Keyif Köşeleri Oluşturmanın Yolları

​Günün yorgunluğunu ve stresini atmak için bedenimize ve ruhumuza iyi gelecek şeylere ihtiyaç duyarız. Bazı zamanlar ise, kendine zaman ayırmak ve hızla akıp giden zaman içerisinde kısa bir mola vermek isteyebilirsin. Evinde oluşturacağın keyif köşeleri ile sende günün yorgunluğundan kolaylıkla arınabilirsin.

Günün yorgunluğunu ve stresini atmak için bedenimize ve ruhumuza iyi gelecek şeylere ihtiyaç duyarız. Bazı zamanlar ise, kendine zaman ayırmak ve hızla akıp giden zaman içerisinde kısa bir mola vermek isteyebilirsin. Evinde oluşturacağın keyif köşeleri ile sen de günün yorgunluğundan kolaylıkla arınabilirsin. Keyif köşeleri tarza, zevke ve hobilere göre değişiklik göstermektedir. Gününün en değerli ve en verimli saatlerini geçireceğin bu alanda fazlasıyla cesur adımlar atmalısın. Duvar boyasından, mobilyasına, aksesuarına kadar her şey seni ve tarzını yansıtmalı.

Salonda Konforlu Bir Koltuk

Kimimiz bir köşeye çekilip kitap okurken, kimimiz ise bir berjere oturup kahvemizi yudumlayıp, dışarıyı izlerken keyif alırız. Ancak yorgun bir günün ardından kimimizde salondaki konforlu koltuğun hayalini kurarız. Dekorasyonunun başrol oyuncusu olan koltuklar, hayatımızda büyük rol oynar. Koltukların rahat ve konforlu olması, evde geçirdiğimiz süreyi oldukça verimli kılmaktadır. Bu nedenle koltuk seçiminde, oturma alanının rahat olması fazlasıyla önemlidir. Sende dekorasyonuna uyumlu aynı zamanda oldukça konforlu bir koltuk ile dekorasyonunu taçlandırarak keyif alabileceğin alanlar oluşturabilirsin.

Kitap Okuma Köşeleri

Herkes için ayrı anlam ifade eden kahvenin o mis kokusuna kapılmış, en sevdiğin kitabın sayfalarını çevirip başka hayatlara konuk olurken, ruhunu ve bedenini dinlendirmek istemez misin? Bunun için aslında çok da fazla şeye ihtiyacın yok! Sevdiğin renkler ile boyanmış duvarın önüne veya pencere kenarına konumlandırılmış rahat bir berjer ve ayak uzatma taburesi işini görebilir. Ancak konuyu biraz daha detaylandırırsak, estetik duran bir kitaplık, sehpa, aydınlatma ve aksesuarlar da bu dekorasyonu tam anlamıyla tamamlayacak eşyalar arasında yer almaktadır. Dekore edeceğin bu köşenin, odanın genel havasını bozmaması için, diğer eşyalar ile uyumu olmasına dikkat etmelisin. Kitaplığına ekleyeceğin birkaç aksesuar ve objeler ile alanını daha da renkli hale getirebilirsin. Aynı zamanda koltuğunun üzerinde kullanacağın peluş bir battaniye ile köşene sıcak bir hava katabilirsin.

Teras Havası

Manzaranın tadını çıkarmak, sevdiklerin ile keyifli akşam yemekleri yemek için veya şehrin gürültüsüne uzaktan ortak olmak için terasını, evinin en güzel köşesi yapabilirsin. Öncelikle terasın kapalı veya açık olması durumuna göre dekorasyonunu şekillendirmelisin. Kapalı teraslar genellikle oda gibi değerlendirildiğinden dekorasyon seçeneği oldukça fazladır. Kapalı teraslarda; koltuklar ve sehpalar ana eşyaları oluşturmaktadır. Aynı zamanda depolama alanı oluşturmak içinde, çeşitli çözüm yollarının değerlendirildiği alanlardan biridir. Açık teraslarda ise, dekorasyonu oluşturmak biraz daha zorluk kazanmaktadır. Kaplamalardan, duvar boyalarına ve mobilyalara kadar tüm malzemelerin seçiminde, mevsimsel değişiklikler göz önünde bulundurulmalıdır. Açık terasların en keyif veren noktalarından biri ise, sıcak yaz günlerinde güneşe daha yakından merhaba demene yardımcı olur. Bu tür alanları dekore ederken, gözüne ve zevkine hitap eden mobilyalar seçmelisin. Aynı zamanda terasın açık veya kapalı olsun, mutlaka bitkilere yer vermelisin. Yerin ve terasın müsaitlik durumuna göre şömine tercih edebilirsin. Bu alanlarda mobilya seçimi yaparken, Rattan mobilyaları da tercih edebilirsin. Özellikle açık teras dekorasyonlarında Rattan mobilyaların yeri oldukça büyüktür. Mevsim değişikliklerinden minimum etkilenen Rattan mobilyalar, sınırlı renk seçeneklerine sahip olsalar bile renkli ve yumuşak minderler ile dekore edilerek görselliği arttırılmaktadır. Mobilyaların dışında bahçe salıncakları da, bu alanlarda en çok kullanılan eşyalar arasında yer almaktadır.

Mutfakta Keyif Köşesi

Mutfağını da iki küçük sandalye ve bir minik masa ile stil sahibi yapabilirsin. Böylece; Çay, kahve molalarını daha zevkli hale getirmiş olacaksın. Özellikle ev hanımları, gününün büyük bölümünü mutfakta geçirdiğinden dolayı, bu tür köşelerin oluşturulması motivasyonlarının artmasına neden olacaktır. Aynı zamanda sevdiklerin ile sohbetlerini de daha keyifli hale getirecek olan bu köşe, mutfağına da zarif bir görünüm kazandırmana yardımcı olacak. Alanın kısıtlıysa ve küçük bir mutfağa sahipsen, katlanan sandalye ve masaları tercih edebilirsin. Küçük mutfaklarda en çok tercih edilen tarzlar arasında country tarz yer almaktadır. Özellikle küçük alanlarda beyaz masa ve sandalye tercih edersen, daha ferah bir görünüm oluşturabilirsin. Masanın üzerinde dekorasyonun ile uyumlu renkleri içeren, ancak geometrik desenli veya etnik desenli masa örtüleri kullanabilirsin. Duvarlarını dekorasyonuna uygun duvar rafları ile süsleyebilirsin. Mutfağında da mutlaka canlı çiçeklere ve yeşil bitkilere yer vermelisin. Sevdiğin birkaç obje ve aksesuarı da dekorasyonuna dahil ederek, huzur verici bir ortam oluşturabilirsin. Keyif köşeleri oluştururken, web sayfamızdan da senin için özenle seçtiğimiz eşyalara göz atabilirsin.

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Profilim 0
Sepetim 0