İkinci El Festivali Notları

Editörümüz Tuğçe, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen İkinci El Festivali'nden notları paylaşıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Sarıyer Belediyesi ve Garaj Organizasyon’un işbirliği ile Kilyos’ta bir İkinci El Festivali düzenlendi. Dekopasaj olarak biz de bu festivalde yerimizi aldık. Festivalde yer alan katılımcıların da ziyaretçilerin de fazla olması ikinci ele verilen değerin giderek arttığını gösteriyor. Bu bizim için de çok sevindirici bir durum.

250’den fazla ikinci el eşya alım satımı ile ilgilenen bireysel satıcı, tasarımcı, tanıtım amaçlı firma ve sivil toplum kuruluşu ‘’Atma, değerlendir’’ fikri etrafında bir araya geldi. Bizim gibi ikinci el tutkunları, uygun fiyata koleksiyonluk parçalara sahip oldular. Ben de keşif amaçlı gittiğim standlarda tanıştığım birçok kişiden sattıkları ikinci el ürünlerle ile hikayeler dinledim. Gençliğinde okçuluk sporuyla ilgilenmiş ve eğitim vermiş bir kadınla tanıştım. Farklı ülkelerden özenle topladığı rozetlerini satıyordu ve hepsinin ayrı bir hikayesi vardı. Birkaçına talip oldum ve aldım da :)

Her biri yaşanmışlıklarla dolu ikinci el ürünlerin ve tasarımcıların kendi tasarımlarına yer verdiği bir festival de böyle sona erdi. Festivalde birçok Dekopasaj üyesiyle karşılaştık, bu tarz etkinliklerde sizlerle buluşmak ve sevindirici geri dönüşler almak bizim için de harika! Başka bir etkinlikte buluşmak üzere…

Yazar, Tuğçe Tağ

Anasayfa
Menü
HEMEN SAT
Bildirimler
Sepetim 0