik olarak hissetmek daha olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Çoğu insan home ofis çalışma ortamında bu sorumluluğu hissedemediğinden dolayı veriminin düşmesinden şikâyet etmektedir. Bu nedenle home ofis çalışma ortamında, işyeri havası oluşturularak daha verimli sonuçlar elde edilmiştir. Ofis dekorasyonlarının çalışanların verimliliği üzerindeki etkisi oldukça yüksektir. Bu etki home ofis çalışma odası dekorasyonu için de geçerlidir. Sen de home ofis çalışıyorsan ve veriminin düştüğünden şikâyet ediyorsan bu içerik tam sana göre.

Home Ofis Nasıl Oluşturulur?

İlk olarak evinin bir odasını ofis olarak dekore etmelisin. Tarzına ve zevklerine hitap edecek şekilde tasarlanmış bir oda, seni çalışmaya teşvik etme konusunda oldukça başarılı olacaktır. Aydınlık, ferah ve düzenli bir oda olursa çalışma veriminin daha fazla artacağını göz önünde bulundurmalısın. Ancak evinde ofis olarak kullanmayı düşündüğün oda karanlık ve günışığından az yararlanabildiğin bir alandaysa da, bu sorunu doğru aydınlatma ve tasarım ile çözebilmen mümkündür.

Home ofis çalışma ortamı oluştururken, duvar rengi ile zeminin uygun olmasına özen göstermelisin. Duvarlarında açık veya pastel renkler hâkimse, aynı şekilde açık tonlardaki parke modellerini tercih edebilirsin. Beyaz ve mavi renkler, huzur verici etkisinden dolayı bu tür dekorasyonlar için fazlasıyla tercih edilmektedir. Duvar kâğıtları ve panolar kullanabilirsin. Duvarının birini boydan boya manzaralı duvar kâğıtları ile zenginleştirebileceğin gibi, bu gibi dekorasyonlar için özel tasarlanmış panolar da tercih edebilirsin. Manzara karşısında çalışmak, iş stresini daha aza indireceği gibi, kendini daha huzurlu hissetmene ve bunun sonucunda ortaya daha verimli işler çıkarmana sebep olacaktır. Duvarlarında raflar kullanabilirsin. Kullandığın bu rafları sevdiğin objeler veya aksesuarlar ile hareketlendirebilirsin. Odanın müsaitlik durumuna göre kitaplık tercih edebilirsin. Sevdiğin kitapları veya varsa iş için kullandığın dosyaları burada tutarak, daha düzenli ve ferah bir alan oluşturabilirsin. Alanına uygun masa ve sandalye modelleri tercih edebilirsin. Özellikle gününün bir bölümünü geçireceğin bu alanda, tercih ettiğin sandalyenin konforlu ve ayarlanabilir özellikte olmasına özen göstermelisin. Yanlış mobilya seçiminin, verimini ve sağlığını olumsuz yönde etkileyeceğini unutmamalısın.

Home ofis dekorasyonlarda çalışma verimini arttırmanın yollarından biri ise, ışık seçimi ve aydınlatma seçimlerinden geçmektedir. Güneş ışığının odaya erişimi, verimini arttırarak daha zinde ve enerjik hissetmene sebep olacaktır. Home ofis dekorasyonlarda aydınlatma seçimi de oldukça önemli bir role sahiptir. Yanlış aydınlatma çalışma zamanını verimsiz kılarken, aynı zamanda baş ağrısı, göz yorgunluğu, agresifliklere ve bedensel yorgunluklara sebep olabilmektedir. Aydınlatmanın doğru şekilde konumlandırılması da önemli noktalardan biridir. Yanlış şekilde konumlandırılmış ışık, etkisiz aydınlatmaya sebep olacaktır.

Çalışma odanda aydınlatma tercihi yaparken, görüş alanı ile aydınlatma arasında ters orantı olduğunu unutmamalısın. Görüş alanın ne kadar düşük ise, tercih edeceğin aydınlatma miktarı ve oranı da ona göre artış göstermelidir. Home ofis dekorasyonlarda aydınlatma seçimi yaparken, tüm aydınlatmaların ihtiyaçlar doğrultusunda birbirini tamamladığı bir düzen oluşturmalısın. Işığın yetersiz kaldığı yerlerde mutlaka ilave aydınlatmalar kullanmalısın. Masa lambaları, avizeler veya abajurlar tercih edebilirsin. Aynı zamanda home ofis dekorasyonlarda, diğer aydınlatmalara göre daha ekonomik ve aydınlatma konusunda oldukça başarılı olan ledleri de kullanabilirsin. Odada doğru aydınlatma oluşturmak için, alanın kaldırabileceği ışık miktarını hesap etmelisin. Aydınlatma yukarıdan aşağıya doğru sağlanmalı ve ışığın göze gelmesini engelleyecek şekilde konumlandırılmalıdır. Çalışma odası dekorasyonlarında ışık seçimi yaparken önemli olan nokta ise, üzerinde çalıştığın iştir. İnce detaylı işler veya kontrol gerektiren işler için iyi bir aydınlatma kullanman gerekebilir. Aynı zamanda sade, düzenli ve ferah bir ortam oluşturmaya özen göstermelisin. Bu nedenle tasarımlarında daha minimalist tercihler yapabilirsin. Home ofis dekorasyonlarda, iş stresini azaltmanın ve aynı zamanda verimi arttırmanın bir diğer yolu ise, yeşilliklerdir. Home ofis çalışma ortamında sende sevdiğin çiçekleri kullanarak verimini arttırmayı deneyebilirsin. Aynı zamanda home ofis dekorasyonun için ihtiyacın olan birçok eşyaya, web sayfamız üzerinden uygun fiyata ulaşabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0