%20 İNDİRİM

+ ÜCRETSİZ NAKLİYE

EFSANE DEĞİŞİM HAFTASI BAŞLADI! - %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

1 Gün 19 Saat 40 Dakika

Kış Bahçesi

Eğer bir kış bahçesine sahipseniz, bu alanın tasarımına da mutlaka önem vermelisiniz. Bu yazımızda kış bahçesi konusunda öneriler, tavsiyeler ve kış bahçesi örnekleri bulabileceksiniz.

Yaz aylarının son günlerini keyifle çıkardığımız şu zamanlarda kış bahçesi dekorasyonları için farklı fikirler araştırılmaya başlandı. Dekorasyon değişikliklerinin en kolay yapılabildiği mevsimler arasında yer alan sonbahar aylarına yavaş yavaş giriyoruz. Yaz aylarına göre daha serin olan bu aylarda boya badana gibi ev dekorasyonunda önemli yere sahip işlerde ön plana çıkıyor. Boyanın kuruması ve odanın havalanması daha kolay olan bu mevsimde kış dekorasyonları için hazırlıklara başlanıyor. Kendimize daha fazla zaman ayırabileceğimiz aylar yaklaşırken kış aylarının keyfi de kış bahçelerinde bir ayrı çıktığını belirtmek istiyoruz.

Kış bahçesi için kapalı balkonları veya kapalı terasları tercih edebilirsin. Bahçeli ev dekorasyonlarında bahçenin bir kısmını da kış bahçesi olarak kullanabilirsin. Kış aylarında sana benzersiz manzaralar sunacak bu alanları zevkine ve tarzına göre dekore etmen mümkün!

Doğa ve dış dünya ile iç içe olma şansı sunan kış bahçeleri, günün yorgunluğunu ve stresini atmamıza yardımcı oluyor. Yazın enerji veren günlerinden sonra kış ayları daha yavaş bir hayat sunuyor. Bu güzel zamanlarda da kış bahçeleri bize, kendimize bolca zaman ayırma, düşünme ve keyif yapma fırsatı sunuyor.

Kış bahçelerinde sıcak bir hava oluşturmak için genellikle ahşap ve türevi ürünler tercih ediliyor. Doğallığın da göstergesi olan ahşap ürünler dekorasyonlarda güçlü etkiler yaratıyor.

Kış bahçeleri dekore edilirken dış etkenler de göz önünde bulundurulmalıdır. Havanın en soğuk olduğu zamanlarda bile bu alanın kullanılabilmesi için gerekirse duvarlara yalıtım yapılmalıdır. Pencere pervazları dış etkenler düşünülerek seçilmelidir. Soğuk havasının içeriye girmesi şartlar ne olursa olsun engellenmelidir. Ancak bu şekilde çetin kış şartlarından korunulabilir.

Kış bahçesi dekorasyonlarında duvar tasarımları için, taş görünümlü duvar seramiklerini ve bu görüntünün yerini tutabilecek duvar kağıtlarını tercih edebilirsin. Ayrıca beyaz, bej ve krem tonlarını da duvar boyası olarak kullanabilirsin.

Kış bahçesi dekorasyonlarında mobilya seçimi yaparken konforlu olmasına özen göstermelisin. Rahat oturma grupları seçebileceğin gibi bahçe mobilyalarını da kış bahçesinde değerlendirebilirsin. Aslında mobilya seçimi bu alanda ne kadar zaman geçireceğin ile yakından ilgidir. Kış bahçeni aktif şekilde kullanmayı düşünüyorsan oturma grupları daha konforlu bir alan sunacaktır. Kış bahçende kullanabileceğin birbirinden farklı koltuklar için buraya tıklayarak ihtiyacın olan mobilyaya sahip olabilirsin.

Sıcaklık hissiyatını arttırmak için bu gibi alanlarda örgü battaniyeler, peluş örtüler ve yumuşak kırlentler tercih edebilirsin. Ayrıca kış bahçesi dekorasyonlarında kadife kumaşlara da yer verebilirsin. Bu alanda halı seçimi de ayrı bir öneme sahiptir. Sıcak bir atmosfer yaratmana yardımcı olması için yün halılar tercih edebilirsin. Renk seçiminde ise alanı daha enerjik ve sıcak gösterecek renklere yer vermelisin. Kahverengi, kırmızı ve pembe tonlarını kış bahçesi dekorasyonlarında tercih edebilirsin. Bu renkleri yumuşatmak için beyaz, bej ve krem rengi tonlarından da yardım alabilirsin. Özellikle küçük alanlarda sıcaklık hissiyatını arttırmak için çok fazla koyu renge yer verirsen alanın karanlık ve basık görünebilir. Bu nedenle renk kontrastını yakalayabilmek için özellikle küçük alanlarda açık renkler ile koyu renkleri bir arada kullanmalısın.

Kış bahçende gün ışığından daha iyi yararlanabilmek için ışığı yansıtan aynalara yer vermelisin. Dekoratif amaçlı kullanabileceğin bu aynalar sayesinde dekorasyonun yavaş yavaş şekillenirken sen de daha ferah bir alan elde edebilirsin. Aynı zamanda bu alanda kış temalı aksesuarlara da yer verebilirsin. Mevsim temalarından yararlanarak kurumuş dalları, çam kozalaklarını ve buna benzer daha birçok parçayı da dekorasyonuna dahil edebilirsin. İsteğine göre kurumuş dalları beyaza boyayarak nazar boncukları ile süsleyebilirsin. Alanında farklılık yaratacak bu aksesuarlar sayesinde dekorasyonun hem doğal hem de zengin görünecek… Mumlar ve fenerlerde kış bahçesi dekorasyonu için ayrı bir öneme sahip… Dekorasyonu daha cezp edici kılan bu aksesuarlar sayesinde kış bahçen daha etkili görünecek!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0