İkinci El Mobilya
Geri

Hafta Sonu Projesi: Salonda Yapabileceğin Değişiklikler

Salon şüphesiz evde en fazla vakit geçirdiğiniz yerdir. Bu nedenle bizi içine çekecek bir etkiye sahip benzersiz bir salon olmadır. Büyük değişiklikler ile uğraşmadan sadece bir hafta sonu zaman ayırarak yapabileceğin değişiklikleri düşündük ve senin için birkaç başlık hazırladık.

Aydınlatma Önemlidir

Aydınlatma, bir oturma odasında, özellikle bir ruh hali yaratmada, en önemli unsurlardan biridir. Tarz sahibi bir pirinç avize kullanabilir veya tasarım bir abajur gibi daha göz alıcı bir parça seçebilirsin. Çok fazla bütçe harcamadan yeni bir soluk kazandırmak istiyorsan mevcut aydınlatmana ek olarak duvarda aplikler kullanabilir veya avizenin başlıklarını değiştirebilir, hatta dönüştürebilirsin!

Vurgulama Noktası

Gerçekten "özel" bir ev hissi yaratmak için, bu önerimize kulak ver. Tüm odayı boyamak kadar zahmetli bir işe girişmek yerine sadece bir bölgeye vurgu yapmak benzersiz bir dekorun kapısını sonuna kadar açacaktır. Farklı ama etkili bölgeler seçerek neler yapabileceğini düşün.

Eski Bir Sandalye Ekle

Elbette, yeni şeyler harika olabilir, ancak ikinci el mobilyalar gerçek hikayelerin olduğu yerdir.

En sevdiğimiz ve her önerimizde karşılaşabileceğin bir seçeneğe geldik. Ruhu olan ve yaşanmışlıkla dolu bir parça eklemek ufak çaplı yapabileceğin bir değişiklik. Eskiciler, antikacılar gibi yerlerden avcılık yapabilir veya hiç yorulmadan Dekopasaj’dan harika bir parça seçebilirsin. Resimdeki gibi bir koltuk bulduğunda bize de haber vermeyi unutma :)

Sanatın İçeri Girmesine İzin Ver

Kişiselleştirilmiş her şey sanat içerir. Ve sanatsal bir tablo bir odanın havasına önemli bir katkıda bulunur. Burada sana vereceğimiz bir sır var: Gerçekten iyi bir çerçeve en sıradan tabloyu bile eşsiz kılar. Tek bir tablo bile çarpıcı olabilir. Eğer galeri duvarı yapmak istersen bu yazımıza göz atabilirsin.

Yazar, Tuğçe Tağ