2018 Dekorasyon Trendleri

Her yeni yılda yeni heyecanlarla birlikte trendler de değişiyor. 2018 dekorasyon trendlerine yakın bakış!

Mevsimsel değişiklikler ile birlikte evimizin de havası değişmekte, sen de evindeki rutinlikten ve monotonluktan sıkıldıysan evinde küçük dokunuşlar ile değişiklikler yapabilirsin. Yeniliklere açık olmanın sana ve evine canlılık kazandıracağını unutma. Özellikle ev dekorasyonlarında renk uyumunun oldukça önemli olduğunu bilmekteyiz. Dekorasyonda renk uyumu için; mobilyanın, duvarların, aksesuarların, perde ve halıların birbirlerini tamamlamaları gerekmektedir.

2018 yılının dekorasyon renkleri olarak görülen toprak tonları, siyah ve antrasit renkleri daha cesurca dekorasyonlarda ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Aynı zamanda minimalist pastel tonları, pembe tonları, beyaz, nane yeşilleri, bakır tonları, buz mavisi, sarı tonları ve pirinç kaplamalar da 2018 dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da pirinç kaplamaları mutfaklarımızda görmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda pirinç kaplamalar bu yıl evimizin diğer odalarında da kendini gösterecek. Pirinç kaplı eşyalar, şehir ışıklarına ve parlaklığına atıfta bulunarak modern ve sofistik tarzı bir arada yansıtmayı amaçlıyorlar.

2018 yılında parke ve ahşap yüzeylerde antrasit ve mat cilalar ile oldukça fazla karşılaşacağımıza benziyor. Özellikle yıl boyunca dekorasyonlarda sakinlik ve huzur hâkim olacak gibi görünüyor. Hiçbir zaman modası geçmeyen ahşabı bu yıl yine çokça görebiliriz. Ceviz mobilyaların ön planda olması bekleniyor. Özellikle ceviz yemek takımları ile ahşabın sıcak görüntüsünden yararlanırken, ev dekorasyonunda 2018 trendlerinin yakalanacağı düşünülüyor. Tercih edilen yemek masalarının, işlevselliğinin ön planda olması gerekiyor. Açılıp kapanabilen yemek masaları bu yıl da çokça tercih edilecek. Aynı zamanda altın rengi oyma desenlerin gösterişli havasından yararlanabileceğiniz birçok yemek takımı serisi sizleri bekliyor. Geometrik formları ön plana çıkaran altın renkli aydınlatmalar ve aksesuarlar da evinde şık görüntüler yaratmana yardımcı olacak.

2018 ev dekorasyon trendlerinde kadife kumaş; döşemeler ve perdeler için oldukça fazla tercih edileceğe benziyor. Tüllerde ise, beyaz veya krem renginden yavaş yavaş yumuşak tonlara doğru geçişler olacağı düşünülüyor. Türk giyiminde asırlar boyunca vazgeçilmezliğini gösteren kadife kumaş, moda sektöründen ev tekstiline ve dekorasyonuna kadar birçok alanda tercih ediliyor. Son yıllarda kırlentlerin üzerinde de oldukça fazla rastladığımız kadife kumaş, yarattığı sıcacık görüntü ile görsel şölen düzenlerken, dinlendiriciligi ve sakinliği ile mekanların gözdesi durumunda. Aynı zamanda odada kullanılan kadife kumaş ile kaplanmış koltukları, bakır renkli detaylar ile harmanlayarak kontrast yakalanması amaçlanıyor. Sen de kadifenin dekorasyonunuz ile uyumlu renk tonlarını tercih ederek odana sıcak dokunuşlar yapabilirsin. Özellikle mavi, gri, hardal, bordo, pudra ve lacivert tonlarının döşemelik kumaşlarda oldukça fazla tercih edildiği bilinmekte. Ev dekorasyonunu; duvar ile uyumlu perde ve döşemeler tamamlamaktadır. Bu nedenle perde ve döşemelerin yanlış seçilmesi evinizi kasvetli bir hale getirebildiği gibi doğru dokunuşlar ile bambaşka bir atmosfer yaratman mümkün.

2018 ev dekorasyonunda saksı çiçekleri, biblolar, seramik vazolar, küçük heykelciklerin daha fazla yer alması bekleniyor. Aynı zamanda bitkilerle ferah bir atmosfer yakalayabilirsin. Özellikle Skulent bitkilerin ve minik kaktüslerin bu yıl dekorasyonlara renk katacağı düşünülmektedir.

2018 Ev Dekorasyon Önerileri

Dekorasyonlarında yumuşak geçişli zıt renkleri de tercih edebilirsin. Odanızın bazı duvarlarını farklı renkler ile boyayarak mekanınıza ferahlık ve renk katarken, birkaç raf ile odak noktanı oraya çevirebilirsin. Özellikle odan genişse, duvarlarda renk kullanman oldukça doğru olacaktır. Geniş odalarda koyu renkler daha dikkat çekici dururken, küçük odalarda ise daha açık tonlarda renkler ile minik dokunuşlar yaparak, şık ve ferah bir görüntü elde edebilirsin. Aynı zamanda renkli duvarlara farklı bir alternatif olarak düşünülebilen, duvar kağıtlarını da tercih edebilirsin.

2018 mobilya modellerinde, modern mobilyaların daha ön planda olması düşünülüyor. Diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da özellikle küçük evlerde fonksiyonelliği ön planda tutan köşe takımları favori oturma grupları arasında yer almayı planlıyor. Salon dekorasyonlarında mobilyaları tek renk seçmek yerine, farklı berjer modelleri veya renkli puflar tercih ederek odanın göz alıcılığını artırabilirsin. Aynı zamanda farklı renklerdeki berjerini, perde, halı, aksesuar veya kırlent ile kombinleyerek renk uyumunu artırabilirsin. Koyu renk mobilyaları, açık renk halı veya perde ile tamamlayabilirsin.

Ev dekorasyonunda 2018 trendleri, pek çok kişiye rahatlık sunmaya hazırlanıyor. Canlı ve parlak renklerin, sade ve pastel renklerle buluştuğu şık ve göz alıcı dekorasyonlar bu yıl da bizi bekliyor.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0