Tüm Ürünlerde %20 İndirim

Büyük Ocak Fırsatı - Tüm Ürünlerde %20 İndirim + Ücretsiz Nakliye

Kalan Süre

0 Gün 6 Saat 43 Dakika

Etnik Tarz Evinde

Etnik tarz, son yıllarda modern tarz ile birleştirilerek dekorasyonda farklı bir hava oluşturuluyor. Renkleri ve desenleri seviyorsan, bu tarz tam sana göre!

Genellikle farklı kültürel desenleri barındıran çeşitli renklerin hüküm sürdüğü bu dekorasyonlarda, birbirleriyle uyumsuz olan ancak bir araya getirildiğinde birbirini tamamlayan eşyalar yer alıyor. Sıcak bir rahatlık ve şenlik havası sunan bu dekorasyon stili, aynı zamanda tüm stilleri kapsayabiliyor. Zıtlıklardan uyum sağlayarak, uyumsuzluğun uyumu oluşturulan bu tarzda, dünyanın çeşitli kültürlerinden çeşitli objeleri ve eşyaları bulmak mümkün. Etnik tarz, son yıllarda modern tarz ile birleştirilerek dekorasyonda farklı bir hava oluşturuluyor. Etnik havayı dekorasyon ile birleştirirken, el dokuması kilimlerden, kırlentlerden, kaplamalık kumaşlardan, tablolardan, biblolardan ve çeşitli aksesuarlardan yararlanabilirsin.

Renkleri ve desenleri seviyorsan, bu tarz tam sana göre!

Etnik dekorasyon denildiğinde genellikle Uzak Doğu aklımıza gelse de, aslında birçok kültürün kendine özgü otantik parçaları bulunuyor. Bu dekorasyon özünde yöreselliği barındırıyor. Farklı ülkelere ve kültürlere ait parçaları bir araya getirebileceğin gibi aynı zamanda ülkemizdeki farklı kültürlerin nadide parçalarını da bir araya getirerek, bu dekorasyonu evine yansıtman mümkün. Etnik ev dekorasyonu, ilk bakışta biraz karışık ve göz yorucu gibi gelse de, aslında her ayrıntısında bir hoşluk bulunuyor.

Etnik tarzı oluştururken, ana sütunlarını bilmen hayal gücünü zenginleştirecektir. Farklı dokuları, renkleri birleştirerek onları, dekorasyonunda odak noktası hâline getirmen bu stili daha göz alıcı yapmana yardımcı olacaktır.

Etnik ev dekorasyonlarında renk seçimi

Etnik dekorasyon stilinde antika veya ikinci el mobilya kullanabileceğin gibi, koltuk kaplamalarında kırmızı ve benzer renk tonlarından yardım alabilirsin. Bu dekorasyonda genellikle sıcak renklerin bulunduğunu kolaylıkla fark edebilirsin. Aynı zamanda çeşitli desenlerin bulunduğu döşemelik kumaşlarda bu dekorasyonun olmazsa olmazlarından biri. Berjer veya tekli koltuklarını da çeşitli renklerin ve desenlerin hüküm sürdüğü döşemelik kumaşlar ile kaplatabilirsin. Oturma alanı yere yakın koltuk takımları, parlak ipek yastıklar bu tarzı daha çekici kılacaktır. Bu nedenle ikinci el mobilyalardan da temin edebileceğin el işçiliği yüksek, masif ahşap koltuklar, bu dekorasyonu daha da anlamlandırmana yardımcı olacak. Yemek odası gibi alanlarda etnik ev dekorasyonu uygulanırken, masa seçiminde masif ahşap, sandalye döşemeliklerinde ise çeşitli doku ve zengin renk çeşitliliğine yer verebilirsin. Yeşilimsi renk tonlarını barındıran halılar veya kilimler ile dekorasyonunda yatıştırıcı bir etki yaratabilirsin. Duvar renk seçiminde ise, bej veya beyaz tonlarını kullanarak ferah bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsin. Bu tarzda mobilya seçimi, evde etnik nüanslar yaratmada oldukça önemli bir role sahiptir. Etnik ev dekorasyonu, geleneksel bir düzenden oluşan evlerimizin görünümünü geliştirebilir.

Etnik tarzda, ikat deseni oldukça yaygın kullanılmaktadır. Kırlentler, puflar, pikeler, nevresim takımları, yatak şalları, tabaklar, eski aynalar, seramik ve bakır testiler gibi birçok etnik dekoratif ürünlerde karşımıza çıkan ikat deseninin kullanımı son yıllarda giderek artmaktadır. Göçebe yaşantılardan esinlenen etnik tarzda, her eşya yaşanmışlığı çağrıştırmaktadır. Bu nedenle ikinci el mobilyaların etnik tarzda yeri oldukça büyüktür. Masif ağaçtan yapılmış masalar ve sehpalar da bu tarzı tamamlayan unsurlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda etnik ev dekorasyonunda el yapımı aksesuarları da dekorasyonuna dâhil edebilirsin. Sıcak ve benzersiz bir hava yaratman konusunda oldukça yardımcı olacak bu aksesuarlar, aynı zamanda stilini de özgür kılacak!

Etnik tarz ev dekorasyonlarında, kültürel renk, desen ve objeleri birleştirirken karmaşa yaratmamaya ve abartıdan uzak durmaya özen göstermelisin. Bu tarzda sıcak ve soğuk renk tonlarını dengeli olarak bir arada kullanabilirsin. Özellikle tek ton veya ton sür ton üzerine yoğunlaşmak, dekorasyonun genel havasını bozabilir. Bu nedenle renk ve desen seçimi etnik tarzda oldukça önemli bir yere sahiptir.

2018 trendlerinde etnik tarz, Hint motiflerini doğal ve pastel tonlarında karşımıza çıkarıyor. Özellikle yatak odası dekorasyonlarında ise Fas işi motiflerin, modern geometrik desenler ile buluştuğunu görüyoruz.

Etnik tarz ev dekorasyonlarında zaman zaman floral tema da karşımıza çıkıyor. Floral tema sayesinde yaşam alanları canlanıyor. Renkler insana enerji veriyor. Uzak Doğu ülkelerinde insanlar hayatlarını zenginleştirmek için genellikle renklerden yardım alıyorlar. Sende hayatını ve dekorasyonunu zenginleştirmek için renklere başvurabilirsin.

Etnik ev dekorasyonu renklerle oynamanı ve farklı stilleri birbirine karıştırmana yardımcı olur. Ev dekorasyonunda değişiklik arıyorsan ve renkleri seviyorsan bu tarz tam sana göre!

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0