Palet Koltuk ve Yatak Modelleri

Son zamanların trend ürünlerinden olan palet koltuk modelleri ve palet yatak modelleri arasından ilginç tasarımları inceleyebilir, evinizin tarzını kolay ve ucuz bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Klasik dekorasyonlardan sıkıldıysan ve bir farklılık arayışına girdiysen paletlerden oluşturacağın bu dekorasyon sana çok iyi gelecek! Paletler yardımıyla oluşturacağın mobilyaları ucuz bir şekilde temin edebilirsin. Ayrıca bu tür dekorasyonları DIY yani diğer adıyla kendin yap fikirlerinde de yardım alarak yapabilirsin. Oturma odası, salon, bahçe ve balkon dekorasyonlarında tercih edebileceğin gibi yatak odası dekorasyonlarında da paletlerden yardım alabilirsin.

Paletlerden oluşturacağın bu dekorasyon alanını daha salaş ve alışılmışın dışında göstermene yardımcı olacak! O zaman hadi başlayalım…

Paletlerden Mobilya Yapımı

Öncelikle hangi alanı dekore edeceğine karar vermelisin. Bu alan oturma odası veya salon ise; paletleri kullanarak koltuk ve sehpa yapabilirsin. Yatak odasında ise yatağını yükseltmek için baza görevi gören bir mobilya haline getirebilirsin. Küçük bir balkon dekorasyonunda kullanmayı düşünüyorsan alanına uygun sevimli küçük bir koltuk haline dönüştürebilirsin. Ya da bahçe ve teras dekorasyonlarında kullanmak için birçok paletin yardımıyla dış mekan mobilya grupları oluşturabilirsin.

İlk olarak palet koltuk nasıl yapılır? Sorusunu cevaplamak istiyoruz. Temin etmiş olduğun paletlerin hepsini güzelce zımparalamalısın. Zımparalama işlemi önemlidir. Aksi halde palette bulunan kıymıklar zamanla sana zarar verebilir. Zımparalama işleminden sonra iki veya üç paleti üst üste koyarak sabitlemelisin. Kaç paleti üst üste koyman gerektiğine kullanmak istediğin mobilya ölçüsünün yerden yüksekliğini test ederek deneyebilirsin. Daha alçakta bir oturma alanı yaratmak istersen tek palet de kullanabilirsin. Paletleri, zevkine ve dekorasyonun genel havasına uygun olacak şekilde boyayabilirsin. Doğal bir görünüm yaratmak istersen boyamadan da kullanabilirsin. Özellikle bahçe, balkon ve teras gibi alanlarda kullanılacak olan palet mobilyalar, alana renk katması ve yaz havası oluşturması açısından genellikle beyaz renge boyanmaktadır. Ancak iç alanlarda kullanılacak palet mobilyalarda farklı renkler de tercih edilebilmektedir. Boya işleminin ardından kurumasını beklemeli, kuruyan paletler verniklenmelidir. Vernikleme işlemi mobilyanın daha dayanıklı olmasına yardımcı olacaktır. Verniklenen paletler kuruduktan sonra ise paletin alt kısımlarına çekmesi daha kolay ve zahmetsiz olabilsin diye stoplu tekerleklerden takabilirsin. Arka kısmına ise yine paletlerden dayanma kısmı yaparak tam bir koltuk görünümü kazandırabilirsin. Aynı zamanda paletleri duvara dayayıp, dayanma kısmında bol yastık ve kırlent kullanarak pratik bir görüntü de oluşturabilirsin. Palet koltuk tasarımlarında en önemli ve son adım, paletin üzerine yerleştirilecek yumuşak, konforlu ve palet ile temas etmeni azaltacak minderlerdir. Palet koltuk minderlerini tercih edebileceğin gibi yerini tutabilecek alternatif bir üründe kullanabilirsin. Paletlerden koltuk modeli oluştururken alanına, zevkine ve imkanlarına göre daha farklı şekillerde verebilirsin. Önemli olan birazcık hayal gücünü zorlamak… Oluşturmuş olduğun palet koltukları yine şık bir palet sehpa ile tamamlayabilirsin. Palet sehpa modellerine Dekopasaj'da da zaman zaman rastlayabilirsin. Keşfetmek için takipte kalmalısın.

Palet yatak yapımında ise; temin edeceğin 8 paleti yine her ince detayına kadar zımparalamalısın. Daha sonra paletleri ikişerli olarak üst üste dizerek sabitlemelisin. Sabitleme işleminden sonra 4 ayrı parça elde etmiş olacaksın. İstersen paletleri yatak odanın genel havasına uygun renklere boyayarak daha şık ve otantik bir görünüm elde edebilirsin. Boyama işleminden sonra vernikleme işlemine geçebilirsin. Yatak başlığını yine paletlerden yardım alarak yapabilirsin. İki paleti dikey olarak konumlandırarak duvar ile yapmış olduğun palet yatağın arasına sıkıştırarak da kullanabilirsin. İstersen çiviler ile sabitleme işlemi de yapabilirsin. Ve işte hazır!

Paletlerden yapmış olduğun yatağını, üzerine rahat bir yatak koyarak tamamlayabilirsin. Palet mobilyaları kendin tasarlayabileceğin gibi Dekopasaj'dan da satın alabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0