İkinci El Mobilya
Geri

Modern ve Vintage Uyumu

Günümüz modern evlerinin heyecanı, vintage mobilyalarda aradığı bir dönemdeyiz. Vintage ve moderni bir arada kullanmak artık hepimizin bildiği gibi en yaygın trendlerden biri. Ve bizce bu asla modası geçmeyecek bir akım olacak.

Peki bu birlikteliği nasıl kararında uygulayabiliriz, örneklerle açıklamaya çalıştık.

Salonda vintage bir halı kullanmak bir anda sıcak ve samimi bir görünüm elde etmenin kilit noktası. Geleneksel renkler ve desenler ile modern tarzda mobilyaların uyumu en sevdiğimiz örneklerden.

Endüstriyel tarzda tasarım ürünlerin ahşap ile nasıl kullanıldığına bak! Belki de aklına en son gelebilecek bir birleşim olabilir, ama sonuç mükemmel! Daha keskin görünen modern tasarımlar, ahşabın doğal görünümü ile samimi bir havaya bürünüyor. 

En sevdiğimiz vintage parçalar, konsol ve dresuarlar! Evin hemen her yerinde kendine güzel bir köşe bulabilecek kilit parçalar oluyorlar. Hepsinin kendine has bir karakteri olması onları özel kılıyor. Etkisini güçlendirmek için en sevdiğin aksesuar ile birlikte kullanman gerek!

Küçük vintage parçalarla bile bu trendi yakalaman mümkün. Bunlar belki bir ayna veya sehpa olabilir. 

Modern ve vintage mobilya arasındaki uyumu dengelemek için bir berjerden yardım alabilirsin. Büyük parçalar ile ana bölümü oluşturup, vintage bir sandalye veya koltuk ile salonunu tamamlayabilirsin.

Aklına gelebilecek her türlü aksesuar, aydınlatma ve zevkini yansıtacak diğer parçalar ile sen de herkesin isteyeceği bir eve kavuşabilirsin. Evine karakter kazandıracak ve her yerde bulamayacağın özel vintage parçaları ve modern mobilyaları keşfetmek için hemen tıkla!

Yazar, Tuğçe Tağ