İkinci El Mobilya
Geri

Instagram’daki Evler Gibi Dekore Et

Günümüzde oldukça popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan İnstagram programı, hepimiz tarafından oldukça sevilmektedir. Merak ettiğimiz herhangi bir alan üzerine fikir araştırması yaparken ilk tercih ettiğimiz uygulamalar arasında yer almaktadır. Evimizin dekorasyonuna farklı bir hava katmak istediğimiz zamanlarda da fikirlerimizi ve yaratıcılığımızı geliştirmek için böyle uygulamalardan yararlanmaktayız. Özellikle ev dekorasyonu üzerine ilgi duyan kişilerin yaratıcı fikirlerini paylaşmalarından ilham almaktayız. Bu nedenle instagramda takip edeceğin dekorasyon profilleri yaratıcılık konusunda sana yardımcı olurken aynı zamanda görsel tasarım konusunda da ufkunu genişleterek farklı konseptleri bir araya getirebilme algısı yaratmaktadır.

Senin için fikir alabileceğin birbirinden güzel ve stil sahibi, ev dekorasyon instagram hesapları derledik...

1) @em_henderson : Stil uzmanı ve tasarımcı olan Emily Henderson, Los Angeles ’daki şirketiyle birçok başarılı projelere imza atıyor. ‘Bir oda eski ve antika bir şey olmadan ruhsuz görünüyor, bir evin yaşadığı kişiye benzemesi gerektiğini düşünüyorum’ cümleleriyle dekore edilecek evin tarzınızı yansıtması gerektiğini belirtiyor. Instagram profilinde ara sıra ailesi ile birlikte oldukça renkli fotoğraf paylaşan Henderson’un profili incelemeye değer nitelikte.

2) @dominomag : Mobilya ve dekorasyon üzerine birçok kategoride ürün satışı yapan bir markadır. Aynı zamanda ilham verici fikirleri ve dekorasyon önerilerini sosyal medya hesaplarında ve web sayfalarında paylaşmaktadırlar. Değişik fikirler edinmek için hesaplarını ziyaret edebilirsin. Web sayfaları: https://domino.com/

3) @mlk.gvn : Tercih ettiği aksesuarlar birbirinden şık ve renkli, içini açacak ve sana minik fikirler verecek bir hesap. Özellikle kullandığı şık tabaklar tam bir görsel şölen havasında. Aynı zamanda evinde ahşap parçalara oldukça fazla yer vermiş. Ahşap severlerin mutlaka göz atması gereken bir hesap.

4) @lemannca : Evinde pastel tonları kullanarak şık konseptler yaratan hesabın sahibi aynı zamanda örgü sever. Paylaştığı örgülü fotoğraf ile kış aylarında içini ısıtarak, yaratıcılığı ve zarif dekorasyonları ile sana ilham verecektir.

5) @sweetelishome : Birbirinden güzel dekorasyonları, çiçek dokunuşlarıyla renklendiren ve oldukça fazla kendin yap projelerini içerisinde barındıran bir hesap. Beyaz tonlarının hakim olduğu ancak sihirli dokunuşlarla renklendirilmiş bu hesapta gezindikçe fikir edinecek ve evini kendi tarzına göre dekore etmek isteyeceksin.

6)@ westelm : İç ve dış mekan üzerine mobilya üreten bir marka olan Westelm, aynı zamanda çoğu yabancı ülke için internet üzerinden sipariş verilebilen bir ağ sunmaktadır. Ülkemizde sipariş verebilmek için belirli özel sitelere üyelik gerçekleştirmek gerekmektedir. Hesaplarında zengin görsel içeren fotoğraflar paylaşarak, dekorasyon hakkında hepimize fikirler sunmaktadır. Farklı aksesuarları ve dekorasyon ürünleri instagram’da oldukça dikkat çekmeyi başarmıştır. Yaratıcı fikirler edinmek için hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. Web sayfası: https://www.westelm.com/?cm_type=gnav&cm_sp=GlobalLinks-_-Topnav-_-WestElmLogo

7) @pinkdreams_oya : Pembeye ağırlık vererek dekore ettiği evi, peri masallarını kıskandıracak şekilde tasarlanmış. Çiçekler ile fotoğraflarına tatlı dokunuşlar yapan profil, aynı zamanda balkon ve bahçe dekorasyonları ile de yaratıcı fikirler sunmaktadır.

8) @apartmenttherapy : İç mimar olan Maxwell Ryan’ın, müşterilerine hazırladığı haber bültenleri sayesinde 2004 yılında medya şirketi haline gelmiş ve zamanla sosyal medyada büyük kitlelere ulaşarak ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. Dekorasyona dair her şeyi bulabileceğin bir web sayfası bulunmakta. Aynı zamanda İnstagram hesabı üzerinden de paylaştığı fotoğraflar ilham verici. Web sayfası: https://www.apartmenttherapy.com/

9) @homepolish : Yatak odası, çalışma odası, çocuk odası gibi birbirinden farklı alanlarda ve birbirinden farklı tarzlarda dekorasyon önerileri sunan sayfa, aynı zamanda web sayfası üzerinden de dekorasyon severler ile buluşuyor. ‘Dünyayı daha iyi bir alan haline getirmek’ sloganıyla yola çıkan ekip, dekorasyon ve danışmanlık alanında sunduğu hizmetle oldukça başarılı. Müşterilerine uçtan uca bir iç mekan tasarım tecrübesi sunmaktadır. Web sayfası: https://homepolish.com/

10) @interiorhints : Genellikle gri ve beyaz tonlarının hüküm sürdüğü dekorasyonları oldukça başarılı bir şekilde ön plana çıkaran hesap, her tarza uygun fikirler sunarak, yaratıcılığını geliştirecektir. Özellikle gri ve beyaz tonlarını dekorasyonlarında kullanmayı düşünenlerin mutlaka göz atması yararlı olacaktır.

Ev dekorasyonunu yenilemek veya tasarlamak için, ev tasarımı instagram hesaplarını takip ederek tarzını yansıtacak farklı fikirler edinebilirsin. Kendi kişiliğine ve zevkine uygun objeler ile evini daha huzurlu bir hale getirebileceğini unutma.