Yazlık Evlerde Renk Tercihi

Mevsimin enerjik ruhunu, eve taşıma zamanı geldi! Sende evinde küçük değişiklikler yaparak yazın enerjisini hisset!

Havaların ısınmasıyla birlikte yazlık evlerde hayat, yavaş yavaş canlanmaya başladı. Şehrin yorgunluğunu ve havaların bunaltıcı etkisini yaz aylarında daha çok hissetmekteyiz. Yeşille iç içe geçen zaman dilimi insanı psikolojik ve bedenen daha hızlı dinlendiriyor. Bu nedenle yaz mevsimi, genelde tatil mevsimi olarak görülüyor.

Mevsimin enerjik ruhunu, eve taşıma zamanı geldi! Sen de evinde küçük değişiklikler yaparak yazın enerjisini hisset!

Yazlık evlerde renk tercihi yapılırken, ferah bir görünüm oluşması için genellikle açık renkler kullanılmaktadır. Pastel tonlar, yaz renkleri için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Yazlığının seni rahatlatmasını istiyorsan huzur veren renkler tercih etmelisin. Mavi ve yeşilin tonları, bu konuda oldukça başarılıdır. Renklerin dili incelendiğinde, mavi rengin insanlara huzur verdiği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda denizi çağrıştıran huzurlu bir yaz atmosferi yakalayabilirsin. Sıcak iklimlerin harika renklerinden de ilham alabilirsin. Neon renkler ile enerjik ve capcanlı yaşam alanları da yaratman mümkün. Neon renkleri, avizeler ve perdelerde de kullanabilirsin.

Renk seçiminde sadelikten yanaysan, yazlığını dekore ederken country tarzını da mutlaka incelemelisin. Beyazın huzur verici etkisi, bu tarzı eşsiz kılıyor. Country tarzının ana unsuru olan doğallık sayesinde, fazlasıyla sade, sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturabilirsin. Bu tarzın, genellikle doğada bulunan renkleri barındırıyor olması ise, yazlık evler için bu stili daha cazip hale getiriyor.

Açık renk tonlarını duvar boyasında tercih edebileceğin gibi, duvar kağıtları da kolay temizlenebilir ve pratik olmasından dolayı yazlık evleri renklendirme konusunda fazlasıyla başarılıdır. Aynı zamanda doğal taşlardan yapılan duvar kaplama panelleri de evine sihirli bir hava katabilir. Taş kaplamanın maliyetli olacağını ve zaman alacağını düşünüyorsan, 3 boyutlu taş desenli duvar kağıtlarına da göz atabilirsin. Mutfak duvarlarında ise renkli ve desenli karolara yer verebilirsin.

Yazlık evde eşya seçiminde ise, kolay temizlenebilir, sade ve fonksiyonel eşyalara yer vermelisin. Ayrıca lüzumsuz ve fazla eşya bulundurmamaya özen göstermelisin. Evin gerektiğinden kalabalık görünmesinin bunaltıcı etki yaratabileceğini unutmamalısın. Yazlık evler için eşya seçiminde, hikayesi olan ikinci el mobilyalara da yer verebilirsin. Ahşabın doğal sıcaklığından yararlanarak birbirinden farklı mobilyalar arasından dilediğini seçebilirsin.

Kendi keyif köşeni yaratabilirsin. Bu alanda patchwork kumaşlar ile kaplanmış berjer veya koltuk tercih edebilir, ferforje kanepeler kullanabilirsin. Ayrıca çay, kahve keyfi ve dostların ile güzel sohbetler için, iki adet markiz koltuk kullanabilirsin. Çeşitli markiz modellerine web sayfamız üzerinden de ulaşabilirsin. Eski koltuk takımlarına renkli örtüler diktirerek tekrardan hayata kazandırman mümkün. Bu yöntem ile mobilyalarını dekorasyonun ile daha uyumlu hale getirebilirsin. Aynı zamanda kullanmadığın eşyaları web sayfamız üzerinden satarak, evinde yenilerine yer açabilirsin.

Yazlık ev dekorasyonlarında sevdiğin renklerden de yardım alabilirsin. Koyu renklerden hoşlanıyorsan boğucu etkiyi azaltmak için bu renk tonlarını aksesuarlarda kullanabilirsin. Aksesuarlarını, deniz kabuklarını kullanarak özelleştirebilirsin. Mesela salonunda yer alan büyük aynanın çerçeve kısımlarında deniz kabuklarına yer verebilirsin. Deniz kabuklarını kullanarak tasarladığın aynaya; resim çerçeveleri, kapı süsleri, vazolar, saatler veya başucu abajurları de eşlik edebilir. Antrede ayna kullanıyorsan bu gibi gösterişli ve eve derinlik katan aksesuarları tamamlamak için alt kısımlarında renkli dresuar modellerine yer verebilirsin. Yazlık evlerde aksesuar seçiminde ise, hasır ve örgü sepetlerden yardım alabilirsin. Kırlent kılıflarını yenilerek dekorasyonunda hesaplı ve etkili değişiklikler yapabilirsin. 2018 yaz trendleri arasında yer alan; neon renkler, etnik ve folklorik modeller, geometrik, tropik ve puantiye desenler ile dekorasyonunu hem farklı hem de sıcak bir hale dönüştürebilirsin.

Kolay temizlenebilen halı veya kilimler tercih etmeye özen göstermelisin. Özellikle çamaşır makinesinde yıkanabilen kilimler yaz ayları için oldukça kullanışlı. Renkli el dokuma kilimler ile yaşam alanlarında sıcaklık algısı oluşturabilirsin.

Balkon, bahçe veya teras gibi alanları mutlaka dekore etmelisin. Yazın en çok zaman geçirdiğimiz yerlerin başında gelen bu alanlar, geceleri çay ve kahve keyfini daha hoş bir hale getirerek, yaz keyfini arttırabilir. Bu gibi alanlarda kendi mobilyanı kendin de yapabilirsin. Birkaç ahşap paleti mobilya olarak değerlendirebilirsin. Ahşap paletlerin üzerinde konseptine uygun kalın renkli minderler ve kırlentler kullanarak, şık ve rahat oturma alan oluşturman mümkün.

Yazlığın için özenle seçtiklerimiz seni ve bütçeni çok mutlu edecek. Üstelik yaz boyunca Bodrum, Kuşadası ve Çeşme'ye nakliyemiz mevcut.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0