İkinci El Mobilya
Geri

İkea Mobilyaları İle Farklı Dekorasyon Fikirleri

Ingvar Kamprad tarafından 1943 yılında kurulmuş olan mobilya mağazası Ikea; Amerika, Asya, Kanada, Avustralya, Ortadoğu ve Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Uluslararası mağaza zinciri olan Ikea’nın ülkemizde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde şubeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda geniş kapsamlı internet mağazası üzerinden tüm mobilya ve dekorasyon severlere ulaşma imkânı sağlamaktadır. Ikea, kategorisinde yer alan tüm tamamlayıcı ürünleri aynı çatı altında ve ucuza sunmaktadır. Rakiplerine karşı rekabet üstünlüğü sağladığından, kategori öldürenler olarak adlandırılan perakendeciler arasında yer almaktadır. Ürün kategorisi oldukça geniştir. Aynı zamanda fiyat yelpazesinin ekonomik olması nedeniyle, öğrenci, genç, yaşlı, evli, bekar hiç fark etmeksizin herkese hitap etmektedir.

Ikea Dekorasyon Önerileri

Ikea'nın ayırt edici en büyük özelliği parça mobilya uygulamasıdır. Böylelikle insanlar kullanıma hazır mobilya değil, mobilya haline getirilen parçalar alabilmektedir. Herkesin tarzına hitap eden Ikea, evlerin her bölümü için farklı dekorasyon çözümleri sunmaktadır. Evinin metrekaresi hiç önemli değildir. Ikea'da her eve göre uygun çözümler bulunmaktadır.

Ikea oturma odası dekorasyonunda, oldukça işlevsel ürünler ile ferah bir görüntü elde edilmiş. Açık pembe duvarlar ile sarının ve yeşilin hüküm sürdüğü şirin ve sıcacık bir oda… VIMLE serisine ait olan sarı kanepe, odaya renk katan başrol oyuncusu olarak oldukça ilgi çekmeyi başarmış. Aynı serinin ayak uzatma taburesi olarak yine aynı renk tercih edilmiş. Ayak uzatma taburesi, aynı zamanda alt bölmesinde depolama alanı bulunduruyor. Ortada kullanılan sehpa, KVISTBRO serisine ait ve saklama bölmesi içermekte. Böylelikle, dergi, kitap, gazete gibi eşyalarını koyabileceğin bir alan oluşturulmuş. STRANDMON serisine ait tekli koltuk ise odada kontrast yaratmak için tercih edilmiş. Odada ayrıca KRÖNGE serisine ait halı kullanılarak sıcak bir görüntü elde edilmiş. Aynı zamanda aksesuarlar ile odaya farklı bir atmosfer katılmıştır. Sıcak detaylar, şık objeler ile harmanlanarak hoş bir görüntü oluşturulmuş.

Ikea ürünlerinde, evimizi kendi zevklerimize göre döşeyebilme özgürlüğümüz mevcut. Farklı modelleri birbiriyle birleştirerek çeşitli konseptler yapabilirsin. En önemli nokta ise, hiçbir ürünü takım olarak alma zorunluluğunda kalmayışındır. İkea'nın ikinci el koltukları da çok tercih edilenler arasında! İstediğin gibi kılıfını değiştirerek yenileyebilir ve dekorasyonuna uygun bütçelerle farklılık katabilirsin.

Ev dekorasyonu için aradığın her şeyi Ikea’da bulabilirsin. Geniş ürün yelpazesi sayesinde, özellikle küçük evler için kullanabileceğin birçok ev düzenleme eşyası bulunmakta. Evinin sürekli dağınık olmasından rahatsızsan, ev düzeni için pratik çözümler sunan bu eşyalara bir göz atabilirsin.

KALLAX serisine ait kitaplıkları, aynı zamanda evinde birbirinden farklı birçok alanda kullanabilirsin. KALLAX kitaplığı yatay veya dikey olarak modüler şekilde monte edip; antre, çocuk odası, salon, yatak odası veya oturma odası gibi evinin herhangi bir bölümünde raf, tv ünitesi veya büfe olarak kullanabilirsin. Aynı zamanda kitaplığın birçok rengi bulunduğu gibi, raflarına renkli kutular yerleştirerek, siz de kendi zevkine uygun tasarımlar yapabilirsin.

Yatak odan için de uygun ürünler içeren Ikea’da en çok tercih edilen diğer seriler ise MALM ve HEMNES serisidir. Bu iki seride de yatak odan için çeşitli mobilyalar bulabilirsin. Aynı zamanda birbirinden şık şifonyerleri ile oldukça dikkat çekmekte olan bu seriler, farklı renk ve ölçülere sahiptir. Özellikle HEMNES/MALFORS divanları çocuk odalarında dinlenmek için tercih edebilirsin. Zorlu geçen uykusuz gecelerde, kanepe olarak kullanabilirsin. Aynı zamanda depolama alanı ile elinin altında bulunmasını istediğin eşyalarını saklayabilirsin.

INGATORP serisi ise yemek masalarında çeşitlilik sunmaktadır. Farklı renk ve modelleri ile her salon dekorasyonuna kolaylıkla uyum sağlayan bu seri, katlanabilir yemek masaları ile de oldukça dikkat çekmektedir.

Ikea mobilyalarda genel olarak fiyat uygunluğu söz konusu olsa bile, bazı ürünler bütçemizi aşabilmekte; böyle durumlarda ikinci el İkea mobilya tercih edebilirsin. Ikea ürünleri, genellikle uzun kullanım süresi baz alınarak tasarlanmıştır. Ikea mobilyalarının çoğunda 10 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Sağlam ve uzun ömürlü ürün yapısından dolayı kullanıcıları cezbetmektedir. Bu nedenle İkea ikinci el ürünler de oldukça fazla tercih edilmektedir. Ikea ikinci el koltuklar ve İkea ikinci el masalar en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Ikea ikinci el ürünlere Dekopasaj'dan da ulaşabilirsin.