İkinci El Mobilya
Geri

Kendi Kütüphaneni Oluştur

Evinde kitaplarınla geçireceğin soğuk havalar için bir kütüphane kurmaya ne dersin? Bir ev kütüphanesi için sana fikir verecek birkaç önerimiz var. Çayını, kahveni alıp kitaplarının keyfini çıkarmanın tam zamanı!

1. Raflardan yardım al:

Büyük mobilyaların fazla yer kapladığını düşünüyorsan belki de raflardan yardım alabilirsin. Böylece daha uygun bir bütçe ile harika bir kütüphaneye kavuşursun. Kitap destekleri ve aksesuarlar ile renklendir ve işte bu kadar!

2.Tasarım kitaplıklar:

Sıradan kitaplıklardan sıkıldıysan tasarım kitaplıklar senin için bir çözüm olabilir. Hem farklı hem de tarz görünen tasarım kitaplıklar ile kitap okumak daha keyifli hale gelecektir.

3. Merdiven altını değerlendir:

Evinde merdiven varsa, bu alanı değerlendirmek sence de harika bir fikir değil mi? Böylece fazladan depolama alanı da sağlamış olursun. Bu alanları farklı birçok şekilde değerlendirebilirsin. İster raflarla ister alt tarafına yerleştireceğin dolaplarla kitapların için bolca yer açmış olursun.

4. Pencere önü:

Evinde manzara varsa bu mutlaka değerlendirilmeli! Her kitapseverin görünce hayran kaldığı bu kütüphane görünümü seni de heyecanlandırmıyor mu? Bir de oturup manzaraya karşı kitap okuyacağın rahat bir köşe oluşturursan harika bir birleşim olacaktır.

5. Hareketli:

Ben evin her yerinde kitabımı okurum diyorsan, tekerlekli kitaplıklar senin için harika seçim olacaktır. Sehpa olarak da kullanabileceğin bu kitaplık, kahvenin de sana eşlik etmesini sağlayacak.

6. Duvara gömülü:

Kocaman bir kütüphane hayali kuruyorsan, kitaplıkları duvara gömerek kullanabilirsin. Hatta önüne çalışma masası ve sandalye ile kendine bir çalışma köşesi bile yapabilirsin. Kitaplarınla çalışmak sana huzur verecektir.

7. Dağınık kalsın:

Dağınık severleri de unutmadık. Kitaplarım her zaman elimin altında olsun istediğim yerde istediğim zaman okurum diyenlerdensen, bırak dağınık kalsın. Bir ipucu, pencere önleri ve yatak kenarlarını kullanarak bohem bir şıklık sağlayabilirsin.

Dekopasaj'dan kendine uygun bir kütüphane de bulabilirsin. Hemen keşfet!

Yazar, Tuğçe Tağ